Skocz do zawartości

3ds Max 2010


MF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

A więc panowie i panie, trial 2010 jest już dostępny:

 

http://www.autodesk.co.uk/adsk/servlet/mform?validate=no&siteID=452932&id=12352495

 

Ogólnie zakładam ten wątek aby można było dzielić się tutaj spostrzeżeniami na temat nowej odsłony tego programu. A przy okazji, sprawić aby niektórzy myśleli że to prima aprilisowy żart ;)

 

Jestem świeżo po instalacji i muszę przyznać, że dawno nie było tylu nowości i udogodnień. Nowy interface wygląda bardzo dobrze. W końcu ciemny UI jest jako default ! Zabieram się za testowanie :)

 

Proszę o nie pisanie komentarzy na temat blendera... I don't give a shit ;)...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeszce nie sciagnelem (na mojej sieci pewnie z miesiac to potrwa :) ), ale juz moge powiedziec ze autodesk jest zly, nowy max tak naprawde nie jest jakos duzo nowy, i wiekszosc tych ficzow do niczego sie tak narpawde nie nadaje. :D

No, to wlanczamy downloada i zobaczymy kiedy sie skonczy.

A, a, zapomnial bym, blender jest lepszy.

 

I dzieki za newsa, sam bym pewnie za pol roku zauwazyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja! Kurde, odwoluje wszystko co powiedzialem wczesniej! Nowy Max bardzo milo mnie zaskoczyl.

 

Najbardziej mnie rozwala, ze wsyzstko tak smiga. Nie wiem, moze przepisali kod, ale szybkosc dzialania Maxa oniesmiela.

 

Jezeli chodzi o nowa belke i UI - OMG, dlaczego nikt nie wpadl na to wczesniej!?

 

ORRRGGAAAZZZMM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertus: 1.04 zapewne...

 

No i się wszystko wydało ;)...

 

april fools :P

 

Nie trudźcie się ze ściąganiem...

 

.......

 

Ok, teraz na poważnie.

 

Reanimator: Co do szybkości również jestem zaskoczony... Właśnie otworzyłem jakąś starą scenę, symulacja 1000 boxów, mam playback praktycznie w realtime, dla porównania w 2009 było około 2fps. Wygląda na to, że poprawili wydajność jeżeli chodzi o dużą ilość obiektów.

 

Robertus: Dziwne ale wygląda na to, że na stronie autodesk.com jeszcze nie podmienili, natomiast pod tym formularzem, który podesłałem, jest już 2010.

 

Jeszcze taki szybki test dla pokazania jak nowe funkcje wyświetlania sprawdzają się przy preview animacji:

http://www.wyszolmirski.com/boxes2.mov

Edytowane przez MF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt tego nigdzie nie wrzuci. No MF, myślę, że udał Ci się żart prima aprilisowy. Bez wątpienia. Sam też się w pierwszym momencie nabrałem.

 

1 kwietnia się już kończy, a myślę, że warto oszczędzić serwery autodesku.

 

Oczywiście jest to żart prima aprilisowy. Podany link prowadzi do wersji trial 2009. Na początku na stronie Autodesku jest napisane:

 

The 3ds Max 2010 trial will be available soon. But you can experience 3ds Max now by test driving the 2009 version.

 

A więc na triala 2010 musimy jeszcze trochę zaczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy żart :) dziś spędziłem kilka godzin badając nowe ficzery modelowania :)

Zintegrowany polyboost wygląda obiecująco do tego ciemnoszary interface.

 

Nie wygląda mi to na żart a raczej pomyłkę jakąś ze strony Autodesku

 

Ja osobiście ściągnąłem triala 2010 (jakieś 770mb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt tego nigdzie nie wrzuci. No MF, myślę, że udał Ci się żart prima aprilisowy. Bez wątpienia. Sam też się w pierwszym momencie nabrałem.

 

1 kwietnia się już kończy, a myślę, że warto oszczędzić serwery autodesku.

 

Oczywiście jest to żart prima aprilisowy. Podany link prowadzi do wersji trial 2009. Na początku na stronie Autodesku jest napisane:

 

 

 

A więc na triala 2010 musimy jeszcze trochę zaczekać :)

 

To nie żart:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wyglada na to tym ktorym udalo sie sciagnac mieli szczescie np Ja tez zassalem i jest to normalny maks 2010 ten sam pokazywany na filmach autodesku :)

Teraz strona autodesk jest nie dostepna wiec, albo to byl przypadek ze udalo sie sciagnac albo niedlugo na jamach bedziemy mieli FBI, CBA, NBP, NSDAP, CIA, MiB itp ludzi ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pan Ken Pimentel z Autodesku napisał coś takiego :)

 

"We’re down to hours for those customers that will be eligible for electronic download (FCD) of 3ds Max/Design 2010. FCD is available on a region-by-region basis for subscription customers only. April 1st (that is a risky day, isn’t it?) is our FCD date (please don’t ask me what hour or timezone - I’d assume 9AM EST). This is not the trial. The trial download goes live when we ship physical boxes (FCS). All other subscription customers must wait for FCS. We’re not communicating FCS at this moment (because something can always go wrong). "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 3drealmagic

No i zainstalowalem i odpalilem - jest co testować a do tego ładnie wygląda, mental ray 3.7 też chyba szybciej pali ( ździebko szybciej wyrenderował mi scenkę z caustic ). E - ON ma juz nawet plugina do 10-tki - OZONE 4 BETA. Jak potestuje zapraszam na opis: www.3drealmagic.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie nic mnie nie wkurzyło prócz wyblakniętego interfejsu, wstążka mimo moich obaw okazała się bardzo fajna, w końcu jakos mniej mnie odpycha paint deform, teraz widzę prawdziwą przydatność tego ustrojstwa choc nadal brakuje mi strasznie automatycznego zagęszczania w miejscu malowania, no nic, pobawię się dalej i zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum graficznym screeny, dowodem? ;)

 

A na serio zgłupiałem.

Czy jest beta?

 

http://www.cgarchitect.com/vb/35329-3ds-max-design-2010-download-select-subscription-customers.html

http://area.autodesk.com/index.php/forums/viewthread/22436/P20/#113744

 

Oficjalnego info nie ma, ale moze wstrzymuja się przez 1 kwietnia. Spokojnie. Mysle, ze na dniach się wyjasni co jest grane. Poki co jest 1 kwietnia.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale dlaczego obracanie widoku działa mi mniej płynnie niż w 9 czy trialu 2009? Czuć coś jakby przeskoki no ale kurde dlaczego skoro podobno viewport miał śmigać? Jakoś poprzednie wersje latają aż miło.

U mnie obracało się płynnie ale zoomowanie scrolem myszki za to skakało,sciągnąłem nowe stery do graficznej(182.08) i siem naprawiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamist pisać działa mi płynniej, mniej płyniej, może ktoś wrzuciłby w końcu tego triala, w końcu trial to trial, darmowy, do przetestowania, nikt za to siedzieć nie pojdzie....

Wystarczy poszukać;)

Albo sam poszukaj;)....

Edytowane przez mafida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamist pisać działa mi płynniej, mniej płyniej, może ktoś wrzuciłby w końcu tego triala, w końcu trial to trial, darmowy, do przetestowania, nikt za to siedzieć nie pojdzie....

 

 

Wrzuciłem przedwczoraj, ale widocznie nie wolno, bo ktoś skasował mojego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności