Skocz do zawartości

Scena 3D: obraz z francji


Bacry

Rekomendowane odpowiedzi

jakiś czas temu wpadł mi w oko pewien obraz (prosty i pewnie dla niektórych sztampowy) i pomyślałem że można by go zrobić w 3d, a że dostałem w pracy przechodzoną drukarkę HP designjet serii 500 chcę to sobie potem druknąć w większym formacie.

obraz i co do tej pory zrobiłęm w załącznikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trudno mi powiedzieć ile robiłem samochód, ponieważ robię to wszystko w wolnych chwilach, których niestety za wiele nie mam.

Tak też prezentuje się zakończenie drugiego budynku i progres trzeciego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo liczy... kwestia przyzwyczajenia :( Mam nadzieję że komputer da radę w razie czego pobawimy się warstwami (w końcu kiedyś trzeba zacząć)

Ostateczna wersja budynku trzeciego (jescze tylko klamka w drzwiach).

Pozdrawiam B.

p.s. nie mogę dojść jak to jest z tym wyświetlaniem obrazka w pierwszym poście :)

p.s.s obrazek liczył się także 50 min :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc po kolei nastawy rendera

vray sun ze skay'em i fizyczna kamera vraya

dalej w załączniku.

a displaca mam, zrobiony w prosty sposób, najpierw zrobiłem w maxie jedną dachówkę ustawiłem w rzędach po 5 i zrenderowałem w widoku z góry dodając render element vrayZDepth. trochę trzeba się było pobawić odległościami ale efekt jest zadowalający w prezencie mapka w załączniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam wszystko ustawiać na scenie i komputer ledwo ciągnie.

Czas obliczeń nie wielki ale praca w viewporcie to masakra:D

Noise i rozmiar na razie roboczy:D

Pozdrawiam B.

edit:

jeszcze jeden obraz tym razem z mgłą i autem i bez szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, więcej kontrastu! co do drzewek i pary z kawy to myślę, że one maja imitować malarski pędzel-nie mylę się? wkażdym bądź niesamowicie

Ciwychodzi ten klimat " namalowania", jak Ty to w ogóle robisz 0_o?! Słyszałam o czymś takim, może widziałam z parę pracek na takiej zasadzie, ale jest to bardzo żadkie i nigdzie nie piszą jak to zrobić..

pozdrawiam-ja tam głosuję na gwiazdki ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje popielniczki na stole, oraz drobnego wazoniku z kwiatkiem

 

kubek na planie pierwszym wygląda zbyt masywny i ma za mały uchwyt jak na tą masywność

 

w latarni nie ma żarówki

 

przedmówcy mają rację co do kontrastu, ewentualnie mógłbyś dodać duże rozmazane cienie, tak żeby wyglądało że w niektórych miejscach słońce się przebija przez chmury a w innych nie (byłby ładny efekt na tym placu, który jednak jest bardzo jednolity i troszkę nudny).

 

w tle bym dała chmurki zamiast jednolitego nieba.

 

świetnie wyszedł zamsz na obiciach krzeseł, obrus też ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latarnia nie ma nietylko żarówki ale także szybki ;) popielniczki i wazonika nie ma na orginale więc trudno mi powiedzieć czy będzie na końcowym renderze. Brakuje także paru textur, między innymi na placu czy na okiennicach budynku. Na krzesłach będą siedzieć dwie para, która częściowo wypełni kadr więc zmieni się cały odbiór obrazu. Nie bardzo wiem jak będzie z drzewami, one najwięcej kłopotu mi sprawiają (komputer się na nich wykłada przy obliczaniu IR w większej rozdzielczości). Całość chcę pociągnąć autopaintem z PainteraX, żeby osiągnąć malarski efekt :D. a mgła musi być żeby ostatni plan nie był widoczny (bo tam nie ma za wiele :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem jak patrze na prace takie jak ta, to sie zastanawiam co ja tu k... robie?!

 

swietnie to wyglada jak na razie, czekam z niecierpliwoscia na modele pary siedzacej przy tym stoliku. czy to obicie na krzesle to z vray-materials.de ? (bo tez wlasnie jakies takie testuje u siebie :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności