Skocz do zawartości

Teczka 2D: maciekG


maciekG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

macieG, co do głowy, to jest za duża, brakuje szyi i za bardzo ją uprościłeś

Na Twoich pracach postacie sprawiają wrażenie mokrych, za dużo błysków używasz, jak robisz jakieś odbicie światła to daj je mniej jasnym kolorem, bo teraz to światło odbija się jak od kropelek wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosz...ilez mnie tu nie bylo...chyba z rok niespelna kreski nie postawilem...

ciekawe czy ktos jeszcze pamieta hehe :)

 

ale cos mnie tchnelo dzis zeby odkurzyc tablet...taki 2,5h szkic bez sensu na rozruch...kto wie moze znowu zaczne regularniej..

pzdr..

 

krolik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki...podejrzewam ze z checiami do wykanczania moze byc ciezko :)...predzej cos nastepnego smigne..co do postaci to zalozenie bylo takie ze mialy ostroznie obchodzic krolika..stad sa na uboczu..ale moze faktycznie niezbyt fortunnie..zwlaszcza teraz widze ten kolor kurtki jest jakis obcy mocno..

ło matko..i to oko krolika krzywe takie :D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko w 1 trochę siadł kolor, ale myślę, że w tygodniowym spidpaintingu nota byłaby wysoka

 

królik broczy krwią z pyska, chyba że się umazał odgryzając sobie prawą łapę ;]

ogólnie 2 mnie nie przekonuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh...dzieki...

 

to oczywiscie powinno isc do speedow...gdyby nie to ze chyba siedzialem nad tym 5h !!!...szok..nie wiem jak to sie stalo..gdzies sie zapetlilem...i z 10 razy przerabialem kadr i tlo...bleh..a mial byc taki relaksacyjny malunek..

 

metro2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cool ;) wez no moze troszke color balancem ten niebieski toksyczny bardziej w jakies strawne strony podciagnij, bo to jedyna rzecz, ktora jest niefajna w tym obrazku. lodz ma fajowa fakturke :)

 

fajnie widziec, ze cos mazesz jednak, jak za starych dobrych lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, jak to zobaczylem to pomyslalem ze to jakis olejak =]

jak dla mnie blekit moze malo naturalny, ale wydaje mi sie ze jakbys poszukal bardziej prawdopodobnego odcienia to bys troche "uspal" ten obrazek

wydaje mi sie tez ze "komin/wieza"kieruje sie na w prost widza a nie tak jak lodz, to chyba kwestia tego zeby dac wieksza oswietlona polac po prawej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo...dzieki z tym niebieskim to moze troche przegialem..ale wydaje mi sie ze jednak znow nie tak za duzo...lodowce jednak maja to do siebie ze lapia takie dziwne kolory...zwlaascza jak swiatlo przeswieca przez nie...

ze sie posluze jako przyklad takimi obrazkami :

http://www.destination360.com/north-america/us/alaska/images/s/alaska-portage-glacier.jpg

 

http://www.travel-destination-pictures.com/data/media/43/sawyer-glacier-alaska_185.jpg

https://cornforthimages.3dcartstores.com/assets/images/lamplugh%20glacier%20ice%2010_glacier%20bay%20national%20park,%20alaska.jpg

 

tzn. nie mowie ze tak mi wyszlo :) ale chcialem taki efekt sprobowac osiagnac...

co do kiosku ubota to chyba racja..w ogole on jakos slabo wyszedl dosc..

a fakture samej lodzi to chcialem zrobic jak u morbida..nie bede ukrywal ze sie inspirowalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne klimatyczne prace :D takie trochę straszne :D

ten królik mnie totalnie rozbroił :D

a w tym statku zrobiłeś BARDZO FAJNE NIEBO, ale sam statek nie ma głębi, a przydałaby się jakaś. nawet w sensie zeby rozmyć dalszy plan a pierwszy wyostrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo ho,

dzieki za komenty..

 

wrzucam pare mazów plenerowych z zeszlego tygodnia...takie rozruchowe troche byly..jeszcze z tydzien i by bylo dobrze :]

 

pzdr.

 

szpital zakaźny Wysoka Łąka

img0005mb.jpg

 

 

el. w Pilchowicach

img0004copym.jpg

 

 

 

ratusz w Goerlitz

img0008copym.jpg

 

 

 

img0006mm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm w ostatniej akwarelce obrazek jest nie wiem czemu podzielony na dwie strefy - taka mocna i w ciemnych kolorach po prawo w tle i taka różowo ulotna po lewo... To jakiś świadomy zabieg? Bo jeśli nie to czemu bliżej jest jaśniej i zimniej? W ogóle obie te strony tak mało ze sobą współgrają, że na początku zastanawiałam się, czy to nie są dwa oddzielne rysunki. Woda zbyt mocna... Moim zdaniem wygląda bardziej jak bagno...i nie wiem za bardzo, co się w niej odbija, bo budynki powinny bardzo delikatnie, a mocniej łódki. Ładnie te łódki namalowałeś. Te drzewko przy budynku w tle też fajne, bo te bliżej trochę zbyt ulotne jak na pierwszy plan... Ten budynek w tle wygląda ogólnie spoko i fajne ma kolory, ale jak na taką odległość to zbyt mocno i za dużo warstw chyba... tyle ode mnie... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzięki za rzeczowe uwagi..na pewno się przydadzą :]

właśnie tak ostatnio zauważyłem, że mam spory problem z utrzymaniem spójnej całości akwareli...zastanawiam się czy to nie złe nawyki z tabletu..gdzie można bezkarnie podciągać kontrast..zmieniać kadr i kompozycje..

z tymi chłodnymi kolorami to chyba wina zdjęcia porównując z oryginałem..ale prawa strona pewnie i tak jest za lekko..a i prawdę mówiąc to ten kanał wyglądał jak bagno :]

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne faktury zrobiłeś i klimat czuć... Bardzo ładnie malowana ta wieża w tle i parasole, ale ten widoczny kawałek po prawej stronie jest według mnie zbyt jasny i podobny kolorystycznie do wieży i przez to nie czuć planów - szczególnie na dole to ginie i nie wiem jak daleko jest od obserwatora. Ogólnie góra fajnie, ale przyziemiu trochę brakuje - np nie ma takiej świetnej faktury jak góra i jest jakby niedopracowane, a to dzięki dopracowaniu przyziemia budynki będą "siedzieć"... Więc jakbyś posiedział tu jeszcze nad dołem to byłaby naprawdę spoko praca ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za ciepłe słowa :)

uwagi jak zwykle celne...wezme sobie na pewno je do serca..

a poki co wrzucam jeszcze jedną...wcześniejszą niż te dwie..ale dopiero co ją podkończyłem po paru dniach....

..chyba pierwszy raz w zyciu rowery malowalem ;)

 

img9246copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heej..dzieki..fajnie ze cos sie podoba :]

z tym step by step to na razie ciezko chyba...jeszcze caly czas czuje ze sie rozmalowuje dopiero i sam szukam jak maja wygladac te obrazki...wiec nie czuje sie jeszcze na silach robic "tutoriali" :]

 

co do papieru to maluje na takim jak mi wpadnie w rece...nie przywiazuje jakiejs specjalnej uwagi..byle akwarelowy :) (chociaz pare prac z zeszlej strony to zwykly jakis szkicownik)..te powyzej to jakies akwarelowe fabriano..15% bawelny..tanie :]

 

no..i znowu nie mam dostepu do skanera (weekend) wiec wrzucam poki co fotke (troche psuje jednak)..akwy z dzisiaj..bo akurat slonce wyszlo..:)

 

pzdr.

 

ps. te chalupy na prawde sa takie krzywe..:p

 

img9457m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez maluje na takim jaki w rece wpadnie, ale akwarelami jeszcze nie malowalem, mam jakis blok do akwareli i zwykle kartki roznego formatu.

 

Mysle, ze lekki szkic trzeba zrobic :) , fajny efekt mozna tez uzyskac malujac po akwarelkach cienkopisem wtedy on tez sie rozmazuje.

 

Maciek., [ tak swoja drogą tak samo sie nazywam, a moje nazwisko zaczyna sie od litery G :) ] malujesz te akwarelki z natury czy ze zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej..

 

wiec co do szkicy/podrysów to sa rozne szkoly...sa ludzie ktorzy robia bardzo dokladne podrysy, praktycznie ze wszystkim co chca narysowac..mi to jakos nie podchodzi..bo wtedy gdy sie dochodzi to etapu nakladania farby zaczyna sie wypelnianie konturow i kolorowanka..zamiast obserwowania dalszego itp..wiec ja raczej unikam podrysow..chociaz ostatnio, jako ze mam zawsze problem ze mi sie nic nie miesci w kadrze :), zaczalem sobie robic takie kilka kresek doslownie, zaznaczajace gdzie co ma mniej wiecej byc..linia dachu..moze jakis zbieg glowny etc..

 

tutaj mniej wiecej to widac http://img200.imageshack.us/img200/6255/img0005mb.jpg

a widac dlatego ze w trakcie malowania jednak olalem podrys i zrobilem mocniejszy zbieg :)

jeszcze kolejna..bardzo dobra opcja.. to robienie podrysu bardzo jasna i slaba warstwa akwareli..zaznaczasz sobie slaba farba gdzie co ma byc..i w sumie potem plynnie dochodzisz od szkicowania do rysowania..

to tak w skrocie..pewnie sa jeszcze jakies inne metody..ale moja wiedza sie tu konczy :)

 

graficMac..no zbieg okolicznosci :)...wszystkie powyzsze sa z natury...to jest duzo przyjemniejsze moim zdaniem..bo rysujesz miejsce w ktorym siedzisz, w danym momencie..a nie taki zamrozony kadr..poza tym aparat zmienia swiatlo i kolory troche..

no ale jako ze zaczalem na nowo malowac tego lata..to jeszcze nie wiem jak to bedzie jak jesien przyjdzie..pewnie bede robil jakies cwiczeniowki ze zdjec..zeby nie wychodzic znow z wprawy..mysle ze warsztatowi moze to posluzyc :)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie rysowalem, malowalem z natury na zewnatrz [ nie w domu ], trzeba bedzie zacząc zreszta to duzo przyjemniejsze chyba. Malowanie z natury imo jest bardziej wartosciowe, ciekawsze i o wiele wiecej uczy niz malowanie ze zdjecia. Interesujące budynki znajdujesz :) ...w Warszawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie z natury imo jest bardziej wartosciowe, ciekawsze i o wiele wiecej uczy niz malowanie ze zdjecia.

 

Pewnie tak jest, ale żeby nie być hipokrytą, trzeba by dodać że z tego co obserwuję, w tym "światku" wielu ludzi uczy się przede wszystkim malowania ze zdjęć albo kopiując innych :)

Mam na myśli takie gnomonworkshopowe malowanie, nie jakiś głęboki artyzm.

 

Ale i tak z rysowaniem z czegokolwiek to myślę że jest tak, że lepiej już nawet przerysowywać spidermana, byle robić coś, cokolwiek... a nie jedynie marudzić na forum o wyższości rysowania i malowania z natury nad całą resztą świata :D

 

Akwarelki są super, aż chce się pracować nad warsztatem, żeby kiedyś malować takie piękne rzeczy.

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez uwazam ze kazdy niech sobie mazia jak chce....dla mnie akwarela to jest sposob na spedzanie wolnego czasu i dlatego maluje w plenerze bo mi to sprawia wieksza przyjemnosc..

fakt ze malujac ze zdjecia obraz jest juz wstepnie przetworzony przez aparat...ale to mysle ze zalezy co kto chce osiagnac...jak chcesz fotorealistyczny kadr to pewnie latwiej jest zrobic to ze zdjecia..jesli chcesz oddac klimat i charakter miejsca to mysle lepiej jest go poczuc na miejscu :)

 

heh..a co do budynkow to mam troche nie aktualny profil..nie mieszkam juz w warszawie..przynajmniej na razie...ale i w stolicy jest mase ciekawych obiektow do rysowania..trzeba tylko sie ruszyc i poszukac troche..

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności