Skocz do zawartości

Poradnik Freelancera - co i jak


artursadlos

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chcesz pracować na 3 komputerach to każdy potrzebuje własną licencje. Plus oczywiście to co pisze SWRSC. Ale do tego trzeba mieć subskrypcje.

 

Jeżeli chodzi o rendering. Można na kilku komputerach zainstalować maxa jako render node. Zwyczajnie instalujesz maxa bez klucza.

 

hmm czyli muszę miec subskrypcję wykupioną żeby móc zainstalować na 2 kompie (domowym) 3d studio?! - nie pamietam tego z umowy licencyjnej - w sumie mam na razie na 1 zainstalowanego maxa, ale warto wiedziec na przyszlosc.

 

a co do 2 czesci - tzn mogę sobie zainstalowac 3d studio bez klucza ale to będzie wersja demo wtedy chyba nie? czy zle rozumiem?

 

Jak jest z Vrayem wie ktoś - tzn czy jest szansa na kupno jakiejs licencji na satelite tylko czy tylko advanced po 817 euro ? (licencja sieciowa moze jakas albo cos takiego?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak:

 

1 licencja na stanowisko robocze (floating) + 10 licencji do renderowania przy użyciu distributed render + kilka tysięcy na renderowanie przy użyciu backburnera, deadline itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kupując 1 x Vray Advanced + USB dongle - dostaję możliwosc zainstalowania go na

 

1x komp na którym pracuję

 

10 x komp na którch renderuję tylko i wyłącznie

 

o co chodzi z kilkoma tysiącami na backburnera ?! bo nie czaje (jakis przymulony jestemostatnio - mało spania za duzo modelowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, ja jestem obecnie na zasadach ogólnych ale niestety to był mój zły wybór... w przyszłym roku przechodzę na liniowy. Wszystko zależy od tego ile będziesz wyciągał miesięcznie. Jak powyżej 10k to lepiej zastanowić się nad liniowym.

 

W momencie wystawienia klientowi fakturę 1000zł netto - czyli dokładnie wystawiasz na 1220zł brutto i tyle klient płaci Tobie kasy.

 

Płacisz ZUSy (około 300zł miesięcznie przez pierwsze dwa lata) oraz VAT + podatek dochodowy (miesięcznie). Te dwa są uzależnione od tego jak wiele sam sprzedałeś (wystawiłeś faktur) oraz ile zainwestowałeś w miesiącu w postaci zakupu towarów/usług na fakturę.

A kiedy są terminy płatności? heh, zapraszam na jakieś strony podatkowe, jest tego troszkę i praktycznie każdy podatek płaci się w innym terminie, do 10, do 20 każdego miesiąca itd.

 

SWRSC -> sorry że odkopałem :P ale nie wiem czy dobrze rozumiem ...

 

Na podstawie: "W momencie wystawienia klientowi fakturę 1000zł netto - czyli dokładnie wystawiasz na 1220zł brutto i tyle klient płaci Tobie kasy."

 

a więc Płacę ZUS + 220 (22%VAT) + % z [1000 - (wydatki)] ?

Edytowane przez Nowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , w sumie moze sie wydac glupawe dosc, ale naprawde nie wiem xD i ciekawa jestem jak i gdzie szukacie zlecen ? powoli przerzucam sie z web, ulotek (i takich tam pierdol) na ilustracje, i o ile zlecenia na np www mozna latwo znalezc i 'nalapac' kontaktow o tyle z ilustracja i concept artem to troche inaczej wyglada, jak to wyglada u Was ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

wlasnie rozpoczalem przygode firmowa za pieniadze europejskie.Po przejsciach mam juz swieze pudelka z programami.Komputer stoi i czeka wiec dzis zabiore sie za instalowanie.Jest tylko jeden tzw. myk. Nie mam stalego lacza a moje polaczenie internetowe w miejscu gdzie teraz jestem to bezprzewodowy modem w laptopie.Stad pytanie- jak to bedzie? Czy instalka na stacjonarnym, niepodlaczonym kompie nie bedzie musiala zostac zawieszona bo np nie mozna zarejestrowac maxa czy psp??

Druga sprawa, ktora sklalem juz w innym watku dzisiaj.Psp przyjechal do mnie ze stanow(Allegro).Legal, pudelko, serial itd tylko czy nie ma blokady na Europe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

wlasnie rozpoczalem przygode firmowa za pieniadze europejskie.Po przejsciach mam juz swieze pudelka z programami.Komputer stoi i czeka wiec dzis zabiore sie za instalowanie.Jest tylko jeden tzw. myk. Nie mam stalego lacza a moje polaczenie internetowe w miejscu gdzie teraz jestem to bezprzewodowy modem w laptopie.Stad pytanie- jak to bedzie? Czy instalka na stacjonarnym, niepodlaczonym kompie nie bedzie musiala zostac zawieszona bo np nie mozna zarejestrowac maxa czy psp??

 

nie ma roznicy na jakim laczu, mozesz i przez modem telefoniczny,

Max i wiele innych uzywa do generowania request code kombinacji numeru

plyty glownej lub numeru seryjnego dysku twardego, tak dlugo jak nie sformatujesz

nie powinno nic przestac dzialac - raz zarejestrowany dziala bez zarzutu

 

Druga sprawa, ktora sklalem juz w innym watku dzisiaj.Psp przyjechal do mnie ze stanow(Allegro).Legal, pudelko, serial itd tylko czy nie ma blokady na Europe?

 

Generalnie nie wolno ci kupic softu sprzedawanego na rynek amerykanski i sa

to obwarowania producenta a nie jakies nasze prawne "widzimisie".

Przeczytaj licencje, tam na pewno jest jak wol napisane ze do dystrybucji tylko i wylacznie na terenie USA i Kanady... jezeli nie ma (co by mnie zdziwilio) to juz

witasz sie z kroliczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, ale nie do konca mnie zrozumiales.Wiem ze nie zalezy to od rodzaju lacza.Problem w tym ze modem jest na express card wiec w zasadzie do uzytku tylko z laptopem.Wiec sytuacja wyglada tak: obok siebie mam niepodlaczony do netu komp stacjonarny na ktorym chce instalowac i laptop z polaczeniem.Jesli proces instalacji mozna czesciowo przelozyc do czasu podlaczenia, to ok.jesli nie to lipa.

A co do psp.Poszperalem troche i wiekszosc ludzi nie mialo problemu z instalacja i rejestracja programu kupionego w stanach.A jeden z nich slusznie zauwazyl ze licencja na dystrubucje w danym kraju nie jest tym samym co licencja na uzytkowanie.Poczytam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, ale nie do konca mnie zrozumiales.Wiem ze nie zalezy to od rodzaju lacza.Problem w tym ze modem jest na express card wiec w zasadzie do uzytku tylko z laptopem.Wiec sytuacja wyglada tak: obok siebie mam niepodlaczony do netu komp stacjonarny na ktorym chce instalowac i laptop z polaczeniem.Jesli proces instalacji mozna czesciowo przelozyc do czasu podlaczenia, to ok.jesli nie to lipa.

 

No to po instalacji masz 60 dni w wypadku Maxa i 30 dni w wypadku PSP.

Jesli jestes w stanie tyle sie przemeczyc z wyskakujacym okienkiem przy starcie...

to chyba nie ma problemu. Musisz oddzielic pojecie instalacji od rejestracji.

Instalujesz i masz 30/60 dni na rejestracje.

 

 

 

A co do psp.Poszperalem troche i wiekszosc ludzi nie mialo problemu z instalacja i rejestracja programu kupionego w stanach.A jeden z nich slusznie zauwazyl ze licencja na dystrubucje w danym kraju nie jest tym samym co licencja na uzytkowanie.Poczytam jeszcze.

Poczytaj, bo jesli chodzi o Maxa z USA to jest lipton, nie dam glowy jak jest z PSP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o korzystanie z internetu wystarczy że z sieciujesz laptopa ze stacjonarnym i udostępnisz połączenie Internetowe na laptopie i powinno śmigać (czasami trzeba trochę pogrzebać w konfiguracji sieci) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thnx Nowi, moze sprobuje spiac kompy choc nigdy tego nie robilem a zazwyczaj gdy bralem sie za konfiguracje sieci musialem zwykle cos spieprzyc w taki sposob ze nie potrafilem okreslic w ktorym momencie:p Zwykly brak wiedzy.

btw- kabel usb do tego celu wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thnx Nowi, moze sprobuje spiac kompy choc nigdy tego nie robilem a zazwyczaj gdy bralem sie za konfiguracje sieci musialem zwykle cos spieprzyc w taki sposob ze nie potrafilem okreslic w ktorym momencie:p Zwykly brak wiedzy.

btw- kabel usb do tego celu wystarczy?

 

musialbys miec HUBa USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakturka PL powinna ci wystarczyc,

ma wbudowany edytor formatek (raportow, Quick Reports z Delphi) wiec kazdy moze

sobie poukladac jak jego faktura ma wygladac i jakie pola ma wyswietlac etc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad założeniem własnej działalności gosp. (viz) Obecnie robię viz na etacie. Mam w związku z tym parę pytań:

 

1. Oferta Autodesku dla studentów - czy nadal jest tak, że upgrade do wersji komercyjnej mozna zrobić od razu po zakupie wersji studenckiej?

2. Czy miałoby sens zapisanie się na studia tylko w celu zakupienia wersji studenckiej? Nie ukrywam, że etap studiowania mam już daleko za sobą;) No i nie bardzo mogłabym kontynuować owe "studia".

3. Mój obecny pracodawca przy zatrudnieniu mnie (jakiś czas temu;) zakupił pełną komercyjną wersję MAXa i na bieżąco go upgraduje. Czy mozliwe jest odkupienie od niego tej licencji? Sądzę, że pewnie nie, ale dla pewności zapytam. To samo dotyczy vraya i np. photoshopa - czy mozna odkupic licencję?

4. Problem czytania plików CADowskich, na podstawie których robię wizualizacje. Jaki program się do tego nadaje (najlepiej free:P). Chciałabym oczywiście miec mozliwość importowania z MAXa CADowskich rysunków.

5. zakładam, że moim głównym klientem byłby mój obecny pracodawca. zanim w ogóle zacznę z nim rozmowy chciałabym choć orientacyjnie dowiedzieć sie, czy taka zmiana współpracy byłaby mu na rękę (finansowo), przy podobnym moim zarobku. Chciałabym mieć jakieś dobre argumenty w ręku, bo jak przypuszczam negocjacje będą cieżkie.

 

 

 

ze swojej strony chciałabym udzielić informacji na temat dotacji unijnej w ramach "działania 6.2". W efs udzielono mi dziś informacji, ze projekt nadal jest kontynuowany. Następny etap rekrutacji kandydatów odbędzie się po wakacjach (obecny etap właśnie się konczy, listy są zamknięte). Informacja dotyczaca podmiotów organizujących rekrutacje ukaże się w przeciegu miesiaca - dwóch na stronach wojewódzkich urzędów pracy. Warto to śledzić, aby nie spóźnić się ze zlożeniem wniosku.

 

p.s. czytałam relację Lokiego z przebiegu rekrutacji. Nie brzmi to fajnie, z tego co widzę jest to też projekt mocno korupcjogenny;) Małe szanse jesli nie zakłada się gabinetu do robienia tipsów czy salonu fryzjerskiego, no ale kwota 40 tys mocno mnie motywuje... Projekt trwa do 2011 roku, w kazdym województwie jest co najmniej kilka podmiotów, do których mozna złożyć wniosek o dotację i to chyba ze 3 razy w roku. Myślę, że warto próbować.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Wielka_Siostra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. z tego co wiem tak. Przynajmniej jeszcze miesiąc temu tak było

2. no zdecydowanie :) powiedzmy, że semestr kosztuje w okolicach 2000zł. Crossgrade teraz chyba jakoś 5000zł, a więc to dalej o ponad połowe mniej niż normalnie :)

3. jest tak, że licencja autodesku zabrania na takie coś (chyba zezwala na przeniesienie licencji w przypadku ogłaszania upadłości czy tam innych tego typu sytuacjach, już nie pamiętam dokładnie), no ale z drugiej strony prawo europejskie, które jednak nas zobowiązuje pozwala na to. To ogólnie ciężka sprawa jest. W autodesku w każdym razie strasznie ciężko to załatwić. Wiem z autopsji :P

4. Jeżeli tylko samo czytanie plików cię interesuje to jest DWG Viewer. Jeżeli edycja to hmmm np ZWCad, ale jest płatny, cena chyba w okolicach 1000zł

5. Hmmm no na pewno odpadną Twojemu pracodawcy wszelkie koszty typu ZUS, podatek, itd itd. Z drugiej strony będziesz musiała sama to opłacić. Musisz też pamiętać, że w takim przypadku musisz jednak doliczyć do kosztów własnych amortyzacje sprzętu, koszt oprogramowania, no i rachunki, choćby za prąd. Ogólnie dla pracodawcy to jest wygodniejsza forma współpracy, jego jedynym w tym przypadku zadaniem będzie opłacanie faktur :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, ja właśnie od kilku dni już na swoim oficjalnie i bez zadnej ściemy jestem (heh dzisiaj mialem juz telefon z ofertą od jakiegoś portalu ze będa mi przez miesiąc podsylać oferty czegoś tam, na moje pytanie skąd mają numer - kobita coś zaczęła kręcić i nie potrafiła odpowiedzieć - ja czekam jeszcze na regon a tu juz spam zaczyna napierać - masakra)

 

Wracając do tematu:

 

1) W moim wypadku tak własnie było

 

2) czy zaczynac studia jesli się chce tylko kupić 3D studio - oczywiście! 12000 zł piechotą nie chodzi! (sam kupiłem swoje 3d studio właśnie jeszcze na studiach będąc) Ale radzę sprawdzić czy ta oferta jest jeszcze dostępna u któregoś z dystrybutorów.

 

3) nie mam pojęcia.

 

4) ZwCAD - nie jest za darmo, ale obsługuje CAD'owskie pliki z AutoCAD'a i przy okazji nie kosztuje 20000zł (nie pamietam dokladnie ile ale jest polski sprzedawca więc łatwo to sprawdzisz)

 

5) raczej tak - dla niego zysk to:

a) mniej papierowej roboty - rozlicza z Tobą tylko 1 fakturę a nie bawi się w zusy, pity i inne wynalazki

b) dla Ciebie to podwyżka - jako że zakładasz firmę po raz 1 i nie prowadziłaś działalności gospodarczej w ciągu ostatnich chyba 5 lat - masz prawo do ulgowego zusu - normalnie na umowę o pracę wyszło by Ci do zapłacenia (razem z pracodawcą) jakies 800 zł, zus ulgowy to gdzies 350 zł - różnica = twój zysk

c) odliczasz sobie koszty - mniejsze podatki płacisz - zakładając ze wybierzesz zasady ogólne rozliczenia z US

d) amortyzacja sprzętu / oprogramowania - czyli to co wyzej

e) łatwiej nawiązac współpracę z innym klientem - firmą - bo dla nich jest to dużo wygodniejsza forma współpracy niż umowa zlecenie czy umowa o dzieło (poprostu mniej papierkowej roboty)

 

Co do dotacji unijnych - cóż, moją opinię znasz, ale zawsze się można postarać o dofinansowanie z urzędu pracy. Tu jest łatwiej dostać kasę - ale fakt mniej bo nie 40 tys ale gdzies 18 tys.

 

Jak znajdę troche czasu - postaram sie opisać dokładnie moją drogę do założenia firmy i przynajmniej 1 miesiąc jej funkcjonowania - ale musze najpierw bloga gdzieś założyć "firmowego" i stronę wreszcie postawić na nowo.

 

 

--- edit ----

 

chudy szybki z ciebie kolo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wielka_Siostra: A z wersjami studenckimi to nie jest przypadkiem tak, że nie można programu wykorzystywać komercyjnie? No chyba, że kupno studenckiej plus upgrade do komercyjnej wychodzi taniej niż od razu kupno komercyjnej i stąd takie kombinowanie.

 

Co do dotacji unijnych - cóż, moją opinię znasz, ale zawsze się można postarać o dofinansowanie z urzędu pracy. Tu jest łatwiej dostać kasę - ale fakt mniej bo nie 40 tys ale gdzies 18 tys.

 

Ta kwota to zależy od średniej krajowej czy czegoś podobnego. W każdym bądź razie obecnie jest to około 14 tysięcy, a nie 18.

 

Jak znajdę troche czasu - postaram sie opisać dokładnie moją drogę do założenia firmy i przynajmniej 1 miesiąc jej funkcjonowania

 

Było by miło z Twojej strony :-)

Edytowane przez mallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką reakcję:)

 

Mallow - no właśnie tak jest. Wszystko dokładnie jest opisane na tym forum (w dziale aktualności są chyba ze 2 wątki, musisz poszperać), to znaczy wersja studencka + upgrade to o wiele mniej niż normalna wersja komercyjna, a działanie finalne to samo.

 

 

Loki, zainteresuję się tą dotacją 18 tys. Czy Ty korzystałeś z tego?

 

zastanawiam się tylko czy starczyłoby mi pieniędzy:/ Nawet z wersją studencką, dochodzi jeszcze fotoszop, fałrej, coś do CADa, jakiś windows, sprzęt - a chyba potrzebowałabym małej minifarmy renderujacej.

Co do pójścia na studia - pełny semestr różnie kosztuje, na jakiejś tam informatyce w wyższej szkole gotowania na gazie płaci się 1400 zł za semestr. Moze udałoby się znaleźć coś jeszcze taniej, jakąś promocję. W sumie inwestycja warta świeczki, interesuje mnie tylko kwestia legalności tego procederu...

 

Co do pracodawcy - no własnie obawiam się, że "mniej papierologii" nie jest wystarczającym argumentem, to jest firma zatrudniająca powyżej 100 osób i jeden pracownik mniej czy więcej do obsługi papierologicznej nie robi różnicy. To musi być czynnik finansowy. Jesli zaproponuję mu koszty np. o 10% mniejsze niż obecnie na mnie wydaje, to czy ja wyjdę na swoje... Tak czy inaczej odejdzie mu koszt upgradów oprogramowania

 

 

p.s. właśnie przeczytałam na stronie urzędu pracy, że dotacje dotyczą tylko osób bezrobotnych...

Edytowane przez Wielka_Siostra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mallow - składałem wniosek o dofinansowanie na początku kwietnia - według ustawy powinno być 18.560 czy jakoś tak, ale u mnie w moim Urzędzie Pracy było tak jak La R napisał - czyli 17000 i na tyle złożyłem wniosek.

 

Co do tego ze trzeba być bezrobotnym, ja zarejestrowałem się w urzędzie pracy w piątek a w poniedziałek złożyłem wniosek o dofinansowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to nie wiem skąd ta rozbieżność. Ja na stronie internetowej urzędu pracy widziałem kwotę nieco ponad 14 tysięcy. Może to były stare dane. W końcu jesteś lepiej zorientowany, skoro dopiero co zakładałeś firmę. W każdym bądź razie skoro kasy okazuje się więcej niż myślałem, to bardzo mnie to cieszy :D Ja firmę chcę zakładać w styczniu, oby do tego czasu się coś na gorsze nie pozmieniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah bym zapomniał, że aby załapać się na tą kasę trzeba z wnioskiem uwinąć się do 10 bieżącego miesiąca potem kwota może ulec zmianie lub dofinansowania mogą zostać wstrzymane jak 1 maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wiele czynników wpływa na różnice jak populacja, gospodarka danego regionu etc. Kwoty sobie sami ustalają, ale z tego co się dowiedziałem to wszystko krąży wokół tych 17 obecnie ( było 14 tyś. wcześniej ).

Wczoraj byłem PUP i taka dostałem informację,że właśnie do 10, aczkolwiek nie wiem czy wszędzie z taką konkretną datą więc trzeba się dowiadywać choćby telefonicznie. Na pewno za 2-3 miesiące będzie kolejna możliwość tak jak w tamtym roku tylko tak jak pisałem wcześniej - śpieszmy się bo jeszcze takiej kwoty nie dawali :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

no pięknie - a mi wczoraj w powiedziano że działąnie 6.2 bedzie miało najblizszy nabór w .....styczniu 2010.

Masakra. Zastanawiam sie czy to niekompetencja czy celowe wprowadzanie w błąd.

 

 

 

 

 

 

pozdrawiam zycze podwozenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornelius Scipio

Widzę, że dyskusja wre...także może się dołączę :)

Od siebie dodam kilka uwag co do finansowania z urzędu pracy i funduszy unijnych.

Jeżeli chodzi o UP to odradzam:

-duża liczba osób w tym startuje

-przede wszystkim musisz posiadać status bezrobotnego ;)

-z reguły biorą tych po 40 roku życia

 

Dofinansowanie unijne :) hmmm też zabawnie

Wniosek został złożony w terminie (do pół godziny po otwarciu okienka) i był dobrze wypełniony,co później zostało potwierdzone.

 

Wynik ?

Oczywiście negatywny.O dziwo nie znalazł się w pierwszych 45 DOBRZE wypełnionych wnioskach.

 

Kto przeszedł ?

Teściowa pracuje od 30 lat w sądzie.Zerknęła na listę wyników:)

Synusiowie oraz córeczki ważniejszych osobistości w mieście (tj. lekarzy,sędziów,właścicieli firm).Ot taka sytuacja we Wrocławiu.

 

 

Fundusze polecam szczególnie osobom zameldowanym na terenach wiejskich.W poprzednim naborze na Dolnym Śląsku dotacje otrzymało 100% wnioskujących,którzy przeszli przez kursy projektodawców.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też poważnie myślę o dotacji z UP. Zarejstrowałem sie w GUPie w Krakowie jako bezrobotny. Narazie dowiedziałem się tylko, że poczynili dość mocne cięcia w szkoleniach. Np szkolenie Moja Własna Firma jest tylko jedno w ciągu roku i to dla 10 osób :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "działaniem 6.2" to jest różnie w różnych województwach. Najwięcej kasy do rozdania jest w województwach największych.

 

Ja dziś dzwoniłam do mojego regionalnego oddziału efs (europejski fundusz społeczny) z pytaniem o termin ogłoszenia następnego naboru. Odpowiedziano mi, że jakaś tam tajna komisja zbiera się w lipcu, ustalają jakie podmioty będą organizowac rekrutację. Lista podmiotów (firm) będzie udostępniona na stronach wojewódzkich urzędów pracy prawdopodobnie pod koniec sierpnia, jednak moze byc to wczesniej lub później. Jak ogłoszą listę podmiotów to szybko trzeba już się zgłaszać za ich pośrednictwem (wniosek mozna złozyc tylko w jednym z nich).

 

Smuci mnie trochę to co piszecie, o korupcji. Program teoretycznie faworyzuje osoby poniżej 25 roku życia, zarejestrowane w UP. Grafika 3d i wizualizacja są wciąż jeszcze dość nowatorskim zajęciem, tak na zdrowy rozum powinni to promować. Dlaczego więc już mamy 2 wnioski odrzucone? Ciekawe czy skala korupcji jest tak duża jak opisujecie.

 

Obliczyłam, że wersja studencka z upgradem to koszt około 7,4 tys brutto (razem z obowiazkową subskrycją na rok). dla nie-studentów dochodzi jeszcze koszt zapisu na studia - 400 zł, ale zakładam, że po 1 miesiącu ze studiów rezygnujemy i upgrade robimy od razu (przy upgrade do komercyjnej takze trzeba okazac legitymację stuencką).

Jestem ciekawa, czy banki oferują jakies specjalne kredyty na soft, czy w grę wchodzi tylko komercyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka_Siostro, ja jeszcze od siebie tylko dodam, że wcale nie trzeba się zapisywać na studia. Korzystałem z tej promocji i dla pewności zadzwoniłem do Rupika z pytaniem co dokładnie oznacza "student" i okazało się, że chodzi tu bardziej o angielską odmianę tego słowa czyli po prostu uczeń dowolnej placówki. Krótko mówiąc zamiast wydawać 2000zł na semestr znajdź szybciutko jakąś najtańszą szkołe policealną, nie musi być nawet o profilu informatycznym, proś o skan legitymacji i o zaświadczenie, że się tam uczysz i zamawiaj Maxa :)

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Ale na wszelki wypadek też najpierw zadzwoń, ja to zamawiałem prawie rok temu, może coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wygladalo to podobnie jak u Lokiego.Jednego dnia rejstracja jako bezrobotny, nastepnego wniosek.Cala procedura trwala ok 3-4tyg.

Co do kupna maxa w wersji edu razem z upgradem to jest to jak najbardziej mozliwe i wystarczy do tego jakakolwiek legitymacja(w moim przypadku szkoly podyplomowej).

 

btw. czy ktos z was prowadzi podatkowa ksiege przychodow i rozchodow samodzielnie?

Musze zabrac se do uzupelniania a nie do konca jestem pewny niektorych spraw, np wpisujac wydatek podaje jego cene z vatem czy bez?

Moze ktos jest w stanie podac przyklad wypelnienia, link itp?

Mysle ze nie tylko dla mnie byloby to pomocne.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wystarczy "byle jaka" szkoła. To niejako rozwiązuje ten problem.

 

Inny to oczywiście wyłożenie kasy w wysokości 7 tys na upgrade:/ Sytuacja z działaniem 6.2 nie wygląda ciekawie. W moim regionie rekrutacje do projektu w tym roku juz się praktycznie zakonczyly. Mogę poczekac do roku następnego, albo od razu załozyc firmę i wziac kredyt na te 7 tys w nadziei, ze moze kiedys dostanę się do jakiegos projektu, który mi to w części chociaz sfinansuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktos jakis prosty darmowy prog do faktur? Słowo daje taka prosta rzecz a nie ma w necie ani jednego programu ktory by dawał radę. Fakturuje od dawna i zawsze musialem kombinowac na rozne sposoby.

 

fakturka PL powinna ci wystarczyc,

 

nie działa pod win xp 64bit:)

 

Ew. Jakby ktos znał link do starej wersji mbiuro, kiedys to miałem i to był jedyny program ktory działał bez zarzutu, ale tylko ta starsza wersja 2.6.4 chyba, teraz nie moge tego nigdzie znalezc, jest tylko nowsza płatna wersja.

 

A swoja droga raz nawet zaplacilem za fakturowanie online to tez po krotkim czasie cos sie sp***liło w ich sofcie.

Wiem ze moge to zrobic nawet w wordpadzie ale chyba nie wymagam cudów szukajac darmowego programu ktory by miał tylko baze kontrahentów i towarow (uslug) - całą reszte juz sobie recznie moge wpisywać, dajcie mi tylko taki program:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zostaja ci do wyprobowania:

 

Eurofaktura

 

rowniez za free

 

jedyny problem jest taki ze ona uzywa MySQL'a, musisz sobie najpier doinstalowac,

a przy instalacji Eurofaktury podac namiary na tenze serwer bazy danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze... ja mam zrobione w exelu! bez żadnego problemu zmieniam tylko nr i kwotę, vat sam sie liczy... bo co Ci program a każda fakturę drukuje do pdf tak na wszelki wypadek....

 

 

Jak masz jednego klienta to spoko, ale co jak jest ich wiecej? Wtedy trzeba tez dane firmy i nip recznie wpisywać. Zrobilem sobie kiedys w excelu nawet ale jak raz nazwa usługi byla dluzsza niż ileśtam znaków to ucinał nazwe i nie wiedziałem jak to obejść, nie potrafiłem z tym dojsc do ładu:)

Ale jesli mogę cie prosić to podesłałbys mi moze taki arkusz? Moze uda mi sie go dopasować do swoich potrzeb i będzie po problemie. Jesli mozesz to na [email protected] - bede wdzieczny.

 

A co do eurofaktury to nie chce łaczyc z bazą danych, mimo ze wszystko chyba poprawnie zrobilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zassałem Fakturkę (Fakturka 1.07) i działa pod xp 64 - program jest tak prosty jak to tylko możliwe. ( w sumie w teorii ma to co potrzebuję czyli baze kontrachentów, możliwość konfiguracji wyglądu faktury, bazę towarów). I to w zasadzie wszystko - ale więcej nie potrzeba - przynajmniej mi.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności