Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne TYLKO CG


ttaaddeekk

Rekomendowane odpowiedzi

O tak krwawa Rayne też była super, fajnie się cuiachało nazioli i ładne rozczłonkowanie było a teraz w grach to prawie wszędzie wszystko pancerne, trochę się to uwstecznilo 🙂

uwe bóle chyba z nią zrobił film ale niemal całkiem to usunąłem z pamięci 🙂

 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2022 o 21:03, Mortom napisał:

Pamiętam jak odpaliłem Sin'a na swoim ówczesnym sprzęcie... ło panie, pokaz slajdów... ale co? Grać grałem, bo jak to działko z wprowadzenia odpaliłem to nie było bata.. grę trzeba było przejść!

no to kumpel na 486 przeszedl q2. Nie wiem ile miał klatek, ale dało radę powyłączać wszystkie teksturki 😉 

A fallout 2 wczytywał mu się pół godziny.

Ja, jak w ffvii wychodzimy na otwarty świat i docieramy do pierwszej lokalizacji, gra mi tak klatkowała, że się nie dało. Zanim mama dokupiła mi ramu to tak grindowałem na tym kawałku mapy, że resztę gry przeszedłem bez większych problemów 😉 

 

To były czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga treści drastyczne - @Nezumi nie wchodź w linka! Uwaga treści drastyczne...

No @RaVirr - ku czemu sie nie pochwaliłeś? Duża strona zrobiła wywiad... pewnie czek wpadł srogi 😄 a ty nic sie nie chwalisz! No No!
https://www.blendernation.com/2022/10/24/behind-the-scenes-galleon-ship/?utm_source=newsletter-1932&utm_medium=email&utm_campaign=BlenderNation-daily

clap-clapping.gif  c0f9c78ef58c5728c5142f54633cc20c_w200.gi 

P.S.
A jakiś ty przystojniak... noo... panie... model nie grafik. Trzeba było iść do filmówki, a nie rozmieniać się w grafice na drobne 😛 
YuZg.gif 
No teraz jak będę z tobą "rozmawiał" to z przedrostkiem mistrzu / sensei się będę zwracał, bo inaczej to już chyba nie wypada? O ile jeszcze z plebsem taki jak ja w ogóle będziesz miał ochotę rozmawiać 🙂 

Edytowane przez Mortom
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mortom napisał:

Uwaga treści drastyczne - @Nezumi nie wchodź w linka! Uwaga treści drastyczne...

No @RaVirr - ku czemu sie nie pochwaliłeś? Duża strona zrobiła wywiad... pewnie czek wpadł srogi 😄 a ty nic sie nie chwalisz! No No!
https://www.blendernation.com/2022/10/24/behind-the-scenes-galleon-ship/?utm_source=newsletter-1932&utm_medium=email&utm_campaign=BlenderNation-daily

clap-clapping.gif  c0f9c78ef58c5728c5142f54633cc20c_w200.gi 

P.S.
A jakiś ty przystojniak... noo... panie... model nie grafik. Trzeba było iść do filmówki, a nie rozmieniać się w grafice na drobne 😛 
YuZg.gif 
No teraz jak będę z tobą "rozmawiał" to z przedrostkiem mistrzu / sensei się będę zwracał, bo inaczej to już chyba nie wypada? O ile jeszcze z plebsem taki jak ja w ogóle będziesz miał ochotę rozmawiać 🙂 

JAK SIĘ NIE CHWALĘ JAK W TECZCE SIĘ CHWALĘ, ja to nie jestem taki skromny suaj..
Co do tytułu to może być "Blender Ksiondz" xD 
Dziękuwa ugułem ❤️ 

  • kekw 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Destroyer napisał:

Fajne podsumowanie pracy Sakura Rabbit, żeby nie było, że tylko unreal i unreal to w unity też można kozackie rzeczy robić tylko cza umić 🙂

 

widzialem to juz jakis czas temu, to co ta kobita robi w techu to ja piee....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnien czar czyli w pogoni za nostalgia. Albo: "temu to sie musi nudzic..." 😄

Zainspirowany ZBrush Summitem wygrzebalem na archive.org dysk z czeskiej wersji magazynu "Chip" z maja 2000 roku gdzie znajduje sie demko ZBrusha w wersji... 0.95. Rozpakowalem programikiem AnyBurn zawartosc obrazu CDka bin, przetlumaczylem czeski text ktory zawieral haslo aktywujace demko i uruchamiajac je przez programik RunAsDate (udajacy, ze mamy wlasnie maj roku 2000 - bo zwykle przestawienie daty w systemie nie dzialalo) moge szanownemu Panstwu przedstawic dzialajace demko ZBrusha sprzed wersji 1.0 🙂  Cuda, panie, na patyku. Krecace sie animacje brusha, po lewej sa "ZBrush MOVIES" ktore odpalaja w tym malym okienku filmiki z tutorialami...  Nie wiem jak zmienic rozdzialke dokumentu bo niby zmieniam ale nic to nie robi. Ale chodzi pieknie wszystko hahaha Tu macie zrzut ekranu jak to na CDku wygladalo i screenshocik z prastarej Zetki:

2023-10-01_000330_cr.jpg

Screenshot 2023-10-01 033040.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie. 

Chyba dostali deszcz hajsu i wolna rękę na takie pomysły. Czepiam się trochę bo pierwsza część była fabularnie i wizualnie wspaniała - jedna z gier do których co jakiś czas wracam, ale była też krótka, mała i zamknięta. 

No i jeśli mają tak dokładne podejście do tego co robią, czeka nas chyba kolejna krótka przygoda. Cały budżet na Senue 🥰

No ale jej postać robi wrażenie. Jednak IMO nie widać tak dużej różnicy między tym a 100% digital zrobionym modelu przez uberbossów 3d. Może będzie to widoczne wgrze, w animacji i mocapie (jedynka przecież tutaj wymiatała, zwłaszcza mocap) No ale jak jest jedna postać do roboty to jest trochę inaczej.\

 

Jeszcze bardziej czekam na tę produkcję. W razie czego hajs na nową kartę się znajdzie 😛 No i czekam na nowe odcinki. Fajnie, że dokumentują pracę. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kengi napisał:

A dla mnie mega widać. Przede wszystkim przez to, że to nie jest kolejna perfect chick z wielkimi cycami. 😜

Nie nooo tak 😛 Postać Senuy specjalnie miała być taka "nijaka" (chcociaż jak dla mnie jest mega fajna - Senua the best girl (sorry Cammy)) 

Jak zaczynali przygodę z hellblade to Senua wyglądała jak każda generyczna postać z mmo a potem wpadli na pomysł z tą aktorką i to było genialne.

Wracając do mojej wypowiedzi, głównie chodziło mi o ciuchy, bo dziewczyna już była skanowana w jedynce i o sens tego nie mam pytań bo jedynka była aktorsko przewspaniała. Tyle emocji nie czułem przy żadnej innej grze.

Tutaj specjalnie szykują kostiumy żeby je potem przerzucić na 3d, co dla mnie to trochę abstrakcja. No ale to okaże się w grze jak to będzie wszystko wyglądało.  Na filmie mówią, że ma to pomóc w animacji. 

Naprawdę chętnie to zobaczę bo animacja to częste miejsce śmierci wszelkiego realizmu - w sensie przenikających się elementów i braku fizyki.

Ps.  mamy wiele przykładów fajnych niegenerycznych, nie sexbombowych dziewczyn z gier. Chociażby Aloy albo Lara od 2013 r. 

No i ta laska z fables 5 - dla mnie wyglada super . Przypomina mi Fionę ze shreka.

Czytałem opinie, że ta Fiona z Fables to taka esencja ideologii "woke" ale dla mnie to świetny materiał na komediową bohaterkę która kopie tyłki i chleje browary. Ma w sobie 100% charyzmy i wzbudza moją wielką sympatię.  

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubie oldschoolowe, sexbombowe dziewczyny. Akurat nie uwazam konkretnie cyckow wiekszych niz glowa jako wymiernej miarki seksapilu, ale ogolnie jak chce zobaczyc gruba, wulgarna babe chlejaca browary to mam Walmart niedaleko. A w gierce czy filmie wole slicznote modelke o "nierealistycznych" ksztaltach, nierealistycznie sie zachowujaca. Bo to jest eskapizm a nie wycieczka do supermarketu czy film dokumentalny.

A te woke nowoczesne pomysly potem wygladaja tak - panienki z klubu nocnego w Starfieldzie nowoczesnym:
Starfield-Neon-City-Night-Club.jpg

Nie dosc ze plaskodupe i z wodoglowiem (o ile to kobiety sa w ogole..), szczelnie odziane, to tancza gorzej ode mnie a ja nie umiem tanczyc w ogole... To ja wole pixelowe striptizerki z DukeNukem starego, dziekuje za nowoczesne podejscie "realistyczne" 😄 Co to k...urde jest w ogole 😄

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, ja nie o niej tylko ogolnie o trendach do "odseksowniania" 😄 Melina Juergens jest sliczna, bardzo mi sie podoba. W giere nie mialem okazji zagrac jeszcze ale "kiedys" na pewno sprobuje.

Generalnie sa takie dziewczyny - jak wlasnie Melina Juergens ze po prostu maja w sobie to "cos". I moze byc ubrana w worek po ziemniakach a nadal bedzie fajnie wygladac 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, michalo said:

laska z fables 5

to ta?

swL1DFn.jpg'

 

Aloy czy Lara to też ładne kobiety a nie szpetny plastik, botox i paznokcie jak łopaty ale podobnież ostatnio utuczyli aloy żeby zadowolić szpetnych krzykaczy którzy i tak nie kupią ani nie zagrają w grę ale czują się obrażeni i domagają się spełnienia swoich żądań 🙂 

901ra4vcmy171.jpg?width=960&crop=smart&auto=webp&s=64a4a46e76f2390489b14689408dba26a9d47942

16224685379455.jpg

 

Nie wiem jaka jest prawda i czy to nie był PR stunt żeby było głośno i szczerze nic mnie to nie obchodzi ale przewinęły mi się tytuły artykułów, że gracze są oburzeni bo właśnie odpalasz grę dla eskapizmu i żeby popatrzeć na fajną dupę przez te 40h+ rozgrywki a nie utuczone "realistyczne" coś co realistycznie powinno ledwo chodzić a nie skakać i biegać jak w hinduskim kinie gdzie prawa natury i fizyki już nie obowiązują 😛 

4FBtT25.jpg

KTHRHqC.jpg

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Nezumi napisał:

Ja tam lubie oldschoolowe, sexbombowe dziewczyny. Akurat nie uwazam konkretnie cyckow wiekszych niz glowa jako wymiernej miarki seksapilu, ale ogolnie jak chce zobaczyc gruba, wulgarna babe chlejaca browary to mam Walmart niedaleko. A w gierce czy filmie wole slicznote modelke o "nierealistycznych" ksztaltach, nierealistycznie sie zachowujaca. Bo to jest eskapizm a nie wycieczka do supermarketu czy film dokumentalny.

NIee ni panie ja też. W Street Fightera od lat gram Cammy. Bardzo podoba mi się styl Soul Calibura 🙂 

Lara jak by nie była ładna to nie grało by się w to tak dobrze. 

Ale

swL1DFn.jpg

Jeśli jej wygląd ma znaczenie dla postaci, fabuły i zdarzeń to ja ją kupuję. A sądząc po trailerze jak najbardziej ma. 

I tak, chodziło mi o Fable, nie wiem skąd pomysł z Fables 5 😛

 

 

19 godzin temu, Nezumi napisał:

Melina Juergens jest sliczna, bardzo mi sie podoba. W giere nie mialem okazji zagrac jeszcze ale "kiedys" na pewno sprobuje.

Przejście tej gry zajmuje 8h i można ją wycharczy za mniej niż 20 zeta więc nie wiem co cię jeszcze powstrzymuje! 

 

10 godzin temu, Destroyer napisał:

Aloy czy Lara to też ładne kobiety a nie szpetny plastik, botox i paznokcie jak łopaty ale podobnież ostatnio utuczyli aloy żeby zadowolić szpetnych krzykaczy którzy i tak nie kupią ani nie zagrają w grę ale czują się obrażeni i domagają się spełnienia swoich żądań

Aloy jest nadal spoko

Pin by Keith Gray on Horizon | Horizon zero dawn aloy, Horizon zero ...

nie wiem skąd te internetowe dramy.

Bardziej bym się czepiał do zabiegów w Mortal Kombat gdzie mocną zmienili niektóre postacie. 

 

Czas pokaże ale myślę, że takei zabiegi nie przełożą się na przypływ cebulionów i w końcu prezesi, zarządy powiedzą basta i będzie znowu wysyp fajnych babaeczek. 

Mam wrażenie, że gracze lubią grać supermenami i super babkami zarówno faceci jak i kobiety. No bo od tego są przecież gry i że te dziwne trendy w końcu się skończą. Tak samo w filmach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo jak podstępnie zmyliłeś, bo napisałeś laska i masz baaaardzo szeroką definicję tego słowa. To nie jest laska, kobieta ani nawet człowiek 🙂 wygląda jak chuderlakowaty brzydki abdul z rodziny dumnych afgańskich pasterzy od pokoleń dbających o czystość krwi nie mieszając jej z nikim spoza najbliższej rodziny 🙂 
innymi słowy

 

"I wound't fuck "her" with another man's dick and another man pushing" disgusting! 🙂 

Ale whatever floats your boat, co kto lubi, mnie to odrzuca, nie jestem zainteresowany i nie będę i póki co jest jeszcze wybór więc dla mnie to nie problem 🙂 

 

A jeszcze wracając do reprezentacji lub jej braku to dadelic zrobił grę dla głośnej mniejszości feministek które mogłyby się utożsamiać z główną postacią lubiącą biżuterię ale niestety jak to zwykle bywa pieniądze nie poszły za komentarzami na twatterze i studio zwinęło żagle pisząc list pożegnalny z pomocą chataGPT 😄

lord-of-the-rings-gollum_Azq5GG8.jpg?wid 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Destroyer napisał:

 jak podstępnie zmyliłeś, bo napisałeś laska i masz baaaardzo szeroką definicję tego słowa. To nie jest laska, kobieta ani nawet człowiek 🙂 wygląda jak chuderlakowaty brzydki abdul z rodziny dumnych afgańskich pasterzy od pokoleń dbających o czystość krwi nie mieszając jej z nikim spoza najbliższej rodziny 🙂 

Pojechane XD nawet nie mam jak się obronić. 

W sumie nie mam po co się bronić bo mam wywalone byle mi Cammy nie zepsuli kiedyś to będzie git. 

Cammy’s Classic Outfit Should Never Have Been Brought Back To Street Fighter (thegamer.com)

 

No ale to nie tajemnica dlaczego Cammy to jedna z najpopularniejszych postaci serii. Mam mega farta że podpasował mi jej styl walki bo by był niezły dysonans  XD a tak to mam 100% frajdy z grania *obleśny śmiech*

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo nie ma się co bronić, jeden woli jak mu nogi śmierdzą a inny jak go cyganie okradają 🙂 Dla mnie to jest nieakceptowalne pod żadną postacią ale jest mi wszystko jedno. Ale jak MS chce zarobić na Fable które już chyba 5 razy było anulowane, resetowane czy co tam jeszcze to musiałby zrobić grą lepszą i bardziej popularną niż ponowne nadejście chrystusa a po trailerze i upadłej (hehe )premierze redfall to w najlepszym przypadku będzie przeciętniak który nie zwróci kosztów tego limbo i będzie gwoździem do trumny gamepassa 🙂  

2 hours ago, michalo said:

No ale to nie tajemnica dlaczego Cammy to jedna z najpopularniejszych postaci serii.

bo jest żołnierzem z Czerwonych Beretów? 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Destroyer napisał:

w najlepszym przypadku będzie przeciętniak który nie zwróci kosztów tego limbo i będzie gwoździem do trumny gamepassa

Zgadzam się ale się nie zgadzam 😉

Tak, ostatno było parę nazwijmy kontrowersyjnych premier jak redfall, starfield..

Ale na ggame passa trafiło też Lies of P, które zbiera bardzo pozytywne opinie i w takich chwilach żałuję, że mi się GP skończył. Dodatkowo Activision/Blizzard uderzy z grami w przyszłym roku więc GP będzie srogi dla dedykowanych graczy 🙂

Ja za mało gram i za mało gier mi się podoba jak już w nie zaczynam grać, więc to nie dla mnie. By było jak z netflixem czy hbo - płacę ale własiwie nic nie oglądam 😕 

 

Ale już się nie spodziewam żadnych fajnych premier. Z nadchodzących/nowych gier to właśnie Lies of P, nowy Mario, Black myth Wukong, Hellblade 2...

 

oo i jeszcze stellar blade - bohaterka z vibem Nier Automata i fajne kreaturki i jigle physic przy najmniejszym ruchu xd zapowiada się złoto dal moderów. 

EDIT - jak tak się przyjrzeć fizyce to tłuszcz robiony jest z galaretki. Bardzo komicznie to wygląda 😄

 

 

Wracając do tematu Hellblade, pewnie widzieliścei to demko z Unreala.

Sprawia, ze sam chcę znowu pobierać ten program, tylko po to żeby go potem skasować 😛 

 

 

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko redfall i starfield to studia które kupił microsoft a Lies of P wyszło z niepodległego studia 🙂 Chłop od gamepassa mówił, że jeśli nie zacznie realnie zarabiać to mogą go zakończyć i całą dywizję gier MS i się skończy eldorado 🙂 Z Activision/Blizzard nie zostało już nic z dawnej świetności a zakup to grube miliardy na sam zakup i "lobbowanie" zeby móc to kupić, to się musi zwrócić a to nie daje gwarancji bo choćby taki Overwatch 2 ma recenzje przytłaczająco negatywne na stemie 🙂 Zresztą ostatnio mam wrażenie sporo firm growych zwalnia pracowników, co chwila jakiś news o tym i chyba bańka gamingowa pęka i rynek się nasycił, teraz ai jest studnią bez dna na przepalanie pieniędzy inwestorów 🙂 

Ba nawet Epic games już nie zarabia takich kokosów na Fornight i zaczyna oszczędnej podchodzić do szastania pieniędzmi na prawo i lewo. 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-09-28/epic-games-is-cutting-about-900-jobs-or-16-of-staff?leadSource=uverify wall

To czy gamepass się podoba użytkownikom to jedno a czy na siebie zarabia to już inna sprawa zwłaszcza, że MS mocno kupuje studia i te zakupy mogą się nie zwrócić. Pożyjemy zobaczymy, oby nie padło jak stadia która też miała być technologią jutra, ground breaking i giganta technologicznego, to big to fall 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrezygnują bo to był by za duży prezent dla Playstation. 

A epic może i włącza oszczędzania ale darmóweczki nadal mają być więc spokojna głowa 🙂

 

Taki upadek twarzą na beton niektórym firmom się przyda, bo to co się dzieje to nie jeden pudelek by się nasycił. 

Ostatnie afery z Lords of the Fallen, Starfieldem, Diablo IV, to tylko dowód, że AAA poza wygórowaną, coraz wyższą ceną nie znaczy już nic. Lepiej chyba grać w dobre stare sprawdzone tytuły albo indie gierki bo to co na szczycie odwalają to tylko dowód, ze z gamingiem mają coraz mniej wspólnego. 

18 minut temu, Destroyer napisał:

 Zresztą ostatnio mam wrażenie sporo firm growych zwalnia pracowników

zwalniają tylko artystów 2d zastąpionych przez ai 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No darmówki od epicka to podobno są bardzo tanie dla epicka. Teraz zrobili 100% dochodów dla twórców którzy opublikują grę ekskluzywnie na ich platformie, do tego kupili artstatcion, quixcela i co tam jeszcze i zaraz będę uruchamiali FAB no ale jak ze wszystkim to jak nie będzie przynosiło kasy to w końcu będzie trzeba ubić i ograniczyć starty. 

MS i tak zarabia najwięcej na windowsie, offficie klientach korporacyjnych, serwerach, azure i co tam jeszcze mają, teraz pompują kasę w gry ale to nie jest sony, że dział gamingowy to ich być albo nie być, oni mogą sobie go zamknąć i finansowo mogą na tym lepiej wyjść 🙂

15 minutes ago, michalo said:

zwalniają tylko artystów 2d zastąpionych przez ai 😛

oj chyba nie tylko, ale aż tak się nie zagłębiałem w te rewelacje i doniesienia, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żartowałem z tymi 2d 😛

Przy jakiejś okazji kiedyś wspominałem, że design Songbird z Phantom Liberty to najfajniejsza postać jaką widziałem. Są już renderki na artstacji, obczajcie... Chłop ma więcej modeli w galerii, ale ten naprawdę zrobił na mnie ogromne wrażenie.

ArtStation - Cyberpunk 2077: Phantom Liberty - Songbird

spacer.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/21/2023 at 11:33 AM, michalo said:

Przejście tej gry zajmuje 8h i można ją wycharczy za mniej niż 20 zeta więc nie wiem co cię jeszcze powstrzymuje! 

Tylko to, ze mi nie przychodzi do glowy jak sie zastanawiam w co by tu zagrac 😄Mam pierdylion gier co to kupilem "bo tanio" i teraz srogo sie glowie co wybrac do grania. I z tego glowienia wyszlo mi ze... zassam sobie instalke Heretic II... Darmowa bo nie ma jak kupic giery wiec jest abandonware. Ludzie porobili mody, dostosowali do nowego sprzetu, poznalem koleszke 74 letniego ktory robi installer do tej giery 🙂 I mam zabawy po pachy. Te stare gry moga sie podobac lub nie ale jedna rzecz rzuca sie w oczy - design leveli. Sa genialnie czasami zaplanowane. Nie musze szukac filmiku na YT gdzie do cholery mam isc bo wszystko jest jasne. Sa rozne zagadki do rozwiazania ale maja sens. Nie sa z serii "masz 4 wajchy, musisz losowo je przelaczac az trafisz na kombinacje o ktora nam chodzilo" tylko na prawde fajnie przemyslane, logiczne. Nie czuje tego w nowych grach. Mam wrazenie ze teraz designerzy leveli wrzucaja cos, byle bylo, na zasadzie "jakos to bedzie, i tak sie beda strzelac glownie". Niby jest 3D ale koniec koncow levele sa prostackie jak "idz w prawo i strzelaj".

A w tych wiekowych gierach jak poszukasz to mozna jakas rure rozwalic, wejsc do niej i jest tam secret, albo przejscie jakies za szafa ukazujace sie po jej rozwaleniu, albo znowu cos mozna popchnac i jak sie przewroci po tym czyms wlezc na gore.. Kiedy ostatni raz widzieliscie wspinanie sie po linie w jakiejs nowej grze? Zeby dostac sie gdzies wyzej. Albo jak w starenkim thiefie strzelic gdzies strzala z lina i po niej sie wspiac albo zejsc nizej... Badz przelaczyc cos co wypelni pomieszczenie woda i umozliwi ci dostanie sie wyzej.. To jest na porzadku dziennym w tych starych grach - rozne fajne pomysly na levele. A teraz wszyscy sie jaraja ze masz pincet planet do zwiedzania - na ktorych nic nie ma.

Mam wrazenie ze o ile grafa coraz bardziej napiera i jest coraz lepsza gierki sa coraz bardziej prymitywne. Jasne, nie wszystkie - podobnie jak nie wszystkie stare sa dobre. Ale tak ogolnie jak ogrywam te starocie to na prawde swietnie sie bawie. Bez porownanie lepiej niz w nowki. Dolaczam screena z Heretic II, piekna giera 🙂image_2023_10_19T03_19_34_019Z_cr.thumb.jpg.9b36de0276e2536eb51d8a0cd2171616.jpg

A co do jarania sie grafa to ostatnio mnie zainteresowaly nie jakies tam generyczne Matahumany czy inne AI smieci 😄 tylko to:

 

Tylko troche drogawa sprawa do zabawy w moim przypadku. Ale wyglada bardzo spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo mnie też bardzo ciągnie do tego softu 😛 Ale tak jak u ciebie, cena na razie mnie trzyma z daleka chociaż jakaś tam promka teraz jest. Tez znowu się zainteresowałem tym softem przez filmy Pavlovicha 😛 Gość ma super dar robienia takich instruktarzowych rzeczy żeby to wszystko łatwo i lajtowo wyglądało. U niego nawet zbrush się nie wiesza xd 

10 minut temu, Nezumi napisał:

Heretic II.

Ja pamiętam  Heretica jako fpp ale może mi się pomyliło. 

Heretic, Hexen - fpp fantasy to było coś.  Tak mnie ciągnęło do tych tytułów że szok. Teraz już jakoś nie.

 

Ja ze starych tytułów, zawsze "śliniłem" się na horror z ps2 - Hounting Grounds.

Nagrałem sobie na emulatorze i pomimo upływu lat, z tymi texture packami i filtrami wygląda naprawdę nienajgorzej. Jak zrobiony na kolanie remaster 😛

A co jest najciekawsze w tej grze - to że są odbicia w lustrach, czego brakuje często w nowych dużych grach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, michalo said:

Ja pamiętam  Heretica jako fpp ale może mi się pomyliło. 

Nie pomylilo Ci sie. Pierwszy to byl fpp, a drugi to zupelnie inna gra z jakiejs przyczyny 😕 Hounting Grounds slyszalem ale nie gralem. Wchodzi na liste "do sprawdzenia" 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nezumi napisał:

Jeszcze nie sluchalem ale tu mozna sie troche pouzalac nad soba przez poltorej godziny:

 

czy te zolte kropki sa reklamy na tym filmie?  trroche duzo XD

image.png.3112076fd5c2615ed1af326e547dd01b.png

 

odpowiadajac na pytanie z filmu, tak idzie kryzys pocovidowy. Mozna zaoszczedzic 1.:40h zycia 🙂

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KLICEK napisał:

czy te zolte kropki sa reklamy na tym filmie?  trroche duzo XD

nooo te reklamy na yt to jakaś masakra.

Tą pierwszą da się pominąć robić w przeglądarce "w tył" i "w przód" ale w środku to masakra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uBlock origin wycina wszystkie te reklamy, a dodatkowo jest jeszcze SponsorBlock For Youtube i na popularniejszych wideo, masz nawet wycinane takie rzeczy, które są mówione przez autorów (to polega na oznaczaniu przez społeczność tego dodatku, więc nie zawsze). Ja tam reklam nie widzę od wieków, ale radykalnie wycinam wszystko co się da.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kengi napisał:

uBlock origin wycina wszystkie te reklamy, a dodatkowo jest jeszcze SponsorBlock For Youtube i na popularniejszych wideo, masz nawet wycinane takie rzeczy, które są mówione przez autorów (to polega na oznaczaniu przez społeczność tego dodatku, więc nie zawsze). Ja tam reklam nie widzę od wieków, ale radykalnie wycinam wszystko co się da.

same same 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtopując trochę w kwestii reklam na jutubie, to ten ostatnio trochę buszuje po przeglądarkach, czy nie ma jakiegoś adblocka i na razie wyświetla z tym związane ostrzeżenia. Aczkolwiek chodzą głosy, że potrafi zatrzymać w ogóle wideo, póki nie wyłączysz adblocka.

Chociaż jak wszyscy wiedzą to zabawa w kotka i myszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do tej pory uBlock origin (na chrome) blokował wszystko pięknie ładnie do wczoraj, kiedy to już żaden film nie chciał się odpalić póki go nie dezaktywuję. Zainstalowałem sobie przeglądarkę Brave, która blokuje ten syf bez żadnych wtyczek. Póki co chodzi dobrze, ale teraz w pracy jak siedzę na chromie uBlock origin nadal blokuje te reklamy, ale tutaj nie jestem zalogowany a w domu byłem i w sumie nie wiem czy to nie jest przyczyną, czy może youtube wprowadza tę blokadę adblocków nie wszędzie naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chromie były momenty, że całkiem blokowało czy z ublockiem czy nie, trzeba było odświeżać listę filtrów, usuwać pamięć podręczną a nie zawsze pomagało ale w alternatywnych przeglądarkach działa nawet opartych na chromium. Teraz nawet na chromie już spokojniej bo podobno zostało to zgłoszone do UE bo nie mają prawa wiedzieć czy używasz adblocka czy nie chyba, że zbierają nielegalnie dane 🙂

Tak jaka facebook, może już mieliście komuniakt czy chcecie płacic13E czy mieć rekalmy ale tu poelcam brać reklamy i za pomocą FB purity blokować rekalmy, sponsorowane strony, rolki, pamięciówki i resztę tego oceanu gówna i wtedy korzystanie z facebooka jest nawet przyjemne 🙂

caI9UfO.png

Nawet steamingi video mają dodatkowe rozszerzania np primvideo można pomijać sponsorowane seraiale/ filmy przed każdym odcinkiem, intra czy recapy, nowa jakość życia.

Ba nawet jak mamy darmowego spotifyja z przeglądarki to ublock blokuje reklamy 🙂 

Do tego rozszerzenie do automatycznego akceptowania podstawowych cookies na każdej stornie, szczególnie po reinstalce systemu się przydaje bo można by od tego oszaleć na każdej stronie. Do tego jakieś blokady pytań o notifikacje czy co tam jeszcze denerwuje. 

W dzisiejszych czasach korzystanie z internetu bez blokad  i rozszerzeń to jak pływanie w szambie jak się u kogoś siądzie na waniliowym systemie to jest wrażenie, że jest jak w idiotokracji 🙂

 

  • Like 2
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, KLICEK said:

odpowiadajac na pytanie z filmu, tak idzie kryzys pocovidowy. Mozna zaoszczedzic 1.:40h zycia 🙂

Tak, chłopy tak ględzą jak stare baby, kiedyś ich chwile słuchałem aaaaale luuuudzie ile można tak pierodlić o niczym i mędrkować, jeszcze ten akcent i maniera mnie denerwuje 🙂 

Ale teraz widząc ile tam rekalm obsrało to już wiem czemu jutubowcy robią takie rozwleczone treści tak jak przepisy kulinarne z historią życia czy inne artykułu z jedną informacją otoczoną oceanem niepotrzebnego bełkotu bo płatne od słowa, zmarnowanego czasu użytkownika i wyświetlonych reklam 🙂 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, michalo said:

Ale to jest dla młodych pitolenie, nie dla starców jak my. Nawet nie odpaliłem bo mnie oni za bardzo wkurzają XD 

 

Wygląda na to, ze Ublock Origin na razie działa. Yay 😄

Młodych i na youtubie przez 1,5 godziny? Dla młodych po 30 czy po pierwszym badaniu prostaty 🙂

Dla tych po 20  to max 15s na tiktoku z podzielonym ekranem z dwoma gameplayami i rakowymi dynamicznymi napisami i skoczną muzyką dla utrzymania uwagi przy takim maratonie 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności