Skocz do zawartości

Teczka 2D - Telthona


telthona

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z WWWoj. Poza tym te prace ponad nią były szyciej zrobione, takie mam wrażenie.

W tych pozostałtch np. czerwonej panience troche mi brakuje niebieskiego światła na postaci w niektórych miejscach. Tam są przecież jakieś niebieskie kule świetlna, czy coś.

Przez ten brak ,ilustracja wygląda jak ciemna, nie skończona.

Te szkice, grafiki podobaja mi się. Ta parka jest fajna. Komiksowy styl. Stwórz jakis komiks. Chociaż jedną strone;D.

Na pewno będą w nim świetne rysunki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co nad tym skrzydlatym potworem jest po prostu świetne... lekko, czytelnie, bardzo fajne. Kolory podobają mi się już mniej bo brak tej lekkości którą mają te linearne prace. Ale i tak widać że się wyrabiasz.

 

Miło popatrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz G: o, no tak, to kwestia kompresji bloggera, on randomowo ściemnia lub rozjaśnia jpgi ^^" Masz tu wersję z deviantarta, ma oryginalne kolory: http://fc01.deviantart.net/fs71/f/2014/017/0/b/lilac_priestess_by_telthona-d72mp6u.jpg Ale dzięki za uwagę o niebieskich odbiciach, następnym razem bardziej na to zwrócę uwagę :)

 

sicksicksick: część lineartów robiłam w Sketchupie Pro, ale większość jednak rysuję na luzie w photoshopie. :) Nie ważne jak dobre są inne programy, jestem tak bardzo przyzwyczajona do PS że ciągle do niego wracam nawet jeśli linie wyglądają brzydziej ^^".

 

rice: wiele osób zwróciło mi na to uwagę ^^" Akurat z tą dłonią i tym gestem długo się męczyłam, a czas mnie naglił, bo to było robione do karcianki dla FFG i się spieszyłam bardzo. Teoretycznie w tym geście możesz sobie wyobrazić że piaty palec jest schowany za pozostałymi. Trochę to naciągane, ale refka którą sobie zrobiłam do tej dłoni tak właśnie wyglądała. Ale prawda to, że powinnam się pilnować z rysowaniem dłoni :

 

kalberos: dzięki :D

 

JakkaS, WWWoj: aww :3 dziękuję :33 No, ja z kolorem trochę tak na wariata ostatnio idę, i chyba widać że stosuję dosyć prosty pattern wyboru przesiwstawnych kolorów, które czasem są zmieniane o 180 stopni dzięki cudom warstw dopasowania ^^" Jakiś czas temu przejrzałam swoje grafiki w galerii na deviantarcie i wszystkie były brązowe albo niebieskie, więc stwierdziłam że o, poszaleję sobie z kontrastowymi kolorami. I wszystko jest teraz dwukolorowe xD Ostatnio zaczęłam włączać jeszcze TRZECI KOLOR. I mam dziwne wrażenie że właśnie przekraczam granice i oblewam się tęczą. :P ale hey, może w końcu coś się uda :) Grunt to próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpu: tak, trochę na luzie do lineartów podchodzę. Fajnie jest kreską upchać dużo detalu, ale prawdopodobnie nie chciałoby mi się tego renderować w kolorze xD :) Stąd często na ilustracjach mam proste designy ubrań co by się nie katować renderowaniem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Conscent

Fajnie dobrane kolorki ma ta 1 praca , ale tak przyglądając się prawej dłoni (opartej na biodrze) to jest z nią coś nie tak :P

Edytowane przez Conscent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Rice - dzięki za giffa. Szczerze Ci powiem, że gdybym robiła tę twarz po swojemu, jak zwykle je robię, to wyszłoby dokładnie coś takiego jak Ty pokzałeś: czyli trochę taka okrągła lub kwadratowa twarz z dużymi oczami i małym nosem, długą szyją i bardzo dużą ilością włosów. Sęk w tym że powoli chciałabym zerwać z tym kanonem który gdzieś ciągle do mnie powraca, i celowo chciałam narysować pociągłą twarz. Zawsze mogłaby być bardziej realistyczna, ale ja póki co nie bawię się jeszcze w realizm i lubię stylizowanie. Także to była kwestia świadomego wyboru. Ale dzięki za opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rice - bez przesady, każdy może przecież oceniać dobrze i nie potrzeba do tego ćwiczeń z Hamptonem, czy kimkolwiek. ;) Ba, nawet osoba nei zajmująca się grafiką może dać celne uwagi.

 

Mi się twarz podoba, nie zmieniałabym jej. Jest w niej coś oryginalnego, nietypowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło, compo i ten gładki render bardzo mi się podobają.

 

Twarzy nienawidzę xD co patrze na ten obrazek to zasłaniam jej twarz kciukiem xD

Nie dlatego, że jest nierealistyczne... tylko dlatego, że nie lubię patrzeć na brzydkich ludzi, bo jestem złym człowiekiem, a widziałem podobne panie na ulicy więc... ta...

Nie moja bajka, jeśli dalej będziesz tak eksperymentować, to spoko. Zawsze mam kciuka pod ręką i jestem przyzwyczajony do jego używania, a jeśli dalej będziesz mnie raczyć takimi kolorkami i światłem, to wybaczę ci wszystkie najbrzydsze, najrealistyczniejsze twarze na świecie :)

 

Gdzie owocek. |:^ |

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kciukiem;p. heheh

Też nienawidze brzydali. A i grubasów! Jak chcemy dziwadła to do cyrku...

Nie no żartuję. Twarz z rysunki nie jest brzydka. Tylko proporcje ma nietypowe. Przez to jest troche koński ryj.

Wystarczy lekko ją przesunąć i będzie ślicznotka.Z konia zmieni się w księżniczke;).Gdyby była brzydalem to by taki prosty zabieg nie pomógł.

Tylko wtedy będzie słodyczkowata. tego tez nienawidzę:D.

W sumie to żarty, bez urazy dla autorki. Wiadomo że rysunek jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widowni nigdy się nie podpasi... albo wszystkie jednakowe ,albo "brzydkie" . Moim zdaniem praca jest naprawdę fajna, odbiega od dzisiejszych kanonów urody. Przecież elfy ,czy inne rasy nie musiałyby być wcale "piękne" na ludzki sposób.

 

To prawda. Jedynie śmieszni, są ludzie którzy nie lubią tego i tego, przez co marudzą nie ważne co dostaną. Ja tam lubię ślicznotki - które całe szczęście dla mnie - Telka licznie produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie wyglada jak Jao Ming i lewą ręką moze sie drapać po kolanie bez schylania, ale błędy to normalna sprawa. Jakby się zastanowić można sobie wypracować sposób na unikanie takich pomyłek. I nie mówie tu o podkładaniu fotek ;)

 

Niemniej bardzo klimatyczna i ciekawie wykonana kolorystyka też niezła, dodająca nieco niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicji piękna jest pewnie milion pięćset dziewięćset Telka zazwyczaj inaczej rysuje i wiemy, że potrafi robić taśmowo slicznotki, więc tu widać, że to świadomy zabieg estetyczny mający coś wyrażać, lub experyment, który mi się osobiście podoba, bo wyróżnia pracę i wprowadza do niej trochę intrygi dyskusji inaczej mówiąc zaciekawia poprostu. Git!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fus[Przeczytany]

Saharaam[Przeczytana]

Telthona[Przeczytana]

Nicponim[W toku]

Noiprox[W planach]

Coyote[W planach]

 

Ale masz długą i ciekawą teczke Telthono C: Ma ktos do polecenia jeszcze jakies maxowe teczki przedstawiajace progress i pelne celnych uwag i porad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Kalberos, chociaż pierwsza teczka gdzieś zniknęła i postępy teraz można śledzić dopiero od drugiej, no ale progres i tak jest ogromny. W najbliższym czasie kolejny PRO, który odejdzie z forum z racji nawału pracy. Niestety teczki Grześka Przybysia już nie można odnaleźć:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w końcu up^^ Ja już nie raz na blogu pisałam, że super. :) Ale ta diablica ostatna to wow!

 

 

No i ekstra, że teczki nie kasujesz tylko prowadzisz od początku jedną. Przyjemnie się taką później przegląda i obserwóje te lvlowanie w górę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumax - haha, ta teczka to pełno świetnych wspomnień, a ja jestem sentymentalną osobą ;P co prawda jak ostatnio przeglądałam te moje stare prace i naiwne odpowiedzi to się za głowę złapałam :P Widać, że człowiek trochę dojrzewa (starzeje się?) jeśli chodzi o podejście do tego co robi. Fajnie mieć takie "okno na przeszłość". To jest dosyć zabawne na swój pokręcony sposób :>

 

Ale właściwie dobiłam do tej setki, więc może i czas zacząć nową teczkę.. ? Tak się powinno robić, prawda? Zamiatać pod dywan te straszne początki ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whoa, diablica świetna. I te siarkowo-bagniste kolory w enviro super.

Aż po komentarzu pumaxa zaczęłam oglądać tekę od początku i poczułam okrutny ból życia i zadrość tak dużego postępu ;D i nic nie zamiataj, bo nie będę mogła taka ja czy inny ktoś adorować w pełnym przekroju twoich prac! ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee tylko nie zamiatanie :D Później ta stara teczka gdzieś zaginie, a tak to można wszystko wygodnie przejrzeć :)

 

 

Co do przeglądania, to ja jak ostatnio zerknęłam na swoją teczkę to myślałam, że mi oczy wypadną. Co za wstyd, że ja takie rzeczy wrzucałam. xD Ty przynajmniej od początku miałaś poziom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobie kiedyś subskrybnąłem Twojego bloga i chyba wrzucasz tam już niemal codziennie :) strasznie fajnie wychodzą Ci te stworki i w końcu są enviro! :D co do ostatniej pani to zobacz że lewa noga jest wielkości 3/4 prawej ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne rzeczy :) Diablica jest super, enviro też mi się podobają, używasz tam jakiegoś blokowania kształtów ? Na blogu też masz fajne rysunki, w jaki sposób można subskrybować bloga? Trzeba mieć konto na blogspocie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lava eater mnie urzekł, ma świetny kształt tułowia, i genialny pomysł na stworka, (jego) lewa łapka nie stoi twardo na ziemi, wygląda jakby lekko ją podnosił, można by było prawą lekko przesunąć żeby złapał równowagę, albo lewą postawić na ziemi ( jakbyś chciała dokończyć )

świetny jest... a diablica, jak zawsze ekstra, no i ta łydka, nie wiem co jest w tych łydkach, osobiście uwielbiam je rysować (tzn, od kolana razem ze stopą). xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności