Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

EC, Super postęp :D

Ale rysując krajobrazy z ośnieżonymi górami nie idź na łatwiznę i mimo wszystko próbuj badać i rysować też bardziej detaliczne układy śniegu. W sumie zasady są praktycznie te same tylko w innej skali, ale warto jednak to potrenować i na własne oczy przekonać się, że taka góra ze śniegiem to praktycznie fraktal (tylko że nie tak bardzo dokładny) i jak super dzięki śniegowi można wydobyć bryłę gór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie z tych zimowych najbardziej mi się podoba :) w ogóle fajnie, takie mroźne klimaty, idealnie na te 60 cm śniegu na chodnikach XD

 

co do sceny z miśkiem polarnym, oba ujęcia są fajne, ale jednak całościowo lepiej wygląda ten drugi, bo jakby pokazuje skalę i przestrzeń otoczenia. misiek fajnie podkreśla te zależności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piret. Jeśli akurat o symetrie chodzi, to mnie właśnie ta funkcja najbardziej podjarała w Alchemy więc kwestia gustu.

 

Zabawiałem sie w robienie samemu pędzli pod kątem konkretnego zadania, w przeciwieństwie do tego jak to robiłem dotychczas, czyli gmerania i kombinowania bez celu. Speedpaint inspirowany perkiem w multiplayerze z nowego Call of Duty Dobrze czytacie. Aż tak nisko upadłem. No, ale jaka kultura, taka sztuka :p

 

ghost_speedpaint_by_ethicallychallenged-d34fcth.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnij to w kolor a będziesz mistrzem! :D Te krzewy na głowie - świetnie zrobione, dużo dało własnoręczne tworzenie pędzla jak widać. No i w tych 2 enviro i tym ostatnim widać już dużo swobodnej kreski. Tego się trzymaj!

 

Aaa... przyczepie się, za pusto na dole, daj coś, fragment munduru z naszywką czy coś takiego, żeby była bardziej określona przestrzeń. Noo... i możesz jechać w kolor ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnij to w kolor a będziesz mistrzem! :D

 

Haha! Niestety to działa w dwie strony: jak jesteś mistrzem to bedziesz w stanie pociągnąć to w kolor :D Może kiedyś, jak sie dowiem co to jest kolor :]

 

Dzisiejszy relaks. Nie mogłem nie zrobić kolejnego zombiaka. Mam nadzieję, że widać kto?

 

zombie_mariusz_p_by_ethicallychallenged-d34hro4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Pudzian grymas zrobił i może nie jest do siebie podobny, chociaż na miniaturce od razu wiedziałem że o niego chodzi. Jak koledzy wyżej napisali, fajnie go osadziłeś w przestrzeni, a z tymi jelitami to ostro pojechałeś =]. Jedna rzecz trochę mnie zastanawia - jego lewa ręka (kontur) jakby łączy się z udem i to trochę zabiera przestrzenności. Może bzdety gadam, ale spróbowałbym je lekko odseparować. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaszka pierwsza klasa, jak na mój gust powinieneś nauczyć się operować olejami i malować laserunkiem, efekt byłby nieziemski. Mogłeś walnąć oczodoły głębiej żeby ukryć że to plastikowa czacha. Bombka niestety inna bajka, lewituje, jest brzydko wyblurowana i wygląda naiwnie w zestawieniu z hiperrealistyczną niemal czachą. Brakuje na niej jakiegoś ostrzejszego światełka czy odbicia. Tło też pozostawia wiele do życzenia, ale znam ten ból. Jedyna rada na to co tu wymieniłem to ćwiczyć sposób pracy, równomiernie malując cały obraz a nie fragmentami na każdym etapie.

 

Wesołych i alleluja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo.. no bo... Ja tak chciałem! Bo chciałem zbudować kontrast między dobrze wykonaną czachą a badziewną bombką, bo czytałem, że powinien być kontrast w obrazku... ;]

 

A tak serio to było późno i czas kończyć, a jak miałem wybierać to wolałem malować czachę bo ciekawsza, no i bombka została "na lodzie". Dzięki za komenty, dobrze wiedzieć, że "forum czuwa" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czacha ma mało wspólnego z anatomią (to dziwne, że często w modelach już główne, duże bryły są zrobione źle, pal licho detale czy mniejsze elementy:/). Nie wiem na ile to wina Twojego malowania, a na ile samej czaszki (stawiam an to drugie). Walorki są cudne. Gdybyś tak dokładnie wyszukiwał różnych przejść kolorystycznych jak wyłapujesz przejścia jasne-ciemne, to tworzyłbyś już prawdziwe cuda. Nie bój się przekłamać kolorów. Jak walor gra, to i tak będzie się to dobrze czytało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to wina Twojego malowania, a na ile samej czaszki (stawiam an to drugie). Walorki są cudne. Gdybyś tak dokładnie wyszukiwał różnych przejść kolorystycznych jak wyłapujesz przejścia jasne-ciemne, to tworzyłbyś już prawdziwe cuda. Nie bój się przekłamać kolorów. Jak walor gra, to i tak będzie się to dobrze czytało ;)

 

Hehe, dzięki, ale pewnie źle byś wyszedł na takim hazardzie :] Żuchwa za mała chyba jest na rysunku, pewnie pare innych rzeczy też by się nie zgadzało. Widziałem kilka prawdziwych czaszek z bliska i ta moja plastikowa jakoś od nich specjalnie nie odbiega.

 

Jeśli chodzi o kolor to staram sie powolutku ogarniać pewne podstawowe zagadnienia. Teraz na szczęście będę miał tydzień wolnego od tyrki, więc będzie czas skończyć wreszcie grę Wiedźmin...yyy znaczy chciałem powiedzieć poćwiczyć kolor na martwych naturach. Taki jest plan. Na pierwszy ogień poszły źólcienie. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Na przykład banan wcale nie jest żółty, tylko pomarańczowy. Żółta jest jedynie jego zielona końcówka. Ponadto, banan który tak naprawdę jest pomarańczowy pozostaje żółty mimo swej pomarańczowej barwy. Jeśli gubicie się w tym co wypisuję i uważacie że pieprzę bez sensu to udało mi się wyrazić słowami stan, w którym się teraz znajduję. %]

 

yellows_by_ethicallychallenged-d35sc9b.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicponim>> no tak, tylko skád wziąć tego pazura zadziora? Może jak sie podszkolę w kolorze i dorzucę do miksu jakieś ciekawsze tematy to sie polepszy.

 

Coyote>> Heh, stary... Książkę o bonsai też mam. Wiesz, co mi z tego wyszło? Kolejny zeschły badyl na śmietniku :D Fakt posiadania książki, ba, nawet jej przeczytanie nie zrobi ze mnie ilustratora. Ostatnia ilustracja jaką zrobiłem okazała się "doskonałym negatywnym przykładem na to, że nie należy robić detalizowanych obrazków mając problemy z podstawami". Wolę więc te podstawy ćwiczyć, a póki co pomysły chowam do szuflady na lepsze czasy, jak będę w stanie je już pokazać tak, jakbym chciał. Oczywiście to nie takie proste. To nie tak, że ja nie chcę. Drzemie we mnie ogromna żądza malowania ilustracji. Ja się muszę starać żeby się powstrzymywać. Rozsądek nakazuje mi opanować fundamentalne sprawy i póki co rozsądek góruje, na jak długo, zobaczymy.

 

Całej reszcie ogromne dzięki za komplementy.

 

No i jedziemy dalej po kółeczku, następne w kolejce. Jabłka to tutaj apoteoza pracy nad podstawami, ale nie zapominajcie też o innych artykułach. Na przykład zaświadczam, że jak SSS to tylko papryka, joł!

 

reds_by_ethicallychallenged-d35vvel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - weź się za robotę już a nie nam tu foty na forum wklejasz :P. Kupi se taki lustrzankę i sieje zamęt...

Cytat:"doskonałym negatywnym przykładem na to, że nie należy robić detalizowanych obrazków mając problemy z podstawami" - tak sobie myślę, postaci wychodzą Ci całkiem nieźle więc może dodawaj po trochu do nich jakieś otoczenie, próbuj osadzać je w jakimś świecie. Mam tu na myśli aspekty typowo techniczne np koncepty ale nie na rozmazanym zasugerowanym tle tylko osadzone już w jakimś świecie, tak żeby grało światełko, ambient itp. Skoro i tak w większości będą to ćwiczenia, odpuściłbym na razie fabułę i potraktował to jako wstęp do większych, bardziej rozbudowanych ilustracji. Stary już jestem i bzdury gadam ale zawsze można spróbować. Pozdro600wpytegit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności