Skocz do zawartości

Książka 3ds Max 8 Biblia wyd. Helion wreszcie dostępna!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no, w końcu, po latach doczekaliśmy się pełnej "Biblii" maxa a nie wyrwanych rozdziałów jak to było do tej pory. Jeżeli od wersji 4 poziom nie spadł to myślę że obowiązkowa pozycja dla wszystkich zaczynających przygodę z programem, a i dla doświadczonych pewnie coś się znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

oo 1500 stron no no :)

choc nie wiem czy teraz w tych czasach zwykle tutki sa oplacalne :)

wedlug mnie wiekszosc osob by siegnelo po taka ksiazke ale "napisana" w postaci video :) czyli takie video "tutoriale" o podstawach (ktore sa w ksziazkach) wedlug mnie lepiej by sie sprzedalo i mniej roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot - jasne, teraz wszyscy chcą tylko video tutki, najlepiej z komentarzem, ale powoooli, a w ogóle to jakby samo się robiło i jeszcze kawę zaparzyło :D I dziwić się że poziom czytelnictwa w polsce spada na łeb.

 

Ja wolę mieć informację pisaną, a najlepiej pisaną na papierze, można oderwać gały oczne od monitora na chwilę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot - jasne, teraz wszyscy chcą tylko video tutki, najlepiej z komentarzem, ale powoooli, a w ogóle to jakby samo się robiło i jeszcze kawę zaparzyło :D I dziwić się że poziom czytelnictwa w polsce spada na łeb.

 

Ja wolę mieć informację pisaną, a najlepiej pisaną na papierze, można oderwać gały oczne od monitora na chwilę ;)

 

hehe nie chodzi tutaj o to ze chce zaniku czytelnictwa w polsce a tylko o to ze v.t. sie bardziej opaca teraz robic :)

ja nie mam nic przeciwko ksiazka :D

sam zaczynalem od "po prostu 3dsmax" przeczytalem cala i gdyby nie ona niebylo by mnie tutaj :D

wiec mnie tylko chodzi o oplacalnosc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu im się udało! Przekładali premierę od lutego... Ciekawi mnie "wiarygodność" tłumaczy. Czy mają pojęcie o maxie czy tylko tłumaczyli bo kasa byla do wzięcia. Zna może ktoś te osoby? Z pewnością będzie to wielki sukces finansowy Helionu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot007 ja wolę wersję pisaną tutoriali, a to z tego powodu ze mozna powoli studiować kartke po kartce, a videotutka oglądając jeśli chce sie po kroku robić to trzeba przechodzić z maxa do odtwarzacza i na odwrót

a tak ładnie książeczka lezy obok klawiatury, myszki a ty ładnie siedzisz w maxie

i ogólnie trudniej jest "skopiować" wygląd modelu robionego na videotutku niż z pisma ze screnami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasko jest w Platige, ale czesciej Marcin ;)) Za to W. Pazdur ma na koncie juz knizki o maxie, a do tego - jezeli to ten sam - to pracowal przy Painkillerze.___ Jezeli ta ksiazka jest tak samo dobra Biblia jak Biblia Photoshopa, to na pewno warta jest kazdej zlotowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

Sądzę ze tej ksiązki nie trzeba polecać ludziom którzy chcą bardziej poznać to czym sie pasjonują. Musi być w biblioteczce każdego maniaka studia 3d maxowego.

 

już sobie zamówiłem. mam nadzieje ze jak wrócę do polski to juz bedzie czekała na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno - dlaczego polskie wydawnictwa nie wspolpracuja z tymi anglojezycznymi i teraz wydaja wielki hit - Biblia do maxa... 8. Jak sie doczekaja Polacy dziewiatki to juz bedzie max 10 - itd... Smutne troche... Tlumaczenie musi trwac ale do licha - nie az tyle :O

 

Ale ksiega zacna - fajnie ze Polacy nie gesi i swa biblie maja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot007 ja wolę wersję pisaną tutoriali, a to z tego powodu ze mozna powoli studiować kartke po kartce, a videotutka oglądając jeśli chce sie po kroku robić to trzeba przechodzić z maxa do odtwarzacza i na odwrót

a tak ładnie książeczka lezy obok klawiatury, myszki a ty ładnie siedzisz w maxie

i ogólnie trudniej jest "skopiować" wygląd modelu robionego na videotutku niż z pisma ze screnami

 

no nie wiem czy trudniej jest skopiowac obiekt z videotutka :) zalezy tez jak jest ksiazka napisana jak zaczynalem maxa(bo ta siazka chyba jest dla poczatkujacych) a mialem ksiazke "po prostu 3ds max" to mialem nieraz problem ze znalezieniem odpowiedniej funkcji modyfikatora czy innych badziectw :D napewno zaleta ksiazki jest to ze mozna ja czytac/zbarac wszedzie i wszedzie poczytac :) ale w videotutorialu mozna dokladniej nauczyc obslugi programu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

a ja sobie zakupie, jeszcze nie miałem tak grubej książki :), szacuneczek dla helionu że wydają takie pozycje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię grafikę na maksie od 4 miesięcy i kupiłem już 2 książki o 3Ds max wydawnictwa Helion i jestem z nich zadowolony, dlatego myślę nad kupnem tej, tym bardziej, że korzystam właśnie z 3Ds max 8. : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się zwykło pisać na forum - nie znajdziecie tam niczego, czego nie ma w Internecie i w manualu :)

 

Co innego zbierać te wszystkie okruchy informacji z internetu lub przy słabej znajomości angielskiego lukać w manul .

A co innego mieć to wszystko w jednym kawałku po polsku i zawsze pod ręką.

 

Dobrze sie stało ,że wydali tą cegłę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego zbierać te wszystkie okruchy informacji z internetu lub przy słabej znajomości angielskiego lukać w manul .

A co innego mieć to wszystko w jednym kawałku po polsku i zawsze pod ręką.

Właśnie o to chodzi - dla kogoś stosunkowo nowego, kto zaczyna z maxem, takie książki jak najbardziej. Natomiast dla kogoś, kto codziennie w maxie spędza po kilka godzin to już, moim zdaniem, przestaje być interesująca pozycja.

Jak wiadomo, zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć, nawet z książki dla najbardziej początkujących, ale manual po osiągnięciu pewnego poziomu jest najbardziej przydatnym zbiorem informacji o pakiecie, jaki może być. Ewentualnie jakieś specjalistyczne pozycje, które sięgają bardzo głęboko w konkretne aspekty oprogramowania.

 

Tomek - też w sumie racja. Zawsze jest ta ciekawość, co tam interesującego powypisywali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przegladalem tego, ale w kazdej ksiazce na ten temat znalezc mozne chyba cos wrtosciowego.

Ci ktorzy siedza dluzej w cg pewnie mniej, a ci co krocej -wiecej.

choc fakt ze mozna w necie znalezc info na prawie kazdy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzubei

dobra pozycja dla osób zaczynających zabawę z maxem, trudno jednak w niej znaleźć coś czego nie było w oficjalnych tutkach maxa czy user references...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość e=mc^2

a ja sie zawiodlem troche na te ksiazke, nie chodzi mi o tresc, bo wiadomo ze w takich pozycjach to jest zwykly opis programu i nie mozna oczekiwac nie wiadomo czego, same podstawy jedynie ale za to w calosci, w jednym miejscu i zawsze mozna wziac do kibelka i poczytac;) ale:

wydalem na te ksiazke 150zl i to nawet nie jest w kolorze, np. taki rozdzial o materialach nie w kolorze beznadziejnie wyglada, kilka badz kilkanascie stron jest rozmytych, tekst jest nie ostry, co jest wkurzajace, kilka kartek jest po prostu brudnych , 150 zeta to nie jest malo i panowie z helionu mogli sie postarac, ksiazka mam wrazenie jest wydana na szybko bardzo, max 9 juz dawno jest a oni jeszcze nie wydali ksiazki o 8 wiec trzeba bylo sie spieszyc pewnie, co absolutnie nie jest zadnym usprawiedliwieniem zwyklego niedbalstwa

 

gdyby cos takiego bylo o Mayi albo o XSI to bylbym pewnie super ucieszony:)mimo wszystko, ze wiele rzeczy jest po prostu w helpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e=mc^2, to gdzies Ty kupil swoja ksiazke? To ze nie jest w kolorze to rozumiem, moja tez nie jest, ale ze tekst masz nieostry i kartki masz brudne to cos jest nie tak :|, z moim wydaniem jest ok, na razie dopatrzylem sie tylko kilku literowek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem szcześliwym posiadaczem tej giga poradni:) Cena nie grała dla mnie roli,chciałem za wszelką cenę dostać ogrom wiedzy na temat 3ds'a i dostałem...przejrzałem kilka ćwiczeń i naprawde są przydatne by poznać magię 3d.Siedzie już w nim 4lata,lecz o wielu rozwiązaniach nie wiedziałem,męczyłem sie standardowymi sposobami..jestem bardzo zadowolony...Polecam..mimo drogiej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość e=mc^2

Pionier no w helionie kupilem, przez neta, nie no spoko trafila mi sie troszke gorsza wersja ale luz,mialem zly dzien i chcialem sobie ponarzekac na cos;)

Gordy a ty kupiles sobie Art of XSI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie czy warto kupić biblie do MAX'a 8 czy lepiej poczekać az 9 wyjdzie? (bo mam maxa 9) a poza tym czy ta książka nadaje się dla poczatkujacych? (mam za sobą ćw. praktyczne w 3DS max 9 wydawnictwa helion bo jakby inaczej :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionier no w helionie kupilem, przez neta, nie no spoko trafila mi sie troszke gorsza wersja ale luz,mialem zly dzien i chcialem sobie ponarzekac na cos;)

Gordy a ty kupiles sobie Art of XSI?

 

Po co przecież ja wszystko wiem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał jezyk:

jak myslicie czy warto kupić biblie do MAX'a 8 czy lepiej poczekać az 9 wyjdzie? (bo mam maxa 9) a poza tym czy ta książka nadaje się dla poczatkujacych? (mam za sobą ćw. praktyczne w 3DS max 9 wydawnictwa helion bo jakby inaczej :P)

Książka jak najbardziej nadaje się dla początkujących i nie masz co się martwić, że czegoś nie zrozumiesz, a jak nawet nie zrozumiesz to zawsze możesz zapytać i potem do niej wrócić :). Poza tym Max 9 od 8 wiele się nie różni. Jak już poznasz podstawy to później nauczenie się kilku nowych rzeczy ze zwykłych tutoriali nie powinno sprawić problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności