Skocz do zawartości

Pojazd3d : Akatsuki Train


Jonasz_Real

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przysla mi ochota na wymodelowanie japońskiego pociągu. Dojda jeszcze szczegóły, montowania na dachu, kable z przodu, wtyczki etc.

Modeling w Maya, dla nie wtajemniczonych ;)

Pozdrawiam

 

 

wire01ra5.jpg

 

 

wire02ws0.jpg

 

i inspiracje:

 

akatsuki07cd3.jpg

 

 

tomamu27fn1.jpg

Edytowane przez Jonasz_Real
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

::floo:: beda wagoniki :) musza byc. ;)

 

::kliment woroszyłow:: dziekuje za odwiedziny. :) ( wiesz, ze to jest twoj pierwszy post w moich watkach :P elo! )

 

::mrkrzysiek:: thx ;)

 

::JunioR:: a no, dawno nie zakladalem nowego watku. Moze dobrze mi to zrobi. elo ! Thx. :)

 

::Wizz:: poprawione :)

 

::hcpiter:: bedzie dobrze, nie ma innej opcji. :)

 

::Johny:: nie mam dobrych referencji kol, tego pociagu, wiec na oko robie. :)

 

::Jo_Anna:: Dziekuje Joanno :)

 

::moleism:: witam Mayowca :)

 

Updeit pociagu... musze popracowac nad elementem, ktory montuje sie wagony, nie wiem jak to sie fachowo nazywa. ;)

Pozdrawiam

 

wire03je4.jpg

 

 

wire04zg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonasz spoko, ja nawet nie szukalem refek, bo z technicznego punktu widzenia kola sa przymocowane do osi ktora z obu stron jest zakonczona maznica, czyli u ciebie tym cylindrem ze stozkiem. W maznicy masz lozyska i podpiety przewod z olejem. Dlatego to powinno znajdowac sie w jednej osi, u ciebie maznica jest zauwazalnie wyzej :/

 

Nie wiem czy japonczycy rozwiazali to jakos bardziej zawile, watpie :)

 

a wagony laczy sie za pomoca sprzęgu :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

świetna ciuchcia pane japan hehe, dajesz dalej ziom bo ciekaw jestem kolorku i co z tego wyniknie, jak odpuscisz kolejny temat to Cie chyba zmiażdze XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

::Johny:: Masz racje co do maznicy, ze jest za wysoko, ale olewam to :) To nie jest praca na jakis przetarg. :) Sprzęg jeszcze dokończę. Bo wagon sie robil ;)

::Sebastian Ozga:: Dzieki :) To raczej scenka nie bedzie. Chce zrobic z tego kilkusekundowa animacje.

::claude:: Booleon w Mayce nie jest aż taki straszny jak Ci się wydaje. :)

::moleism:: :)

::bartekb89:: nawet nie mam zamiaru zageszczac siatki, bo nie ma takiej potrzeby. Musisz myśleć ekonomicznie. :)

::floo:: Bedzie animacja :)

::donMario:: chwalpost masochistyczny, hehe dzieki ziomek, nie odpuszczę, bo nie znajde pracy innaczej. :)

::biszkopte:: dzieki :)

::peter_f:: ooo kope lat!, :) Znalem twoje prace wcześniej, ale obejrzałem twoj blog i jestem pod wrazeniem. :) Idziesz do przodu jak burza. :) Tak trzymaj. :)

Owszem projekt jest jak najbardziej w ramach rozrywki. Chce zaopatrzyc sie w nowe folio i bede szukal pracy. ps. Jak sie miewa maluch ? ;)

No to updejt :)

 

wire06qb8.jpg

 

wire07ia4.jpg

Edytowane przez Jonasz_Real
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie między wagonami jeszcze niedokończone, czy nie będzie widać? Bo chyba tam czegoś brakuje.

Na bocznej ścianie lokomotywy te szpary pod oknami mają inny kształt niż na zdjęciu.

(To takie czepialstwo dla zasady, pociąg wygląda świetnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejno Jonasz :) Pięknie idzie! W ogóle to świetny wybór tematu. Ja już się nie mogę doczekać finału, bo widzę, że pięknie będzie. A te zwłoki w kontenerze z tyłu, które zauważył fr3d3k to niezły pretekst żeby opowiedzieć jakąś historię :P Jak oteksturujesz to jak inne swoje modele to będzie lepiej niż super. Pokłony dla Ciebie :)

Idę do przodu bo uczyłem się z Twoich pracek Jonasz:) BTW przepiękne sculpty z ZBrusha nie mówiąc o całej reszcie!

Ps. Dzięki Mikołajowi nie wyspałem się już ponad dwa lata! Biję rekord. Wyśpię się dopiero w drewnianym pudełku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

::hcpiter:: dzieki :)

::Fr3d3k:: he he, zwloki ? ano chyba coś tam jest ;)

::mrkrzysiek:: :)

::JunioR:: thx :)

::kliment woroszyłow:: dzieki kliment

::tweety:: dzięki tweety, może coś z tego dobrego wyjdzie i wyjde na ludzi . :P :)

::moleism:: pokażmy maxiarzom, ze jest nas więcej ;)

::Ania:: Aniu jak pisalem wczesniej, ze "sprzęg jeszcze dokończę" :)

::Jim mee:: Zauważyłem, ze trzeba będzie otekturowac. i nie jest mi, aż tak straszno. :)

::peter_f:: Bardzo mi milo, ze to slysze i to mnie motywuje. :D

::tob01:: :)

 

Updejt: chwilowo bawie sie z mattepaintingiem, poki co wyglada bardzo roboczo. Pracuje tez nad drugim tlem, ale nie chce jeszcze pokazywac. Jak bedzie się prezentować jakoś w miarę przyzwoicie, na pewno wszystkim pokaze :)

Pozdrawiam...

 

backgroundtotrain02pi8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Updejt: chwilowo bawie sie z mattepaintingiem, poki co wyglada bardzo roboczo. Pracuje tez nad drugim tlem, ale nie chce jeszcze pokazywac. Jak bedzie się prezentować jakoś w miarę przyzwoicie, na pewno wszystkim pokaze :)

Pozdrawiam...

 

Sama technika używana przez Raphael'a Lacoste. Chętnie zobaczę jak ci to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to co mówiłem na gg. Przesunąłbym punkt zbiegu perspektywy bardziej w prawo, i koniecznie jakieś ostre światło na przód pociągu. Nie jednolite ale tak jakby dach był ze szkła a pod nim metalowe rusztowanie czy coś takiego. Tak jak w poprzednim updacie na ścianie za pociągiem. Z takim oświetleniem jak teraz największą uwagę przykuwa tło, jak same komentarze wskazują. Prawa strona bardziej kontrastowa co mi się podoba i takiego kontrastu powinieneś szukać w całości. Ścianę z lewej za pociągiem przyciemnij mocno a przód pociągu wydobądź ostrym światłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności