Skocz do zawartości

Teczka 2D - Telthona


telthona

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo przyjemne popiersia dla oka, bije taką świeżością od nich, szczególnie "Awaken" i "Forsaken" ( bardziej mroczne, więc chyba dlatego mi bardziej leżą;) ) ciekawe przedstawienie tematu:) świetnie wyglądało by na płótnie:) Gratki za świetna prace:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe komentarze! :>

 

Co do tekstur, w większości używam zdjęć swoich rysunków węglem, ołówkiem i tuszem, jak i zdjęć swoich obrazów tradycyjnych, ale korzystam też z tekstur na cgtexture.com :)

 

Dla przykładu teksturki:

LxNRr.jpg

 

i jedno z zastosowań:

Iwdkg.jpg

zwróćcie uwagę, ile daje tekstura nałożona na bardzo prosty i w sumie nieciekawy obrazek :D

 

A teraz maleńki up, chcę Wam pokazać rzeczy trochę inne od tych które umieszczałam tu zazwyczaj :)

 

Pierwsze to radocha przy manipulacji kolorem :D możecie sie śmiać, jak byłam mała to lubiłam wróżki :P

nR7j3.jpg

 

A teraz zleconko jakie niedawno robiłam :) Miały być to bardziej "słowiańskie" przedstawienia elfa, skrzatów domowych i wilkołaka. Miałam dużo radochy przy wymyślaniu tych postaci ^^

 

Elf słowiański: szkice, i efekt końcowy

9I6Ej.jpg

LvHTz.jpg

 

Skrzaty domowe :D (wgrywam hurtem bo nie opłaca sie każdego oddzielnie pokazywać)

eTPFT.jpg

PqMyY.jpg

 

Wilkołak

T8Z4x.jpg

 

:)

Edytowane przez telthona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ up. Zabawa ze zmianami kolorów fajnie wyszła. Concepty wyśmienite. Szczególnie słowiańska wersja elfa :D Podoba mi się Twoja minimalistyczna linia w szkicach.

 

A wilkołak trochę dziwnie skadrowany. I oddaliłbym trochę ostatni plan z budynkiem, bo nie czuć odelgłości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie co do ostatniej pracy wypowiem- klimacik jest w bardzo dobra strone kilka uwag wilkolak wydaje sie byc mniej szczegolowy niz dom przez co loko mnie lucieka :) mgielke bym zagescil samego wilkolaka zgradientowal bym (na dole ciemno i jasniej ku gorze) trawke bardziej chaotyczna. Ale jak juz wspomnialem klimacik jest a reszta to pikus :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rothbart: dzięki :D i też najbardziej jestem zadowolona ze słowiańskiego elfa :D był jeden, więc mogłam go "dopieścić" i "dodziubać", w przeciwieństwie do skrzatów, gdzie było ich aż 7, a czasu dosyć mało ;P

 

Mellon: no, wilkołak był dla mnie nie lada wyzwaniem, ponieważ wciąż się nie czuję pewnie w enviro :/ dlatego odpuściłam troche wilka, żeby "męczyć tło". Człowiek czasem musi iść na pewne "ustępstwa", żeby jakoś się z tym wszystkim czasowo połapać :D

 

Noiprox: no, tak jak i Ty :P wgramy hurtem za miesiąc lub dwa ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazki na zlecenie, na gotowo wyszły trochę sztywno jakby były robione na "bezpieczniaka", no i trochę mało w nich Twojego darkstylu, tj w 2uch pierwszych(pewnie kwestia zamówienia) , jak znam życie to pewnie było "chcemy milion ślicznych obrazków na wczoraj" ale to chyba normalka ;]

 

W obrazku z wilkołakiem wszystko jest źle ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahah, Bedyk XD tak, wiem że nie jest to mój sztandarowy wyczyn, ten wilkołak :P te ilustracje dla dzieci miały być, więc nie mogłam za bardzo poszaleć z "dark stajlem" :P nawet przy wilkołaku, który miał bardziej "wyć" niż szczerzyć zęby. :D

 

dzieki tr3buh, niestety większej rozdziałki nie moge pokazać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazki na zlecenie, na gotowo wyszły trochę sztywno jakby były robione na "bezpieczniaka", no i trochę mało w nich Twojego darkstylu, tj w 2uch pierwszych(pewnie kwestia zamówienia

Póki klienci się o ciebie nie biją nie możesz sobie pozwolić na bycie wybrednym, a rzadko kiedy można trafić na kogoś, komu przy zleceniu wystarczy styl, jakim lubisz rysować ;) Przeważnie trzeba się dostosowywać i poprawiać, poprawiać, poprawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilkołak lekko odstaje od reszty obrazka (tak jak mój smok od tła którego jeszcze nie mogę pokazać) Perspektywa na domkach. Wiem że to odległy plan ale coś tam chyba nie tak. Bardzo fajne elfo-skrzaty. Chociaż brakuje im tego co zdobywa się z latami praktyki (się nie przejmuj oczywiście). I co? :D Jak smakują początki freelansiku? Też masz czasem 3h na zrobienie obrazka i np. robisz 3 prace na raz? Te ołówkowe b. przyjemne ale to już wcześniej pokazałaś jak sobie z tym radzisz. Z teksturą na cały obrazek próbowałem ale nie z taką niejednolitą. Za zwyczaj były to jakieś drobne maziaje. Trzeba będzie poeksperymentować. Pzdr i twórz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ludzie za wszystkie komentarze :D jak zwykle, bardzo pomocne :)

Malutki up odświeżonych ale dosyć starych rzeczy. W ogóle to w końcu skończyłam akademię :D jeszcze tylko dyplom zrobić i wybronić i już mam ten dziwny etap życia za sobą. Mogę tu powrzucać różne dziwne rzeczy tradycyjne które robiłam na malarstwo i rysunek jeśli jesteście ciekawi :P Ale na razie odświeżone digitale:

 

rbKeN.jpg

 

FiIoR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się czepiac, ale czy nie uważasz, że praktycznei wszystko co robisz (odnośnie tych panienek) jest do bólu wtórne? Niby fajne, ale tu się zupełnie nic nie dzieje. Kolory praktycznie wszędzie wyblakłe i bezpłciowe (co z zaskoczeniem muszę przyznać przeglądając prace różnych grafików jest bolączką wielu ludzi po ASP), kobiety najcześciej też bez jakiegokolwiek wyrazu. Ani ładne, ani straszne. Jakby je postawić nawet w kościele(do którego by średnio pasowały) to nikt by nie zauważył. Nie mówię tego, zeby się wyżyć, ale większość ludzi chyba za często ocenia Twe prace przez pryzmat tego ile siedzisz na forum. Jakby ktoś nowy na forum wrzucił te dwie ostatnie prace jako pierwsze w teczce to ludzie by co najwyżej skwitowali, że "moze coś z Ciebie będzie, jest potencjał i działaj dalej". Jak dla mnie jednak to 2 lata jechania na potencjale to trochę za dużo.

Cykl Requiem prezentuje się tutaj sporo lepiej, ale jakby usunąć tekstury to też niewiele z nich by zostało.

 

PS

Oczywiście nie umniejszam Ci tego, że się rozwijasz, bo jakby nie patrzeć prace z ostatnich stron są trochę lepsze od tych z pierwszych:) Spróbuj jakoś bardizej dynamicznie przedstawić te postacie, nadać im jakiegokolwiek charakteru, bo jak patrzę na pierwszy rysunek z upa to wręcz ciśnie się kwestia tej panny "cześć, jestem Zuzia, mam 13 lat, węża i chciałbym mieć portret. Domaluj mi szramę na usta i pokoloruj oczy, bym była bardziej true".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem cos napisac, ale Swiezy mnie uprzedził i wyjde na szczerego dupka po raz kolejny;p

Mnie jedynie razi to ze uklad twarzy- proporcje, oraz sam kolor,walor jak i oswietlenie prawie w kazdej pracy jest takie samo. Mam wrazenie ze modelka jest ta sama, albo operujesz zaledwie kilkoma modelami kobiet, dodajesz im rozne gadzety i wstawiasz jako nową,gotową pracke. Przez co odnosi sie wrazenie ze niestety ale jak napisal Chasdiel- stoisz w miejscu...

 

Oczywiscie mozesz pominac moj komentarz, zaraz przyjdzie reszta chlopakow, którzy zaprogramowani są ze kobiety nalezy chwalic i doceniac, wiec posypie sie calkiem sporo milych wypowiedzi...;]

 

pzdr!

 

PS. pewnie tego autora/autorke kojarzysz? http://ravenskar.deviantart.com/ tutaj tez glowna tematyka sa kobiety/ich portret, ale zauwaz jak sa zroznicowane kolejne malunki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Chasdiel. Może jakieś bardziej niestandardowe pozy, więcej dynamiki? To co już masz jest całkiem w porządku, ale może spróbuj nowych rzeczy bo te portrety, to też mam wrażenie że się już są trochę wtórne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmm. z ciekawości przejrzałem kilka stron wstecz i nie znalazłem tam samych wtórnych portretów kobiet. Nawet powiedziałbym we większości experymenty i różne tematy, bajkowe postaci, pozy, wilkołaka itp. !? Moim zdaniem ktoś troche ze zbytnim zaangażowaniem podszedł do krytyki autorki, a nie pracy. Faktycznie kojarzę telthone własnie z portretami kobit, ale to moim zdaniem dobrze znaczy ze są zapamiętywalne :]

w tych dwóch ostatnich myslę ze sporo mogłabyś ugrać włosami, a są prawie całkiem odpuszczone, niektóre elementy są bardziej dopracowane inne mniej i przez to źle się ogląda troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaki, dzieki za szczerość XD

 

Fakt że robię ciągle to samo wynika z tego, że "ciągle uważam że nie jest to dobre technicznie" i mam zawsze nadzieje że kolejna próba jest lepsza pod względem techniki wykonania, i wykończenia. Np w tej dziewczynie z wężem, kombinowałam z dłońmi, a i tak wyszły dziwnie. Ja sobie małymi kroczkami komplikuję te pracki. Akurat te dwie to jest "odświeżanie" starego kotleta, i może dlatego tym bardziej wygląda to wtórnie.

 

Ale macie rację, że utworzyłam sobie "wygodną niszę" z której ciężko mi wyjść.

I dlatego własnie liczę teraz na to, że skoro w końcu mam czas >> czytajcie: nie będę już miała na głowie asp, które naprawdę jest absorbujące i stresujące >> to pódję do przodu :)

 

Ale ponieważ mam strasznie dużo zaczętych i nieskończonych prac, to stwierdziłam, że może je poukańczam.

Tutaj wklejam Wam mozaike z bardziej zaczętych prac z przeciągu ostatnich dwóch lat (nie wklejałam tutaj mniej zaczętych i bardziej spedowych rzeczy). Także jak widać: "zaczynać" umiem, a mam kłopoty z kończeniem. Wynikało to głównie z tego, że w domu, digitalowo malowałam sobie dla rozluźnienia i odstresowania po męczarniach na asp ;)

Poukładałam je kolorystycznie i tematycznie. Oczywiście nie będę kończyć ich wszystkich, bo chyba faktycznie są dosyć nudne i monotonne

 

7wVxf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z niektórymi rzeczami, o których piszecie (np. że niektóre z prace, które Telthona wrzuca są nudne, niewiele się na nich dzieje, praktycznie rysuje ciągle kobiety) ale tak naprawdę każdy ma jakieś motywy, które lubi rysować bo po prostu sprawia im to przyjemność i rysując te rzeczy rozwija się technicznie. Sandra lubi rysować kobiety, ja lubię rysować góry, commander bartnik roboty i enviro postapokaliptyczne, Ravirr enviro, Coyote lubi używać brusha bez opacity dynamics na pen pressure, Prrrszalony rysuje ołówkiem, Joel farbami olejnymi.

I na tym polega rysowanie dla siebie - na rysowaniu tego co się lubi tak, jak się lubi. Oczywiście nie można olewać treningu, czyli rysowania tego z czym ma się problem, ale przecież w tym temacie pojawiają się potwory i inne rzeczy - tak jak napisał Wwwoj.

 

Ale że ktoś potrafi rysowac inne rzeczy okazuje się w momencie, kiedy rysuje się na zlecenie rzeczy, z którymi nie miało się do czynienia wcześniej. I uwierzcie mi, stojąc Telthonie za plecami WIDZĘ, że radzi sobie z innymi obrazkami rysując dla zleceniodawcy. O innej tematyce, bez kobiet, z ładnymi tłami. Niedługo sami się może o tym przekonacie ;) Chyba że trend pisania komentarzy typu "ciągle rysujesz to samo" nie przestanie być trendy, to nic tu nie pomoże

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhemn ;P to może ja zmienię temat, i zaspamię swój własny wątek rzeczami akademickimi, by tym uroczystym akcentem zakończyć wszelkie tego typu wychylenia w mojej artystycznej karierze "artysty".

 

Najpierw malarstwo :

 

6JOAL.jpg

rdKqq.jpg

7bDhT.jpg

IZTt1.jpg

fjO4G.jpg

xiCkR.jpg

4VRkL.jpg

eXcum.jpg

 

I rysunki, których natury prawie nikt nie czai, a mi sie bardzo podobały -_-

Hs4P4.jpg

BpGDE.jpg

N0eeo.jpg

p0kpV.jpg

e2QFl.jpg

IfT4K.jpg

8AGhh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzizas, ale tu się asp'owsko zrobiło. :P Wole te kobity na które wszyscy narzekają. ;)

 

noiprox nie jesteś obiektywny to nie wojuj. :D Ja myślę, że Telka jest na tyle dojrzała w tym co robi, że krytyka jej nie demotywuje a potrafi sama wyciągać odpowiednie wnioski. Gratsy z ukończenia akademii, to skoro teraz masz więcej czasu liczę na więcej wstawek. :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kolorowe farby uświadamiają mi jak bardzo jestem ograniczony i jak wąskie mam horyzonty, bo nieważne jak bardzo się staram, ja tam niczego dostrzec nie potrafię :) taka sztuka dla sztuki. ja tego nie kupuję :) Czarno-białe kleksy fajne, panny standardowo eleganckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie wam pokazałam te aspsowskie rzeczy, żeby pokazać wam jak było mi ciężko przez te 3 lata xD jeszcze podkreślę, że nie byłam piątkowym uczniem, co rzadko się na akademii zdarza.

 

Florian P: jeśli Noiprox nie jest obiektywny, to jeszcze nie znaczy że pisze w moim imieniu, a to jest różnica. z resztą nikt tu nie jest obiektywny. ja nie jestem obiektywna, Ty też nie. w ogóle coś takiego jak obiektywizm w sztukach wizualnych nie istnieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlorianP: jeśli Noiprox nie jest obiektywny, to jeszcze nie znaczy że pisze w moim imieniu, a to jest różnica. z resztą nikt tu nie jest obiektywny. ja nie jestem obiektywna, Ty też nie. w ogóle coś takiego jak obiektywizm w sztukach wizualnych nie istnieje :D

 

Nie sugerowałem nawet, że pisze w Twoim imieniu. Doskonale wiem, że nie ma czegoś takiego jak absolutny obiektywizm, nie tylko w sztukach ale w ogóle (to zagadnienie z psychologii). Rzecz w tym, że pisze przez pryzmat relacji z Tobą. To oczywiste, że będzie się starał Ciebie bronić w każdym calu czego też nie raz dawał dowody, a ja nie koniecznie. Jest jednak coś takiego jak większy lub mniejszy obiektywizm, coś co można nazwać spojrzeniem chłodnym okiem. To miałem na myśli. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i ja jestem plytki, ale takich "oto" dziel sztuki nie lubie i to bardzo.

Moze jakies carskie macki z przed epoki mnie dopadly!?

Ale widze ze i Tobie droga kolezanko to ciazylo wiec jestes usprawiedliwiona ;)

 

Nie bede mieszal sie w cala ta pogawedke, kobitki malujesz bardzo dobrze, masz w tym wieloletnie doswiadczenie :>

Tak z ciekawosci zapytam nad jakimiz to projektami komercyjnymi pracowalas i kiedy mozna spodziewac sie tego soczystego pokazu prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICE: no właśnie nie wiem czy to bedzie takie soczyste, dopiero się uczę. Robię teraz do karcianki fantasy, i jest trochę tego, robię też do innej gry (komputerowej i też realia fantasy), ale to już niebawem będzie można mówić głośno ;D Noiprox niepotrzebnie mi taką reklamę robi, bo sie może okazać że wcale tak ładnie i różowo to to nie jest, i będzie sie za mnie wstydził :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leci strasznie w lewo... potęguje to ustawienie kamery, kierunek miecza, ucięta laska... rimlight (jak to nazywacie tutaj) mocno spłaszcza u Ciebie może dlatego że jest mało zróżnicowany i za ostry... dłonie skopsane, słabo czyta się skrót jego lewej nogi,a w prawej łydka ze stopą... ogólnie prawa noga wyszła jak sztywna kłoda... a z dobrego to jego facjata dosyć fajnie wyszła i samo tło... pozdro

 

leszek_lenia bądź konkret facet i wyrażaj swoje zdanie jak masz potrzebę, a nie się peniasz ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rimlight niebieski - splaszcza, bo jest za jasny. Jest jasniejszy niz samo niebo. Poza tym sklada sie z twardych, ostrych kresek, ten pomaranczowy lepszy bo widac okraglosc formy, nie ma tak, ze kreska na krawedzi i na tym koniec, jest jakis gradient na formie. Z kolei na jego przedramieniu jest ten rimlight po obu stronach jego konczyny i ma taka sama jasnosc na obu - to juz nie jest logiczne. Poza tym naszyjnik jest oswietlony na niebiesko. Gdyby byl tak oswietlony, to sporo tego niebieskiego swiatla dotarloby mu rowniez na klate.

 

Sama klata wyglada na odpuszczona, masz tam jakies dziwne bruzdy, wglebienia itp. Postudiuj z natury, zedrzyj Noiproxowi koszulke i kaz mu postac pare godzin ;] (teraz sie doigram hehe). Dlonie mi jakos nie odstaja szczegolnie, za to nogi, zwlaszcza okolice kolan i stopa juz tak. Jego lewe udo ustawione troche "do przodu" wydaje sie nie miec wplywu na ksztalt przepaski biodrowej, jest on taki sam jak z drugiej strony, a tak byc nie powinno. Stopa, ta na piasku, jest kompletnie plaska, potraktuj ja tak jak jego zebra po tej stronie, powinno pomoc. Ale jest ta stopa o wiele za blisko kadru.

 

Kompozycja mi sie tez nie podoba, ja wiem, ze w dzisiejszych czasach horyzont ma byc koniecznie przechylony a kamera jak najnizej, ale co za duzo, to nie zdrowo. Przesadzilas z tym przechylem o dobre 15 stopni co najmniej ;]. Leci w lewo,, poteguje to fakt, ze panna sie zsunela z obrazka. Bardziej niz niebo i piach interesuje mnie, jaka ona nosi bluzke, niestety Ty postanowilas mi pokazac to pierwsze... Paleta kolorow jest fajna, ale obie grupy kolorow maja bardzo podobna powierzchine, jeden powinien moze troche bardziej dominowac?

 

Pomimo tej litanii narzekan wiedz, ze obrazek mi sie podoba! Paleta kolorow jest prosta i efektywna, dziala na mnie, a najbardziej mi podchodzi, ze jest nastroj taki, jaki lubie, surowy, ogladajac Twoj obrazek czuje to samo co czytajac Howarda (stare Conany z lat trzydziestych) i to jest super, ze pomimo tych wszystkich technicznych bledow nastroj trzyma fason, nie jestem w stanie tego jednak wyjasnic. Moze cos w designie, albo w charakterze pozy i w wyrazie twarzy? W kadym razie podoba mi sie.

 

Moja sugestia - potraktuj to jako dobry start ale zastanow sie nad tymi uwagami i rozwaz poprawienie tych rzeczy, bo sporo dobrego, ale te bledy (moja subiektywna opinia, ze to sa bledy oczywiscie) psuja odbior i zagluszaja to, co w tej pracy dobre.

 

Pozdro i nie podawaj sie, dobrze Ci idzie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz wypas, ale zgadzam się mniejwięcej z tym co EthicallyChallenged napisał.

Najbardziej rzuca mi się w oczy:

- zielonkawy rimlight wydaje się być jaśniejszy na postaci niż na źródle -niebie,

- ramię trupa - oświetlenie wydaje się odwrotne niż na demonie

- chmurki trochę brakuje im perspektywy - te z tyłu mają podobny rozmiar i walor do tych z przodu - trochę overlapowania bym dał, zminiejszyć rozmiar dalekich chmur no i może dać na nie atrosferycznej mgły...

 

Ale i tak jest super, te problemy raczej małe i łatwe do poprawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności