Skocz do zawartości

Teczka 2D - Telthona


telthona

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za komentarze :)

emillius: dzięki, staram sie jak moge :P a właścicielka pola jest właścicielką a nie właścicielem xD

 

Następna praca, dzisiaj, jakieś 5 godzin dłubania :) w sumie dosyć speedowa bo w międzyczasie robiłam milion innych rzeczy.

Pozdr

 

gracjaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emmilius, to teraz Thx przyjdzie i zabije mnie łopatą :D szczerze, to bardziej mi to przypomina rysowanie kredkami woskowymi xD tablet nie cierpi, mimo że korzystam z intousa4 Noiproxa, a te intousy to tarka na rysiki piórka :P przykleiłam na obszar roboczy plastikową cienką teczke 'ala foliówka" :P i daje rade :D

 

dzięki ludzie za ocenki.

 

co do pracy wyżej, będą jeszcze dwie podobne XD tryptyk widzę w mojej głowie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emmilius - biedny Thx, teraz za każdym razem kiedy ktośbędzie rysować w photoshopie naśladując kredkowi będzie wymawiane jego imię nadaremnie :D

Ja na początku bałem się folii więc naklejałem kartkę, strasznie niewygodna opcja ale równie skuteczna ;) tablet jak nowy, niestety nie można tego powiedzieć o rysikach :(

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICE: bo kobiety rysują kobiety, zobacz np. sucharka czy inne artystki ;]

no niestety ale sam nie wiem czym my faceci sobie zasluzylismy na taka dyskryminacje ;] o przypomniala mi sie Sze Jones, ona tez nalezy do tego klubu bo modeluje wylącznie kobiety w Blur studio, no nic, trzeba sie pogodzic ze to jeden wielki spisek i zyc dalej ;] o a rysunek jest niezly btw

Edytowane przez tr3buh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ice, tr3buh: żeby nie było, że robię tylko wymuskane kobitki w photoshopie; wgrywam też paczkę rzeczy których nie pokazywałam, bo jakoś nie wydaje mi się zeby było się czym chwalić. Nie pokazywałam ich bo to głównie speedy, obrazki nieskończone lub np. 3d, których nie pokazuję w teczce 2d, a mam ich za mało by zakładać teczkę 3d. Są to rzeczy z ostatniego pół roku. Tego typu stuffu mam znacznie więcej na komputerze, ale albo są mniej skończone, albo dopiero zaczęte. :P

 

Koncepty.

koncepty.jpg

konceptyy.jpg

hipography.jpg

smokiii.jpg

elfiki.jpg

koncepcik.jpg

 

wipeksripek.jpg

orkk.jpg

 

skulpty zbrushowe

zbrush1.jpg

zbrush3.jpg

zbrush2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się twarz tej dziewoi spoczywającej na dwóch nagich pośladkach:)

Okolice bioder i ud wydają mi się trochę bardziej płaskie od reszty(ale to tylko moje spostrzeżenie).

Do Zbrusha się nawet nie dotykam, więc na starcie ode mnie rispekt.

Mi tam do nagich męskich torsów nie tęskno, tak więc w razie czego spiskujcie do woli miłe panie, nawet się dołączę:P

Edytowane przez Adaś0101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telka ma takich niepublikowanych prac znacznie więcej, dokończonych i niedokończonych, zarówno digitalowych jak i tradycyjnych, przy czym w szkicownikach rysuje jeszcze więcej maszkar i facetów :D

Mogę zapewnić że nie popadła w żadne comfort zone i rozwija się w wielu płaszczyznach na raz ;) (animuje nawet :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laptop to chyba najgorsze narzędzie pracy dla grafika, kiedyś miałam nieszczęście pracować przez dłuższy okres na takim sprzęcie i już nie chcę do tego wracać :|

bardzo fajna teczka, ładne panie! :) w stwierdzeniu, że kobiety rysują kobiety jest trochę przesady, bo przecież dużo mężczyzn również nie stroni od tej tematyki ;P

 

no i te zbrushowe modele mega, naprawdę szacunek! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sucharek - laptop jest całkiem ok, o ile podłączasz go do monitora i masz osobną klawiaturę :)

Sam rysuję przeważnie kobiety, więc jestem jednym z dowodów na to co mówisz ;>

 

CzAk1 - Telthona wrzuca prace ze swojego comfort zone bo uważa że te pozostałe nie są godne pokazania albo ma zamiar je skończyć kiedyś :D a potem folder z jej pracami zajmuje 17GB i ma zarysowane kilka szkicowników, a ludzie myślą że rysuje tylko wymuskane kobiety ._.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego ze faceci rysuja kobiety, nie rozumiem co mialo to udowodnic, oprocz tego rysuja tez mutanty, potworki, maszyny, epic knighty, naparzanki wojenne, owady,itp. i czesto jeden temat w teczkach nie przewaza..

a u kobiet(chociaz wsrod nich jest o wiele mniej grafikow) glownymi tematami tworczosci przewaznie sa kobiety, nie chce byc zlosliwy ani tez nie mam zadnych co do tego pretensji, po porostu jest to sucha obserwacja i tyle...

Tethlona te zbrushowe ludziki sa niezle, zauwazylem ze rzezbienie w Zbrushu pomaga w rysowaniu bo ma sie lepsze pojecie o formie, dobrze ze od czasu do czasu cos innego tworzysz

Dobra koniec z pitoleniem, trzeba sie wziasc do roboty

Edytowane przez tr3buh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u kobiet(chociaz wsrod nich jest o wiele mniej grafikow) glownymi tematami tworczosci przewaznie sa kobiety

 

mam podobne spostrzeżenia dlatego napisałam, że jest w tym "trochę" przesady ;) swoją drogą osobiście znam dziewczynę, która jest chora jak ma narysować kobietę..

wydaje mi się, że ogólnie kobiety to bardzo wdzięczny temat do rysowania, a że kobiet-grafików jest mniej to może dlatego łatwiej o teczki kobiet wypełnione rysunkami kobiet hmm...

 

noiprox, niestety nie miałam osobnego monitora a jakie są w laptopach wiadomo ;) na dodatek sprzęt się okrutnie przegrzewał i w końcu zaczął sam się wyłączać (najgorzej, że w trakcie pracy..), potem miałam innego laptopa, który z kolei miał vistę, która nie lubiła się z pewnymi programami.. :( dlatego swojego składaka bardzo cenię teraz :)

 

[przepraszam za offtop]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>dzięki wszystkim za komentarze :D

>>> Czaki: no, skulptów mam już pare na koncie, jeden nawet lata i rzuca fireballe XD XD ale muszę przyznać że brakuje mi obycia w innych środowiskach 3d; typu Maya. Ciągle mam zamiar się za nią wziąć i ciągle coś wypada innego w planach.

 

Niach niach, robię upa szkiców z... moleskine'a :>>> Dostałam go od Noiproxa jakiś czas temu, i zanim sie odważyłam go w ogóle rozpakować trochę czasu minęło, ale wrzucam wszystko po kolei co tam w środku wymodziłam :D wiadomo, są rzeczy gorsze, lepsze, ciekawsze i głupsze, a ku chwale głupoty wśród obrazków jest dużo nic nie znaczących napisów, starajcie sie je ignorować XD Tak czy siak, jakaś 1/3 moleskina już zarysowana :> pokazuję chronologicznie, rozkładówki:

 

w użyciu: ołówek, grafit, węgiel, biała farba akrylowa, tusz chiński, czarne mazaki, cienkopisy, pastele olejne i kredki :>

 

moleskine1.jpg

moleskine2.jpg

moleskine3.jpg

Edytowane przez telthona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszek_lenia: chyba powinnam ponumerować strony ^^

 

jeśli ktoś będzie miał jakieś konkretne uwagi co do rozkładówki, to proponuję podawać w numerach albo licząc od góry albo od dołu. rozkładówek jest 19 wiec nie ma za dużo liczenia w sumie ^^""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpadająca się pani i foto szopka na drugiej rozkładówce jak dla mnie najlepsze :D

 

Ciekawostka #1 - tego nie da się pokazać na skanie, ale pani po lewej namalowana na 17 stronie ma naprawdę wypukłości takie jak mieć powinna, wyszło jak płaskorzeźba :D piersi mają kształt (w dotyku) jak powinny, brzuch, uda, głowa, ręce... no wszystko :D Nie wiem jak to się stało ale papier się tak wygiął

Ciekawostka #2 - Telka siada do moleskina bez żadnego szkicu, przygotowania, mija pół godziny i już cała rozkładówka tak fajnie zarysowana ._. masakra. Jedna czy dwie rozkładówki powstały w czasie jednego spotkania na sketching group

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze :D

 

Coyote: no właśnie ten papier jest świetny, copiki przepuszcza na drugą stronę, ale z moim tuszem dawał sobie radę, może po prostu mniej wody używaj czy coś :D jak widać nawet akryle dał rade XD a co najfajniejsze, nic nie przebija na drugą stronę tej samej kartki, dzięki czemu można wykorzystać całłłyyy szkicownik :> a nawet jeśli przebije; to można to wykorzystać jako podpowiedź do kompozycji następnej rozkładówki :D

 

yarosh: no, moleskine "troche" kosztują dzięki czemu człowiek ma zobowiązanie żeby kartek nie wyrywać, żeby wszystko było udane, a jak sie coś spapra, to ma się chęć naprawienia tego lub zrewanżowania na następnej stronie ;D bardzo to motywuje :>

 

Tymczasem wgrywam jeszcze szkice z poprzednich niemoleskinowych sesji, bo się zawieruszyły gdzieś wcześniej :D

 

nign.jpg

 

turkus.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slukas: ja mam TYYYLE pomysłów na animaaaaaacjeeeeeeee, ale muszę się skupić na dyplomie na razie ^^ jak go skończę to na bank pokażę :> przynajmniej zajawke jakąś :)

 

jedidan12: ano, kleksy :>

 

Ok, to jeszcze wrzucam jakieś próby z przedprzedwczoraj rysowania menŻdŻyzn. Noiprox mnie zachęcił i dopingował xD wrzucam teraz, zanim dojdę do wniosku że są totalnie do du**, a tak to przynajmniej mi powiecie, co robię źle. :) Na jakiś czas robię przerwę w upach; wiecie; pieczenie ciastek i takie tam pierdoły :P ale na bank po nowym roku znowu bedzie dużo traditionali :)

 

treser z czymś co można tresować; szykujący się na wystawę psów :P

treser.jpg

 

i orkopodobne coś :D

orko.jpg

Edytowane przez telthona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio nudno się tu w teczce zrobiło, więc pokazuję takie rzeczy. Nic specjalnego, ale co tam. Każde ćwiczonka są gut :P Pierwsze z góry zrobione pare tygodni temu, nie wiem czemu od razu nie pokazałam :)

 

koguciaramala.jpg

 

concepttt.jpg

 

nnanaa.jpg

 

portret koleżanki jako wiedźma z głuszy xD

izunniaa.jpg

Edytowane przez telthona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mocny up Tel'

 

Ale niestety nie obejdzie sie bez ale :P

Twoim glownym problemem jest to, ze jak juz znajdziesz jakis "patent"

ktory dziala, to powielasz go w wiekszosci prac. ( sam nie raz sie na tym lapie )

Specjalnie przejzalem twoja teczuche wiele stron w stecz, i praktycznie wszedzie widze:

 

A) Kobitki, nic w tym zlego, ale... :)

B) Kobitki maja za kazdym razem prawie ze identyczna budowe ciala.

 

pieknie rysujesz usta, oczy i wiele innych rzeczy, ale wpadlas we wlasne sidla powielania tego, co juz dziala. Oczywiscie sporo ludzi stosuje takie triki np w komiksach, gdzie wystarczy nauczyc sie jak narysowac jedno ucho i powielac je wielokrotnie, przeciez i tak malo kto lub jesli wogole zwroci na to uwage.

 

Ale droga Sandro w twoim przypadku to ma zbyt duzy wplyw na wieksza czesc pracy.

A wiec czasem trzeba powiercic dziure w brzuchu, zeby pewne tryby zaskoczyly. Najwyzej bede cie nekac dalej :D

 

Wszystkiego dobrego w nowym roku !

 

Ciao bella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności