Skocz do zawartości

Polski Vickers Mk. E Typ B


Matchias

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie. Ale ten zielony chyba za bardzo zielony. Powinien być raczej olive green niż green - jego numer to FS 34088 - http://www.colorserver.net/showcolor.asp?fs=34088. Aczkolwiek tutaj zakres kolorów jest dość szeroki i 34098 nie jest błędny.

 

Co do reszty kolorów to drobna uwaga - mimo że sporo modelarskich wydawnictw podaje, z uwagi na dostępność i popularność farby że piaskowy to piaskowy (sand) - w rzeczywistości był to dość specyficzny dla polskiego wojska kolor zwany polskim piaskowo szarym, nie taki nasycony jak piaskowy (malowany nim od 1935ego.o ile dobrze pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimek, nie może być, mistrz publicznie chwali ucznia, toż to nie polityczne zachowanie jest :D

Hynolu w pełni się z Tobą zgadzam.

 

szaro-piaskowa FS 33303~33448 (wg Polskiej Normy Wojskowej PNW Uzbr.Chem.12,19 i 44),

oliwkowo-zielona FS 34127~34098 (wg PNW Uzbr.Chem.12,19 i 54),

ciemno-brązowa FS 30032~30059 (wg PNW Uzbr.Chem.19,20).

 

Odpowiedniki w RGB znalazłem tutaj:

http://www.kalfakis.gr/aSCALEMODELS/gallery/federal_standard_595_paint_spec.htm

 

Jednak każdy kto choć raz malował mieszkanie wie jak się ma wzornik kolorów do tego co później widzi na ścianie.

Bardzo pomocna byłaby kolorowa fotka w dość wysokiej rozdzielczości, ale takowej niestety nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna robota Maciek. Świetny dif i subtelny bump. Myślę o jednej rzeczy: czy nie dobrze byłoby zróżnicować to malowanie - żeby krawędź przejścia nie była wszędzie jednakowa. Po prostu malując zwiększyć rozmycie gdzieniegdzie poprzez zwiększenie brusha. Wyobrażam sobie, że malując to, osoba trzymała pistolet natryskowy i czasem zbliżała pistolet do obiektu a czasem oddalała i wtedy w jednym miejscu krawędź byłaby bardziej skupiona, a w innym bardziej rozmyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter dzięki, z tą krawędzią to ciekawa rzecz, bo ja celowo tego unikałem żeby nie byo że niedbale teksturę przygotowałem, ale rzeczywiście jakieś małe różnice dodam na końcu.

Tymczasem zacząłem mapować kadłub:

Aha i zielony kolor zmieniłem na bardziej oliwkowo-zielony jak sugerował Hynol

 

017kma.jpg

018ai.jpg

019vh.jpg

020o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się myślałem, że detal zniknie przy teksturze ale widzę, że jest ok.

Czy to będzie w jakiejś scenie zamieszczone ? Osobiście wydaje mi się, że ciekawie by wyglądał na tle jakiejś ważniejszej polskiej rzeczki stojący w zamulonym brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widze ze wkoncu dodales troche zycia do speca, tak czy siak duzo za duzy. odblask malowanego materialu, jest minimalny, dodatkowo zakurzenie. Wszytko to wplywa na nieswiecenie jak psu j..ca: ]

 

Bardzo konkretny model :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle wygląda, jak już podstawka to bym kamyczki jakieś dorobił.

P.S Matchias - jak osiągnąć efekt takiego malowania?, chodzi mi ofarbę w czym to robiłeś w PS-ie jakbyś jakieś linki z tutkami mógł zapodać to byłbym very happy, bo szukam i nie wiem jak wyczrować taki efekt malowania:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

Ludzie jak juz klimet napisal ze podstawka do bani i sam Matchias tez to zauważył i powiedział że zmieni to po co w każdym poście powtarzacie to samo? Jakies dziwne echo po poscie klimeta 'podstawka...podstawk....podstaw...podsta....podst....pods....pod...po..p... koniec :)

Bedzie git po up'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności