Skocz do zawartości

[Games] Mafia II lepsza od GTAIV?


Knysha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Leleń: jest co porownywac. Stworzenie klimatu. Np. GTA jak gralem to poprostu gralem czujac sie nijak, w mafie jak gralem to moja identyfikacja z bohaterem byla o wiele wiele wieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mafia to najlepsza gra w jaką grałem :) przede wszystkim klimat i czasy w jakich dzieje się akcja. dwójka ma byc na przełomie lat 40 i 50 co już mniej mi się podoba.

według podlinkowanego artykułu:

Vito będzie mógł działać na kilka frontów. Przyjmuje zadania od wszystkich rodzin

cholernie mi się to nie podoba. Tommy w jedynce stał zawsze po jednej stronie, dzieki czemu był "wyraźny" jesli tutaj bedziemy co chwile tłukli swoich to sie zrobi własnie takie GTA (nie lubię całej serii, własnie za brak fabuły, i płaskich bohaterów) w najnowsze GTA nawet pewnie nie zagram wiec obstawiam że mafia musi być lepsza :)

o właśnie się jedynka zainstalowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mafia 2 będzie lepsza od 1-ki to będzie gierka naprawdę wypaśna i kozacka.

O ile nie lubię takich strzelanek, fpsów itp, to przez mafię przebrnąłem dzielnie z zaangażowaniem do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja prawie wpadłem w totalną załamkę podczas wyścigu. Kierowca ze mnie żaden to też dopiero po dwóch dniach z minimalną ilością snu udało się przebrnąć. Najlepsze w mafii było to że po skończeniu gry... dostawało się nową grę - totalnie odjechaną moim zdaniem - chodzi mi o te wszystkie autka specjalne i misje nimi. Miód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polskiej wersji językowej(napisy) można wybrać poziom trudności wyścigu.

ale to imo już nie to samo;)

z drugiej strony dopiero teraz zaczynam grać w nią drugi raz po kilkuletniej przerwie spowodowanej rzecz jasna wyścigiem i batalii podobnej do tej którą przytoczył Hynol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gameplay, to owszem można porównywać ze sobą te gry, jednak jeśli chodzi o klimat to moim zdaniem nie ma sensu, ponieważ Mafia to lata 30-40, dwójka 40-50, a GTA to ciągle 90 w górę (no dobra, poza GTA London), tak, że to zupełnie inne obyczaje - np. w Mafii latasz z Thompsonem, a w GTA strzelasz z bazooki ;). Chyba największym atutem tego typu gier jest tworzenie jak najmniejszej ilości budowli "duchów" - takich, bez możliwości wchodzenia do nich. Pamiętam, że równolegle z Mafia: The City of Lost Heaven wyszło GTA 3 Liberty City; w jednej i w drugiej grze wbijanie do domków opierało się na odwiedzaniu sklepu z bronią i kilku "uśpionych po wykonaniu misji budowli" ;D, jednak Rockstar w GTA San Andreas dodał wiele nowych możliwości dla głównego bohatera.. kupowanie ubrań w sklepach itd.,

a po Mafii ślad zaginął (z początku pewnie mało kto spodziewał się jakiejkolwiek kontynuacji, zważywszy na to co się stało pod koniec gry...). Mam nadzieję, że firma produkująca Mafie dokonała pewnych przemyśleń i zaskoczy nas w drugiej części gry.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klicek masz racje maffie zrobilo niewielkie czeskie studio to byla chyba ich chyba 4 lub 3 gra na kontcie bo wczeniej byl jakis wojskowy hit jeszcze za czasow P3 :] No i dlatego tak dlugo trwa wydanie ale bedzie dobrze widzialem kolejne screeny to wyglada pysznie :D

chveti heheh ja mam gta i tylko jak mam wolny czas to konsola chodzi do rana ;D

Nikoo maj kazynnn ! Trzeba przyznac ze teraz scenariusz jest wypas i teksty w grze czasami masakruja czlowieka :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Chyba największym atutem tego typu gier jest tworzenie jak najmniejszej ilości budowli "duchów" - takich, bez możliwości wchodzenia do nich. Pamiętam, że równolegle z Mafia: The City of Lost Heaven wyszło GTA 3 Liberty City; w jednej i w drugiej grze wbijanie do domków opierało się na odwiedzaniu sklepu z bronią i kilku "uśpionych po wykonaniu misji budowli" ;D, jednak Rockstar w GTA San Andreas dodał wiele nowych możliwości dla głównego bohatera.. kupowanie ubrań w sklepach itd.,

a po Mafii ślad zaginął (z początku pewnie mało kto spodziewał się jakiejkolwiek kontynuacji, zważywszy na to co się stało pod koniec gry...). Mam nadzieję, że firma produkująca Mafie dokonała pewnych przemyśleń i zaskoczy nas w drugiej części gry.

 

Pozdrawiam

 

Jednak w mafii w czasie misji miało się dostęp do pewnych lokacji związanych z misją (szkoda w zasadzie, że po wykonaniu zadania dalej nie mozna było włazić do danych budynków.) Pamiętam np., że była wizyta w kościele...na lotnisku (gdzie trzeba było wystrzelac osoby w terminalu...starając się nie zabijac cywili)

Mafia była (jest) mistrzowska. Mam nadzieję, ze dwója tez taka będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z początku pewnie mało kto spodziewał się jakiejkolwiek kontynuacji, zważywszy na to co się stało pod koniec gry
a co się stało? bo ja już nie pamiętam, chyba nawet nie doszedłem do końca bo mi się zawieszało przy trzeciej płycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh to musiałem mieć dobry release :) Tak to były czasy, no i cut-scenki były świetne, poprzez akcję w

kościele, na świetnym, zaskakującym outrze skonczywszy! II pod względem fabuły przebije na 100% gta o głowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde? hehe no to się wydało ;) mi się zawieszało w misji w jakimś muzeum chyba

 

hmm a mi na piracie smigało jak marzenie

pare dni temu kupiłem orginał i zawiesza mi sie w misji gdzie jedziemy na farmę po wódke :/ i niholery niewiem jak to obejść :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to .... hmm cieżko wybierac pomiędzy GTA a mafią...

 

Mafia miała swój urok... bardzo mi sie podobała grafika... i wydajnosc, poprostu wspaniala.

GTA bylo fajne mozna bylo fajna rozrube zrobic

 

wystarczy poczekac na GTA IV i MAfie 2 , zeby ocenic jak teraz bedzie...

 

ale tez mozna popatrzec na to, ze mafia to dopiero druga czesc, a serii gta wyszlo duzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie Mafii do GTA jest co najmniej dziwne, to trochę jak by porównywać Gears of War do CoD, rzecież w Mafii chodziło głównie o fabułę i po skończeniu głównego wątku pozostawała tylko bezcelowa jazda po mieście a w GTA od zawsze chodziło o wolność, możliwości i zabawę polegającą na poznawaniu świata gry i przyjemność z robienia tego co się chce. Ktoś wcześniej napisał, że Mafia była lepsza od GTA III, hmm... ja mam inne zdanie - nie można bezpośrednio porównywać tych gier bo nie stanowią dla siebie konkurencji, obie celują w inny target a kwestia co kto woli jest czysto subiektywna.

 

A tak w ogóle to jestem nowy na tym forum i wypadało by mi się przywitać - Witam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności