Skocz do zawartości

Teczka 2D - Telthona


telthona

Rekomendowane odpowiedzi

PS: Urbanboogie, jak pisze na maxie o osobie która ma na maxie nick Noiprox to nie widze potrzeby by pisać o niej lub o sobie tak jak się prawdziwie do siebie zwracamy, bo to już prywatna sfera jest. Chyba byś nie chciał by było tu zaraz pełno "kotków" "tygrysków" i innych "wielkich dżordżów", hmm? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hem hem.. ;)

 

no jeśli ktoś ciekawy szkiców, to macie tu upa na moim blogu http://www.telthona.blogspot.com/2012/04/some-doodles-sketches-sketchbook.html

Wybaczcie że tego nie przekleję tutaj, ale totalnie nie mam na to czasu w tej chwili. Przeprowadzamy się aktualnie i jest masa rzeczy do zrobienia :)

 

i w ogóle jak ktoś ciekawy, to zapraszam na bloga, tam wrzucam na bieżąco dużo rzeczy nowych, a także "odgrzewanych kotletów". http://www.telthona.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super telthona, przyjemnie się ogląda Twoje prace ;) Szczególnie podobają mi się concepty do Silvernai.

Masz tyle lat co ja, powinienem się rumienić ze wstydu że nie wyciskam z siebie ile Ty w tych pracach! ;)

Z noiproxem tworzycie niezły duet, mam nadzieje że też znajdę sobie taką dziewczynę z którą będę mógł tworzyć świetne koncepty i ilustracje., musicie się świetnie przy tym bawić. ;)

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhu, nie updatowałam tej teczki ponad rok. Myślałam, żeby zrobić jakiegoś dużego upa, ale jednak te moje prywatne rzeczy wciąż są na jakimś takim różnym poziomie, i wciąż wracam do mojej comfort zony poza pracą, więc nie zaskoczę Was tym, że dalej bazgrzę sobie w wolnym czasie jakieś wróżki, elfiki i inne słodkości.

 

Nie mniej jednak chciałam powiedzieć, że mimo spadku mojej aktywności na maxie do zera, wciąż regularnie updatuję swojego bloga i deviantarta. Szczególnie na bloga chciałabym zwrócić uwagę, bo zamieszczam tam prócz grafik również artykuły na różne tematy, być może bliskie różnym twórcom :) także macie tu bloga: www.telthona.blogspot.com

 

A żeby nie było, że tylko bloga reklamuję, to macie tu trzy w miare nowe grafiki.

 

risen.jpg

 

fairy.jpg

 

forsaken.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre portfolio. Fajnie ogląda się te wszystkie Twoje prace (te początkowe jak i te obecne), gdzie widać postęp i poświęcony czas w naukę. Zazdroszczę motywacji, cierpliwości, umiejętności jak i możliwości pracy w tak świetnej firmie.

 

A poza tym to świetnie czyta się bloga. Tylko niepokoi mnie to, że opisałaś w artykułach wszystkie negatywne cechy, które obecnie mnie dotyczą :P Teraz to już w ogóle nie będę wiedział co mam ze sobą zrobić, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta na drzewie fajna , bloga czytam ale że sam nie mam bloga niezbyt regularnie mi się to udaje czynić, może na facebooku zrób jakąś stronkę nie koniecznie art of blablabla ;) albo na prywatnym coś poumieszczaj :) bo czyta się spoczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, nowe prace.

Jedna uwaga odnośnie anatomii - musisz poćwiczyć nogi. Szczególnie widać to przy ostatniej pracy, jest coś wyraźnie nie tak z dolnymi kończynami.

 

Pominę fakt, że wyglądają trochę paskudnie jak takie kikuty nie-wiadomo-co, a to co najważniejsze, to prawa noga dla postaci wydaje się normalna, podczas gdy lewa to bardziej taka noga sarny, czy czegoś...jest jakiś rozjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, nowe prace.

Jedna uwaga odnośnie anatomii - musisz poćwiczyć nogi. Szczególnie widać to przy ostatniej pracy, jest coś wyraźnie nie tak z dolnymi kończynami.

 

Pominę fakt, że wyglądają trochę paskudnie jak takie kikuty nie-wiadomo-co, a to co najważniejsze, to prawa noga dla postaci wydaje się normalna, podczas gdy lewa to bardziej taka noga sarny, czy czegoś...jest jakiś rozjazd.

 

Chyba kończyny są tu specjalnie w ten sposób narysowane. Wydaje mi się że pochodzą od jakiś zwierząt kopytnych... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię oglądać różne wróżki, potworki i inne stworzenia fantastyczne. :P

O pierwszych dwóch się wypowiadałem, więc napisze jedynie o ostatniej.

 

Odniosę się do tego co napisał EC, moim zdaniem kompozycja fajna, spełnia swoją rolę, jest ciekawa i zwraca uwagę w jakiś punkt pracy, mój jedyny problem jest taki, że w tym centralnym punkcie nic nie ma.

Obrazek zmusza mnie patrzeć na jej klatkę piersiową, ale nic ciekawego się tam nie dzieje, dodałbym jakieś "story" w tym miejscu. Wygląda jakby cierpiała lub działo by się z nią coś niedobrego, można coś na tym zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm pomimo tego wszytskiego o czym piszecie wyzej, ostatnia ilustracja najbardziej mi sie spodobala.

Klimatem jest blizej dark fantasy niz reszta, i to zdecydowanie mi odpowiada.

Faktycznie szkoda, ze ta glowa zderza sie tak z krawedzia , nie mniej jednak ja uwazam to za udany obrazek.

 

Wiecej takic poprosze.

 

 

P.S Przeczytalem artykul " O naiwnosci grafikow ", masz tam sporo racji, ale nie sadze bys mogla cokolwiek zmienic w tym aspekcie, "ludzie ludziom wilkiem, od zawsze i na zawsze." :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przestrogę na blogu. ;) A tak poza tym to wiele bardzo fajnych prac się pojawiło, przyjemnie się je ogląda.

Szczególnie Catfish monster || Concept art , First Breath || Digital art || Illustration, Sombras Divinas || Characters || Concept art. (nadrabiałem zaległości ;) )

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ICE

 

No właśnie mi chodzi o to, że on jest najfajniejszy, przycięcie głowy i innych elementów zmniejsza ich istotność, nie mam z tym problemu, po prostu "fokala" nie ma w miejscu które jest sugerowane.

Klimacik jest jak najbardziej i dlatego fajnie by było coś w około niego tam zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC: ta krawędź to celowy zabieg był :D ale zdaję sobie sprawę że dosyć to było ryzykowne tak obcinać łeb.. ale jakby nie było, dla siebie można takie decyzje podejmować, wiesz, eksperymentowanie jakby w szybki i tani sposób zrobić żeby obrazek był troche bardziej dynamiczny.. xD cóż, następnym razem będę więcej myśleć przy kadrowaniu ;)

 

KaliditusZaliditey: mam nadzieję, że coś pozytywnego też tam znalazłeś, poza piętnem xD

 

tr3buh: nie ma rączek, więc definitywnie jest coś nie teges! :D

 

Araiel: może pocieszy Cię fakt, że nie znam żadnego artysty który by jakoś "jaskrawo" odstawał od tego profilu xD wszyscy jesteśmy trochę popaprani... ... :P

 

grass: nie jestem zwolenniczką fejsbuczków, tumblów, tłitów i innych instagramów... trochę jestem zła, że taką popularność mają na fejsie galerie, bo nie do tego używałam fejsbooka, a teraz ludzie reblogują całą tą internetową masę cukierków więcej i częściej niż działo się to na tumblrze... Generalnie ludzie odchodza od deva i cghuba na rzecz fejsika, co powoduje mniejszym ruchem na devie, a na fejsie to wiadomości od znajomych mam zawalone reblogowanymi tresciami z fanpagów jakichś grup artystycznych lub popularnych artystow... :/ i troche mnie to wkurza bo nagle jak jestes twórca to oczekuje się od Ciebie ze na fejsie tez bedziesz to badziewie wrzucac.. a polityka fejsika jest chamska, i ja nie nadązam nad tymi ichnimi zmianami, co chwilę zmieniają politykę prywatności i używania materiałów zamieszczonych na fejsie.. nie wiem dziwne to jest.. a duże portale typu deviantart czy cghub maja swoje fejsiki.. i oni umieszczaja na tym fejsie grafiki umieszczone na portalu w ramach "frontpagea" czy jakichś innych wyróżnień, i co z tego że ktoś zlikuje grafikę jak bardzo często nie ma odnośników do oryginalnych wątków lub galerii autora... no generalnie mam wrażenie że strarszny burdel i syf się robi w internecie i ja serio już czekam na nową wersję internetu, ten "GRID" czy jak oni nazywają to, nad czym pracują... bo w tej chwili to człowiek w pewnym momencie traci kontrolę nad tym co, gdzie kto, jak rebloguje, etc... wiec w sumie przestałam sie przejmować jakimiś innymi portalami, używam devianta i blogspota, sporadycznie digarta.. i to mi wystarczy na razie. Fejsbuka wolałam trzymać na przyjaciół "z reala" ale i tak już dodałam mnóstwo osób z maxa i z pracy, co poskutkowało tym, że ciągle na fejsie wyskakują mi jakieś zajebiste grafiki, które wpędzają mnie w depresje :P Więc erm, ja sie tam nie chcę narzucać ludziom. I tak są bombardowani milionem grafik ze wszystkich stron. Ciekawe kiedy rynek się nasyci i ludzie stracą zainteresowanie :/

 

CzAk1 - oby dwie nogi są takie trochę sarnie, tylko może nie udało mi się jakoś dosadniej tego uchwycić w widoku od frontu (czyli tej nogi po lewej stronie obrazka) Niemniej jednak przyznaję, anatomia ciągle mi się kaszani podczas renerowania.

 

Koniu - hue hue no starałam się.. xD

 

n-pigeon - no generalnie chodziło mi o to żeby zwrócić uwagę na klatkę piersiową i te poszarpane szmaty. wiesz. ona nie ma rąk tylko takie skrzydła zakończone kocami.. no niby jest tu story, że się przebudza demon i wrzaskiem przywołuje hordę (te plamy w tle to takie niby inne demony) i mają zamiar gdzieś tam lecieć coś pożreć, zabić, porwać spalić :P heh. słaba jestem w wymyślaniu story na jednym kadrze. xD wolę pozostawiać margines błędu żeby widz sobie "dodał" w głowie to co może jest zasugerowane, a może i nie :D

 

ICE: nie chcę zmieniać świata na siłę, bo wiem że to utopijne założenie i z zasady jest skazane na porażkę ; wierzę jednak w to, ze jacyś niepewni swojej wartości graficy spojrzą na podobne sytuacje i zabiegi z większą dozą dystansu. :) a to mi wystarczy do tego, żeby pisać te artykuły :)

 

Swiezy: dzieki ^^

 

Edit: literówki.

Edytowane przez telthona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S Przeczytalem artykul " O naiwnosci grafikow ", masz tam sporo racji, ale nie sadze bys mogla cokolwiek zmienic w tym aspekcie, "ludzie ludziom wilkiem, od zawsze i na zawsze." :/

 

Zawsze beda cwaniaki szukajace frajera - to prawda. Ale mozemy pracowac nad edukacja poczatkujacych, zeby sie nie lapali na takie zagrywki. Wystarczy im naswietlic sprawe i beda sie mieli na bacznosci. Mi sie wydaje ze to nie jest walka z wiatrakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To piętno jak najbardziej pozytywne, mam co robić i dziękuję, próba wykończenia czegoś obnaża masę błędów w procesie, a odrobina perfekcjonizmu to to czego mi brakuje ,bo od wielu lat płacą mi w zasadzie za pracę na odwal ,na szybkości i to mi trochę weszło w krew. Kręcę się w kółko jak na karuzeli, ale cisnę. Artykuł o grafikach naiwniakach bardzo trafny, sam walczę z tym procederem, trzymam się swoich zasad, ale zmiany widać gołym okiem. Teraz już nawet samo pytanie o pola i prawa skutkuje odpowiedzią -*oddzwonimy później. :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środkowa praca moim faworytem, między innymi ze względu na kolory :) Ostatnia ma najciekawszą tematykę i kadr :> ja tam lubię takie ostre ciecia.

hm, kiedy można się spodziewać jakiś grafik z Total War:D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grass - tu bardziej chodzi o komentarze na blogu - trzymanie dyskusji na temat treści zawartych w artykule - pod artykułem. ludzie czasem fajne rzeczy pisza, i dobrze jest trzymać odpowiedzi w jednym miejscu, dzięki czemu żadne fajne uwagi nie powinny komuś umknac dlatego, ze artykuł przeczytał na devie, a fajne komentarze pojawiły się na maxie etc... :P po za tym.. ja ledwo ogarniam zarządzanie devianta i diga w miare na bieżąco.. z zarządzaniem artykułami >i komentarzami na róznych portalach wiesz, ja z natury lubie ład i porządek, a tak ciężko go w internecie utrzymać :/ ponadto te artykuły są czasem edytowane - jeśli ktoś wyłapie literówki czy błędy. jakbym miała nanosić poprawki w 3 miejscach (nawet jeśli wiązałoby się to tylko z edycją posta i zrobienie "copy paste" ) to bym se strzeliła w łeb :P obrazków nie lubię updatować a co dopiero jakieś inne treści :P póki co moje artykuły będą "blogspot exlusive" xD ale dzięki za zainteresowanie. wystarczy, że raz na rok zajrzysz, to sobie możesz poczytać hurtem kilka artykułów zamiast czytać je na świeżo. Nie piszę jakoś dużo, ani często, ani systematycznie :) po prostu chciałam dać znać, że jak ktoś ma troche wolnego czasu to może przyjść na bloga, poczytać i sie troche pośmiać ;P

 

pumax: no, jak będę mogła coś pokazać to na pewno pokażę :>

 

I w ogóle dzięki ludzie za odzew ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telthona: na fejsie jest opcja "Dodaj do listy zainteresowań" - możesz tam dodawać strony i osoby - nie musisz ich "lubieć" ani dodawać do obserwowanych, działa mniej więcej jak taki rss feed. Przy okazji zna ktoś jakąś sensowną alternatywę dla Google Readera? Nie wiem co im odpieprzyło, żeby readera likwidować. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego doświadczenia mogę jeszcze do szybkich szkicyków polecić Adobe Ideas, darmowy, prosty jak cep, szybki i (jak na to urządzenie) dość precyzyjny. Posiada jedną ciekawą funkcje której nie mają inne tego typu programy. Mianowicie jak się rozmachamy a linie wyjadą nam wyjadą za obszar kartki i tak zostaną one narysowane, jakby w "nicości":P a potem elegancko można już sobie skadrować obrazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :)

 

COR: spróbuję ten programik wkrótce. :) Potestować zawsze można :)

 

Olaf: mam nowego iPada 4 z retiną. Bardzo wygodny i lekki, no i ta retina naprawdę cud miód. Fajnie się maxa przegląda na nim :D i inne portale z twórczością digitalową. Kolory i jasność naprawdę bajka.

 

mysz: art rage'a próbowałam.. ale tak samo mi nie podszedł jak jego pctowa wersja :P nie ogarniam tego programu po prostu a jego interfejs mnie wkurza xD co kto lubi :>

 

Lee66: a Tomek planuje kupić Microsoft Surface Pro, z piórkiem Wacoma który ma 1024 poziomy nacisku, i śmiga na nim photoshop. Ponoć nawet w Skyrima można na nim pograc :D Tylko wlasnie jeszcze czeka na ten sprzęt Wacoma, bo to jest jednak kupa forsy i takie zabawki to lepiej dobrze przemyśleć. Tutaj wiecej info:

:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mam ipada, to bym mogła wygodnie do łóżka poczytać ciekawy artykuł :D Fajnie, że coś piszesz na ten temat, na pewno przeczytam lada moment. :)

 

A ta prawdopodobna premiera wacomowego cuda na kiedy jest planowana mniej więcej? Też się zastanawiałam nad ipadem ale jakoś tak no nie wiem... to napewno nie ta sama jakość co zwykły tablet ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Chciałam tylko napisać, że pojawimy się z Tomkiem na tym International Symposium of Art and Design Jasona Manleya w Londynie. Impreza zaczyna się jutro, będziemy przez wszystkie 4 dni, więc jeśli ktoś jedzie i chciałby się spotkać, choćby na chwilę, żeby pogadać, albo żeby pójść się napić po warsztatach, dajcie znać (najlepiej na prv jakiś by kontakt się przydał, typu nr telefonu, żeby można się było w tym tłumie znaleźć jakoś) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo obrazki ciągle takie same ;) w wolnym czasie ciągle klepię to samo, bo mnie to relaksuje. Nie mam zamiaru się każdemu z tego tłumaczyć, kiedy będą marudzić ze ciągle kiczowate baby macham taśmowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się, mnie też czasem zniechęca te marudzenie na tym forum i odechciewa się tu coś wrzucać. ;)

Wystarczy spojrzeć na posty pod cinematickami z lola, zrobili świetną robotę a i tak trzeba sobie pomarudzić.

Telthona, zrobisz jakąś relację dla tych którzy nie mogli być na tej imprezie?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiczowate baby są spoko, też zawsze je produkuję dla relaksu ;) Najlepszy motyw. Poza tym, mam nadziej, że nie za bardzo odbiegam od tematu, ale chciałam podziękować Ci za wszystkie artykuły na Twoim blogu, są mega pomocne dla startujących w branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grass: no Rome II ma premierę we wrześniu, więc pewnie we wrześniu będę mogła coś pokazać, a przynajmniej mam nadzieję że mi pozwolą :) Moje koncepty do Roma II były już publikowane w kilku branżowych pisemkach (min. PCGamer), lub też pojawiały się gdzieś tam na monitorach w filmikach RallyPoint na temat powstawania gry :) Niestety nie mogę wrzucać skanów, ani kadrów z filmików. Artbooka w wersji kolekcjonerskiej też nie ma, za to jest katapulta do złożenia :D Już ludzie w studio się bawili tą katapultą w obleganie Kartaginy .. . :P

 

Świezy, WWwoj: tak, właśnie wróciliśmy z Tomkiem do domu po tym sympozjum, i jest o czym opowiadać. Jeśli EC mnie ubiegnie i napisze swoją relację, to pewnie na blogu po prostu własne spostrzeżenia wrzucę. Ogólnie było warto, fajnie spędzony czas w niesamowicie porąbanym towarzystwie :D

 

Kiciputek: dzięki XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poczytam o sympozjum. Byłem akurat w Polsce odcięty od netu wiec nawet mnie ominą fakt, że coś się odbywało. Z drugiej strony całe weekendy w metrze już tak nie bawią. Czekam na wrzuty komercyjne, jestem ciekaw co tam powstało i jak Ci się pracowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i się dziwie że tego budynku ktoś nie rozniósł w przypływie radości związanej z wydaniem kupy kasy na utrzymanie niejakiego manleya.

 

Wychodzi na to że lepiej zrobić taki event samemu , skrzyknąć ludzi np z maxa , miejscówka bez znaczenia ( może być to nawet Londyn, Malta , Majorka , Maroko itd czy cokolwiek date uzależnić od promocji w rajanerze ;) ) i proszę impreza jak się patrzy ( w przypadku maroko w browar trzeba zaopatrzyć się przed 20 ) . Warsztaty możesz poprowadzić np TY , EC , Tomek ew inny wolontariusz ;) . Naga modelka też po kilku piwach się znajdzie.

 

Dzięki za relacje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności