Skocz do zawartości

Teczka 2D: masz)rum (]


masz)rum

Rekomendowane odpowiedzi

O żesz kurcze masz) widze ze nieźle rozbudowałeś ten swój zegareczek.Wogóle fajne pracki a ta na eliminatora wogóle wymiata ;) aby tak dalej hehe. Ja już się przymieżam żeby coś wrzucić i jestem w trakcie pracy po Okresie Wielkiej Stagnacji ;) A więc jak już "ponawrzucam" to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 229
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć wszystkim ;] dodaje prawie skończone postacie do Eliminatora, jest jeszcze kilka dni do zakończenia II etapu więc jak widzicie błędy, coś wam się nie podoba to nie krępujcie się żeby mi pojechać ;], wszelkie opinie mile widziane. Pozdrawiam!

 

triokm6.jpg

 

WIPy wszelkie można znaleźć tu :http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=43243&page=3 w wątku eliminatora, zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RaVirr, masz racje kobietkę można by jeszcze upiększyć, no i jest pare elementów które wymagają szlifu ale nie wiem czy uda mi się przysiąść do tego jeszcze ;P

 

szkeeeedze

szkeeedz1ds8.jpg

szkeeedz2ez4.jpg

szkeeedz3wv4.jpg

 

Kumpel prosił ażebym ja zrobił mu projekt tatuażu na klatę. Powiedział że to ma być "serce wyrwane z klaty przez dłoń albo szkielet" ;P

Przepraszam za jakość skanu ale kartka się sfalowała a ołówek odbił.

tato2mo8.jpg

 

Projekty do obrazu dla rodziców na święta ale to chyba jeszcze nie to ;P

miał być mocno abstrakcyjny, postanowiłem zrobić dwa podobne, jeden digital w Painterze i jeden akryl, i chyba akryl mi się bardziej podoba ;P ok 1,5h na każdy. ;] Pozdrawiam!

 

digital

newwwj2sqf3.jpg

akryl

newr2siz7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

purple: thx ;]

 

...no to kolejny spontan z rańca, nowy projekt na obraz, i w te okolice pójdzie chyba już finish ręczny ;] jakoś gęsto u mnie w dżapańskich klimatach ostatnio ;P

 

 

Ostro poczynasz sobie widzę ;D jaki format oraz w czym planujesz jak można zapytać . . .

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janko1987: Dzięki, masz racje zgaszę lekko ale to już na ręcznym się zrobi ;]

miriam: Dzięks, trzy kartony 90x62cm (jasny kremowy papier z fakturą ;]) na czarnych planszach, później do akcji wkracza tusz, taśma klejąca, akwarela i miejscami akryl czyli ogólnie technika mieszana ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wersja ręczna, weszło kilaka nieplanowanych zabiegów ale w większości na plus, starałem się nie trzymać sztywno szkicu, raczej poprawić jego niedoskonałości, nie wiem na ile dobrze ale jestem zadowolony ;] Zapraszam do krytyki.

 

biginjapansmalih3.jpg

 

Łacznie wystąpili (in order of appearance ;]) :Papier Akwarelowy 3x 94/61cm (wydarty), herbata, gąbka, taśma klejąca, tusz(pędzel okrąglak), ołówek, tusz (patyk), akryl, 3 magiczne zakładki do książek kupione w sklepie dżapańskim ;]

fota w trakcie roboty

bigszkicxh6.jpg

Pozdrawiam i Wesołych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super ... mógłbym mieć to na ścianie ... nawet w wersji "w trakcie roboty" ! :D

 

Mam wrażenie, że można by gdzieniegdzie dociemnić, ale w zasadzie nie wiem jak na żywca wygląda - a tak naprawdę wtedy można cokolwiek powiedzieć. Nie no podoba mi się ... Fajne masz te tradycyjne rzeczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janko1987: dzięki ;] nie nie da rady chyba nic już poprawić, już jedną nockę zarwałem i czasu więcej w planie nie było ale dzięki ;] ...zrobi się coś kiedyś jeszcze lepszego ;P tak trza

Siegmar: dzięki ;], mi samemu szkoda go oddawać, no ale będzie na ścianie u żywicieli, zawsze coś ;P

Ortheza: cóż, musiało być w kolorze, chciałem trochę linii zostawić czystych ale jak pędzel schwyciłem tak poszło ;]

 

Ogólnie fajnie że wam się podoba ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnystefan

bardzo fajne te ostatnie, ale faktycznie po nałożeniu koloru praca odrobinę straciła lekkość - ale tak juz bywa - sam tez mam ten problem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;] Przypomniałem sobie o teczce i postanowiłem wrzucić upa, kilka speedów szkiców z zeszłego tygodnia i dwie starsze skończone niby ;] Przepraszam za ilość, ale nie miałem jak tego wcześniej wrzucić i się nazbierało. Pozdrawiam

 

bucer.jpg

d16.jpg

gatlin.jpg

giwer.jpgdrag.jpg

sniper.jpg

cybi.jpg

 

samuraiiii.jpg

 

grama22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zdecydowałem że wrzucę wipa Eliminatora do teki, bo jak znam życie to tam nikt nie zajrzy przez najbliższe 2 tygodnie, a mam problem, zacząłem pierwsze podejście jakiś czas temu, ale nie wiem, odwidziało mi się jakoś i zrobiłem drugi rzut ;P. Ogólnie obrazek ma przedstawiać Wrocław pod kopułą i jakieś zruinowane przedmieścia w klimacie lekko pustynnym (jakieś 250 lat do przodu, bez elektryczności), i do tego prawa połowa ma iść na okładkę więc ma być tam jakiś motyw przyciągający uwagę i w orientacji pionowej ma dobrze wyglądać. Jeśli ktoś jest w stanie mi coś poradzić to będę wdzięczny, bo nie wiem czy kończyć pierwszą czy drugą czy zacząć trzecią ;P

Pozdrawiam!

 

Pierwsza opcja

auto3.jpg

 

szkic drugiej opcji

auto5.jpg

 

a może pojade autobusem na przedmiescia, porobie jakieś fotki i machnę matte painting...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze musisz zostawic wiecej miejsca na gorze na typo. to tak na poczatek. ten drugi szkic bardziej mi sie podoba, ladniej wyglada po prostu :) nie gra mi ta linia na górze, nie wiem co to jest, to nad tą kopułą. zastanowiłbym sie np. nad zmiana ujecia, dalbym troche bardziej z lotu ptaka jeszcze, albo tak jak w pierwszym szkicu blizej ,ziemi zeby ta kopula monumentem wiała. w pierwszym szkicu bije w oczy ta "upozadkowana pustka". wyglada jak rynek Tobruk w Szczecinie, niby jest a jednak nic tam nie ma. Ale nie sluchaj sie mnie bo nie jestem autorytetem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie w Nowym Roku ;] trochę czasu nie wrzucałem nic na Forum, czasu wolnego było mało i wiekszość jego przeznaczyłem na granie w gry ;P ...no ale przeczesałem otchłanie dysku i znalazłem kilka bardziej lub mniej skończonych obrazków. Jak by ktoś się skusił na konstruktywną krytykę to obiecuje że się nie zmarnuje. Pozdrawiam ;]

 

Hronologicznie

na początek 5/10 minutówki w Painterze.

5mintoowki.jpg

 

To właściwie już staroć ale też niech będzie

36projectionmin.jpg

 

też stare ale może przerobie to i dokończę.

cert5.jpg

 

Zauważyłem że jak nie wiem co zrobić to robie mniej więcej takie coś.

costam1212.jpg

 

Szkic 50/70 słaba jakość zdjęcia niestety

dupka123.jpg

 

też staroć ale nie bede kończył

fact2min.jpg

 

kolejny szkic

spidermechmin.jpg

 

zły max , ze screenshota w drugim oknie, jakieś 3h, muszę zacząć częściej ćwiczyć

z refek

z%3Fymax_1000.jpg

 

I na koniec taki szybki concept

flee2amin.jpg

Edytowane przez masz)rum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, szkice i te dwa ostatnie szczegolnie fajne moim zdaniem! Jak ja probowalem zrobic z refki 4 razy mniejszy kadr z filmu to mi to zajelo 2 razy wiecej czasu i osiagnalem 3 razy gorszy efekt - taka mala statystyczna ciekawostka z zycia poczatkujacego ;>

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zacznijmy od pracy nr 1 ze starych "ale może przerobisz"... zbyt jaskrawe kolory w tle przez co drugi plan wybija się do przodu a pierwszy właściwie sie gubi i ciężko na nim skupic wzrok, no wiadomo, niedokończona jest ta praca ale wrzucasz więc piszę co mi nie pasuji...

nr 2 wydaje mi się, że ma przesadzony skrót prawej ręki i w zasadzie wydaje się że jest nieproporcjonalna, nogi ma skopsane, poza tym kolorki i design pancerza są wporzo...

nr 4 z helikopterkiem jest niedopracowany, bez wyrazu, ale ciekawie zakomponowana i podoba mi się perspektywa choc nie wiem czy jest poprawna :P

zły max... priti najs dżob!

koncepcik jak już wspomniałem bardzo mi się podoba, masz niezły design, prawie jak pro wzornik :P :P

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za komenty, szczególnie Windowlickerowi, wiecej takich please ;]

 

Miałem ostatnio troche wolnego czasu i poczyniłem takiego gnoma.

Kolega Marqson wysłał mi taką główkę w Zbrushu http://maszrum.com/gnomoluloleumqc8.jpg

 

i poprosił żebym mu zaprojektował jakieś ciuszki, no więc oto one.

 

szczwanygnom4small.jpg

 

i zbliżenie na mordkę

 

szczwanygnomdet.jpg

 

Udało mi się nawet zachować w miarę uporządkowanego PSDeka i stwierdziłem ze zmontuje step by stepa, może komuś się przyda ;P

 

tuttifin.jpg

 

Pozdrawiam

Mariusz.

Edytowane przez masz)rum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander: dzięki, miło że się przydał ;]

selfu: thx, z tą pozą masz troche racji, miałem pewne ograniczenia, bo z rzutów główki wyszedłem a ten od frontu nadawał się najbardziej na concept ;P

Elvans: dzięki, może w przyszłości więcej takich tutków wpadnie ;]

btw. chodziło ci o Dungeons & Dragons (D&D) czy to nie literówka?

vrocker: dzięki ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urbanboogie: Biednej żyrafy nie stac na takie rarytasy, pozatym strasznie sucho na sawannie a o kosmetyki cieżko ;P

 

leander: Dzięki za zainteresowanie, fajnie że się podoba, próbowałem czegoś trochę innego tym razem ;]

 

Dośc stary concept, miałem szlifować ale poza sztywna i niechlujne to takie, chyba wole zrobic cos nowego ;] C&C mile widziane.

Pozdrawiam

 

cid_fin_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyrafy są boskie :D

Ten ostatni koncept - może zbyt krytycznie do tego podchodzisz, bo ogólne wrażenie sprawia dobre... Szczególnie góra z karabinem.

Teraz zacznie się część na zasadzie "mogę się mylić bo się nie znam":

Wygląda na dość przemyślane, linie kołnierza, kolba karabinu i pistoletu przy pasie, a także górna część ciała zdają się podążać za jakąś linią akcji - ale dolna cześć ciała ma rzeczywiście pewną sztywność i psuje to wrażenie. Może oparcie jednej z nóg o jakiś większy kamień albo skrzynkę wyluzowałoby to napięcie ?

Przez górną część opancerzenia na torsie mężczyzny tułów wydaje się być mniejszy niż w rzeczywistości - według mnie pancerz zrobiony z zaokrąglonych kształtów sugeruje silniejsze wcięcie w talii i ogólnie przywodzi na myśl kobiece kształty. Poprowadziłbym tu na brzuchu elementy pancerza raczej zwartą linią w pionie - może nawet nieco podkreślając jeszcze mięśnie brzucha, a napierśnik poszerzył, szczególnie w górnych warstwach klatki piersiowej, oczywiście tam gdzie to możliwe.

Linia pasa wydaje się być najcięższa - tu coś poluzować by trza.

Dość nieczytelna dla mnie jest ręka oparta na biodrze - dłoni "nie czytam" a przedramię jest chyba nieco zbyt chude - może inaczej - nie jestem pewny czy ta ręka odgina się do tyłu czy na bok - a to chyba powinno być dla mnie jednoznaczne ? :)

 

Ogólnie: Wybacz jeśli poczytałeś ten post jako krytykę - tak nie jest, postać mi się podoba. Ja sam jednak wolałbym takie wypowiedzi niż "super" albo "padaka". Jeśli w czymś uraziłem - z góry przepraszam... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77: Wypas ;] dzięki! Jak by każdy pisał takie posty to może by się dało czegoś więcej nauczyc na własnych błędach, bo to co fajne a co mniej fajne to z reguły wiem ;P. Jak chce się dowartościowac to na digart wrzuce. LUDZIE, WIĘCEJ POJAZDU!

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś, co do nóg i dłoni to to miałem właśnie szlifowac ale chyba wieksze kożyści będą jak sie zabiore za kolejną prace, a ta bedzie mi przypominac czego nie robic :P Co do pancerza na torsie to nie pomyslałem o tym, ale fakt jakieś takie wcięcie mu sie zrobiło przez co wyglada mniej męsko. Ogólnie z góry jestem nawet w miare zadowolony ale od pasa w dół - szybciej i lepiej by było to wyciac i namazac od nowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności