Skocz do zawartości

Teczka 2D: polka dot


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jako że ostatnio mam trochę więcej do czynienia z rysowaniem, postanowiłem pokazać parę rezultatów

 

kompozycja zadana i nauka miękkich ołówków

33050041.jpg

 

architektura z fotografii, trening naturalnych materiałów;)

16544499.jpg

 

krajobraz górzysty i dom pianisty;) z wyobraźni

58478128.jpg

 

postać z natury, nauka bardziej proporcji. palce schowały się za poręczą;)

15449531.jpg

 

ołówek, 70x50.

chętnie wrzuciłbym coś bardziej dokończonego ale trochę powoli rysuję.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O czyli jednak architektura? Osobiście mam nadzieje że tak. :)

 

Co do prac to ta z wyobraźni najfajniejsza, mam wrażenie że kamieniami, trawą i drzewami zbudowałeś nie taką skalę jak trzeba ale pomysł/projekt i nastrój git.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil.ochel - dzięki, starałem się. drewno to procedural;)

 

RA - kamienie to otoczaki, pianiście często wylewa szambo. dzięki, udało się ale nie na długo. polecili mi nad sobą popracować;)

 

Gotham - dzięki za dobre słowo:] architektura, choć próbuje się mnie zniechęcić pozostaję wierny przekonaniom rofl. tylko skąd to 'jednak'?;)

pozdrawiam.

 

Vorek - dzięki, weteranie! to fakt, lepiej czuję się w technicznych formach. przy postaci nie pozwolili mi jechać na oko, pozostało wykreślanie elips zamiast stawów;)

pozdrawiam.

 

maciekG - chciałbym! minie sporo czasu, nim przełożę teorię na działanie łapy. spinam się tak nie tylko w rysunku a wszędzie gdzie mam zbyt wolny wybór. taka natura, nie znoszę czystego arkusza! ale bywam też wyluzowany;) pozdr

 

peter_muler - dziękuję, starałem się na ile dali czasu;) pozdrawiam!

 

JunioR - dzięki, dla takich pochwał warto wstawać z rana! yo²

 

Joel - płacę za kreskę niebotycznym czasem wykonania a i tak idzie się połapać że to fuszerka. gra nie warta świeczki!

 

leander - dziękuję, jestem leniem. przy dwójce się spieszyłem z niechlujstwa, trójka wymęczona od podstaw pod publikę. przy walorze najszybciej się nudzę, popracuję więcej jak należy i poprawię to. pozdrawiam

 

nie spotkałem się jeszcze na forum z wizytówką ale jestem ciekaw waszej opinii. docelowo standardowy słowiański format 9x5cm. ocenie podlega całość a przede wszystkim strona praktyczna. jestem zielony w kwestii DTP i nie wiem czy muszę to specjalnie separować do CMYKa, czy TIF wystarczy. nie mam nawet drukarki. mam za to za ciemne monitory i pewnie przejarałem. btw, eksperci od typo, wyżyjcie się:)

 

 

30410792.jpg

Edytowane przez polka dot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka dla mnie ok. Tym bardziej że dla kobiety. Od typo ekspert nie jestem ale czytałem gdzieś żeby zwiększyć czytelność i poprawić odbiór należy stosować do trzech czcionek w obrębie jednej pracy/ strony - jakoś tak. Mogę się mylić i nie wiem jak to ma się do wizytówek. No i też kolejna ważna wyczytana rzecz nie strechować czcionek.

Z tym że mówię - nikła ma wiedza tutaj.

p.s. Imię i nazwisko bym powiększył żeby dominowało na całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To biuro nie ma żadnego loga? Słabe zagospodarowanie przestrzeni, za dużo pustej bieli no i ta agrafka to straszna tandeta... jak już postanowiłeś zamknąć tekst w podłużnym bloku tekstowym to trzeba było wizytówke zrobić w pionie a nie w poziomie (zwiększyłby sie font i zapełniłoby to pustą biel), osobiście wolę grubszy font ten zalatuje Arialem albo Franklin gothic bookiem (mowa o Biuro Rachunkowości)... ogólnie taka zwykła właściwie bez żadnego pomysłu i projektowania, taka w 5 minut :P pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conieco się muszę zgodzić z Rotcorem, tzn może nie w kwestii nie zagospodarowanej przestrzeni, bo sam uważam, że wizytówka powinna być minimalna, a jeśli ma mniejszą czcionkę to tym bardziej, wręcz zmusza czytelnika do przyjrzenia sięi przeczytania, ale kolorystycznie rzeczywiście jakoś tak zwyczajnie, i ten spinacz... strasznie nie pasuje, według mnie. Oj stać Cię na więcej. ;)

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło między znakami jest fatalne. Wokół "z" oraz między "Wieloletnie" i "doświadczenie" zieją kaniony, potem jest niewiele lepiej; natomiast cała linijka "Osoby (...) biegłego" jest o wiele za ciasna. Zmień proporcje bloków tekstowych, aby lepiej rozłożyć tekst. Zastanów się, czy przy tym stopniu liter nie byłoby lepsze wyrównanie do lewej zamiast justowania. Światło powinno być wszędzie równomiernie rozłożone; pilnuj, by nie zostawiać sierot (to znaczy wiszących spójników).

Lepsza wersja z klawiaturą, ale ta wyglądałaby lepiej, gdyby była ustawiona przy brzegach ulotki (uwzględnij spady).

 

Wiem, że narzekam i nie jestem ekspertem, ale naprawdę można to lepiej rozwiązać.

Edytowane przez karola-j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za cenne uwagi karola-j. nie mam pod reka wersji z wyrownaniem tekstu do lewej, ale sam bylem za tym rozwiazaniem. wersja z kalkulatorem nie podoba mi sie, nie lubie pchac na sile zdjec ale razem z Luckiem piszecie o marginesach wiec zapewne macie racje. brak mi zmyslu estetycznego - staralem sie postawic na czytelnosc. jeszcze raz dzieki za wskazowki, bede pamietal nastepnym razem

 

pozdrawiam,

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tym wypadku zdjęcie po prostu lepiej się prezentuje, w żadnym wypadku nie sugeruję, że należy wszędzie na siłę pchać fotografię. Co do marginesów, jeśli je zmniejszysz, a zajmowane przez nie wcześniej miejsce poświęcisz na zwiększenie szerokości bloków tekstowych, program lepiej poradzi sobie z justowaniem, bo będzie mieć więcej miejsca na dzielenie wyrazów i może obędzie się bez wyrównywania do lewej, natomiast za ciasny wiersz nabierze oddechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o same ulotki...napisz pierw czy macie to zamiar drukować w warunkach domowych czy idą one do drukarni. Jak w domu to rozumiem białe tło i banalną kolorystykę. Ale tak...przede wszystkim za dużo tekstu, informacje powinny być podane czysto, szybko i przejrzyście, najlepiej jakoś fajnie wypunktowane usługi itd ;) 99% ludzi jak bierze ulotkę do ręki i się nią w żaden sposób nie zainteresuje po prostu ją wyrzuca. Natomiast jeśli chcecie iść z tym do drukarni to pomyśl o rozmieszczeniu treści po obu stronach.

 

Widziałem wcześniej też pytałeś o CMYK, tak w druku wymagany jest CMYK jak i rozdzielczość 300 DPI oraz marginesy z reguły 3mm z każdej strony. Wejdź na stronę http://www.drukarniasiedem.pl/ , tam dla pewności możesz popierać szablony do projektowania ;)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności