Skocz do zawartości

Sd.Kfz.250/9


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

Leichte Schützenpanzerwagen Sd.Kfz.250 (le.SPW SdKfz.250) - niemiecki lekki półgąsienicowy transporter opancerzony używany w czasie II wojny światowej przez armię niemiecką i niektórych sojuszników. Budowany był od czerwca 1940 roku w dwóch wersjach produkcyjnych (starszej i nowszej) oraz kilkunastu odmianach.

 

Witam tym razem coś bardziej militarnego, będzie to Sd.Kfz.250/9 ( starsza wersja ) walcze nad nim od kilku dni i chyba jest co już pokazać , chciał bym zrobić jak najwięcej szczegółów może nawet częściowo środek .

Robie go pod czujnym okiem ' Klimenta Woroszyłowa ' więc powinno być

dobrze :) .

 

29679727.th.jpg

 

 

36224079.th.jpg

 

98963211.th.jpg

 

33405904.th.jpg

Edytowane przez Vorenus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po dwóch latach wracam do modelu poprzedni komp nie dawał już rady i modelowanie go to był czysty masochizm :) , z zewnątrz nie zostało wiele do roboty ale jak na dzisiaj planuje zrobić go z wnętrzem a tam jest jeszcze co robić .

 

Mam pytanie czy wersje neu i alt oprócz tego że różniły się trochę z zewnątrz różniły się wnętrzem ?.

Jeśli ktoś znajdzie jakieś fajne zdjęcia z detalem to podajcie linka .

pozdrawiam i zapraszam do komentowania :)

 

 

Stan na dzisiaj :

 

74773892.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak model zrobię od nowa z dużym wykorzystaniem elementów ze starego , poza tym chcę zrobić z dużo mniejszą ilością poli niż jak to było w przypadku flaka i na koniec zrobić mu jakieś malowanie.

Potrzebuję jakichś zdjęć albo schematów zawieszenia i wnętrza wanny jeśli ktoś coś ma albo znajdzie to podeślijcie na maila jak możecie .

 

Stan na dzisiaj :

 

1n2f.jpg

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diorama dla tego modelu to profanacja :D Rób scenke.

 

Całkowicie się zgadzam.

Ten drewniany otok przypomina trochę tymczasowe zwieńczenie świeżego grobu :) (choć niektórym to służy na lata).

 

Nie zabijaj tego modelu takim finałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uwaznie przeczytac...Vorenus napisal ze uzyl 1 raz Unwrapem . Poprzednia wersja miala normalna texture z tego co widze poprostu nalozona bo sie rozjezdza w niektorych miejsach albo zmapowal uvwmap np ustawione na box. A otoczka drewniana zwykly uvwmap ustawiony wlasnie na box(tak mysle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a mam też dwa pytania:

 

Metal tutaj, jest połączeniem materiału + tekstury, tak ?:

 

http://img263.imageshack.us/img263/3797/59181737.jpg

 

Czy tekstura jest wtopiona w materiał czy oddzielnie ją rozkładałeś na swoim modelu ? Bo jeśli wtopiona to chciałbym cię poprosić o podzielenie się :))

 

A jeśli ręcznie ją rozkładałeś to chciałbym cię poprosić o podzielenie się 3 materiałami z tego modelu:

 

http://img143.imageshack.us/img143/4908/38039323.jpg

 

Chodzi mi o jasno brązowy, szary i czarny.

 

Ale jak nie chcesz/nie ma ochoty to nie ma sprawy ^^

 

Pozdrawiam.

 

@Edit: Co to jest whatering ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności