Skocz do zawartości

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy


Nimrod

Rekomendowane odpowiedzi

Batman Gotham Knight - Zupełnie nie zgadzam się z ttadkiem, moim zdaniem jest to coś genialnego. Krótkie epizody pokazują to wszystko za co uwielbiam ta postać z komiksu - jego mroczność, tajemniczość, uczucie strachu. Historie są dojrzałe i przeznaczone dla dorosłego odbiorcy. Nie jestem ekspertem od animacji, ale technicznie również bardzo mi się podobało - baaaardzo dobrze że jest to ciągle w animacja 2d z efektami 3d. Animacje trzymają komiksowy klimat, z grubymi plamami tuszu.

 

Mam nadzieje że Batman - Dark Knight utrzyma ten klimat i będzie równie dobry :D

 

polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tjaa... Batman... nędzny człowieczek bez supermocy... :)

 

dziś oglądałem "NOC Żywych Trupów"... - Georga A. Romero. i Russo... - wypas... dawno się tak nie denerwowałem... - znacie to uczucie.. - "Biegnij kur**, biegnij, a bohaterowie oczywiście powoli rozglądają się otoczeni przez ślamazarne Zombie... horror, ale nie w tym sensie.. polecam ten film nerwusom..:)

 

pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stargate: Continuum - jako fan SG polecam kolejny juz pelnometrazowiec z serii SG :). Co prawda ostatnio bylem w klimatach Battlestra Galactica i czekam na kolejny sezon. Jednak pierwszym i najlepszym tego typu serialem byl jest i bedzie SG, obecnie SG Atlantis lada dzien rusza kolejny sezon :D.

 

The.Happening - fabula ciekawa ale ostatecznie film wiekszego wrazenia na mnie nie zrobil.

Superhero Movie - parodia wszystkich filmow z super bohaterami :)

 

Step Up 2 The Streets - odgrzewany stary kotlet z nowymi przyprawami. Na uwage chyba zasluguje tylko muzyka...

 

Moj Nikifor - powiem krotko lubie takie filmy, taka odskocznia od plastikowych anglo amerykanskich produkcji...

 

Awake - ostatnio wyposzczaja naprawde denne horrory i thrillery ale ten byl naprawde dobry thriller polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanted - obejzalem i odnosze mieszane uczucia :/

 

Angelina Jolie udowadnia ze na szpilkach nie tylko można wygodnie i wdzięcznie chodzić, ale również prowadzić samochód nogami przy 180km/h leżąc na masce i biegac po dachach pociągów w NY, że o klasycznym biegu długodystansowym nie wspomnę :) - Moja dziewczyna po obejżeniu tego filmu stwierdziła że od dziś zaczyna chodzić tylko na wysokim obcasie :D

 

W telegraficznym skrucie fabuła:

 

Główny bohater, typowa biurowa fajtłapa, najpierw wszyscy nim pomiatają, później wszyscy go leją (łamiąc mu nos kilkukrotnie w ciągu dnia, wbijając różne ostre przedmioty w różne miejsca, itp), później sam bije, a na końcu... sami zobaczycie jak pójdziecie :)

 

Ogólnie nie uważam tych 15 zl za zmarnowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KungFuPanda - Technicznie miód, ale to już chyba standard w produkcjach tego typu (btw animacja walki o ostatniego "klopsika" miażdży :) )

Czułem jednak niedosyt po zakończonym seansie i w sumie nie mam pojęcia dlaczego. Generalnie na + ale daleko Pandzie do Shreka 1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wall.e - no co tu duzo mowic, na pewno zdobedzie oskara za najlepsza animacje. Czegos takiego jeszcze nie bylo. To nie zaden shrek czy inne pandy, film przedstawia piekna historie, ktora wzruszy niejednego twardziela. Na mnie najwieksze wrazenie zrobily wszelkie gesty, wykonywane przez glownego bohatera - slowa byly zbedne. Polecam jak najbardziej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On the Waterfront - słyszałem, że to dobry film, ale aż takiego się nie spodziewałem. Chyba jeden z bardziej wybitnych filmów amerykańskich. No i rola Marlona Brando (jeden z nielicznych akorów, których znam) świetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KungFu Panda...Mi się podobało. Takie całkiem zabawne...Kilka fajnych scenek....sporo akcji... ;) No i ten żółw ;)

 

Spawn The Animation Series. 18 krwawych i mrocznych odcinków nad którymi współpracował sam twórca Spawn'a Tod Mcfarlane. Polecam. Z Ciekawostek Powiem, ze na ten rok zapowiedziano kontynuacje Serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hancock -> Taki filmik, jak się ma zbędne 15zł to można iść w niedzielę z rodzinką do kina.

 

Starship Troopers 3 -> Ja pierdziu. Nie wiem kto daje na to kasę. Film obejrzałem z sentymentu do pierwszej części. Choć i tak widać że mieli więcej kasy niż w dwójce.

Mięso armatnie x10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piknik pod Wiszącą Skałą - klasyka już. W sumie polecam sceny samego pikniku: idylliczne, jak na obrazach Renoira. Przepięknie zostało sfilmowane samo zniknięcie dziewcząt: spokojne, jak zaczarowane, sennie, cicho, boso podążają między skałami, niczym dzieci prowadzone przez grajka z Hamelin. Sam gest zdjęcia butów jest bardzo wymowny: dziewczęta, naruszając ogólnie panujące zasady przyzwoitości, zdawały się być pod wpływem hipnozy, może wynikającej z czaru tego miejsca, słońca, chmur, skał...

Polecam, choć jeśli ktoś szuka napięcia i grozy to radzę raczej iść się powyżywać na jednorękim bandycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piknik - mniam.. świetny.

 

harolda i kumara miałem wątpliwą przyjemność oglądać w innej odsłonie, tytuł "jakoś" wyleciał mi z głowy.. - zapomniałeś dodać że to amerykański chłam-czaso-zapełniacz o przygodach nastolatków czy tam studentów, a scenariusz składa się z gagów wcześniej realizowanych w innych amerykańskich gniotach.. typu american pie...

ogólnie, momentami się śmiałem.. Harold był śmieszny, kumar-gwiazda bollywood -nie..

 

widziałem ostatnio "Holly Mountain" po raz kolejny.. polecam - artystyczna wizja w klimacie surrealizmu-turpizmu-naturalizmu-profanum- bardzo pozytywnie odbieram, stary już film - lata '70 chyba. momentami ciężko się ogląda ale warto.

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary już film - lata '70 chyba

To rzeczywiście stary. xD

 

From Here to Eternity - niezły całkiem film, dobrze się oglądało.

Sunset Boulevard - świetny nastrój i klimat filmu. Wart polecenia. Kulisy Hollywood i zapomniane wielkie gwiazdy ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie łyknąłem Doomsday, polecam każdemu fanowi postapokaliptycznych wariacji.

Bardzo fajnie pokazana zdegenerowana społeczność, fajna scenografia, klimacik jest.

Jak ktoś lubi madmaxy czy wodny świat, powinien luknąć koniecznie.

Oczywiście czasami naciągany, ale nowoczesne kino akcji to do siebie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WallE - Miazga. Genialna animacja od genialnego studia. Chyba jeden z najlepszych filmów tego roku które widziałem. Polecam kazdemu.

 

Swoją drogą przedstawili ciekawą wizję ludzkiej przyszłości którą Amerykanie już realizują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kung Fu Panda - o rany... moim zdaniem przy tym Shrek jest słabszy ... dawno nie byłem na filmie, który tak bardzo mnie rozbawił.

 

Hancok - też super film ... polecam ... choć jedna rzecz mi się najbardziej spodobała, a mianowicie brak czarnego charakteru ... chyba jedyny film jaki widziałem z super bohaterem gdzie nie ma głównego wroga ... zamiast tego inne problemy - znacznie ciekawsze ... super film ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam "Into The Wild" ze ścieżką dźwiękową Eddiego Vedder'a. Wczoraj obejrzałem. Znakomity film i do tego ponoć mocno oparty na faktach(jak to się zwykło niepoprawnie mawiać "autentycznych"). Film jest o chłopaku co to będąc pod wpływem dzieł Tołstoja, Jacka Londona i kogoś tam jeszcze postanawia zerwać z wszelkimi uzależnieniami i regułami życia jakie narzuca współczesna cywilizacja, postanawia przeżyć samotnie pare miesięcy na Alasce, w dziczy... Z chęcią bym ciągnął dalej ale nie ma co spoilerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam "Into The Wild" ze ścieżką dźwiękową Eddiego Vedder'a. Wczoraj obejrzałem. Znakomity film i do tego ponoć mocno oparty na faktach(jak to się zwykło niepoprawnie mawiać "autentycznych").

No właśnie nie za mocno oparty na faktach, wiek jest inny, a sama postać jest mocno wyidealizowana. Ale sam film świetny. Ja też miałem przyjemność oglądać go niedawno, a teraz raczę się muzyką z tego filmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiek jest inny, a sama postać jest mocno wyidealizowana.

 

No prawda zrobili z niego wrażliwego geniusza dążącego do mentalnej rewolucji - ale gdyby nie to, film nie byłby taki ciekawy. Niemal w każdym filmie idealizuje się bohaterów, tak to już jest... sztuka - nie ? Z tym "mocno" za pewne przesadziłem, chociaż na pewno fakt że wykorzystano książkę o nim i chyba jakieś tam pamiętniki jego, wskazuje na to że jednak starali się twórcy trzymać blisko prawdy, nie cudować za bardzo. Jeszcze to autentyczne zdjęcie na końcu wzmacnia (być może mylne) wrażenie że jest to film dość mocno oparty na faktach.

 

Jeśli chodzi o Eddiego Vedder'a i ten soundtrack, to też teraz tego z zacięciem słucham. Mistrzowska jest ta muzyka - "Long Nights", "Hard Sun" ,"The Wolf", "No Ceiling" - To również dzięki temu ten film jest taki dobry i klimatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nanook of the North - generalnie nie oglądam filmów dokumentalnych, ale ten musiałem. Życie Eskimosa Nanook'a i jego rodziny gdzieś na północy. Można powiedzieć - świetne kino. I do tego wiekowe - film który chyba leży u podstaw kina dokumentalnego. Polecam każdemu.

Edytowane przez piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie oglądam Sopranos, piąty sezon. ;)

 

W TV zdecydowanie polecam "Historia internetu" na którymś z kanałow discovery. Jest to cały cykl i w kazdej czesic opisują co innego: powstanie przegladarki, wyszukiwarki itp...

 

W oryginalny sposób opisuja historie zza kulis, jak powstało yahoo, googl, netscape, ebay i jak sie do teog ustosunkowywał Microsoft.

 

Sposób prezentacji pomijając iż jest ciekawy i pouczający ma taki charakter, ż po obejrzneiu wydaje się iż wystarcyz mieć pomysł, by 10at pozniej zostać miliarderem. Niestety to nie takie proste. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności