Skocz do zawartości

Teczka 2D: prrrszalonego skjeczbuk


prrrszalony

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 403
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki :] Zwykle wychodzi mi to, przy czym najmniej dłubię ;)

ola-f z tą listą to będzie ciężko było też coś o spaniu tylko kilka godzin, graniu w gry stymulujące mózg itd. Możliwe, ze trzeba też zachorować na syfilis, bo przecież Nietzsche go miał (prawdopodobnie) :D Są też zabawki stymulujące rozwój umysłu dziecka i polecam od tego zacząć (tzn od podstaw), bo podobno nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa.

 

Tutaj to to samo tło, ale inaczej i wyżej ;)

 

tablica%20copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, Fusman, resh, dzięki. starałem się :D

ola-f, tylko uważaj, żebyś nie skończył jak Czarli z Kwiatów dla Algernona :D

Tablica to tak na prawdę jest rozmazane foto. Ta 'żółta' pinezka dodana jest dla zmylenia przeciwnika ;)

peteRlo, w jakim wątku?

 

Tym razem bez obrazków, a z reklamą. Jedna z gierek, do których część grafik robiłem (menu nie moje :D ale to, mam nadzieję, niedługo się zmieni). Robiłem to już jakiś czas temu i zupełnie o tym zapomniałem, a okazało się, że przeszło dalej :D

Gra inspirowana tradycyjną, narodową praktyką zakrywania brudu na ścianach meblami i zdjęciami. Celem gracza jest takie układanie klocków, by te zakryły czarną dziurę na tle. Tutaj link. Żeby zagłosować, trzeba się zalogować ;) (nie wiem, czy pozwalają w ogóle w te gry zagrać, czy widzowie mają wyrokować po 3 obrazkach ;)

 

link do gry

link do strony z głosowaniem

Dzięki za głosy.

W ramach podziękowania podrzucę linkami, które na forum się już pojawiały, a które mogą się komuś przydać :)

 

http://notatki-prrrszalonego.blogspot.com/2010/09/metoda-reillego-linkownia.html

http://notatki-prrrszalonego.blogspot.com/2010/07/dodatki-do-firefoxa.html

http://notatki-prrrszalonego.blogspot.com/2010/02/pedzle-do-malowania-w-photoshopie.html

http://notatki-prrrszalonego.blogspot.com/2010/02/pedzle-w-photoshopie-cz2-skroty.html

 

Tłumaczonka, ale dawno temu o nich zapomniałem i są tylko szczątkowe

http://notatki-prrrszalonego.blogspot.com/p/fixler-notes.html

http://notatki-prrrszalonego.blogspot.com/p/bridgmans-life-drawing.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko uważaj, żebyś nie skończył jak Czarli z Kwiatów dla Algernona :D

 

Tylko że on startował z nieco niższego pułapu niż ola-f :P

 

Wielkie dzięki za linki, chętnie poczytam. Tzn pędzli do photoshopa nie będę czytał, kod binarny nigdy nie wydawał mi się wystarczająco zajmującą lekturą.

 

Szkoda że nie skończyłeś z tym rysunkiem tak jak ci fotorealiści. Zasadniczo jednak lepiej zacząć i nie skończyć niż skończyć zanim się zaczęło, jak ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77 no tak, nie miałem tego na myśli, bardziej o to, że można wrócić z wyżyn ;)

A z rysunkiem to dziwna sprawa, szybko zaczął mnie męczyć, o czym pisałem Ci wcześniej, zmazałem sporo i zrobiłem po swojemu... A wszsytko zabiło pytanie 'po co?' ;) Bo rzeczywiście nei wiem poc o to by miało być :D żeby komuś zaimponować albo coś udowodnić? :D

btw co znaczy Twój nick? xD Jeśli mogę wiedzieć (ostatnio ciekawi mnie wszystko chorobliwie :D)

a tutaj szybsze rysunki, które mieszczą się w skaner. Zna ktoś w miarę dobre skanery a3? Znalazłem coś Musteka, ale nazwa firmy nic mi nie mówi i nie wiem czy nie będzie problemów jak z moim obecnym canonem lide.

 

Scan10304.JPG

Scan10303.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77 zawsze pisze ze jest stary, wiec absolutnie oczywistym wydaje mi sie, ze cyferki oznaczaja ze ma 77 lat. Ale to "SBT" tez mnie zawsze intrygowalo... dolaczam sie do pytania.

 

Prrszalony, fajny ten pierwszy rysunek, wczoraj mi biegalo takie male podobne w lazience, nie wiedzialem ze to bylo z Twojego konceptu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze piszesz. To moja modelka, która mi uciekła. Jak ją spotkasz ponownie, to powiedz, żeby wracała. Już nie będę ja przybijał szpilkami, żeby się nie wierciła.

 

A tutaj po raz kolejny malowanie przed jedzeniem. Musiałem się streszczać. Ponoć niezdrowo jeść przed snem

 

zarelko1%20copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prrrszalony, coraz lepiej idzie ci rozmazywanie tych zdjęć. Z początku uwierzyłem że faktycznie malowałeś, ale trwało to bardzo krótko ;)

 

77 bo urodziłem się w 1977 roku. No0b zawsze napisze w nicku ile ma lat, w ten czy inny sposób.

SBT bo jestem wielbicielem psów rasy Staffordshire Bull Terrier, oraz posiadaczem jednego z nich.

 

Jesteście w zamian winni historyjki o nickach Prrrszalony i Urbanboogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu, ale mi słodzicie :D

 

SBT szczerze mówiąc, to tego nie zgadłbym nigdy. Psa rasę też musiałem sprawdzić w google xD Ja jestem fanem małych zwierzaków :P Czytając o nim na wiki miałem wrażenie, ze ktoś pisze o przedmiocie:( ale dziś znalazłem informacje o cannuli (o ile tak to się odmienia) i już chyba mnie ta przedmiotowość w relacji człowiek-zwierzę dziwić nie powinna http://www.odditycentral.com/pics/reach-in-and-touch-the-inner-cow.html

Co do nicku, to kiedyś miałem strasznie głupi i szukałem czegoś ciut bardziej sensownego i pewnej chwiejnej nocy naszedł mnie ten nick. Ot, i zacząłem go używać. Zobaczcie moje pierwsze konto na max3d http://www.max3d.pl/forum/member.php?u=7610&langid=1 :D Widać postęp, no nie...?

KhazadThard ja muszę jeść na sen, inaczej nie zasnę :D

biglebowsky, skoro tak mówisz, to znaczy, ze niedługo będę mógł umrzeć spełniony...

 

Dokończyłem starszy rysunek, ale coś mi te kikuty przeszkadzają...

Scan10305.JPG

Edytowane przez prrrszalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać postęp, no nie...?

 

Widać. I to takie trochę podstępne u Ciebie.

Bo ja dzielę rysowników na tych, którzy braki warsztatu muszą maskować szaleństwem i tych, którzy brak szaleństwa muszą maskować warsztatem. A u Ciebie to nie wiadomo - tak pół na pół :) Tym bardziej przy takim nicku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh SBT77, ale tekst xD Z szaleństwa, to ja mam nick, i to też w zaprzeczeniu :P warsztat też mam nadzieje, że dopiero zaczynam zdobywać i jestem bliżej początku, niż końca ;)

KhazadThard, miałem na myśli te flaki z odbyciaka.

 

Jako, że doszedłem do wniosku, iż cały czas unikałem malowania w ps tego, czego nie widzę, zdecydowałem się to zmienić. Nieszczególnie ostatnimi dniami się czuje, więc bazgroły bez pomysłu już kompletnie i jakiegoś zaplanowania też brak (zwykle mam jakiś przynajmniej ogólny plan działania). Jakiś babochłop i króliczek w czekoladzie (która nie wygląda jak czekolada ani trochę xD). Króliczka starałem się namalować tylko przy użyciu twardych pedzli. Trochę siano wyszło, ale już nie chciało mi się mielić piórkiem, żeby to wyrównać xD

btw Motam się jak węgorz przed wędzeniem, raz chce gdzieś z tym mazaniem iść, a raz nie, ale klamka zapadła, idę do szkoły plastycznej, więc trzeba ćwiczyć mocniej, coby lans był należyty. Dla motywacji biorę pożyczkę studencką i postaram się (na wasz koszt :*) po trzech latach być zwolnionym ze sporej jej części :D Zapowiada się ciężki rok, praca, dwa kierunki, praca magisterska i plan zajęć od rana do wieczora z przerwani na weekend :D Sam nakręciłem na siebie bicz :D

Dobra, uzewnętrzniłem się, a oto malunki...

 

chlopska%20baba%20copy.jpg

 

kroliczek%20copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo zdradliwy podział, najlepsi to szaleńcy z warsztatem:)

 

No niby tak, ale to statystycznie może z 1% ogółu rysujących, więc nie wiem czy warto tworzyć dla nich osobną kategorię ;)

 

A pół żartem, pół serio - przecież żeby poświęcić kilka czy kilkanaście tysięcy godzin na rysowanie czy malowanie aby mówić o jakimś warsztacie - to już samo przez się narzuca się, że trzeba nie mieć piątej klepki... Więc cały mój podział o kant nieszlachetnej części ciała rozstrzaść można :)

 

@Prrrszalony - rzucasz się i miotasz, bo faktycznie lubisz to co robisz. Ja mam tak samo. Rzucam się między rysunkiem a malowaniem, między ołówkiem a tabletem, między plamą a linią, realizmem a abstrakcją i tak w kółko. Pewnie dlatego, że tworzenie obrazu jest jak bombonierka pełna różnych smaków. Jak komuś naprawdę smakuje to ciężko się zdecydować, najchętniej zjadłby wszystkie, a życie jest tylko jedno i wybór ograniczony czasem. Przestrzeń jaka się rozciąga przed człowiekiem jest nieomal nieograniczona, stąd trudno wybrać właściwą drogę. A tu taki znany cytacik i kończę:

 

“Cheshire Puss,” she began, rather timidly, as she did not at all know whether it would like the name: however, it only grinned a little wider. “Come, it’s pleased so far,” thought Alice, and she went on. “Would you tell me, please, which way I ought to go from here?”

“That depends a good deal on where you want to get to,” said the Cat.

“I don’t much care where——” said Alice.

“Then it doesn’t matter which way you go,” said the Cat.

“——so long as I get somewhere,” Alice added as an explanation.

“Oh, you’re sure to do that,” said the Cat, “if you only walk long enough.”

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe SBT77, dobry ten cytat z Alicji ;]

 

Ja mam dla Was pytanko. Co sądzicie o tym. to do przeróbki jednej z gier, o których pisałem (wersja flashowe o wymiarach 640 na 480). Wszelkie komentarze będą mile widziane. Nie ulega wątpliwości, że moje umiejętności w tworzeniu wszelkich menusów są dalekie od ideału, więc nawet zwykłe 'nie podoba się bo...' w jednym zdaniu będzie pomocne :] Tak, jak i uwagi na temat czytelności.

 

playbg2%20copy.jpg

 

Oczywiście te klocki będą pomieszane, a w dużym okienku po lewej, które jest teraz puste będą pojawiać się będą kolorowe runy do użycia.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interface prosty i przejrzysty, a ja bym wolał bardziej zbajerowany ale nie krzykliwy by uwagi od gry nie odciągać. Mam też wrażenie że nie jest utrzymany w jednym tonie. Chooodzi mi dokładnie o to że po prawo brąz a po lewo blue steel.

To tak subiektywnie krótko i na temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za emilliusem szczególnie że czcionka troszke tak sugeruje większą detalikę i może ciut szachownicę zróżnicować może jakieś gdzieniegdzie delikatne wzorki w stylu tych run albo co rundę zmieniające się tło odrobinę z przeszkadzajkami jakimiś

ni te runy nie do końca współgrają z industrialnym wystrojem

a co bedzie się działo na tym radarze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za łatwo idziesz w czerń w cieniach. Staraj się rozbijać kolorki, sprawdzać jak to wychodzi jak trochę przyczerwienisz, jak zdeko niebieskiego dodasz czy zieleni, aż uzyskasz kolorki które lepiej tym cieniom pasują. jeśli masz cynobrowe ściany to pewnie wszytko jest tym cynobrowym odcieniem przesiąknięte a u ciebie tego nie czuć. Trudno też odgadnąć czy to sztuczne czy naturalne światło, więc zbyt lokalnie kolory potraktowałeś.

Edytowane przez biglebowsky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam trudno - dla mnie sztuczne jak nic. Ze sztucznego, bardziej intensywnego i blizszego cienie sa ostrzejsze a z naturalnego wszystko bardziej rozproszone. Kolorki moze nie sa najlepsze z tych co widzialem ale i tak respekt - ja wciaz najpierw walor a potem kolorowanka :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje, straszna paskuda wyszła :] No nic, trzeba walczyć dalej :)

 

Jeszcze się tutaj nie dawałem linku do Tetravalanche http://www.kongregate.com/games/yfan/tetravalanche

Jesli komuś chciałoby się dać jakieś gwiazdki grze, to byłoby fajnie (trzeba się logować :/) i miałbym z tego jakieś profity ;) Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób ostatnio na forum podskoczyło z formą (nicpoń to już w ogóle przesadza :P) to uznałem, że i ja podgonię. Jest późno, więc wrzucam tylko coś maźniętego teraz zamiast snu. Jutro może pozbieram niedobitki ze studiów :)

Bazowałem na focie dziewczyny, chciałem zrobić jakąś pokojówkę, która pasowałaby i do rodziny adamsów i nadal miała w sobie coś z mojej lubej (zapytam jutro czy mogę podlinkować fotę:)). Wyszło jak wyszło, ale będę miał na czym jutro overpainta robić ;)

 

Julciasprzata%20copy.jpg

 

Korzystając z okazji. Jak oceniacie zmiany na forum? Szczególnie pytam tutaj o dział 2D. W planach mamy jeszcze kilka korekt, a jakoś wszyscy milczą i jeszcze okaże się, że nastroje nie są najlepsze i wybuchnie rebelia :P Na główną wpadło też kilka tutoriali http://max3d.pl/tutorials.php Niedługo powinno się temu przytyć, więc zachęcam do odwiedzania i linkowania innym. Niech się wieści niosą. Jeśli ktoś chce podzielić się swoją wiedzą to zapraszam! Wiadomo, trzeba się aktywizować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie fajny klimat ma ten ostatni portrecik, i faktycznie taki troche burtonowsko adamsowy klimat :)

 

co do zmian, mi sie podobają :P już mówiłam o tym co-po-niektórym :) super że dział 2d w końcu dostał swoją "belkę" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko myszka poklikalem, kilka drobnych zmian.

Pozbylem sie glownie tych kanciastych ksztaltow na brodzie, przez to jest mniej meska.

 

o2uarh0n.jpg

 

 

Ja osobiscie pozytywnie odebralem zmiany w dziale 2D, teraz jest wiekszy porzadek i klarownosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że się podobają :D Można śmiało lecieć z następnymi :P

 

ICE fajna przeróbka, dzięki :) broda szła mi o dziwo ciężko, ale uparłem się na taką bardziej męską i chyba przesadziłem, u Ciebie jest bardziej urodziwa :D Zmiękczenia były poza moim zasięgiem, bo się na okrąglaka i mocne pociągnięcia uparłem, ale chyba skuszę się też na overa z czymś mięciutkim :D Jak ktoś chce się poznęcać nad moimi pracami tutaj to śmiało :)

 

Podrzucam jeszcze fotę, na której bazowałem. emmilius na szczęście moje Kochanie ma bardziej kobiecą urodę ;) Oto jedno z moich pierwszych podejść do portretu, pierwsze cyfrą

 

https://lh6.googleusercontent.com/_mRcWMJ0TQPs/TYkA6G8kkLI/AAAAAAAABaA/wE1d94BSiaU/s800/julcia4%20copy.jpg

 

Tutaj suche igły.

 

Scan10327.JPG

-

Scan10328.JPG

 

Coś kiepsko się zeskanowały. Nie wiem czemu, ale puściła i jakość i głębia czerni. Pierwszy raz efekt jest aż tak okropny (wyglądają jak jakieś kopie robione przez dwóch różnych ludzi, a to ta sama blaszka, tylko proces zaawansowania inny). Podrzucam odbitki #1 i #10, niestety nie mam ostatnich, które są w najlepszej jakości odbite itp. poszły do oceny i już nie wróciły :) Jeśli ktoś będzie miał okazję pobawić się tą techniką, to polecam. Bardzo przyjemny proces (o ile nie trzeba go powtarzać kilkanaście razy przy jednej pracy :D)

 

Co jakiś czas wrzucam do mojej growej teczki obrazeczki i linki do gier, przy których coś dłubałem, więc zachęcam do odwiedzin i tam. Jeszcze trochę i gameart zostanie szturmem zdobyty przez 2D! :P

 

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=68242]

Edytowane przez prrrszalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZiN, późno odpowiem, że... nie pamiętam. Robiłem w czymś tam jeszcze, ale nie porywało to ani mnie, ani patrzących :D Obecnie rzuciłem "uczenie się" na tym plastycznym kierunku, którego to mi się zaczęło i walczę z nauką samodzielnie (3D) :) Od dawna nie malowałem, ale siadłem sobie i naskrobałem takiego oto ludzika na szybko w nocy. Jeszcze muszę sporą tego część dopracować, coby zblurowane takie nie było :D

 

postac1v3.jpg

 

i witam po długiej przerwie, bo właściwie mnie tu kilka miesięcy nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności