Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2


illy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wrzucili mentosy , albo proszku do pieczenia ;)

http://www.metacafe.com/watch/36062/menta_explosion/

 

Leru nie kasuj , męczyłęm sie pół godziny! :P

 

16:52:00 chveti ([email protected])

kto , co , po co

16:52:19 ----------------------------

siemka jestem kasia i szukam kogoś do rozmowy

16:52:47 chveti ([email protected])

kasia z profilem rafała , lat 19 ; ]

16:52:54 ----------------------------

ile masz lat?

16:53:06 chveti ([email protected])

odpowiednio.

16:53:56 ----------------------------

rafał to moj kuzyn i pisze z jego gg

16:54:03 chveti ([email protected])

łał

16:54:13 chveti ([email protected])

i co z tego?

16:54:35 ----------------------------

szukam kogoś do rozmowy

16:54:43 chveti ([email protected])

już to mówiłaś.

16:55:01 ----------------------------

a dobrze trafiłam?

16:55:06 chveti ([email protected])

w co?

16:55:42 ----------------------------

czy chcesz ze mną rozmawiać

16:56:04 chveti ([email protected])

ja chcę z tobą rozmawiać?

16:56:16 ----------------------------

chcesz?

16:56:22 chveti ([email protected])

chce?

co chce?

16:56:26 ----------------------------

ok

16:56:49 ----------------------------

ile masz lat?

16:57:14 chveti ([email protected])

już o to pytałaś.

16:57:43 ----------------------------

to ile?

16:58:18 chveti ([email protected])

no nie wiem...musiała byś powiedzieć pierwsza...

16:59:21 ----------------------------

za 5 dni kończę 10

16:59:49 chveti ([email protected])

aha

16:59:54 ----------------------------

a ty?

16:59:58 chveti ([email protected])

ja za 6 dni skończe 11

17:00:23 chveti ([email protected])

takie pytanie : masz neostradę?

17:00:33 ----------------------------

tak

17:00:47 chveti ([email protected])

To dlatego ze mną rozmawiasz...

17:00:53 ----------------------------

a masz kamerę?

17:01:01 ----------------------------

a czego nie/

17:01:12 chveti ([email protected])

czego nie co czego nie?

17:01:43 ----------------------------)

czego mam z tobą nie rozmawiać

17:02:08 chveti ([email protected])

czego masz ze mną rozmawiać

17:02:32 ----------------------------

bo mi się nudzi

17:03:10 ----------------------------

masz foto?

17:03:41 chveti ([email protected])

mam ich tysiące

17:04:10 ----------------------------

twoje czy czyjeś?

17:04:14 chveti ([email protected])

moje

17:05:01 ----------------------------

chciałabym wiedzieć jak wyglądasz

17:05:28 chveti ([email protected])

z czego wyglądam ? z okna, z balkonu?

17:05:52 ----------------------------

jaki jesteś?

17:06:07 chveti ([email protected])

32-bitowy

17:07:09 ----------------------------

przyślesz mi jedno swoje foto/

???

17:07:20 chveti ([email protected])

okej

http://img103.imageshack.us/img103/9398/obraz006p5wb.jpg

17:07:35 chveti ([email protected])

moje foto

17:08:08 ----------------------------

daj prawdziwe

17:08:29 chveti ([email protected])

prawdziwe , moje foto.

17:08:40 ----------------------------

dasz?

17:08:50 chveti ([email protected])

co mam dać?

17:08:55 ----------------------------

foto

17:09:02 chveti ([email protected])

dałem

17:09:06 ----------------------------

swoje

17:09:18 chveti ([email protected])

moje jest...ja je robiłem.

17:09:42 ----------------------------

jestes pusty jak ten karton? fajnie masz

17:09:57 chveti ([email protected])

wtedy był pełen

17:10:39 ----------------------------

masz taką kwadratowa twarz jak ten karton

17:10:54 ----------------------------

???

17:11:02 chveti ([email protected])

ten karton ma twarz na korku więc czemu tak myślisz

17:12:04 ----------------------------

proszę daj mi swoje zdjęcie jak wyglądasz

17:12:36 chveti ([email protected])

ale jak wyglądam z balkonu , okna , drzwi samochodowych?

17:13:08 ----------------------------

z balkonu

17:13:15 chveti ([email protected])

nie mam balkonu.

17:13:26 ----------------------------

to z okna

17:13:40 chveti ([email protected])

jakiego okna

17:13:51 ----------------------------

domowego

17:14:02 chveti ([email protected])

czekaj , pies mi się pali ...będę jak zgaszę z/w

17:14:21 ----------------------------

spadaj

17:14:52 chveti ([email protected])

jetsem

ale śmierdzi

teraz

17:15:05 chveti ([email protected])

jadę z nim do weterynarza

cześć!

17:15:28 ----------------------------

jak taki jesteś to nie chcę z tobą gadać

17:15:37 chveti ([email protected])

to nie gadaj

17:16:13 ----------------------------

czego stroisz sobie żarty?

17:16:24 chveti ([email protected])

miałaś nie gadać

17:16:51 ----------------------------

to co nie chcesz?

17:17:09 chveti ([email protected])

co nie chce?

17:17:18 ----------------------------

gadać

17:17:23 chveti ([email protected])

no i dalej gadasz

17:17:48 ----------------------------

chcesz czy nie

17:17:58 chveti ([email protected])

nie chce od nieznajomych

17:18:18 chveti ([email protected])

czmu mówisz że piszesz z gg kuzyna jak piszesz z tlena !

mam cie!

17:18:28 chveti ([email protected])

chciales mnie oszukac

17:19:10 ----------------------------

tpiszę z tlena kuzyna

17:19:23 ----------------------------

powarznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telekomunikacja Polska nie będzie mogła wymagać od użytkowników swej usługi dostępu do internetu Neostrada, by opłacali dodatkowo abonament telefoniczny.

 

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) Anna Streżyńska nakazała w środę TP SA, by rozdzieliła te usługi.

 

Dziś każdy, kto chce zamówić Neostradę, musi płacić dodatkowo co najmniej 50 zł z VAT miesięcznego abonamentu telefonicznego. UKE wszczął kontrolę po licznych skargach klientów. TP SA ma 30 dni na wprowadzenie zmian. Jak decyzję UKE i niedawne obniżki cen internetu w TP SA oceniają konkurenci?

 

Marek Sowa, wiceprezes UPC Polska

 

Nie widzę zagrożenia dla nas w decyzji UKE, a wręcz przeciwnie. Z wypowiedzi przedstawicieli TP SA wynika, że rozdzielenie usługi telefonicznej od internetowej spowodowałoby podrożenie tej ostatniej. Wiele wskazuje na to, że nowy agresywny cennik Neostrady miał na celu wyprzedzenie działań regulatora. Możliwe, że TP SA liczyła, iż po znacznej obniżce UKE przymknie oko na takie praktyki.

 

Z pewnością uwzględnimy ruch cenowy dominującego na rynku operatora w nowej ofercie UPC. Ale nowy cennik TP SA nie jest tak korzystny dla klientów, jak mógłby się wydawać. Z Neostrady wciąż nie można skorzystać, nie zamawiając jednocześnie usługi telefonicznej. Wymagany też jest dłuższy okres związania się z firmą niż np. u nas.

 

Duże obniżki cen u największych firm mogą oznaczać podzwonne dla mniejszych operatorów alternatywnych i sieci osiedlowych.

 

Do tej pory często niższą jakość usług rekompensowali niższą ceną. Nie stać ich na tak duże inwestycje i oferowanie potrójnej usługi, czyli telewizji, internetu i telefonii przez jeden kabel, tak jak robią to duzi gracze.

 

UKE zamierza udostępnić wkrótce łącza TP SA innym operatorom, którzy mogliby zaoferować usługi jej abonentom. W Polsce nie da się bez tego działać na większą skalę. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że takie plany mają wszyscy alternatywni dostawcy usług telekomunikacyjnych.

 

Jolanta Ciesielska, rzecznik Netii

 

Decyzja UKE dotyczy TP SA i wynika ze skarg klientów. My również łączymy sprzedaż usługi internetowej z usługą głosową, ale nie odnotowaliśmy żadnych skarg abonentów w tym zakresie. Nasz klient może mieć dostęp do szerokopasmowego internetu, gdy wykupi nawet najtańszy abonament telefoniczny, który kosztuje 20 zł brutto, a nie 50 zł jak jest w TP SA. Ponadto w abonamencie tym zawarte jest 50 minut na rozmowy lokalne i międzymiastowe. Przede wszystkim jednak oferujemy klientom, którzy korzystają z obu usług, bonifikaty miesięcznie w wysokości 10-20 zł. Jeśli jednak regulator zwróciłby się do nas w sprawie rozłączenia usług, z pewnością podporządkowalibyśmy się jego decyzji.

 

Oferta TP SA jest ciekawa i widać, że rynek dostępu do internetu robi się coraz bardziej konkurencyjny. My też nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i średnio co dwa, trzy miesiące wprowadzamy zmiany taryfowe lub proponujemy większe prędkości za tę samą cenę. Internet przestał być drogi, praktycznie nie sprzedaje się go poza promocjami. Kiedy wprowadziliśmy naszą ofertę Net24 w kwietniu 2004 roku, klient - oprócz wysokich kosztów modemu - płacił prawie 100 zł za instalację i niecałe 160 zł miesięcznie za łącze 640 kb/s. Teraz za takie samo łącze płaci tylko 69 zł miesięcznie i dostaje rabat do wykorzystania na dowolne połączenia telefoniczne.

 

Autor: Paweł Rożyński

Źródło: gazeta.pl

 

Ciekawi mnie czy cos z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ista rzeczy, za które odpowiada PO wg braci Kaczyńskich

 

1. Dinozaury wyginęły na skutek wadliwej ustawy o ochronie gadów.

 

2. Lokalni działacze PO zapalili się do pracy, co spowodowało globalny efekt cieplarniany.

 

3. Niemcy zaatakowały Polskę w 1939 roku, ponieważ Jan Rokita złośliwie skomentował wygląd wąsów Hitlera.

 

4. Radni PO podczas wizyty na Ukrainie, jednocześnie włączyli ładowarki do komórek, co spowodowało przeciążenie elektrowni i eksplozję rdzenia reaktora w Czarnobylu.

 

5. Lee Harvey Oswald celował w kaczkę, ale Donald Tusk wchodząc do pomieszczenia, potknął się o próg i niechcący popchnął myśliwego.

 

6. Dach na Śląsku zawalił się pod naporem billboardów z reklamami PO.

 

7.Trzy małe świnki zostały uśpione, ponieważ członkowie PO podejrzewali u nich pryszczycę.

 

8.Matka 101 dalmatyńczyków do dziś nie otrzymała becikowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykają sie Amerykanin i Rosjanin i wdają się w rozmowę:

-Ja mam 3 samochody w domu, pierwszy do pracy, drugi na zakupy i podróże, a trzecim jeżdzę do sąsiadów - mówi Amerykanin.

Na co Rosjanin rzecze:

-Ja mam 2 samochody w domu, pierwszy do pracy, a drugi na zakupy i podróże.

-A czym do sąsiadów jeździcie? - pyta Amerykanin.

-A do sąsiadów to my jeździmy czołgami.

 

=======

 

Nowy Jork, Central Park. Małą dziewczynkę atakuje pitbull. Podbiega młody mężczyzna i unieszkodliwia psa. Obserwujący całe zajście policjant podchodzi i mówi:

-Jest pan bohaterem. W jutrzejszych gazetach napiszą: Nowojorczyk uratował życie dziecku!

-Ale ja nie jestem z Nowego Jorku...

-Nie szkodzi, będzie: Bohaterski Amerykanin uratował dziecko!

-Ale ja nie jestem z Ameryki...

-To skąd pan jest?!

-Z Palestyny.

Nazajutrz w gazetach napisano: Islamski terrorysta zamordował amerykanskiego psa.

 

=======

 

Facet domyślił się, że żona go zdradza. Pewnego wieczoru zaczekał, aż wyjdzie z domu, po czym wskoczył do taksówki nakazał kierowcy ją śledzić. Chwilę później wszystko było jasne - żona pracowała w agencji towarzyskiej! Zszokowany facet mówi do taksówkarza:

- Chcesz pan zarobić stówę?

-Jasne! Co mam robić?

-Wejść do agencji, zabrać moją żonę, wsadzić ją do taksówki i zawieść nas oboje do domu.

Taksówkarz zabrał się do pracy. Kilka minut później drzwi agencji otworzyły się z hukiem i pojawił się taksówkarz trzymający za włosy wijącą się kobietę. Otworzył drzwi samochodu, wrzucił ją do środka i powiedział:

-Trzymaj pan ją!

A facet krzyknął do taksówkarza:

- To nie jest moja żona!

-Wiem, *****, to moja! Teraz idę po pańską!

 

=======

 

Na lekcji języka polskiego pani prosi dzieci, aby ułożyły jakieś zdanie z ptakami. Zgłasza się Jaś i mówi:

-Tata przyszedł nawalony jak szpak.

-Dobrze Jasiu, a z dwoma ptakami?

-Tata przyszedł nawalony jak szpak i wyrżnął orła.

-A z trzema ptakami?

-Tata przyszedł nawalony jak szpak, wyrżnął orła, po czym puścił pawia.

-A z czterema cwaniaczku?

-Tata przyszedł nawalony jak szpak, wyrżnął orła, po czym puścił pawia, aż mu dwa gile wyszły z nosa.

-Ha, a z pięcioma?

-Tata przyszedł nawalony jak szpak, wyrżnął orła, po czym puścił pawia, aż mu dwa gile wyszły z nosa i poszedł dalej pić na sępa.

 

=======

 

-Jaka jest różnica między Bogiem a blondynką?

-Bóg jest nieograniczenie miłosierny, a blondynka niemiłosiernie ograniczona.

 

=======

 

Pani w szkole pyta dzieci o ich zwierzątka, przychodzi do Jasia:

-Jasiu masz może pieska?

-Mieliśmy kiedyś psa, proszę pani ale go zabiliśmy, bo ja mięsa nie jadłem, ojciec nie jadł i matka tez nie, a dla jednego psa nie będziemy kupować.

-Jasiu to straszne, a kotka nie masz?

-Mieliśmy też i kotka, ale go zabiliśmy bo ja mleka nie piłem, ojciec i matka tez nie, a dla jednego kota nie będziemy mleka kupować.

-Jasiu co ty mówisz, przyjdź jutro z mamą!

-Miałem kiedyś mamę, ale się jej z tatą pozbyliśmy, no bo ja jeszcze nie bzykam, tata już nie może a dla sąsiada to nie będziemy trzymać.

 

=======

 

Pewna pani wybrała się do Afryki na safari i zabrała ze sobą swojego pupila-pudelka. W trakcie wyprawy piesek wypadł z jeepa, czego nikt nie zauważył. Biegł za samochodem, biegł, biegł... ale nie dogonił. Nagle słyszy gdzieś za sobą szelest i kątem oka dostrzega zbliżającego się lamparta. Zadrżał ze strachu, przed oczami przeleciało mu całe życie. Wtem jednak patrzy, a kawałek dalej w trawie leżą jakieś poobgryzane szczątki. "Może nie wszystko stracone" - myśli pudelek i dopada padliny. Lampart wyłazi z krzaków, patrzy, a tam jakiś dziwaczny mały stwór coś zajada, ciamka, mlaska. Lampart już - już ma na niego skoczyć, ale słyszy jak stwór mruczy do siebie:

-Mmmm... jaki smaczny ten lampart...rarytas... mięsko palce lizać... a kosteczki - co za rozkosz...

Lampart przeraził się i dał nura w krzaki. "Całe szczęście, że mnie nie widział ten mały diabeł, bo pożarłby mnie jak dwa razy dwa" - myśli uciekając. Pudelek odetchnął, ale zauważył, że na drzewie siedzi małpa, która najwyraźniej obserwowała całą sytuację, bo minę ma zdziwioną. Nagle małpa puszcza się biegiem za lampartem i wrzeszczy. "Oj, niedobrze" - myśli pudelek. "Ta cholerna małpa wszystko mu wygada. Co robić?" Małpa faktycznie dopada lamparta i opowiada mu, jak to został wystrychnięty na dudka. Lampart wkurwił się strasznie. Kazał małpie wsiąść mu na grzbiet i wrócić ze sobą na polankę, żeby była świadkiem tego, jak rozprawi się z tym stworem. Wracają, patrzą, a tam pudelek rozwalony na grzbiecie, dłubie w zębach pazurem i gada do siebie:

-Gdzie do cholery ta małpa? Wysłałem ją po kolejnego lamparta, a ta ****, nie wraca i nie wraca...

 

=======

 

Na Uniwersytecie Jagiellońskim było czterech bardzo dobrych studentów, radzili sobie świetnie na wszystkich egzaminach i testach. Zbliżał się egzamin z chemii, miał być w poniedziałek o 8.00, wszystkim z ocen wychodziła 5. Byli tak pewni siebie, że przed egzaminem zdecydowali poimprezować u kolegów z uniwersytetu w Poznaniu. Było super, ale zapili ryja w weekend i jak zasnęli w niedzielę po południu, obudzili się w poniedziałek koło 12.00. Na egzamin oczywiście nie zdążyli postanowili zabajerować profesora. Tłumaczyli się, że w weekend pojechali do kolegów na uniwersytet do Poznania, aby pogłębić wiedze i wymienić doświadczenia. Niestety w drodze powrotnej gdzieś w lasach złapali gumę, nie mieli koła zapasowego i długo nie mogli znaleźć nikogo do pomocy. Dlatego niestety przyjechali dopiero koło południa. Profesor przemyślał to i mówi:

-Ok., możecie przystąpić do egzaminu jutro rano.

Studenci zadowoleni, że się udało go zbajerować, pouczyli się jeszcze trochę w nocy i na drugi dzień przyszli jak zwykle pewni siebie. Profesor posadził ich w czterech osobnych pokojach, zamknął drzwi, a asystenci rozdali pytania. Cały test był za 100 punktów. Na pierwszej stronie było zadanie za 5 punktów, które wszyscy rozwiązali bez wysiłku. Na drugiej stronie było tylko jedno pytanie za 95 punktów:

-Które koło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2860421 23:30:52

witam! mysle ze teraz jest odpowiednia chwila zebysmy sie poznali...

 

SWRSC 23:31:47

pewnie fota bedzie zaraz

 

2860421 23:31:50

moje fotki sa tutaj milosne-fotki.8l.pl/?kto=%d

 

 

---------------------

tylko nie wlazcie na link bo to pewnie trojan jakis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC tez dzisiaj takie cos dostalem tylko z innego konta

 

5087745 7:26:13

witam! mysle ze teraz jest odpowiednia chwila zebysmy sie poznali...

 

5087745 7:26:53

moje fotki sa tutaj milosne-fotki.8l.pl/?kto=%d

 

Atakują grafików :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka 4:

bzdura!

Temperatura max.:+138°C

Temperatura min.: -171°C

 

poza tym kaseta kamery była uszczelniona i specjalnie izolowana. nie wierze, żeby NASA nie przewidziała wachań temperatury pff.

 

Zagadka 5:

Bzdura. Udowodniono, że krzyże znikają na szczegolnie jasnych powierzchniach. My znamy to jako Diffuse glow :]

 

Zagadka 20:

nie koniecznie musiały by to być gwiazdy. Mogą to być małe pyłki kurzu na lustrze czy matówce aparatu.

 

Zagadka 21:

płomień? buulshit. odrzut gazów w zetknięciu z próżnią zachowuje się dziwnie. może formowac nawet coś co niektórzy nazywają płomieniem a co jest tylko kłąbem paliwa.

 

 

i teraz odpowiedzi:

 

pyt: 5

człowiek cały czas się uczy. była to pierwsza misja Apollo więc niezbyt wiedzieli jak będzie wyglądac przekaz. kolejne misje były przygotowane przez ludzi którzy wiedzieli już jakie problemy spotkają na księżycu

 

pyt9:

amrykanie zdawali sobie doskonale sprawę, że po przegranej walce o pierwszeństwo człowieka w kosmosie został im tylko księżyc. to była ostatnia szansa, żeby wygrać w kosmicznym wyścigu zbrojeń. NASA i tak oberwała w d**e za to, że nie wysłali człowieka w latach 50-tych. po fiasku z Kziężycem NASA by upadała zaś ZSRR niepodzielnie rządziłby kosmosem.

 

pyt 10.

 

bez przesady. astronauci mie.li wazniesze, rzeczy niż skakanie na 10m w góre :]

 

put: 12.

 

totalna bzdura! nie astrofizycy pracujący dla NASA, lecz JEDEN człowiek bodajże Niemiec (pseudonaukowiec) napisał tak w 1955 roku. opierał się na swoich wyliczeniach gdzie dla niego już samo wyjście na orbitę musiałoby stanowić zagrożenie. grubośc pancerza ok 2m winna być już zakładana w stratosferze gdzie ziemska atmosfera nie chroni już prawie wcale przed promieniowaniem, zaś my wiemy, że balony meteorologiczne wznoszą się na ta wysokość i jakoś nie płoną...

 

pytanie 13:

 

sa to sławne już zamki foirmy Ziploc: stosowane również tutaj na ziemi w skafandrach poziomu -4 czyli do pracy przy wirusach szczegołnie letalnych i łatwo przenoszonych przez powietrze. mają 10 letnią gwarancję na szczelność. częściej pekają skafandry niż zamki Ziploc

 

pytanie 14:

 

konstruktorzy musieliby być imbecylami gdyby nie przewidzieli że astronauci muszą czasami wziąć coś do ręki :]

poza tym siła z jaką astronauta musiał zgiąć łokieć byla i tak 5x większa niż zwykle.

 

pytanie 17:

przecież lądownik leciał ściśle okreslonym torem. wystarczyło więc zaprogramować silniki kamery i właczyć program w momencie startu...

 

pytanie 19:

meldował o tym tylko fikcyjny astronauta radziecki - ponoć wysłany jeszcze przed Gagarinem, oczywsita kaczka dziennikarska udowodniona już w latach 50...

pytanie 20:

 

no i? nikt nie mówił, że praca astronauty będzie bezpieczna...

 

pytanie 21:

 

i taka pamięć wystarczyła do wczytania w czasie rzeczywistym programów sterowania. nie oszukujmy się. programy miały za zadanie utrzymywać stała żyroskopową i kontrolować połaczenie z ziemią. reszta to zwykłe czujniki i lapeczki (działa/nie działa). czasy kiedy komputer pisał, że nastąpiła awaria silniki ZG-36 w podzespole AE-12 mamy dopiero teraz.

poza tym planowanie trasy, oraz przeliczanie jej trwało sporo (co widać na filmach) i było wykonywane w większość przez Houston i dopiero wczytywane przez Apollo.

 

taki rendering w Platige i otworzenie jpga na kompie w domu....

 

pytanie 24:

 

nie mają, bo nie latają. technologie z konca lat 60-tych nie nadają się już do użycia. winę za to ponosi amerykańska administracja która systematycznie rokrocznie pryzcinała budżet NASA i Departamentu Obrony.

zaczęo się o tym mówić po katafstrofach promów Komlumbia i Atlantis.

 

******************************

 

podsumowując. autor opiera się na wielkich brukowcach pokroju Super Expresu. owszem zgadzam się z tezą , że część materiału została dograna w studiu (nie wiem po co), ale wymienione przeze mnie rozbieżności stawiają autora tych "sensacji" pod dużym znakiem zapytania.

imo jest to typowy populista chcący zdobyć trochę rozgłosu....

 

szkoda mi takich ludzi...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności