Skocz do zawartości

Teczka 2D - Telthona


telthona

Rekomendowane odpowiedzi

JakkaS - mega overek. Dodałeś smokowi chodź trochę tego czego im brakowało najbardziej - anatomii.

W pierwszej pracy jeszcze zaczepię o ścianę. Mimo iż ma teksturę cegieł sprawia wrażenie makiety z kartonu - nie czuć tej grubości. Ściana w tle za bramą natomiast trochę za mocną teksturę ma - zbyt duży kontrast i za bardzo się do przodu wybija. Sama postać - nie udało Ci się tchnąć w nią tego życia co na portretach poniżej ale że je umiesz malować to już wiadomo. Ja bym zrezygnował z jednej pochodni i doświetlił postać światłem księżyca - są metody żeby przekonać do tego klientów uwierz mi=].

Popracuj też nad dekoltami przy babeczko-elfach bo koło pięknych twarzy nie uchodzi żeby piersi były przedstawiane jako rozmyty ciemniejszy pasek. Najbardziej podoba mi się smocze oko - a samym smokom brakuje imo trochę bryły.

 

P.S. mam jeszcze prośbę. Zaczepiłem Cię pytaniem w mojej teczce... mogłabyś?

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy robieniu tego typu ilustracji, trzeba pamietać o zachowaniu pewnego kanonu, o czym non stop klienci mi przypominali. Chodzi o to, że jak maluję czarnego smoka, to cóż, musi być czarny. Ale nie za bardzo, bo w druku bedzie za ciemny. A jak zrobie odbicia kolorowe, to ktoś może go pomylić ze smokiem czerwonym... etc etc bardzo dużo tego typu ograniczeń jest.
Skoro tak piszesz, to wierzę, że robiłaś wydruki próbne, aby sprawdzić jakby to wyglądało. Raczej patrzenie w monitorze na obrazek w przestrzeni CMYK niewiele daje, a wiem, że w tej własnie przestrzeni wiele kolorów traci swą moc na ekranie. Jednak w druku to nie zawsze tak wychodzi. Np. wystarczy spojrzeć na pantony, które nie odzwierciedlają kolorów jakie będą na papierze. Można więc robić te wydruki próbne, lub mieć próbnik kolorów. Ale najlepiej to bezpośrednio gadać z drukarzem, bo on najlepiej będzie wiedział co i jak wyjdzie. Jeśli jednak mimo tego - w każdym wypadku wygląda to lipnie, to można się trzymać tej bezpiecznej kolorystyki. I zakładam że tak własnie zrobiłaś.Ja ostatnio drukowałem plakaty na zaliczenie dzień przed oddaniem i w drukarni okazało się, że nawet na produkcję nie wpuszczają (...) i gdybym to wiedział zrobiłbym bym to inaczej. Ale wyszło jak wyszło :(Mimo wszystko pobawiłem się tym smokiem o którym pisałem, żeby dopełniając mój poprzedni post i przedstawić o co mi mniej więcej chodziło.

 

http://img198.imageshack.us/img198/4056/smok1v.jpg

 

Ociepliłem nieco ambient od spodu.Zaś czerwonego smoka

 

http://img828.imageshack.us/img828/2564/smok2y.jpg

 

widziałbym jakoś tak, coby go z nim miał pomylić:Ale żeby nie było, i tak pełny szacunek za up.

 

edit: zmieniłem na linki, żeby nie robić burdelu. ;-)

Edytowane przez CzAk1
wulgaryzm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio drukowałem plakaty na zaliczenie dzień przed oddaniem i w drukarni okazało się, że nawet na produkcję nie wpuszczają (ot, taka niby zajebista lubelska drukarnia miała niby być) i gdybym to wiedział zrobiłbym bym to inaczej. Ale wyszło jak wyszło :(

no bo to nie domowe przedszkole, by sobie każdy poprawiał i oglądał czy mu wyszło.

 

Moze jakaś zasada, by overy wklejać jako linki a nie grafikę. rozumiem porady z zakresu kompozycji, rozłożenia świateł itp. ale nadmalówki w stylu 'w pizdu więcej, mocniej, aaa! mam suwak i nie puszcze póki nie dojdzie do końca' to bez sensu.

 

Ode mnie to tylko, ze fajnie to wygląda, ale mam wrażenie, ze jesteś królową jednej pozy. Przy braku planów, perspektywy i ciekawszej kompozycji to bardziej wychodzi jak średniowieczne malarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIN: wydruki próbne wykonywał klient i wysłał mi nawet raz próbki żebym na własne oczy zobaczyła że ma rację :D

Wielkie dzięki za overa, masz rację z tym kolorem :D

 

Dziękuję wszystkim za opinie i pomoc. Ze wszystkimi się zgadzam, zwłaszcza z tym że wychodzi sztywno. Często staram sie wykonać coś, co jest ponad moje siły, ale tak naprawdę dopiero wtedy czuję że się naprawdę czegoś uczę. Może po iluśtam ilustracjach- sztywniakach w końcu wyrobi mi się ten luz, mam nadzieję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc :D Tego złotego smoka POPRAWIAM, bo po tym overze JakkaSa po prostu NIE MOGE TEGO TAK ZOSTAWIĆ. :D

 

Ale wynik poprawek wgram w następnym upie z Racial Wars.

 

A w międzyczasie kolejnych kilka "jednostrzałówek" - generalnie jakieś randomowe rzeczy dla rozrysowania łapy przed zabieraniem się za robote.

 

 

YPAuX.jpg

 

N6KZp.jpg

 

q1EpA.jpg

 

XuHHd.jpg

(to jest dosyć stare, ale jakoś nigdy nie publikowałam)

 

8SdL6.jpg

(koncepty mojej postaci do Neuroszimy :P)

 

FEpyg.jpg

w koncu skończyłam te leśne duszki.. ;P

 

oRIBn.jpg

 

eYo1M.jpg

 

 

A, i słuchajcie - wykonałam bardzo śmieszną zabawę na dA, któa nazywa się Improvement Meme. Polega to na tym że sie pokazuje w obrazkach i komentarzach swoją drogę nauki w rysunku :D

Jeśli chcecie się pośmiać, to zapraszam do obejrzenia XD

 

Improvement Meme

Edytowane przez telthona
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, widzę, że Twoja twórczość ma bardzo długie korzenie - 11 lat! Czuję jakbym dopiero co wykluł się z jaja. Ja maluje od marca 2008 i to ~jeden malun na kwartał, to aż mi wstyd ;) Zazdroszczę pracy nad warsztatem. Widać, że od dawna miałaś wyznaczony cel i sukcesywnie do niego dążysz :)

 

Co do wrzutki to podoba mi się twarz tej bw kobitki. Jest jakaś taka bardziej naturalna, bez tej stylizacji oczu i ust jak to się widzi obecnie. Te "Mom?" też fajnie +humor :) I te pięć konceptów babek, też całkiem całkiem, ale bez zooma.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już te prace podziwiałem na Da tak jak i przebieg twojego rozwoju :D tez chciałem coś takiego zrobić ale co to 2 lata :P

 

Z rysunków to najbardziej podobają mi się te demony szczególnie ten z tym telefonem :D te koncepty tez fajne

pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to meme troche mnie rozwaliło, bo własnie jak sie zbierze te wszystkie śmieci do kupy, i w zestawieniu sie je pokaze, to potem sie okazuje, że 10 lat nie robiło sie kompletnie nic, a dopiero w tym roku coś "ruszyło" XD z jednej strony załamujące a z drugiej mega śmieszne. Jednym wystarczą 2 lata praktyki i wymiatają, inni natomiast toczą się jak żółwie z tym bagażem przyzwyczajeń nazbieranych przez 10 lat.. .bo przecież rysowało sie "od zawsze" :P Mam nadzieje że po tych 10 latach suchych będzie 10 lat tłustych, ha ha ha :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, i słuchajcie - wykonałam bardzo śmieszną zabawę na dA, któa nazywa się Improvement Meme. Polega to na tym że sie pokazuje w obrazkach i komentarzach swoją drogę nauki w rysunku :D

Jeśli chcecie się pośmiać, to zapraszam do obejrzenia XD

 

Improvement Meme

 

kurcze, dalbym sie pociac zeby zobaczyc taki improvement meme omena...

ale twoj tez jest swietny ;]

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tr3buh - o, to by było dopiero!

 

telthona fajne to meme, kurcze a swoje to za 5 lat chyba bede moga dopiero zrobić hehe :)) Co do prac to pani z motylkami i przedostani art podobają mi się najbardziej :)

 

a tak trochę z innej beczki -> jak to jest z tą silvernai? Premiera dopiero będzie si? :> [chciałam sprawdzić w internecie info ale wujek google mi nie pomógł :o]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza praca jest bardzo interesujaca, lubisz bawic sie technikami i fajnie Ci to wychodzi.

Mowilem kiedys, ze bede upierdilwy do bolu i slowa zamierzam dotrzymac, znowu pelno kobiet, kobiet elfow, kobiet demonow oraz tego, co z zalozenia mialo byc nie kobiece, a jednak takie wyszlo. Potrzebujesz kilku solidnych sesji z meskimi posladkami, serio

 

( jak kolwiek by to nie zxabrzmialo ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emmilius: w latach 2000-2007 byłam bachorem, który chodził do szkoły i moim głównym zmartwieniem były dwóje z matematyki :P niemniej jednak rysowałam już wtedy i tak jakby zawsze gdzieś ta pasja się przewijała, stąd materiałów na 11 lat :)

 

ice: co racja to racja.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie podoba:) Troche zaspany ten smoczek, ale czuc ze jest w powietrzu i wykonuje jakis manewr. Ode mnie male spostrzezenie - jego oswietlona strona jest na jasnym tle, a jego zacieniona na ciemniejszym, oslabiajac czytelnosc sylwetki, dlatego musialas pojsc w tak mocny zolty, zeby ja wydobyc. Odwazny zabieg i dziala zaskakujaco dobrze:) Gdybys dala np. gore za glowa smoka, to odrazu by pieknie wyskoczyla. W czerni i bieli miniaturka tej pracy traci czytelnosc. Nie jest to wymog konieczny, ale w wielu ilustracjach uzytkowych bardzo przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim po krótkiej przerwie. Updatuję teczkę z kilku prac do Silvernaia (miałam tego nie robić... no ale chęć zasłyszenia Waszej opinii jednak przeważyła szalę). Stronka dalej jeszcze niechodzi, ale jak już ruszy, to możecie być pewni że będę to reklamować i wszystkim o tym przypominać :)

 

A teraz pracki. Elfia łotrzyca Ivne. Koncepty i ilustracyjka. + koncepty główek z różnymi fryzurami dla ras.

 

B6aII.png

 

8c9MU.jpg

 

L2udh.jpg

 

oP7cl.jpg

 

ZbyAs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek: maluję czasem mężczyzn, ale idzie mi to dwa razy wolniej, stąd tak rzadko ich wrzucam xD :) może niebawem skończę kilka innych ilustracji do Silvera, to tam są rycerze, magowie... troche tego jest więc na pewno jakiegoś kolesia pokażę. :)

 

Rothbart: powtarzalność twarzy? no wiesz, w pierwszych trzech prackach mamy ta samą postać, wiec dobrze by było gdyby była do siebie podobna :D a co designów fryzur, to robiłam je na zasadzie kopiuj i wklej żeby szło szybciej, i tak bardziej tu chodziło o fryzury niż o twarze. To że w każdej rasie podmalowałam każdą twarz to już tylko moja dobra wola i słabość do malowania twarzy :) równie dobrze mogłam zostawić je takie same :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ludzie za komentarze.

 

Wgrywam jakieś tam ostatnie szkicyki smoków. Tak, ciagle brnę w temat, ale tym razem z większą swobodą bo to takie luźne rzeczy.

Linearnie i walorowo. :) Mam jeszcze kilka innych zaczętych, i chętnie sfiniszuję któregoś w kolorze :D

 

dragons_heads.jpg

head_practise.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności