Skocz do zawartości

Teczka 2D: prrrszalonego skjeczbuk


prrrszalony

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :)

 

Oto reszta z wczoraj... wlasciwie to troche tez i dzisiejsze :)

 

Portret ojca z foty. Srednio odany...

 

scan10350.jpg

 

Z szukania podstawowych brył w naturze wyszło coś takiego. Dodałem póżniej też jakieś proste cienie albo zacząłem tworzyć coś nowego z gotowych już bryłek :) Gdzieś tam zaplątał się rysunek z sketchbooka Hurricane z ca :)

 

scan10352.jpg

 

scan10353.jpg

 

scan10351.jpg

 

Glutki do ćwiczenia światła

 

skinfold1.jpg

 

skinfold2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 403
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oj ciężko to prawda podobieństwo oddać oj ciężko. Mogłeś refkę zamieścić - tatko chyba o copyright by się nie przyczepił? :P. Ja po obrazku Emilki robię portret dziewczyny kumpla (w PS) i właściwie 60-70% maziania czasu siedzę nad oddaniem podobieństwa. Ale za to kreskę masz ładną... pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobieństwo to nie taki problem, co tchnięcie życia w postać. Brakuje tej iskierki i lekkości, której odrobinę udało mi się zawrzeć w portrecie dziadka gdzieś tam w otchłaniach tej teczki :) Nie chce dawać tutaj fot rodziny. Nawet nie będę pytał :) Z kreski też nie jestem do końca zadowolony, dlatego szukam innych dróg, szybszych i "pewniejszych"...

 

Oto trochę glutów z tego romantycznego wieczora :D Ciągle Vilppu... gestures, bąbelki... Z posemaniacs, http://mic-ardant.deviantart.com, http://plfoto.com/72800/autor.html, i http://mjranum-stock.deviantart.com/...

 

scan10363.jpg

 

scan10362.jpg

 

scan10361.jpg

 

scan10359.jpg

 

scan10356.jpg

 

scan10355.jpg

 

scan10354.jpg

 

I taka próba podchwycenia cieniowania thirdeye'a. To jeszcze nie to, jak widać, ale się nie poddaję :D

 

scan10357.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prrszalony, a próbowałeś może rysować sobie kółka, sześciany, elipsy wpisane w prostokąty?

Ja teraz to tłukę (coby się "dizajnersko" nauczyć rysować) i powiem ci że strasznie toto pomaga w "orientacji przestrzennej" na kartce i w pewności linii.

Zobacz sobie http://tenminutedrawing.blogspot.com/ niektóre tutki.

Polecam (tylko trzeba wypisać kilka długopisów zanim się zacznie zauważać postępy:P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrrszalony Twoj olowek a kolorki to gigantyczna przepasc. Kreska genialnie swobodna przy pozach (postaci, dlonie, oczy) a przy naturze faktycznie juz gorzej. Jakis ewenement jestes :P

A probowales zrobic takie szkice w szopie, monochromatyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote, nie mam pojęcia, pewnie tak bo u mnie tego nie ma. Trochę już konto tam mam i nie pamiętam, żebym coś zmieniał.

Nezumi, leszek_lenia dzięki, staram się :)

mpta, aż taka różnica między rysunkiem a digitalem? Na pewno wynika to z ilości czasu jaki na nie poświęcam. Maluje kilka razy w tygodniu, rysować rysuję niemalże codziennie. Kupiłem Intuosa i pewnie dojdzie do mnie w poniedziałek, to zobaczymy na ile ograniczało mnie volito, a na ile to brak umiejętności. Póki co ołówek jest priorytetem. Robie sporo malunków monochromatycznych w PS. Zdarza mi się te kolorowe tak zaczynać :)

gutekfiutek, dobry pomysł na ćwiczenie i dzięki za namiary na tą ciekawą stronkę. Nie miałem siły aby wyszukać na niej tego o czym pisałeś, ale jutro postaram się do tego zmusić (jej autor ma w sobie coś odpychającego :( ).

 

Dziś sporo czasu męczyłem głowę 3D w blenderze, a więc szkice raczej biedne. Do tego czuje się, jak własny cień...

 

scan10358.jpg

 

scan10360.jpg

 

scan10364.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eco, obawiałem się, że zaraz ktoś zacznie się burzyć, że takie gnioty daję. Miło, że jednak gdzieś ktoś jest w stanie znaleźć coś ciekawego, sam muszę skończyć jeszcze coś ważnego, co absorbuje w znacznym stopniu mój czas i myśli, ale staram się choć takimi drobnymi szkicami utrzymywać formę i dobre samopoczucie ;)

 

Dziś postanowiłem mazać gestures także ballpoint penem (jak to jest po polsku? długopis kulkowy? xD)

 

scan10371.jpg

 

scan10368.jpg

 

scan10369.jpg

 

scan10370.jpg

 

bridżmanki z fot własnych :D Planuję robić foty w pozach z książki i rysować je jako dodatek do przerysowanek z Bridgmana :)

 

scan10373.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie ogladac kazda prace. Zawsze patrzac na czyjes szkice dostrzegam jakies jk autor radzi sobi z cieniami i blaskami. Ucze sie rysowac wydaje mi sie ze zroblem wielkie postepy ale troche jeszcze mi brakuje chociaz by do prac od prrrszalonego. Jednak bardzo mi to pomago i motywuje mnie do pracy gdy widze jak inni tez rysuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratcore, taka chyba kolej rzeczy, im więcej coś robisz, tym lżej wychodzi :) Na szczęście...

 

Kupiłem jakiś czas temu Intuosa3, więc trzeba było się nim wreszcie choć trochę pobawić. Oto kilka szybszych, w tym jeden w Painter essentials, szkoda, że nie można robić w nim paletki z narzędziami.

 

spid2.jpg

 

spid.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej go używam tym większą czuję różnicę :) Dopiero po 20 będę miał wystarczająco dużo czasu, by poszaleć z grafiką, więc dopiero wtedy będę mógł w pełni stwierdzić jak bardzo się z niego cieszę :)

 

Teletubiś wiking i autoportret z lustra...

 

scan10378.jpg

na bazie tego

 

35301327.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle swietne szkice!

Fajnie , ze masz nowy tablet :]

 

p.s

Co do intuos'a ja uzywam go od samego poczatku takze nie mam porownania z innymi. Moj to Intuos3 A5 wide SE i musze powiedziec, ze mam ochote ucalowac w stopy jego tworce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w teletubisiu fajna kreska... hełm mega ^^ a w auto skóra nie ma faktury... airbrushem blendowałeś kolory? a sympatyczni panowie spoko, ale najlepszy ten na samym końcu, bo ma najbardziej przestrzenną tą gębę :p Ci wyżej tacy trochę pomazani i nie wiadomo przez to co jest co...ten ostatni ma fajnie rysowany hełm i skórę i kolorystyka ogólnie mi się podoba... fajne tło do rozmowy z dziewczyną xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jameli, ten autoportret jest niedokończony (co z resztą widać :)). Brakuje w nim właśnie konkretniejszych maźnięć i faktury. Planuje go dokończyć :) Co do airbrusha to i tak i nie. tzn gdzieś go tam pewnie użyłem, czasem osłabiam krawędzie w okrąglaku o stopień albo dwa itp.

Zombiaki są takie płaskie, bo dawno nic nie malowałem, tyko rysunek, i to też same bazgroły, nic wartego zeskanowania :) Ale napisałem już pracę (no prawie :)), więc pokatuję Was znowu moimi tworami... :)

nikodem. mam A5 :)

 

Dziś byłem u okulisty przebadać moje męty :D okazało się, że mam zdrowsze oczy niż się spodziewałem. Ufff, a już miewałem sny jak ślepnę :D

Brat miał coś poważnego, i była spora szansa, ze i mi się dostało. Nie mam blizn itp. więc w ramach, jak 'fajnie, że ich nie mam' popełniłem jeden szybszy z Wyprawy po ogień.

 

walkaoogien1.jpg

 

btw po kroplach do badań miałem mocno rozszerzone źrenice, a przez to widziałem wyraźnie tylko to, co było dalej. Ciekawe doświadczenie dla kogoś, kto ma b. dobry wzrok. Zawsze mnie zastanawiało jak widzą okularniki :P

Polecam! :D ...szczególnie gdy się wyjdzie na światło słoneczne :D

Aha... i w ulotce z przypisanych mi na męty tabletek było napisane, że zaleca się stosowania ich do żylaków odbytu i dolnych partii ciała... o oczach ani słowa... dziwny dzień. Czas spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw po kroplach do badań miałem mocno rozszerzone źrenice, a przez to widziałem wyraźnie tylko to, co było dalej. Ciekawe doświadczenie dla kogoś, kto ma b. dobry wzrok. Zawsze mnie zastanawiało jak widzą okularniki :P

Polecam! :D ...szczególnie gdy się wyjdzie na światło słoneczne :D

 

HA HA ,bardzo smieszne...te krople nie sa fajne. Ja nie widzialem nic co bylo blisko i daleko przez 3-4 godziny.

 

 

btw.Fajne zombiaki...jaki tytul ma ten film?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koles na tym screenie z filmweb ma koszulke "Braindead" :D jesli Dead Snow czerpie z tradycji klasyki kina w stylu wczesnego Petera Jacksona, to musze obejrzec ten film! :> Co do obrazkow to bardzo mi sie podoba ten z wyprawy po ogien, fajna generalizacja i pencle. Jeszcze mi sie nigdy cos takiego nie udalo, ciagle sie lapie na bezsensownych poprawkach kazdego kawalka obrazka - moze tez powinienem sprobowac tych kropli na zylaki albo jakiegos LSD jesli to tak dobrze dziala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doed Snoe, moim zdaniem, to najlepsze co było w tym filmie to okładka. Było kilka ciekawych scen. Nawet nastrój ok, ale ciężko mi wysiedzieć na takich filmach (tzn komedie o zombie) do końca.

 

Urbanboogie, nie miałem nigdy kontaktu z LSD, więc nie wiem czy pomoże. Preferuję życie na trzeźwo, choć dziś dostałem za moje niewychowanie w trzeźwości mandat :(

 

Tym razem coś chaotycznego:

 

dawkins.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bardziej przypadły do gustu Twoje szkice ołówkowe niż digitale. Mam wrażenie , że w digiartach, zatraca się Twój, hym, styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaner mi się popsuł, więc jeszcze przez długi czas nie będzie aktualizacji z ołóweczkami, a szkoda, bo wreszcie pojawiło się coś ciekawego, co zrobiłem. W międzyczasie trochę się u mnie działo. Obroniłem pracę licencjacką, zacząłem bawić się wektorami ponownie (ale nie wiem czy mogę pokazywać tego efekty :))

...i zaraziłem się pixel artem! :D Póki co ćwiczę podstawy :) Strzałki pokazują kolejność xD

 

doodes1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emmilius, o dziwo ni ciągnie mnie do czegoś większego, ale zaczynam nad tym myśleć. Czas już dawno, by sprawdzić swoje umiejętności i pociągnąć najdalej jak mogę i zobaczyć jak pójdzie :)

lucek91 na moim eizo odcienie są niemal takie jak na papierze (czasem tylko wyraźniejsze i intensywniejsze odrobinę), sporo czasu poświęciłem na to i dziwi mnie taka uwaga :P Na pewno nie będę podciągał kontrastów tak jak wielu w tym dziale, że wygląda prawie jak długopisem skrobane :P Chyba będziesz musiał pogodzić się z taką widocznością, bo sprawdzałem na różnych monitorach i wygląda niewiele gorzej :P

 

Domowe przedszkole, rysunek, którym wygrałem figurkę z gry Risen (kazali narysować gnomią wersję postaci z crpg :))

 

glosniki.jpg

 

scan10135.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mellon, dzięki, ciąży z lewej, też myślałem o tym, żeby coś tam domalować. Staram się jak najmniej siedzieć przed kompem, właściwie poza pixel artem photosopa nie ruszam, więc poprawek tego nie będzie przez spory czas.

Emmilius tak to ten Olsztynek, Mam dziewczynę z Olsztynka :D już mnie drugi rok tam zabiera, ale jakoś trafić tam nie możemy.

Kondrad11, a moim zdaniem jest strasznie pusta, w planach są drzewa, które jakoś wypełnią te pustki po bokach :D Mimo to dzięki za komentarz :)

 

Takie szybsze z naturki dla relaksu i zabawy.

 

scan20021y.jpg

 

scan10185.jpg

 

Miłego wieczoru :)

Edytowane przez prrrszalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Kochanie z natury w wersji babci czerwonego kapturka :)

 

scan10186.jpg

 

 

Robię też grafikę do gry flashowej. Taki mix icetower z tetrisem. Gracza ma gonić stworek od dołu. To jeden z pomysłów na niego (w grze będzie zupełnie inny :)). Mam nadzieję już niedługo się pochwalić pełną grą :)

 

glupi.jpg

 

Zapisałem się też na kółko plastyczne w olsztyńskim MOKu, na którym raz w tygodniu, przez ponad dwie godziny maluje sobie w towarzystwie kilku pań. Świetna sprawa tak na prawdę (tym bardziej, że spodziewałem się nauki trzymania pędzla). Nie jest to konkretny kurs z lekcjami, a bardziej spotkania do pomalowania sobie, ale Panie tam chodzące, choć na co dzień nie zajmują się malowaniem (poza prowadzącą oczywiście :D), to na prawdę wymiatają! Polecam coś takiego. Jeśli macie coś takiego w okolicy, to nie myślcie stereotypowo, że pewnie to syf, tylko pędźcie sprawdzić :D

Edytowane przez prrrszalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Szalony, Słuchaj, fajna sprawa, z tym co napisałeś. Gdzie trzeba się udać, do kogo się uśmiechnąć, żeby zapisać się na podobne zajęcia? Adres MOku sobie wygoogluję, ale rzuć jakimś nazwiskiem i szczegółami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności