Skocz do zawartości

Teczka 2D - Telthona


telthona

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie to wygląda, ale nie powiedziałbym, że są odmienne, niestety. Z drugiej strony wydobywanie rysów charakterystycznych w portrecie to chyba wyższa szkoła jazdy. U ciebie te babeczki maja identyczny owal twarzy i identyczne proporcje. W jednej z książek Loomisa jest ładnie pokazane, jak nadać twarzy charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek91: Nie wiem o co Wam chodzi z tymi cyckami.

Czasem DA się je tak ścisnąć żeby były bliżej szyi.

Kilka przykładów z filmów kostiumowych

http://gfx.filmweb.pl/ph/28/34/262834/93013.1.jpg

http://gfx.filmweb.pl/ph/28/34/262834/93025.1.jpg

http://gfx.filmweb.pl/ph/87/89/458789/127212.1.jpg

 

ale może jeszcze nie widać na tych moich obrazkach że mają być ściśnięte ^^''

 

LittleMy, PanRebonka: hm, własnie nie chciałam żeby były bardzo różne, a własnie żeby były podobne ale odmienne. Chodziło mi o to, żeby pokazać, jak kilka małych zmian w twarzy sprawia że wygląda ona inaczej.

Ale może faktycznie powinny być bardziej inne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wszystkich portretach bardzo fajnie operujesz światłem, podoba mi się że widać że jest to człowiek hmm taka cielistość. Twarze ładnie oddają emocje, ogólnie budujesz nastrój ciekawy. W tych ostatnich myślę, że może nie piersi za wysoko co ramiona za nisko schodzą(2 i 3 pani).

Ogólnie szacun za to co robisz, bardzo mi się podoba:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja powiem że mi sie wszystkie prace podobają i że jak dla mnie masz ogromny talent :) Ostatnie panienki strasznie mi się podobaja, o błedach nie musze mówić więc moge sie juz tylko zachwycać i czekac na kolejne świetne prace ;] Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrywam jakiś random szkic, z tych które robiłam przez tą przerwę od max3d :)

może go nawet dokończę.

 

Nie było mnie długo bo tymczasowo zajęłam się grafiką 3D. A własciwie uczeniem się jej :) Póki co bawię się w modelowanie w Zbrushu. Jak będę miała więcej materiałów to może conieco pokażę w dziale 3D.

 

 

nanaan :P

ladyinaphire.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, odświeżam temat :)

Wgram troszkę więcej wipów, nad którymi aktualnie pracuję.

 

kontynuacja poprzedniej pracy:

saphire2podglad.jpg (chyba jednak troche za plastikowo wychodzi, nie wiem do czego dążę w tej pracy)

 

forestpodglad.jpg

 

quennpodglad.jpg

 

wszystkie jak widać w takich ciepłych kolorkach zupełnie niezimowych.

najbardziej jestem zadowolona z ostatniej i tą na pewno dokończę. Co do pozostałych, zobaczymy :)

 

no i wgrywam speedpainta z bitwy Avatarowej :) dziękuję wszystkim za oddane głosy!! :)

naviii.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jeju, jakie miłe komentarze :))

Dzieki Coyote (Ty to stały bywalec u mnie jesteś jak widze :D),

sx1 - no własnie, to są takie bazy.. widzisz, nie mam jakoś cierpliwości na kończenie tych podstaw :P zawsze ciągnie mnie do nowego ;)

i wielkie dzieki icecold za miłe słowa XDD

 

Hem hem. Może dwa ćwiczonka, na rozgrzanie tematu.

 

Autoportret z bambusem. takie ćwiczonko z lusterka. A bambusa postanowiłam umieścić bo kupiłam go kiedyś w OBI z zamiarem używania go do martwych natur, a jakoś ani razu w sumie go nie użyłam, a coś mu sie zdychać zaczęło, więc to ostatni dzwonek :P

Update: troche inaczej skadrowałam i zlikwidowałam to świecenie na biało skóry bo nijak tu pasowało.

bambooooooo.jpg

 

I kolejna w moim dorobku syrenkaaa :P tym razem martwa. :P Tak naprawdę była pretekstem do spróbowania sił w kolażowym robieniu teł. Zawsze myślałam że robienie tła ze zdjęć to łatwizna, ale jak przyszło co do czego to szczęka mi opadła, że to jest TRUDNE, żeby wyglądało ładnie :/

deeplyspeed.jpg

Edytowane przez telthona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Z działu głupie pytania...)Powiedz, czy te oczy, które są twoją wizytówką :) na autoportrecie są twoje, czy jest to twoja interpretacja ? Tak poza tym to all trzyma poziom jak zwykle. Pozazdrościć kunsztu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syrenka nawet nieźle komponuje się z tłem. Ku mojej uciesze w końcu zaczynają Ci wychodzić piersi (kobitka a cycuszków nie umie malować =]) ale niestety coś złego się z klatką piersiową stało :(. Na plus uważam też że zróżnicowałaś kolorki na buźkach. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joel, własnie nadpisałam ten autoportret bo faktycznie je za wielkie sobie zrobiłam - w sensie oczy :P

Wiesz, i tak mysle że wyszło bardziej komiksowo niż realistycznie, ale w końcu takie ćwiczenia mają właśnie prowadzić do polepszenia skilla :)

 

a co do jakiegoś tam podobieństwa: tak, mam głęboko osadzone oczy, co troche uwypukla łuk brwiowy. ale nie pokażę zdjęcia :D nie mam aparatu, więc zostają autoportrety hehe :D może kiedyś namaluję siebie tak super duper werystycznie

 

Emmilius: jak sie ma małe cycki, a woli sie duże, to tak troche potem wychodzą problemy z anatomią ;)

 

Rotcore: ja sie nie usmiecham? XD rozbawiłeś mnie teraz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam male biusty sa ok, Double D to oklepany stereotyp ;)

 

Zapomnialem dodac iz ujmuje mnie powabnosc twoich prac, sa takie lekkie w niektorych miejscach. Na ostatnim chodzby dlon i bambus.

Podsumowujac, czujesz te krawedzie i potrafisz nimi operowac, bylbym wdzieczny za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autoportret sie bardzo fajnie zapowiada, fajna gama kolorkow...tylko co temu bambusowi sie tam dzieje :)

jezeli o syrenke chodzi to ja bym jej zmienil poze z lekka, bo sztywno sie ulozyla bardzo...tlo fajnie wyszlo ze swiatlem po prawej kolo postaci, jakas czesc tych trawek bym puscil w blur jakis, zeby wyeksponowac to, co w swietle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mnie za to zabijesz, ale moje zdolnosci szpiegowskie jakos tak same znalazly ^^' :

 

user_931666_cdcc77_huge.jpg

 

Takze autoportret wyszedl akuratny, tylko sie wiecej dziewczyno usmiechaj :P

 

P.S Fajne Hi FI ! No i calkiem przystojna z ciebie dziouszka ;)

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę, ludzie! zero prywatności w tym internecie! ZERO! :D

Moja cudowna anonimowość poszła sie je**ć :P

Normalnie RĘCE OPADAJĄ.

Powinnam się odwdzięczyć i przeszukać w necie IceColda, ale w tym momencie nie mam za bardzo czasu (siedze na uczelni i czekam na korekte)

Ale UWAŻAJ ICE; nie znasz dnia ani godziny!!! :P

Boże. XD

 

Co do wieży; ma chyba ze 100 lat, i dalej stoi tam gdzie stała, za to do słuchania muzyki używam lepszego sprzętu który stoi nad komputerem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie trzeba szukać, Ice sam siebie zamieścił gdzieś w swojej teczce. :P

 

FAKTYCZNIE :P

Więc dupa, nie ma jak się odgryźć, to nie ma w ogóle sprawy ;P

 

 

jak coś nowego machnę to wrzucę.

A na razie durne zaliczenia na asp :(

FATUM TYPOGRAFICZNE NADE MNĄ WISI.

GRAŻKA BOSSEM NIE DO ZDARCIA :D

Edytowane przez telthona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieskim!? A mowia ze to mezczyzni nie rozrozniaja kolorow. Przeciez golym okiem widac ze to turkus i grynszpan*! Z reszta co narzekasz, Ice Ci dla urozmaicenia zaserwowal w teczce czarno-biala babe na czarno-bialym tle ;P Poza tym fajowy ten rysunek, plastyczny taki, super wrazenie robia te subtelne tekstury

 

 

*No dobra, wyszukalem najbardziej podobne kolory na internecie i wybralem ten z najdziwniejsza nazwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy nie staję się monotonna z tymi rudymi babami na niebieskim tle :P

 

z ruda babą nie raczej monotonia wynika z jej twarzy która uwaga uwaga jest podobna do poprzednich :D

dla mnie by było bardzo fajnie gdyby nie ta twarzyczka i podpis "by..."

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

zastanawiam się czy nie staję się monotonna z tymi rudymi babami na niebieskim tle :P

 

Każdy maluje to co chce i lubi. Forum ma to do siebie że nie jesteś ograniczona tematyką. Ale ja lubię narysować raz portret córy kumpla, raz wykoksowanego Bara-bara-rzyńcę, a raz coś bardziej przemyślanego czy zeschizowanego, wszystko to przeplatane z ćwiczeniami.

A wiesz dlaczego? Bo łudzę się że jak kiedyś dostanę zlecenie (pomijam portrety dla znajomych=]) to będę mógł powiedzieć - O! już kiedyś robiłem coś podobnego, chyba dam radę=]. A z resztą nie lubię być monochro... monotyematyczny.=] Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa kompozycja i dobry dobór kolorów. Szkoda że bardziej na siebie nie wpływają np. ta niebieska (grynszpanowa/turkusowa) sukienka nie daje lekkiego odcienia ręce, czy włosy na twarz. Trochę płasko to wygląda, ale może taki był zamiar. Jeśli nie to możesz się pobawić różnicowaniem krawędzi - od ostrych do miękkich i bardziej popracować nad oświetleniem.

 

Może to tylko moje wrażenie, ale przez ten bardzo ostry cień wygląda mi jakby miała nos kota albo psa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie sie zapowiada ... co do bledow zgadzam sie z mrukiem + od siebie dodam jeszcze ze ta typografia ktora zastosowalas wogole nie pasuje wiec raczej bym ja zmienil lub usunol bo gryzie sie strasznie z caloscia.

 

Kolory na duzy +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba ostatnia praca. Jedynie reka zbyt mechanicznie jak na styl calosci.

Twarz spoczko jest, wlosy i reszta super.

Za kazdym razem jak chcialem malowac w podobnie subtelnych tonacjach i tak 'nieznana' sila spychala mnie w kierunku jakichs dresiarskich kontrastow tak wiec pozostaje mi podziwiac u innych taka lekkosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie się zapowiada ta "ruda baba na niebieskim tle" :)

jak dla mnie dobór kolorów świetny (ja mam z tym odwieczny problem ^^), tylko z tą kiecką (zgodzę się z Mrukiem) coś bym faktycznie zrobiła.

 

a mówiąc generalnie to bardzo podoba mi się Pani styl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za komentarze :)

na pewno jeszcze wrócę do tamtej pracy, bo faktycznie wyszła zbyt płasko, i Mruk mnie oświecił z tym nosem (ale sie zdziwiłam; nie widziałam tego w ten sposób dopóki ktoś mi o tym nie powiedział XD) także poprawię, ale nie wiem kiedy :D

 

a teraz speed z tradycyjnego nurtu fantasy :P

zbroja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności