Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne TYLKO CG


ttaaddeekk

Rekomendowane odpowiedzi

Śmiechy śmiechami ale sytuacja jest gówniasta, w nowego kompa utopiłem kilkanaście tys a jeszcze z pół roku temu było by kilka tys mniej, ram 2x droższy, karty graficznie 3 razy droższe, procesory tak ze 30% droższe mimo że już stare etc, zresztą prawie wszystko drożeje tylko wartość pieniądza spada 🙂

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elon znowu coś namieszała w bitcoinami, i kurs polecaił, kurs eth zaraz za nim mimo, że ostatnio zwyżkował, swoją drogą swoje grosze eth sprzedałem zanim kurs szczytował i na górce miałbym 100-150$ dolarów więcej, niby niewiele ale lepiej mieć niż nie mieć 😛 Jak spadnei drugie tyle i ludzie spanikują to będzie zalew pokoparkowego sprzętu za pół darmo i będzie można sobie farmy do renderingu po taniości składać 😛 Ale pewnie tak się nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Destroyer napisał:

Ale pewnie tak się nie stanie

Skoro masz aż dwie 2080 to możesz zaryzykować i sprawdzić;) - w najgorszym wypadku zostanie ci jedna i trochę PLN w kieszeni, w najlepszym lada moment ją z powrotem odkupisz... i też będziesz miał trochę PLN.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, KLICEK said:

no ja zarobilem na eth ponad 100%, takze powiem wam ze dobrze ze przerobilem troche siana jak potrzebowalem kupic NFT XD zarobilem wiecej na tym interesie niz na samym NFT

Haha 😄 ja na razie jestem stratny na tym całym dziadostwie ale gdybym sprzedał eth na górce to już bym chyba wyszedł na zero. Całe to crypto i nht to tylko zawracanie dupy, gdyby zamiast tego zamętu iść spać to więcej bym na tym zyskał 🙂 no ale kilku followersów zyskałem i kilku artystów przy okazji poznałem, dało mi to absolutnie nic ale na pocieszenie można sobie wmawiać że nie była to całkiem kompletna strata czasu i energii 😛

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem gdzie to wrzucic to postne tutaj.
Troche pogrzebalem w poszukiwaniu czegos na temat tego czy Autodesk zamierza jakos modernizowac viewport. Fajny filmik mozna zassac z linka z tego forum:
https://forums.autodesk.com/t5/maya-ideas/viewport-3-0-real-time-render/idi-p/8131458/page/3#comments

tutaj sam link do sciagniecia filmiku:
https://we.tl/t-KWkTZGVIpi

(demka zaczynaja sie w 31:36)
Okazuje sie ze pracuja, przy okazji dowiedzialem sie dlaczego to jest duzo bardziej skomplikowane bo wszystkie ich apki korzystaja z tego samego silnika viewportu. Duzo fajnego info, spoko sie to zapowiada. Oczywiscie nikt nic nie mowi o datach kiedy to bedzie, ale pewne jest ze prace nad nowym viewportem trwaja.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Wiem, mam ostatni update 😉 Cube mnie ani ziebi ani parzy ale szkoda, ze nie ma mozliwosci snapniecia kamery do konkretnego widoku bez uzycia cuba (chyba ze jest jakis ale go nie znam). Przyzwyczailem sie juz do tego i w zetce i w blenderze.

Przy okazji - niedawno Dobarro wrzucil 50 tweetow, w ktorych tlumaczy dlaczego ludzie nie maja racji, chcac zeby blender byl wydajniejszy do robienia realistycznych rzeczy. Przypomnial mi sytuacje z Apple, kiedy powiedzieli, ze ich telefony sa idealne tylko ludzie zle je trzymaja.
Wytlumaczyl na przykladach nierealistycznych postaci, ze jak ktos chce to moze... Tyle ze czasem nie moze, bo sa ograniczenia ktore maja w planie naprawic. A w ogole to jest bardzo zle dla calego projektu, ze ludzie zamiast jak porzadna czesc komjunity cieszyc sie ze wszystkiego narzekaja.
Najbardziej spodobal mi sie ten "argument":

 

Tak ze nie narzekac, chwytac za olowki i cwiczyc bo skilla wam brak, psie krwie, a od Blendera wara bo Blender Overlords wiedza lepiej.
Nie wiem czy beda te olowki dodawac juz do 3.0 czy dopiero 3.1..? 😛

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo stał się ofiarą swojego sukcesu, kiedy po wrzuceniu czegokolwiek ludzie piali z zachwytu przy każdym tweecie to stał się w swoich oczach nieomylnym celebrytą i teraz mędrkuje jak edyta górniak 🙂 podobnie czasem jest z youtuberami, gdy się ich odkryje przed większą popularnością i wraz z jej wzrostem zaczynają się zmieniać na gorsze i już nie można na nich patrzeć. Chciałoby się żeby w blenderze było inaczej niż w tym zepsutym świecie komerchy i korporacji ale jest jak jest. Mało oczekuj mało się rozczarujesz 🙂

@Nezumi tak CIę widzę 🙂

MnfhJJR.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety pablo odlecial, za duzo babelkow sodowki mu za oczami skacze. tak to bywa, ktos powinien z jego szefow g przygniesc lekko i dac temat do zrobienia a nie pozwalac sie o tęcze rozbijac

Edytowane przez drakul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętajcie, że z wysokiego konia spada się najboleśniej a silne pozytywne emocje mogą łatwo się zmienić w negatywne bo łaska ludu na pstrym koniu jeździ 🙂 Jak tylko więcej ludzi zauważy, że to idzie w złą stronę to jego popularność zacznie spadać i zaliczy lekcje pokory. A już widać, że coraz więcej jest głosów niezadowolenia i albo to zauważy teraz albo zabrnie to tak daleko, że nie będzie już można tego ignorować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blender otworzył mi furtkę do wszystkiego czym się teraz zajmuję i tym smutniej patrzy się na to, co się dzieje 😐
Niestety nowsze wersje wywalają się naprawdę często, mimo, że w teorii nabrałem więcej umiejętności, sceny są bardziej zoptymalizowane, nie robię oczywistych, idiotycznych błędów itd. Stabilność kuleje, wydajność kuleje, sculpt w zasadzie tylko okazjonalnie bo powyżej pewnego capa trzeba się naprawdę mocno gimnastykować by jako tako to działało- najgorsze, że z tego co widzę nic (lub niewiele) w tym temacie nie zostało ruszone od dłuższego czasu...
I nie byłoby to wszystko tak smutne gdyby nie dev, który popadł w samozachwyt i otwarcie stwierdził, że problem to nie kwestia programu, a użytkownika. 
Powoli mi to przypomina podejście Blizzarda do WoWa i w sumie większości ich gier- to gracze się mylą, są w błędzie i oczekują tego, czego tak naprawdę nie chcą (bo tylko im się wydaje, że tego chcą xD).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, EthicallyChallenged napisał:

@RaVirr a pamiętasz od kiedy zauwazyleś ten spadek wydajności? Pytam bo w tym samym czasie gdy przeskoczyłem na Blender 2.93 przeskoczyłem też na Linuxa, którego winiłem za częstrze zwiechy, a teraz widzę, że może powinienem go przeprosić?

Chyba po wersji 2.9 zaczynało się krzaczyć, ale nie dam sobie ręki uciąć. Mam wrażenie, że dużo mniej problemów miałem z wersjami 2.8x.  
Dodatkowo- wydaje mi się, że w momencie, gdy zaczęli krzyczeć o mega przyspieszonych czasach renderów to te rendery zaczęły się też mega często sypać. Wielokrotnie zdarzało mi się, że niemal przy samym końcu renderowania program po prostu crashował...a przy włączonym odszumianiu działo się to 5x częściej 😛

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumijak gość nie odróżnia pojęcia fotorealizmu od zdjęcia to nie ma się co dziwić 🙂 Tak z filozoficznego punktu widzenia ciekawe jak rozumie grafikę 3D. Blender zaliczył ostatnio parę ślepych uliczek. Ciekawe jak Ton ogarnie to pasmo potknięć. Coś z tymi Tangensami się wyjaśniło? Nie widziałem nic oficjalnego z ich strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Ja nawet go nie winie - kazdemu by odbilo jakby jego byle pierdniecie bylo witane owacjami a najmniejszy postep w oczach tlumu zwiastowal rychly koniec innych softow. Jak dziecko, ktore chwalimy za wszystko - w koncu stal sie nieznosnym bachorem.
Z reszta koles od samego poczatku wygladal na kogos o trudnym charakterze, zapatrzonego w siebie. Tyle, ze to bylo widac na wywiadach prowadzonych po hiszpansku, i nie trafilo to do tlumow.

Zrobil kawal dobrej roboty - trzeba mu to oddac. Bez niego faktycznie rzezba by byla olana w Blenderze zupelnie. A nie ma lepszej, darmowej alternatywy dla rzezbiarza jak Blender.

Ale teraz juz koledze sodoweczka uderzyla bardzo mocno.
Z reszta dotyczy to chyba calej ekipy w instytucie. Podoba mi sie ze ludzie faktycznie zaczynaja dostrzegac ze nie wszystko jest idealne, ze brakuje wielu rzeczy i zaczynaja kwestionowac wybory dotychczas traktowanych jako nieomylni devow. Niedawno byl fajny, hiszpanskojezyczny podcast na kanale Bone-Studio, zatytuowany prowokacyjnie "Blender 3.0 - rewolucja czy rozczarowanie" . Przyznali ze to click bait ale dyskusja byla nie tylko w superlatywach i widac ze powszechny zachwyt zaczyna powolutku przechodzic moze nie w rozczarowanie ale... Powiedzmy ze wymagania wzgledem Blendera rosna.
Im wiecej osob probuje Blendera uzywac profesjonalnie tym wiecej brakow wychodzi. A tu koledzy z Blender Institute przyzwykli do samych pochwal. Jeszcze hordy zakochanych fanow sypia platki roz przed kroczacymi devami i Tonem niesionym w lektyce, ale z tlumu naokolo slychac tu i owdzie coraz czestsze okrzyki niezadowolenia. Mysle ze to bedzie ta nieoczekiwana cena jaka przyjdzie im zaplacic za popularnosc. Bo ludzie zajmujacy sie grafika profesjonalnie maja tez profesjonalne wymagania i powtarzanie ze maja Blendera za darmo juz nie wystarczy. Pytanie czy team BI bedzie w stanie sprostac zadaniu, czy sie obraza jak Dobarro i beda dalej robic swoje. Jesli tak to ta wysniona przyszlosc Blendera moze wcale nie byc az tak rozowa jak sie wielu wydaje i moga przegrac swoja szanse.

 

@alex3dJa nic nie slyszalem a propos Tangenta. I watpie zeby to jakos komentowali. W koncu nie tylko rozwalili swoj interes ale tez reputacje. Chyba najlepiej dla nich bedzie zeby ta sprawa przycichla. W ich CV bedzie ten rozdzial slabo wygladal 😄

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrwa ja to sie urodzilem 10lat za pozno no 20 moze teraz by byl na emeryturze i mial to w dup...
jaki NTF .... NTFS to ja rozumie . BYŁ FAT potem FAT16 FAT 32 xD winodwsa sie stawialo....


Dzis w neo net  wpadam w Babicac ha tam laptop z dosme

mysle DIR wpisze 

qrde katalogow nie ma 

MD xD ......

2BjsMrt.jpg

 

2MqQ7GO.jpg

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam luz bo i tak nigdy nie mialem zadnej "kariery" tylko kase na przezycie nastepnego miesiaca 😄
A z tymi 12 latkami to tez nie przesadzajmy. Jest kilku ale w podobnej skali jak jest kilku "jutuberow" co zarabiaja miliony, kilku streamerow itd. Nie ma sie co dolowac ze sie nie jest jednym z kilku osob na planecie co sie im poszczescilo. Reszta zap....la tak samo jak wczesniej.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie język tego młodego pana: Kasa, kasa a i jeszcze żeby zobaczyli że kasa. Całe to NFT jak dla mnie śmierdzi zgniłym jajem. Ale co ja się tam znam. Ale aspiracji na to aby być bogaczem nie mam, więc... 😉 

P.S.
Szukam sponsora... 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz dla klienta/znajomego robie NFT. Placi mi normalnie za robote ale jak mu sie uda sprzedac to tez procent z zyskow. Mam gdzies czy to sprzeda czy nie ale jesli sie uda i zarobie na tym to tez nie bede udawal ze mnie kasa nie interesuje i chce ratowac planete or smth. Wiadomo ze nft to pretekst do robienia grubych walow, prania pieniedzy itd. W najlepszym wypadku kolejna zabaweczka dla bogatch. Milionerem nie zostane ale nie mam nic przeciwko kasce na nowe GPU na przyklad.
Pecunia non olet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności