Skocz do zawartości

CGChallenge XXI - Strange Behavior


serratus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

roadrunner - nikt nie każe Ci przecież robić animacji, jest też przecież kategoria ilustracja. Poza tym kategoria 'animacja' nie wymaga od Ciebie od razu jakiegoś zaawansowanego animowania (w przeciwieństwie do 'krótkiego filmu' imho) - może toto trwać nawet 10 sekund i np. demonstrować złożoność modelu (a przynajmniej ja tak to zrozumiałem). Tak więc znajdzie się coś dla każdego :)

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobra strone poszly moim zdaniem challenge, jest trudniej troche, ale jednak poziom nagrod wymaga poziomu laureatow. No i w koncu nie bedzi dyskusji ze 4th runner up powinien byc 2nd, a 3rd powinien miec grand prize :)

 

Ja startuje jak zawsze, moze uda sie. Tym bardziej ze mozna z jedna praca startowac do ilustracji i do 3d model/anim. Oczywiscie z inna postprodukcja, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, fajnie to wyglada wszytsko - naprwde nizely pomysl z kategoriami a nie miejscami (choc nie zazdroszcze sedziowania :P)

Martwi mnie tylko dyskryminacja 2d pod ktora podlega (ledwo) tylko jedna otwarta kategoria... no ale coz poradzic... Procz standardowej ilustracji moze uda mi sie animacje zaatakowac :D A co :P

 

edit: No i jak tos z Polski wygra... za takie nagrody cło zabija -____-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

heh, ciekaee czy można odmówić przyjęcia nagrody :D ? Teoretycznie to głupie, ale może być ktos, komu max sie naprawde nie przyda, cło trzeba zapłącić, a odsprzedać maxika nie można. ( tzn takie zapisy producent probuje forsowac)

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez startuje. Akurat temat pokrywa sie idealnie z tym co mam w glowie od dluzszego czasu i co zamiezalem zrobic w niedalekiej przyszlosci.

 

Do zobaczenia w natsepnej bitwie :)

 

ps. Czy mozna wykorzystac 3d skan jako referencje do modelu czy kluci sie to moze w jaki kolwiek sposob z regulaminem ? W koncu jest to kolejne narzedzie jakiego uzywa sie na codzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranimator - rozumiem o co biega, wiem ze to kontrowersyjne zagranie dla tego tez sie pytam. Czy jest jakis konketny punkt ktory zabrania czegos takiego (ja sie nie doszukalem) ?

 

Nie nazwal bym tego gotowcem, poniewaz siatka bedzie zupelnie przebudowana. Chodzi mi o jak najszybsze i najwierniejsze odwzorowanie mojej facjaty. Problemem nie jest modelowanie , tylko osiagniecie satysfakcjonujacego wyniku w rozsadnym czasie.

 

Napewno nie wykorzystam kopi skanu, bo doskonale zdaje sobie sprawe z tego iz takie zagranie nie wchodzi w rachube.

Jesli takie rozwiazanie nie jest zabrobione przez regulamin, oznaczo to ni mniej ni wiecej , ze jest dozwolone. Oczywiscie zaznaczyl bym iz glowa jest modelowan dzieki wykporzystaniu skanu 3d jako ref.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barton_fink spokojnie skanuj :) pokazujesz model po prostu i koniec, nikogo nie interesuje jak go zrobiles, piszesz ze zrobiles, a watpliwosci nie ma skoro to Twoja facjata. takze nie widze przeszkod. O skanerze 3d nie ma sensu wspominac nawet! Ludzie i tak korzystaja z gotowcow ktore mieli! nie wierze zeby kazda twarz robili od poczatku, biora co mieli i przebudowuja...

nei wiem czy kojarzycie takiego ziomka DimitrisLiatsos, niezle nawet mu wychodza rzeczy, ale modele ludzi byly do siebie podobne miedzy challenge'ami :)

 

Ja z kolei wykorzystam pomysl z bitwy3d ktorej teraz z przyczyn zawodowych nie udalo mi sie zaczac nawet, wiec rowniez ktos na upartego mogl by sie przyczepic. Ale po nieduzych modyfikacjach konceptu moim zdaniem bedzie pasowal L(

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic straconego, chlopcy:

 

The Animation category is where you can enter all animations -- character animations or your own full blown short film. The judging for Master and Excelence awards in this category will focus on animation and story telling. Perhaps we should have stressed this more in the category descriptions, but I didnt want to scare of all the people who will be using the Animation category as a vechile for the texturing & modelling etc.

 

In the Animation category you are free to develope your own story. It's only Short Film entries that must be bassed on the screenplay provided.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przegladam sobie prace na ilustracje - jacy kilerzy zejechali na ta edycje to glowa mala, nawet nie wiem czy cos robic... A po obejrzeniu jak powstawal trailer ktory wygral poprzednia edycje, to w dziale film tez nie ma czego szukac... masakryczny poziom konkursu sie szykuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polacy w historii bardzo czesto byli "moralnymi" zwyciezcami :):)

ale powaznie, to nie widze przeszkod zeby to byl polski challenge, moze byc ciezko istniec na podium skoro sa tylko 2 miejsca na kategorie, ale wsrod honourable mentions czemu nie :D

powodzenia startujacym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności