Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2


illy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

F1 - Grand Prix Holandii 1973

 

Tragedia miała miejsce na 8. okrążeniu kiedy nastąpiła usterka opony lub zawieszenia. Samochód uderzył w barierki ochronne, a następnie odbił się od nich, przekoziołkował i wylądował do góry nogami. Natychmiast stanął w płomieniach. Kierowca jadący za nim – David Purley – zatrzymał się, wysiadł i pobiegł pomóc koledze. Heroicznie przez kilka minut próbował przewrócić samochód, aby uwolnić przyjaciela, który wołał o pomoc ("For God's sake, David, get me out of here" ). Nie cofnął się przed ogromnymi płomieniami, ryzykując życie, poparzenia rąk i ciała. Starał się przewrócić bolid, gasić, przywoływał do pomocy stojących obok strażaków i osoby zabezpieczające trasę, które jednak biernie przyglądały się jak Williamson płonął. Ogień zajął cały pojazd, gaśnice nie pomagały przy palącej się w 700 stopniach benzynie. Purley jednak nie przestawał desperacko ratować Williamsona. Przy szalejącym pożarze chwila wystarczyła, by Purley stracił życie. Od szczątków pojazdu odciągnął go człowiek z obsługi, który musiał zrobić to siłą. Purley w furii uderzył go i podniósł w górę ręce w akcie rozpaczy. Całą scenę mającą miejsce w niedzielne popołudnie oglądały przed telewizorami miliony ludzi. Był to jeden z najtragiczniejszych wypadków w historii. Purley – syn milionerów – odznaczony został 11 medalami za heroizm i odwagę – w tym najwyższym cywilnym odznaczeniem

 

http://pl.youtube.com/watch?v=3mz3ZzSXyWM&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje BBC, w jednym z domów na przedmieściach Londynu zarwało się

piętrowe łóżko. 17 Polaków odniosło niegroźne obrażenia.

 

Mówi szeregowy do szeregowego:

- Porobimy sobie jaja z naszego kapitana?

- Lepiej nie - wystarczy ze robiliśmy sobie jaja z naszego dziekana.

 

W skladzie opalowym szef strofuje prasownika:

-pracujesz tu juz od miesiaca a nadal nie odrozniasz wegla od koksu??

-tak szefie, ale juz wiem ze tona ma 900kg!!

 

W Iraku żołnierz amerykański i polski dyskutują sobie po służbie.

Amerykanin:

"Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope

and Jonny Cash too!"

"We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."

 

Z pamiętnika studenta:

Poniedziałek: Jestem głodny!

Wtorek: Jestem głodny!!

Środa: Jestem głodny!!!

Czwartek: Huuuuuraa!!! Dostałem stypendium!!!

Piątek: Nic nie pamiętam.

Sobota: Nic nie pamiętam.

Niedziela: Jestem głodny!!!!

 

Na egzaminie na uczelnię o profilu informatycznym pytają się kandydata:

- Jakie Pan zna komendy jakiegoś języka programowania?

- Góra, dół, lewo, prawo i fajer.

 

00034753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj mniej śmieszna wiadomość:D

 

Za serwisem www.kopalniawiedzy.pl

Po raz pierwszy od niemal 100 lat przez cały miesiąc na Słońcu nie zaobserwowano żadnych plam. To oznaka spadku aktywności słonecznej, który może mieć wpływ na klimat naszej planety. Wielu klimatologów uważa bowiem, że pole magnetyczne gwiazdy jest ważnym czynnikiem wpływającym na klimat.

 

Dane na temat plam na Słońcu są zbierane od 1749 roku. Po raz ostatni miesiącem, w którym nie pojawiły się żadne plamy był czerwiec 1913 roku.

 

Podczas szczytu aktywności naszej gwiazdy w ciągu miesiąca można zaobserwować nawet ponad 100 plam. Gdy aktywność spadnie, pojawiają się tylko pojedyncze plamy. Cykle trwają 11 lat. Obecny cykl zaczyna się wyjątkowo spokojnie. W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy bieżącego roku obserwowano średnio 3 plamy miesięcznie. W sierpniu nie pojawiła się ani jedna. Ten słoneczny spokój zadziwił astronomów. Jednak, jak się okazuje, nie wszystkich. Już przed trzema laty dwójka naukowców z National Solar Observatory w Tucson usiłowała opublikować w piśmie Science artykuł, w którym stwierdzono, że w ciągu 10 lat plamy słoneczne w ogóle znikną. Wówczas zostali wyśmiani, a artykułu nie wydrukowano. Teraz William Livingston, jeden z niefortunnych autorów, mówi, że o ile w 2005 roku być może było zbyt mało danych na poparcie twierdzeń o zanikaniu plam słonecznych, obecnie jest ich znacznie więcej.

 

Zmniejszenie liczby plam na Słońcu miało już miejsce trzykrotnie podczas ostatniego tysiąclecia. Dochodziło wówczas do tzw. "małych epok lodowcowych". Okresy te znane są jako minimum Sporera (1420-1570),minimum Maundera (1645-1715) i minimum Daltona (1790-1830).

 

Obecnie trudno przewidzieć, co dla Ziemi będzie znaczyła mniejsza liczba plam na Słońcu. Niewykluczone jednak, że sama natura powstrzyma globalne ocieplenie i zamiast niego w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat rozpocznie się kolejna mała epoka lodowcowa. To z kolei może mieć negatywny wpływ na rolnictwo i wyżywienie ludzkości.

Chyba będziemy ściągać chłodzenie z procesorów i używać kompów zamiast farelek;p

 

I coś dla miłośników kawy;)

Malowanie inaczej:

http://www.youtube.com/watch?v=ZDZs__m5iAI

 

I... 'drukarka do kawy'^^

Edytowane przez Touch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jestem 14-letnią dziewczyną szukającą 45-55-letniego mężczyzny do zabaw online z kamerką internetową.

Wyślij maila ze zdjęciem na adres:

[email protected] "

 

Stare, dobre małżeństwo.

on - Masz może jeszcze ten pas do pończoch?

ona - Kochanie, po tylu latach w końcu masz ochotę?! Już ubieram!

on - Co? A nie, nie, chciałem tylko pożyczyć, bo mi skarpety w woderach opadają...

 

http://www.joemonster.org/art/9818/Wodka_w_tubce

 

Dwie babcie oglądają walkę bokserską w tv. Po serii ciosów jeden z

zawodników pada na deski. Sędzia zaczyna liczyć, tłum szaleje!

Wstanie?!

Nie wstanie?! Wstanie?! Nie wstanie?!

- Nie wstanie - komentuje jedna z babć - znam chama z tramwaju.

 

4432_compareXbrick-iphone.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności