Skocz do zawartości

POSTAC 3D: Dziadek Stal


Rekomendowane odpowiedzi

Khe, khe, jestem tu na forum od czasu jakiegos, i nawet sie czasem odezwe swoim zjedzonym przez gruzlice glosem, khe, khe, ale poza speed paintingiem jakis czas temu to pracek raczej nie pokazywalem.

Ha! No i zmieniam to.

Czas przedstawic Dziadka Stal. Skad sie wzial i jaka geneza jego.

Oto i to bydle wredne. Straszny sukinsyn ale za to patriota.

Powstala ta gora zelastwa na okladke ksiazki, ktorej ani autora ani tytulu jeszcze nie wyjawie, bo pojawi sie w sprzedazy za jakies dwa miesiace dopiero, ale w ktorej to ksiazce mozna bedzie sie miedzy innymi z Dziadkiem Stala, wrednym sukinsynem, zapoznac blizej. Bohaterem on Ci jest jednego z opowiadan tej ksiegi.

Prawa strona obrazka trafi na front ksiazki a lewa na tyl.

Mialem, khe, khe, klopot z dokladnym okresleniem techniki w jakiej to cos powstalo. Bo to ani 3d ani 2d tak naprawde nie jest. Takie malowane w 2d modele 3d. Mieszanka. Jak to mowia starzy hamerykanie : fifty- fifty.

Pracka skonczona. Moze jeszcze bede cos tam dlubal przy niej, ale jakies khe, khe tylko bardzo mizerne niuanse i drobiazczki ale zadnych istotnych rzeczy.

 

_dziadd_final_small.jpg

 

Orginal ma 5000 piksli szerokosci. Dodalem pliczek w 2K tutaj:

http://www.tgfg.pl/max3d/_dziadd_final_2k.jpg

 

salutt

Dziadek Stal

Edytowane przez leander
obrazki wrzucone na inny serwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

E no widać że niejedna korozja dziadka brała... Ale cosik prawdziwa sztuka/sztuczna prawdziwośc obrazek miejscami zjada.

 

Niemodna ostrość wszędzie, no ciekawe ciekawe...

 

Cóż krytykować skoro sam najlepiej widzisz braki... Ciekawe na ile procent wycenisz wizji co w główce buszowała?

 

A forma? Odważna i to mi się podoba :>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku, przystojny to Ty nie jesteś;) Ale masz fajny klimat. Ciekaw jestem jaka to książka będzie... Historia gruźlicy i jej wpływ na przemiany polityczno-gospodarcze krajów postkomunistycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Bardzo, baaardzo ładna praca!! Podoba mi się - ma swój klimat!! Bez 2 zdań!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę mimo że dziadka gruźlica zżera to w piersi nieulękłe stalowe serce bije. Brawo piekna praca:)

Niesmialo się spytam czy dziadek mogłby pokazac wersję 3d bez domalówek?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje. Aż miło zajrzeć na forum.

 

Takich prac z klimatem jest mało.

 

Dziadzia nareszcie pokazał ,że w młodości nie próżnował ;)

 

Aż z ciekawości będę wypatrywał tej okładki.

 

W wersji 2K to lepiej widać ,ale można byłoby poprawić jeszcze te czaszki ... ale to khe khe szczegół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ohoho, khe,

Nie mialem dostepu do neciku wczoraj, a tu patrze, ze generalnie pracka sie podoba. Milo, milo. Dziekuje. Zawsze to odrobina radosci w zyciu starego czlowieka.

Czy moge zamiescic samo trzy de? A moge, moge, sniff, chwileczke mi to zajmie, ale zaraz wrzuce. Tylko to nedzne to i slabe dosyc, wiec sie nie zdziwta.

 

salutt

Dziadek Stal

w poniedzialek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No i zgodnie, hrk, z obietnica wrzucam mini making-of. Od szkicu ( na ktorym Dziadek jest w nieco innej pozie, ze tak powiem: srajacej ) poprzez przerenderowanego i pomalowanego dziadyge, po kolejne etapy malowania prosto modelowanego tla. Jeszcze na koncu siateczka. Czaszka jest nie moja, znalazlem jakies darmowe badziewie w necie- I tak wiedzialem, ze bedzie przemalowywane. Khekhe.

Plik dosc duzy, wiec sie prosze nie zniechecac.

http://www.tgfg.pl/max3d/etapy_dziada.jpg

 

salutt

Dziadek Stal

Edytowane przez leander
zmiana serwera dla obrazka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany making of dziadku stalowy.

 

A czemu tak wyczerniłeś lewą stronę obrazka? Sporo detali się zgubiło przez to... Jakaś gra światła na kościach nadała by wyrazistości tyle okładki jak na mój gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho,ho, znowu pare osob zobaczylo Dziada. Kha

gotham: zaciemnilem prawa strone, bo tak wlasnie ustawialem sobie w trakcie pracy kompozycje kadru. Tylko na lewo jasniej. Murek podkrecilem z powrotem dopiero na ostatnim etapie - tak jak to jest w finalnej pracy. Przed drukiem pewnie wszystko troche rozjasnie, zeby nie zginelo. Druk dziwne rzeczy wyczynia z kolorami. Blah, blah

leander: khe, he, Dziadka poczatkowo wyobrazalem sobie wlasnie jako takiego bardzo zwartego, zgarbionego grubasa jak na tym rysunku, tyle, ze po pierwsze: wyszedl nie garbaty a srajacy, a po drugie, po konsultacji z autorem ksiazki doszlismy do wniosku, ze trzeba go jednak skomercjalizowac i zrobic z niego wiekszego twardziela, wiec urosly mu bary i wyprostowalo tors. Khe, khe, mi tam juz nic nie pomoze i plecom moim.

 

salutt

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze lipa z odpowiedzi na moja prywatna wiadomosc... Hehe czy ta ksiazka nie jest o Pilsudskim?

Koles byl niczego sobie. Jak zle sie dzilao w Polsce to robil wiazda na rzad i bylo dobrze!!

 

POzdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku a ja mam pytanie, czy oświetlenie i kompozycje ustawiałeś równolegle z testami liternictwa na okładke. Np. ta czarna czacha w prawym dolnym rogu to pod logo wydawnictwa?

 

Ogólnie doskonała robota. Wspaniale się wszystko skupia na Dziadku (chciałem napisać - na metalowym monstrum, ale nie chcę nikogo obrazić:)).

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bill: khe,khe, No wiec tutaj postapilem trochu nie tak jak trzeba to znaczy zrobilem po prostu czysta ilustracje. Liternictwo jest niestety narzucone prawem serii, nie do przeskoczenia, i owszem jakos tam \" na pamiec\" pasowalem sie do literek, ale bez zadnych rzetelnych testow. Nie powiem, ze to najwlasciwsza metoda, ale trudno... Obrazek jest spory, jak beda z wydawnictwa jakies alarmy to najwyzej troche przekadruje. khe,khe

 

salutt

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiemy do czego Dziadek okładkę robił :) ciekawe co na to Tomek Bagiński :P

 

 

83-08-03565-5.jpg

 

Nie dość, że będe miał w domu kolejną książkę tego świetnego autora to dodatkowo wzbogaconą o taką super pracę z naszego forum :)

 

Brawo, gratuluje!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a on swymi drobnymi, błyszczącymi rdzą szponami szarpał nasze umęczone ciała... wiliśmy się w bólu, a te tysiące żyletek, mimo krzyku, płaczu i rozpaczy naszej, nieporuszone niczym cięło oczy, wydrapywały kawałki mięsa by potem rozrzucić po całej arenie zasypanej kośćmi... one gruchotały pod ogromem jego ciała stare i nowe, wszystkie należące kiedyś do skazanych, takich jak my teraz... uderzaliśmy, waliliśmy dłońmi o niezwruszone ściany areny, gdy on ucinał je świst krach jednym, małym niedbałym ruchem... wtedy oczy nasze spoglądały po raz ostatni i widziały morderczą twarz dziadka stali...

 

czy to już czyściec? czy jeszcze życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No natchnęło Cię i to mocno :) Dziadek wbrew pozorom do brutali nie należy. Widać wszech obecną sympatię pod jego adresem... ale sotrzegam. Lepiej się nie narażajcie... bo dziadzia niejedno w życiu widział i zdechłego psa wyczuje z daleka. A takiemu biada oj biada... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności