Skocz do zawartości

WIZ: domek przy lesie


Morphe

Rekomendowane odpowiedzi

ok, wstawiam, bo dostalem pozwolenie ze sie nadaje :).

Domek nie jest przecietny, ale tez nie jest niezwykly, od domek. Bardiejz alezalo mi zeby stworzyc cos fajnego z zielenia (z nowu) taki fajnie wygladajacy lasek. jestem naaawet zadowolony, choc nie sa to jesce takie sosny jakwidzimy.. ale wszystko z czasem mam nadzieje :D

 

caly.jpg

 

 

i jeszce pare ujec z przyczajki

z widokiem na ogrod, i owy lasek

 

2s.jpg

5s.jpg

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to pozamiatałeś. Dobrze, że do pisania nie jest potrzebna szczęka, bo leży właśnie pod biurkiem. Mistrz! 5*****

P.S. Śliczne luksfery!

P.P.S> Chciałem dać rep za zieloność ale już nie mogę :( Wyczerpałem limit

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych zachwytów. Dużo zieleni z onyxa robi swoje a to nie jest żadne osiągniecie. Po prostu fajna wizka ale moim zdaniem nudna i nic w niej nadzwyczajnego.

 

Takie wizki prawie każdy potrafi teraz już zrobić.

 

Dawanie 5 gwiazdek to krzywdzenie ludzi którzy również tyle dostają, tylko że oni naprawdę dużo pracuje i dają dużo od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych zachwytów. Dużo zieleni z onyxa robi swoje a to nie jest żadne osiągniecie. Po prostu fajna wizka ale moim zdaniem nudna i nic w niej nadzwyczajnego.

 

Takie wizki prawie każdy potrafi teraz już zrobić.

 

Dawanie 5 gwiazdek to krzywdzenie ludzi którzy również tyle dostają, tylko że oni naprawdę dużo pracuje i dają dużo od siebie.

 

powiedz mi jedno...po co ty tu jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, opanowanie onyxa roche mi zajelo a jeszcze sporo tam jest funkcji zeby wycisnac z niego wiecej, dwa, ze jet dosc chaotyczny i trudno tam zmalowac cos wowowow.... co powoduje ze trzeba zrobic, wyrenderowac - wywalic, poprawic wyrenderowac porpawic, szlak idze czlowieka trafic ;), ale moze to wynika z tego ze nie opanowalem go na tyle.

Nie mniej jednak jeeli podwazasz trud w to wlozony chcialbym zobacyc jutro jakis las w twoim wykonaniu, a uchyle czola.

Edytowane przez Morphe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcja na twój post jest imo spowodowana jedynie tym ze to co napisałeś ma sie do rzeczywistosci tak jak pięść do oka... powtarzam, skoro zrobienie takiej zieleni jest proste i kazdy tak potrafi to zrób podobną i pokaz....mysle jednak ze w zyciu tego nie próbowałes i opowiadasz zwyczajnie głupoty bo gdybys wiedział to bys tego nie napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze ktos daje jaks tam ocene to jzu jego osobista sprawa jak to mowia, co kto lubi ksiadz kapuste organista mieso, ja nie uwazma e to jest wizka gornych lotow - zwykly domecek, zwykle ujecia. Ale jak uwzasz ze zrobic cos takiego (mam na mysli zielen) to byle co i kady tak umie i zrobi to raz dwa, to prosil bym cie grzecznie i milo bys mi to udowodnil i pokazal jutro cos ekstra :) 1 dzien na byle co powinien mysle starczyc? czy dwa?

 

ps. pokazywalem probny lasek i zielen w probnych, podobal sie, a mi i jak mysle zazdemu kto robi wizki zalezy na szersej opini, dlatego mimo ze to jet precietne od strony efekciarskiej/architetonicznej, zlezy mi na opini szerszego grona i tyle, wcale nie zalezy mi na nie wime lizaniu tylka czy chwaleniu sie... to mi niepotrzebne:)

 

ps. wiadomo ze czlowiekowi milej jak uslyszy cos milego nie?

ps.2 god, nie wiedzialem ze mam tyle adwokatow hahaha ;)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że poświecę dwa dni żeby udowodnić Ci coś ? Człowieku dorośnij!

Zajmowałem się tym i wiem co mówię dlatego napisałem moja ocenę. Nikomu nic nie będę udowadniał i tracił 2 dni na udowodnienie jakiemuś tam grafikowi co się poczuł urażony aby poprawić mu humor że czegoś jednak nie umiem. Jeśli ktoś nie potrafi przyjąć lekkiej krytyki to ma problem!

 

PS. Ja nie piszę abyś tego nie pokazywał bo jest beznadziejne. Uważam jest jest poprawne dobre ale nie lubię po prostu takich monotonnych nudnych wizek więc tak napisałem i tak się rozglądam i widzę że nie wywołało to apokalipsy więc chyba mogłem :)

 

Pozdrawiam! Wesołych Świąt!

Edytowane przez Użytkownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro robiles, to pokaz gotowe. i wypraszam sobie gadki typu jakiemus tam grafikowi, dowody prosze kolegi, latwo jest powiedec ze cos jest beznadziejne, nie pokazujac cos w zamian - czyli tej gornej belki/poprzeczki powyzej ktorej mozna uznac ze cos jest wartosciowe. Piszesz o krytyce, ale sam krytyki nie podales, podkresliles ze to jest w zasadzie kiepskie i tyle - moim zdaniem to jest malo profesjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych zachwytów. Dużo zieleni z onyxa robi swoje a to nie jest żadne osiągniecie. Po prostu fajna wizka ale moim zdaniem nudna i nic w niej nadzwyczajnego.

 

Takie wizki prawie każdy potrafi teraz już zrobić.

 

Dawanie 5 gwiazdek to krzywdzenie ludzi którzy również tyle dostają, tylko że oni naprawdę dużo pracuje i dają dużo od siebie.

 

to że wszyscy znają zasady działania tych narzędzi to nie znaczy że potrafią to wykorzystać i użyć w jednej pracy. Dobry efekt wychodzi właśnie jak się te wszystkie triki idealnie zgra w jednej wizce. Teoria prosta, praktyka niekoniecznie. Jasne że każdy ma prawo do krytyki ale taka bez normalnego uzasadnienia jest nie na miejscu. Wizka nie jest pewnie odkryciem ameryki ale oceniając obiektywnie to graficznie na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro robiles, to pokaz gotowe. i wypraszam sobie gadki typu jakiemus tam grafikowi, dowody prosze kolegi, latwo jest powiedec ze cos jest beznadziejne, nie pokazujac cos w zamian - czyli tej gornej belki/poprzeczki powyzej ktorej mozna uznac ze cos jest wartosciowe. Piszesz o krytyce, ale sam krytyki nie podales, podkresliles ze to jest w zasadzie kiepskie i tyle - moim zdaniem to jest malo profesjonalne.

 

Więc od tej pory aby napisać że MOIM ZDANIEM się coś nie podoba trzeba pod takim komentarzem umieścić swoja wizke lepiej zrobioną ???

 

Człowieku napisałem że mi się takie wizki nie podobają chociaż jest poprawna a Ty się zachowujesz jak jakaś panienka której na digarcie za coś do wizki podobnego dałbym niską ocenę.

 

Ludzie dajcie sobie na wstrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma prawo cie nie zachwycac, ma prawo ci sie nie podobac, ale czy masz prawo pisac ze reszta ma kiepski gust? cytat: "Nie rozumiem tych zachwytów" rozumiem ze innym nie ma prawa sie podobac tak?

cytajac dalej uwazasz ze ilosc pracy jest znikoma i kazdy tak potrafi? ciekwe, bo ja sie naprawde troche napracowlem zeby ta zielen zrobic, i to nie przez 2-3 dni ale przez dlugi czas by opanowac narzedzie. cyt: " Dużo zieleni z onyxa robi swoje a to nie jest żadne osiągniecie[...]

Takie wizki prawie każdy potrafi teraz już zrobić.[...]

Dawanie 5 gwiazdek to krzywdzenie ludzi którzy również tyle dostają, tylko że oni naprawdę dużo pracuje i dają dużo od siebie."

stwierdzasz natomiast ze: cyt

"[...] Po prostu fajna wizka [...]"

 

Z tym natomiast sie zgadam : "[...]ale moim zdaniem nudna i nic w niej nadzwyczajnego[...]" nic nadzwyczajnego bo nic sie nie dzieje.

 

chcialem pokazac przyjemna kompozycje zieleni dla oka, i dowiedec sie czy jest ok w odczuciu innych co podkreslilem w jakis sposob w opisie. Jest na tym forum pre osob co robia fajna zielen. sledze everomtin i tez jest tam tylko pare osob, a wiele jedzie na gotowcach, sledze tez inne cg, inaprawde niewidze highendowej roslinnosci w wizkach komercyjnych, wiec skoro to takie nic, a ty jzu robiles to wcesniej - to daj link pokaz cos.. rozmowa by sie bardzo szybko uciela, natomiast cos z tym problem. i nie dziw sie ze sie troche wkurzylem, bo czas ktory miza biera naprzygotowanie otoczenia czto konczy sie tym, ze zawalam terminy, bo chce wycisnac z wizki cos wiecej niz czysta komercha jadac na gotowcach - chce dac cos od siebie.

Co wiecej w opisie JEST NAPISANE ze nie chce pokazywac super wizki, super architekory efektownej, ale wydaje mi sie ze miare poprawna zielen, zaznaczajac ze nie jest to jeszcze to i chcilem poznac opinie na ten temat w kontekscie prac jakie sie teraz tworzy komercyjnie - przeczytaj dokladnie. chyba widac wyraznie ze nie jest to CG art a ino kategoria wizualki arch. komer.

 

ps. dobra moj osattni wpis tego typu bo zaraz sam zamkne se ten watek :/ jaksi nerwowy chyba dzis jestem.

Edytowane przez Morphe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe: pięknie, na prawdę ładnie zrobione. Chwalę tutaj głównie shaderki zieleni, bo z tym mam straszny problem, a i drewno bardzo ładne. Tylko troszkę jakby mało ostre i szumi czy mi się wydaje, że w niskich parametrach renderzone?

 

Użytkownik: piszesz najpierw głupoty, a później nie czytasz co inni piszą, i tylko się obrażasz. Sam byś dał na wstrzymanie. Skoro każdy tak potrafi to pokaż mi na pierwszych 10ciu stronach FW na tym forum jak to każdy tak potrafi? Pokaż na pierwszych 10ciu stronach FW na everach jak to każdy tak potrafi? Krytyka jasne, jest wskazana, sam takową nie gardzę, ale ważne jest też aby zwrócić uwagę, kiedy takowa jest na miejscu, a kiedy nie.

 

Tutaj warto dodać, że Twoje stwierdzenie na temat dawania gwiazdek jest cholernie krzywdzące w tym wypadku dla twórcy, bo skąd wiesz ile Morphe w to włożył pracy?

 

Swoją drogą nie poświęcaj dwóch dni żeby udowodnić coś Morphe, poświęć dwa dni nam wszystkim, którym jego prace się podobają. Albo poproś kogoś z rodziny, czy znajomych czy kogokolwiek, przecież każdy tak potrafi. ;)

 

P.S. Morphe: to nie jest adwokatura, nie lubię po prostu pustej krytyki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filip wiesz, mzoe przesadzona, ale kiedys ktos powiedzial ze jakas tam wizka byla plaska, dalem do testowych lasek wlasnie tak lekko przymglony hmm troche to splaszcza to fakt, bo jeszcze mi to brat powiedzial ;).. ale w sumie jakby to inacej ugryzc zeby nie robilo wrazenia ze wszystko na 1 planie jest?:) jak amsz jakas rade to dawej.

Dodalem drzewka tez leki blur zeby nie byl taki ostry jak 1 plan.

 

press szum? hmm moze i jest w sumie jakos nie przylozylem sie do ustawien, musial bym pobrac pare lakcji u swrsc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Ra: Może jakiś firewall albo coś bo u mnie wszystko gra, na kompie brata też.

 

Użytkownik:

 

Faktycznie na tym forum może i jest lekka przypadłość faworyzowania osób , które robią dobre prace i komentowania zawsze na + lub po prostu znajomych i też zawsze 5 gwiazdek itd, co nie znaczy, że trzeba na siłę krytykować, dlatego nie rozumiem twojej postawy... dokładnie nie czytasz co inni piszą, mogłeś przyczepić się do wielu rzeczy a na siłę stwierdziłeś, że taką zieleń może zrobić każdy, że jest to banalne... akurat wizki Morphe trzymają najwyższy poziom zieleni, więc trafiłeś bardzo słabo. Nie istotne czy robi to maxie, blenderze, jakimś pluginem czy czymś... skoro taka zieleń zdarza się raz do kilku razy w pracach na niemal wszystkich forach czy portalach poświęconych 3d to chyba wiadomo że nie oznacza tego, że ludzie nie potrafią zainstalować sobie onyx, vue czy czegokolwiek innego nie ?? Nie trzeba zrobić czegoś lepiej aby móc powiedzieć MOIM ZDANIEM, ale dobrze by było gdyby własna opinia miała jakieś uzasadnienie, bo twoje uzasadnienie jest poprostu nietrafione.

 

Sory Morphe, że robie za kolejnego adwokata ale nie lubie przechodzić obojętnie jak widze takie teksty.

 

PS: Jest jedna rzecz, którą posty użytkownika uwydatniły, mianowicie fakt że na forum faktycznie panuje zasada wychwalania wszystkiego co pochodzi od ludzi, którzy przyzwyczaili nas do prac na wysokim poziomie, mimo że często praca ma jakiś wyraźny "defekt" ktoś o nim wposmina dopiero bo 24 postach samych "Wow, ach, ohh", sam nie jestem bez winy, bo często takie posty umieszczam ale wtedy gdy praca naprawdę robi na mnie wrażenie, z tą różnicą, że gdy jestem pewnien że coś jest nie tak, brzydko itp. to o tym pisze bez względu czy to Morphe, JohnZi, Reflect, Mario, SWRSC czy inni, szanuje tych ludzi i podziwiam co nie oznacza, że trzeba zawsze ich głaskać po główce.

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA - bonifatz tez czesto nie widzi nie wiem czy to wina servera gdzie leza pliki czy adresu. ale strone mam oplcona :D jezeli ja mgoe na nia wejsc i inni widza to chyba cso z ustawieniami sieci? nie wiem bo sie totalnie na tym nie znam :/

 

ps. spoko rozumiem, zwlaszcza ze aby zrobic ta zielen nie przespalem z "wkurzania sie na siebie" 2 noce hahaha bo cos nie wychodzilo tak jak chcialem....

wiadome jest tez jest istnieja spece robiac cuda, bo takie widzialem, ale raczej sie tym nie chwala na forach z roznych powodow, albo bo nie mgoa albo bo im sie nie chce, albo temuz e sa pewni ze wyglada to dobrze nie wiem.... ja jestem na tym etapi ze potrzebuje poparcia ze cso jest dobre, bo czasem mozna wpasc a auto zachwyt i zaczac stawiac knoty... i podkreslam, tej zieleni duzo brakuej do bycia super - sam onyx nie wystarczy to pewne, ale narazie nie mam sprzetu zeby bawic sie z tak ciezka geometria w maxie.

Edytowane przez Morphe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pracy to jest oczywiście na wysokim poziomie. Fajnie, że na trawniku znajdują sie nawet szyszki pod choinką - jakoś mnie to urzekło.

 

A teraz trochę krytyki odnośnie wizualizacji - niebo na pierwszym renderze wyraźnie odstaje jakością od reszty obrazka, przez co wyraźnie się odcina. Moim zdaniem las wyszedł trochę zbyt bajkowo - normalnie zieleń lasu iglastego nie jest tak soczysta ( za dużo w niej żółtego, za mało niebieskiego, odrobina czerwieni więcej też by nie zaszkodziła). Fajnie ze wstawiasz kwiatki na trawnik, ale na tym ujęciu z luksferami wyglądają jakoś dziwnie - jakby były same główki, bez łodygi, pewnie jest zbyt cienka, albo nie ma odstających listków - które przynajmniej optycznie zwiększają objętość. Samochód moim zdaniem wymaga wymiany materiału lakieru. W dodatku może się mylę, ale chyba nie ma się w nim co odbijać, ale może to tylko wrażenie.

 

Proszę nie traktować tej krytyki jako czepialstwo - mnie się wydaje, że jest dość konstruktywna, tym bardziej, że im więcej prezentujesz tym bardziej można skupić sie na detalach - bo tutaj zawsze można cos udoskonalić. Poza tym wszyscy widzą jak jest - czyli świetnie. Dodam jednak, że pod względem zieleni, moim zdaniem prezentowałeś już na forum lepsze prace.

 

 

Na koniec mały morał. Myślę, że od jakiegoś czasu na forum panuje dziwna zasada wychwalania wszystkiego co pochodzi od znanego z wysokiej jakość prac użytkownika. Tak jest i tym razem. Owszem renderingi są na wysokim poziomie do jakiego nas przyzwyczaiłeś - na pewno nie każdy potrafiłby zrobić taki las, ale nie najeżdżajcie na każdego kto postanawia się przeciwstawić ogólnej opinii i w miarę trzeźwo stara się patrzeć i obiektywnie oceniać. Osobiście mam właśnie wrażenie, że tego obiektywizmu na forum bardzo brakuje. Może akurat nie jest to najlepszy wątek żeby to udowodnić, ale pokazuje to jakimś stopniu.

 

P.s.

 

Gdyby to był jakikolwiek nowy użytkownik, od razu pojawiłyby się głosy o to, że robisz (Morphe) błędy w opisie (często byłyby bardzo nie miłe). Nie pisze się - "od domek", tylko - "ot domek" oraz nie " z nowu", a "znowu", dalej nie "jakwidzimy" tylko "jak widzimy". Nie wspomnę już o polskich znakach, o które upominałoby się paru użytkowników. Literówki, których jest masa przemilczę. Tym razem wszyscy są cicho, inaczej przekrzykiwaliby się żeby tylko upomnieć.

Edytowane przez d.b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pracy to jest oczywiście na wysokim poziomie. Fajnie, że na trawniku znajdują sie nawet szyszki pod choinką - jakoś mnie to urzekło.

 

A teraz trochę krytyki odnośnie wizualizacji - niebo na pierwszym renderze wyraźnie odstaje jakością od reszty obrazka, przez co wyraźnie się odcina. Moim zdaniem las wyszedł trochę zbyt bajkowo - normalnie zieleń lasu iglastego nie jest tak soczysta ( za dużo w niej żółtego, za mało niebieskiego, odrobina czerwieni więcej też by nie zaszkodziła). Fajnie ze wstawiasz kwiatki na trawnik, ale na tym ujęciu z luksferami wyglądają jakoś dziwnie - jakby były same główki, bez łodygi, pewnie jest zbyt cienka, albo nie ma odstających listków - które przynajmniej optycznie zwiększają objętość. Samochód moim zdaniem wymaga wymiany materiału lakieru. W dodatku może się mylę, ale chyba nie ma się w nim co odbijać, ale może to tylko wrażenie.

 

Proszę nie traktować tej krytyki jako czepialstwo - mnie się wydaje, że jest dość konstruktywna, tym bardziej, że im więcej prezentujesz tym bardziej można skupić sie na detalach - bo tutaj zawsze można cos udoskonalić. Poza tym wszyscy widzą jak jest - czyli świetnie. Dodam jednak, że pod względem zieleni, moim zdaniem prezentowałeś już na forum lepsze prace.

 

 

Na koniec mały morał. Myślę, że od jakiegoś czasu na forum panuje dziwna zasada wychwalania wszystkiego co pochodzi od znanego z wysokiej jakość prac użytkownika. Tak jest i tym razem. Owszem renderingi są na wysokim poziomie do jakiego nas przyzwyczaiłeś - na pewno nie każdy potrafiłby zrobić taki las, ale nie najeżdżajcie na każdego kto postanawia się przeciwstawić ogólnej opinii i w miarę trzeźwo stara się patrzeć i obiektywnie oceniać. Osobiście mam właśnie wrażenie, że tego obiektywizmu na forum bardzo brakuje. Może akurat nie jest to najlepszy wątek żeby to udowodnić, ale pokazuje to jakimś stopniu.

 

P.s.

 

Gdyby to był jakikolwiek nowy użytkownik, od razu pojawiłyby się głosy o to, że robisz (Morphe) błędy w opisie (często byłyby bardzo nie miłe). Nie pisze się - "od domek", tylko - "ot domek" oraz nie " z nowu", a "znowu", dalej nie "jakwidzimy" tylko "jak widzimy". Nie wspomnę już o polskich znakach, o które upominałoby się paru użytkowników. Literówki, których jest masa przemilczę. Tym razem wszyscy są cicho, inaczej przekrzykiwaliby się żeby tylko upomnieć.

 

Post roku:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d.b kolory kolory... wiesz, moze nie bede az tak swirowac z kolorami bo koncem koncow, ta wizka realistyczna wogole nie jest, jest przyjemnakomercyjna, jescze fotoreal nie udalo mi sie osignac choc czesto sie staram i nic nie wychodzi :D chyba kwestia percepcji kolorow natezen, nie wiem. Soczystosc mysle nie jest zla, zalezy do pory dnia ekspozycji mysle...

tutaj akurat celowo taka soczysta:) to byl efekt zamierzony. co do niebieskiego - jak kto woli, ty piszesz za malo, filip ze za duzo :D to juz jak uwazacie, ja sam jeszcze nie znalazlem zlotego srodka.

Co do faworyzowania, fakt.. cos w tym jest. to jak chwalenie pana profesora co jzu osiagnol cos, i coby niezorbil jest ektra, choc casem jest do dupy. to widac czuc - nie chce nikogo obrazac:) ale wiecej krytyki dotyczacej tematu pracy i tego co chcialo sie pokazac jak najbardziej!! :)

tak ze dzieki za krytyke ;)

co do ort - nie bede sie zaslaniac dysortografia ktora mam i dzieki zaswiadczeniu o niej zdalem mature:) bo.. prawda taka ze jestem zbyt popyrtany , i zjadam literki, i nie mam pol znakow :/ postaram sie poprawic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kolorów to jest jeszcze inny problem. Każdy ma jednak inny monitor, który inaczej świeci. Jak znajde to wrzuce do rzeczy interesujących to samo ujęcie do oglądania na komputerze i do druku. Poprostu masakra :P

 

a co do pracy to mam jeszcze takie o pytanie. ile ten las ma Poly :P Booo pamiętam, że w testowych pokazywałeś go bez domku i byłem lekko w szoku, że drzew jest tyle, że nic za nimi już nie widać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, słodkie wizki. Szkoda tylko, że wyglądają tak jak u konkurencji (myślę, że o to chodziło Użytkownikowi). Do fotorealizmu jeszcze daleka droga (może przez tą soczystość kolorów) ale przynajmniej dobrze się sprzedają. Gratuluję opanowania onyxa. Też czasami z niego korzystam i wiem, że nie da się chybcikiem zrobić ładnego drzewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem w testowych ze nawkladalem w sumie 3 typy sosen + jedno lisciaste i taki pas pod rozne ujecia to dalo 100mln poly. jedna duza sosna ma cos 3mln, mniejsze dwie po 1.5 chyba. mozna by to jakso zaoptymalizowac moze, ale natetowalem sie troche i jakso nie bylem zadowolony jak optymalizowalem. to tez kwestia ze trzeba sie wnikliwie przygladac rozgalezienim jak to faktycznie idzie. druga sprwa ze jak robisz igly 2d. to jak sie igla ustawi bokiem to juz jej nie zobaczysz - efekt jest taki ze robi sie zadko... i albo dasz 3d igle czyliz amiast 2 trisow 6, albo dasz 3raz wiecej igiel... na tlo, 2d igla ok, jak jest gesto drzew, na zblizenie 3d - te maly swierki maja np 3d i wyglada ok mysle.

 

co do monitora.. mozna zkupic profesjonalny monitor wykalibrowany za pare tys. ale to sa koszta na ktore nie kady mzoe se pozwolic... dwa ze w druku zalezy - jaka drukarka, i jaka rozdzialka obrazka:) nie znam sie dokonca ale zawse jak dawalem do cmyka i tiffa to lepiej trzymalo kolory....

 

tores - daleka droga? stary ja nawet nie wiem jak to ugryzc zeby bylo fotoreal hahha.. moze z czasem z doswiadceniem... will see. puki co musi wystarcyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chyba kazdy robiacy wypasne prace na tym forum przechodzi ostatnio przez to samo. Tzn usilne staranie sie pokazac ze to tak naprawde nie za dobre.

W sumie sie zgodze, bez krytyki ciezko podniesc poziom, jak wizka dobra to mozna sie o pisownie przyczepic (tak serio, to cwicz sie cwicz Morphe, w listach do klientow trzeba wygladac pro, nawet jak sie ma dyslekcje - cos o tym wiem :) ) i zawsze w czyms mozna byc lepszy.

A caly ten przydlugi wstep, to po to zeby powiedziec, ze co by tam ludzie nie gadali, wg mnie ta wizka - jak na komercyjna wize - jest wyczesana jak trawnik przed Buckingham palace. Tylko kto wpadl na pomysl na robienie domu ktory przypomina budynek sejmu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terazo dopiero miałem przyjemności zawiesić oko na Twojej ów prezentacji lasku.. :) Wcześniej ogłądałem postępy w innym dziale pod tytułem 'rendery testowe i cos tam ^^' i muszę przyznać, że elegancko Ci to wyszło.. Może troche to już ponad wiz bo bardziej przedstawia to zieleń niż dom o który chyba powinno w wizie chodzić. Ale rozumiem, że miałeś taki zamiar pokazać nam jak się to komponuje wszsytko i z naciskiem na zieleń :) Przyznaję jest super! Podoba mi się... Lasek na prawde robi swoje..

 

Swoją drogą kiedyś próbowałem onyxa ale jakoś wychodzą mi tylko 'plastikowe' drzewa ;/ Jeśli pozwolisz to kiedyś bym zapytał się Ciebie pare spraw przez GG... :D hehe taa najpierw się podlizał a potem egzekwuje pomocy ^^ Nie.. Jak nie będziesz miał ochoty dzielić się doświadczeniem to spoko :D I tak zostane przy zdaniu, że Ci to świetnie wyszło.

 

Ok, kończę bo to jest mój pierwsyz post w którym tyle sie nastukałem... xD 5* hehe

 

pozdro ^^

 

p.s

A ten 'użytkownik' to ja nawet nie wiem skad sie tu wziął.....

Ale nie ma się co przejmować ^^ Wole się w tej kwestii nie wypowaidać bo będzie kolejna kłótnia.. :D

Edytowane przez BiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypas po cycki :)

Moim zdaniem Ivy słabo wygląda w porównaniu do reszty zieleni, poza tym ivy na oko ma kilka lat , a tynk czyściutki jak fingiel nówka nie śmigany.

Pozdrawiam

 

edit:

dach kryty papą? bo jakoś mi wykończenia dachu nie współgrają z resztą :/ ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie sie prezentuje, pomimo ze nieco bajkowo. Gratulacje.

 

Jedyne o czym mysle to ta winorosl. Po pierwsze zaskakuje mnie, ze nikt chyba nigdzie nie uzywa do winorosli czegos innego jak ivy generator, przez co opatrzyl sie juz na maksa i wszystkie winorosle swiata wygladaja tak samo :( Po wtore - srednio mi tu pasuje winorosl na tej snieznobialej scianie - kazde drzewko zadbane, trawniczek slicznie przyciety, domek nowiutki jak z obrazka i nagle... wije sie bezposrednio po scianie wino jak w jakichs ruinach... Czy aby nie jest tak ze winorosle niszcza sciany? Ktos tak dbajacy o swoj dom - jesli juz bardzo chcialby winko to pewnie dalby mu jakas kratownice po ktorej mogloby sie wspinac. A moze tylko ja bym tak zrobil ;)

 

Przepraszam - jeszcze trawa. Lepìej sie prezentuje z dala niz na zblizeniach.

 

Poza tym wypasik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip-> Posłużę się cytatem - "w ryj dać, mogę dać". :P

 

Morphe-> I to jest właśnie własciwe podejscie. :)

 

chudy -> Co do kalibracji monitora, to oczywiście się zgadzam - często to jest przyczyną. Jednak kiedy patrzę na drzewka na pierwszym planie i na te w oddali to różnica w kolorze jest diametralna. Te pierwsze są ciemne, te z tyłu jaskrawo zielone. Najlepiej widać to na pierwszym ujęciu z prawej strony. Oczywiście zdaję sobie sprawę istnienia tak zwanej perspektywy powietrznej, ale nie działa ona w taki sposób, że przejaskrawia kolory.

 

Morphe, mirach -> Nie chodziło mi o to żeby wytykać błędy w pisowni - nie mam tego w zwyczaju. To miało tylko udowodnić jak czasem niesprawiedliwie podchodzi się do użytkowników, głównie tych nowych, lub mało popularnych. Jestem przekonany, że Morphe bardziej stara się zwracać uwagę na to jak pisze, kiedy kontaktuje się z klientem. Oczywiście byłoby miło gdyby każdy pisał na forum starannie i poprawnie - ale nie zamierzam przez pryzmat tego oceniać czyjejś pracy - to daje jakiś obraz osoby. :)

 

Morphe -> Jak robiłeś te szyszki? modelowałeś sam, a potem scatter? Czy może w onyxie jest taka opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak sie pisze, mowi duzo o czlowieku, to sobie kazdy mysle zdaje sprawe.

co do tej perspektywy powietrznej - zalezy odpowietrza, fakt faktem dziala ona na duzych dystansach a nie na 50m. sugerujesz ze powininem ja nie zaniebieszczac tylko przyciemnic? czy jak zrobic by bylo trafniej.

Co do syszek modelowane, tam pare minut roboty wkonuc, taki bajerek...

mozna to rozmiescic jak sie chce w zasadzie.. scater jaksi painter, recznie co kto mapod reka.

 

Nezumi - jak znasz jakis generator do takich rzeczy inny ciekawy niz ivy to daj jakis namiar chetnie skorzytam bo ivy jest taki sobie... ale nie trafilem na nic innego. No a generator temu ze jednak recznie budujac pnacza czy cos to treche roboty jednak i mysle ze do komercyjnych wizek gdize takie pnace robi sie jednorazowo szkoda tego czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Perspektywa_powietrzna

 

"Wraz ze zwiększaniem się odległości tony i barwy bledną i stają się jaśniejsze, bardziej niebieskawe, a kształty przedmiotów stają się mniej wyraźne, jakby zamglone."

 

Co do szyszek, to po prostu myślalem, że tak jak onyx robi kwiatki i trawę, to robi też szyszki i inne bajerki.

 

Filip -> No właśnie nie byłem pewien czy to ironia, czy nie. W takim razie, cofam cytat. :)

Edytowane przez d.b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór;)

Super wypasione komercyjne wizki. Moim faworytem jest 4 i 5. Chociaż przedostatnim renderem targają sprzeczności co do światła i roślin. Róg budynku z bluszczem ma maksymalnie realistyczne oświetlanie wpadające w niebieski kolor przez co wygląda to bardzo naturalnie a dalej ten piękny las jest jakby z bajki i znacznie odcina się charakterem od pierwszego planu. A te żółte mlecze na tym ujęciu won! Udaję, że ich tam nie ma;)

Ostatni render. Las... piękny las... szkoda że ten budynek tam stoi i go zasłania;) Ten las to mistrzostwo świata!!! Najlepiej chyba jednak wygląda na tym ujęciu: http://www.max3d.pl/forum/showpost.php?p=796986&postcount=11083

Nie komentowałem go wcześniej bo nie chciałem uwierzyć że to prawda, że to możliwe zrobić taki las w trzyde:) Nie dość, że las wypasiony to jeszcze pięknie oświetlony.

Co bym zmienił w tej wizce to naprzemienność omszałych kamieni i z nieomszałymi. Zbyt regularnie.

Tak generalnie co do Twojej zieleniny to chyba z dziada pradziada Twoi przodkowie zajmowali się ogrodnictwem i wyssałeś to z mlekiem matki. Tak mniemam sądząc po tym co wyczyniasz;)

 

Co do pisowni. Polecam przeczytanie tego co się napisało. Skopiowanie do pamięci. Wklejenie do edytora tekstu który wyłapie rażące błędy i ponowne wklejenie poprawionego tekstu na forum;)

Ja tak robię i chyba działa bo ludzie się nie skarżą:) A jak czytam sam siebie to się sam dziwie jak ja mogłem przejść przez wszystkie szczeble edukacji;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja dorzucę swoją praktykę adwokacką, za co pardon Morphe. Ale wkurza mnie, że czyjeś uwagi sprawiają, że mam się czuć winny, że coś mi sie podoba.

Jeśli obrazek jest fajny to nie ma dla mnie znaczenia, czy to robi weteran czy nowy? Staremu może zdarzyć się kicha, a nowemu front więc nie wymyślajcie spiskowej teorii dziejów i masonerii bo robicie z siebie błaznów.

Już raz to pisałem w innym wątku i piszę ponownie. Nie muszę pisać superlatywów i pochlebstw starym wyjadaczom, bo po co mi to? Nikt nie odpala mi prowizji, albo stawia piwa za miły komentarz (poza Piciem Pionixem ;). Jak coś mi się podoba to czemu mam tego nie mówić, podobnie jak coś mi nie leży, a CZUJĘ SIĘ W MIARĘ PEWNY WIEDZY w danym temacie to również mówię.

P.S. Może założymy wątek skarg i zażaleń.

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe - masz racje ze nad komercja nie ma co siedziec tyle ;). Niestety nie widzialem nic innego w tym temacie a sam myslalem o jakims uzyciu mayowych paint effects do tego celu (a przy wizkach glownie 3ds max wiec...). Byc moze zrobienie swoich lisci nadaloby wiecej charakteru tym pnaczom.

Ale generalnie olej to - calosc jest wystarczajaco dobra. Szkoda ze panowie (panie?) od drzewek nie wypuscili jakiegos swojego generatora pnaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe może poproszę o coś głupiego, ale wiesz, że się uczę dopiero :)

Prosił bym o ustawienia renderingu :) Chce zobaczyć co użyłeś. W necie znalazłem przykłady vray sun itd. Pokazane jest kilka rzeczy i różnice w ustawieniach. Jednakże chciał bym zobaczyć Twoje ustawienia :) Chodzi mi o te główne czyli:

 

1. Czy używasz Irr, Light Cache, itd.

2. Jakie mapowanie Linera, itd.

3. Jaki image sampler. Tego nie trzeba bo to akurat rozumiem. Environment też rozumiem.

4. Jakie światła używałeś to wiem (pisałeś na pw) :) Vray sun i sky. Tylko prosił bym o ustawienia bo nie kumam kilku opcji (dokładnie to rozumiem 3 z vray sun: multipiler i turbidity oraz shadow), a na przykładach jakoś się więcej uczę :D

5. Ustawienia kamery nie potrzebne ponieważ to rozumiem.

6. Jeżeli coś zmieniałeś w Lights settings to też bym poprosił :)

 

To już chyba wszystko. Bym był wdzięczny za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności