Skocz do zawartości

Teczka 2D: Joel Farby joelne


Joel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rotcore - Może tak zrobię, czemu nie, tak na dobrą sprawę, to w tej pracy gnieździ się jeszcze cała masa mojego lenistwa, brak czasu to jedno, ale są w tej ilustracji miejsca, do których się przykładałem i są takie, które potraktowałem na odczepnego - byle by było.

Tego chcę się oduczyć i mam nadzieję, że kolejna ilustracja będzie trzymała poziom. Tak czy siak jestem w miarę zadowolony, bo wreszcie zrobiłem ilustrację xD.

Cyanide - Jedni w lato jeżdżą na rowerze, a inni siedzą wdomu zgarbieni na zmianę przy sztaludze i przy komputerze ;D. (lol jaki rym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na środkowym koniku ciepłe światło. Na dwóch pozostałych odwrotnie. Dość dziwnie to wygląda nawet pamiętając o oddziaływaniu zbroi. W ogóle tak patrząc na cały obrazek to bardzo niebezpiecznie ładujesz ciepło z zimnem i nie jestem pewien czy do końca w słusznych miejscach.

 

No i nadal widzę mocny szkic. Szczególnie kopyta i oba koniki po bokach :) Wniosek? Kolor, kolor, kolor. Nie wiem czy jeszcze jesteś żywy, ale wypada Cię jeszcze podręczyć.

 

Nie rozumiem tylko czemu aż tak narzekam. Zbroja Ci wyszła. Zazdrościć można. I klimacik też już całkiem w dechę.

Edytowane przez Łukasz Witkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Łukasz, tu nie mam jak się bronić. Po prostu widać, że robię coś takiego po raz pierwszy - Tu daję fajne światło, tam też daję fajne i o ile lokalnie jest ok, tak jak w naszej dawnej Rzeczpospolitej każdy sobie rzepkę skrobie, to cały kraj w nieładzie ;).

Dużo rzeczy mnie rozprasza, dopiero uczę się pracować na tak wielu płaszczyznach, mimo to sprawa z końmi jest wytłumaczalna: Ten na przedzie nie ma takiego oświetlenia jak pozostałe, bo po prostu wyprzedza cały kordon i nie jest pod tak silnym wpływem światła z bramy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kolorkach to ja tam sie nie znam za bardzo, ale moze jakbys zmienil kontury.. bo wiekszasc z nich jest rozmazana np. na jasnoglowej lasce i konikach to tak jakby kolor nie miescil sie w formie tylko sie z niej wylewal oraz mam wrazenie ze tony nakladane sa w sposob troche chaotyczny i jednym pedzlem i dodatku jednym rozmiarem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam skończoną pracę na zlecenie, ten obraz, to połowa zlecenia, drugą połową jest paladyn, którego szkic już pokazałem. W sumie to w samej gitarze nie było za wiele do roboty, jakiegoś oszałamiającego oświetlenia, czy ułożenia, więc bez rewelacji, no ale robota skończona a kasa do kieszeni w pada, więc banan na twarzy. Co prawda, jak zobaczyłem tą gitarę to pomyślałem, że takiego czegoś nawet w domu bym nie chciał mieć, no ale cóż, ja tu tylko sprzątam xD.

 

EDIT: A, byłbym zapomniał, rozmiar 80 cm na 30.

 

EDIT 2: Tak przy okazji spytam - co z tą sondą na Chc ? Już nie tyle sonda a wyniki powinny być xD. Nie no rozumiem, że ktoś może nie mieć czasu czy coś takiego, tak z ciekawości pytam

dscf1472.jpg

Edytowane przez Joel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Icecold, właśnie krzywo, bo byłem prawym człekiem i od linij i tym podobnych ustrojstw stroniłem cóż, interes to chyba inna bajka nie? Na gryfie bałagan, bo kilka razy resizowałem i przedłużałem, ale się spodobał zleceniodawcy, więc nie poprawiałem syfu na białym tle. Biorę 260 zł, dla mnie to na razie jest ok, zazwyczaj brałem najwyżej 100, teraz pod żadnym pozorem nie mam zamiaru robić poniżej 100, a za 100, to robię na małym formacie i bez żadnych wymyślnych fanaberii - jaka praca taka płaca, dla groszy nie będę się wykrwawiał.

 

EDIT: A że wiesz, to połowa zlecenia, bo druga praca też za 260, więc razem 520, to dla mnie ok, ale jak zyskam i doświadczenia i skill podrośnie i klientela się poszerzy, to będzie więcej, proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, do momentu kiedy spojrzałem na jej główkę myślałem, że to meg łorior :] No cóż - rzeczywiście... "niewielka" pomyłka...

Uwaga Icecolda co do gryfu trafna, ale nie wiem czy to nie wina zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi wam o te śrubki przy gryfie, to było już późno i potraktowałem je z "artyzmem" i są takie trochę chaotyczne, no ale cóż, pytałem się częstokroć jaśniepanią pieniądzedającą, a ta mówiła, że jest super, więc szalone śrubki zostały ;). Jeśli chodzi o ten brud dookoła, to jest to efekt poprawek, ale to samo co wyżej - dlatego zostało ;).

Jedyny chyba efekt uboczny zdjęcia, to gradient lecący z góry na ciemno, rozjaśniając w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie! To ja ! (jak się strzygłem xD)

 

Ale ten gupi imageshack mi straszne mleko zrobił z pracy !

 

EDIT: Próbowałem kontrast podciągnąć, ale to nic nie daje, czy to może wina samego serwisu? Czegoś takiego jeszcze nie miałem...

 

autoportret2r.jpg

Edytowane przez Joel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ktoś Cie pobił? to limo wygląda fatalnie! o nosie nawet nie wspominam! ;)

 

Nie każdy może pochwalić się urodą xD. Nie no prawdopodobnie to "limo" jest efektem 6 godzin snu dziennie (i tak sporo).

 

Icecold - załapałeś o co chodzi z tym limem ;D

 

emmilius obczaiłem o co chodzi, kiedy zobaczyłem, że to nie w uploadzie, ale na dysku wygląda tak samo mlecznie, to ogarnąłem, że to z powodu zapisu w jpeg'u, zapisałem w bmp i jest git.

autoportret2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, może się nie przyjrzałeś? Sama różnica polega na tym, że wszystko jest po prostu żywsze, nieco bardziej skontrastowane.

Ustaw sobie dwie wersje obok siebie, jeśli nie zobaczysz żadnej różnicy, to znaczy, że muszę na poważnie o tym limie pomyśleć ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joel jedna rada, zmien sobie avatar bo laski bedziesz odstraszac wygladem zombie ;]

 

A od ciebie będą uciekały, bo się przestraszą, że je sprzedasz jakiemuś grubasowi z kosmosu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha wyglądasz jak jakiś skacowany i najwyraźniej to wcale nie wina imageshacka drogi kolego ;>

zapuść pejsy, bo dobrze rokujesz na wolverina ;p

a tak poza tym świetny portret, super mi się charakter podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sprawa mości panowie. Mam zlecenie, od którego jeśli dobrze się powiedzie, może się potoczyć cały łańcuch następnych. Dlatego właśnie proszę o ogólną mobilizację ;D.

Jak już wcześniej pisałem robię fanarta na zlecenie, w tej chwili jest w wersji cyfrowej, a na płótnie już leży podmalówka. Jeśli chodzi o cięcia, i kadrowania, to sprawa jest zamknięta, nawet jeśli popełniłem trochę błędów, proszę raczej o ogólne rady, ma być warcraftowo, kozacko i na tyle w porządku, by nie płakać dając za to 260 zł(ehh, tak tak, gorsze), tyle. Sam rozważam, żeby ewentualnie rękę zadającą cios opuścić na dół za niego, tak jakby uderzał od boku. Z góry dzięki za rady.

 

EDIT: O o i nawet się głębiej wkopię, bo dam referencję pancerza - http://lightsfury.files.wordpress.com/2009/10/paladintier10.jpg

paladynpodmalwka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieczytelne to jest...ja tam zadnych rąk nie widze.

bryly tez w tym nie ma...

to co mi sie podoba to twarz.troche brudna miejscami.tzn. kolory..ale mimo to jakos sie tak wybija patrzac na reszte. :) co nie zmienia faktu ze jest nieproporcjonalna do ciala.

tak mnie sie zdaje ;)

260zl bym nie dal. :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego że nie jest skończony to Joel prosi o pomoc - tak mi się wydaje. Faktycznie trochę mało czytelny. Kolory ok, tylko trzeba by było je uzupełnić jakimiś gradientami, ale to już pod koniec dla podkręcenia klimatu. Rozważałeś inne kardy/pozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek - dzięki wielkie za szczerą opinię

 

tr3buh - tak się składa, że masz rację, dzięki

 

emmilius - dokładnie o to mi chodzi. Powiedz tylko o co chodzi z tą czytelnością, bo jeśli chodzi o to, że brak detalu, to dlatego, że w tej chwili są tylko kolory mniej-więcej rozmieszczone, z tymi gradientami też trefiłeś. Jeśli chodzi o kadry, pozy to rozważałem, ale jakoś tak wyszło, może z powodu niekonsekwencji, trudno, zostanie tak. Przede mną jeszcze detal, poprawienie proporcji (o właśnie, nieźle sobie łamałem głowę nad tą głową, pokażcie czy jest za mała, czy za duża, czy źle umiejscowiona), w ogóle możecie mi szczerzej wyjaśnić, gdzie skopałem proporcje, overki mile widziane. No i oczywiście światłocień. Chętnie wysłucham sugestii. Dzięki za odzew panowie, właśnie teraz mi tego potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detal jeszcze nie. W sumie chodzi mi o wydobycie bryły światłocieniem tak jak to zrobiłeś na twarzy. Dlatego jest mało czytelne a w szczególności ręce które tutaj są imo ważne. Uważam tez że na pewnym poziomie doświadczenia niektórzy powinni zaczynać od lineartu to pomaga przy prackach które nie są speedami. Lepiej można wtedy zadbać o proporcje i łatwiej "wyrenderować" bryłkę. To tak z autopsji. Ile masz czasu ogólnie? I docelowo co idzie na handel? DP czy płótno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, nie mówię, że teraz z detalem, głupi nie jestem ;D ( nie aż tak). To co mówisz, światłocień, tylko, że z twarzą, to było łatwo, bo wystarczył extended rimlight i do widzenia xD, więc kwestia oświetlenia nie jest tak łatwa, do rozwiązania, muszę po prostu trochę podumać i popatrzyć co, jak i gdzie ma "bounce'ować" ;). Powoli się niby uczę zaczynać lineartem, ale jeszcze sobie takiej konsekwentności w tym nie wyrobiłem, cóż, może z czasem przyjdzie. Rączki nieczytelne, bo prawie ich nie ruszałem, z resztą mam malutki dylemat z lewą ręką, no ale to też się jakoś załatwi, może poszukam refki, albo siebie zfocę. W sumie to nie czuję się jakoś ograniczony czasem, ale jeśli mam być pesymista, to powiem: Co najmniej 2 tygodnie, to by było w dobrym smaku w stosunku do klienta, ale planuję się wyrobić z tym w najdłużej kilka dni. Płótno idzie na sprzedaż, DP jest dla mnie, dla was i dla eksperymentów, jak DP będzie dobre, startuje z farbami, wygodna metoda, bo jeśli już mam stricte refkę, to praca mi idzie gładziutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor ogarniasz calkiem fajnie, tak obserwuje teczke i widze ze regularne cwiczenia naprawde dobrze wplywaja na twoje obrazki :) Jesli robisz taka scene, w ktorej nie unikniesz detalikow, szczegolow itd to musisz pamietac ze najwazniejszy jest "poprawny" zarys calosci. Jesli decydujesz sie na taka droge, w ktorej szybkimi plamami dzialasz od razu pod katem palety kolorow to musisz byc przygotowany na to, ze poszczegolne elementy typu reka, twarz, dlon etc bedziesz musial po prostu rozrysowac, aby uniknac przeklaman i powaznych bledow anatomicznych. Dlatego jak wyzej zostalo wspomniane, fajnie miec taki maly szkic z wstepnymi kolorami, bez przykladania wagi do detalu itd a oddzielnie zrobic sobie szkic z poprawnie wyrysowanymi elementami. Mysle, ze wtedy bedzie ci latwiej ogarnac calosc bo tak kreslic po tak zagmatwanym zarysie nie jest tak latwo, a jesli juz sie na takie cos brac to trzeba pamietac o maxymalnym upraszczaniu aby bledow uniknac jak najmniej. Potem detal itd. Co do upraszczania i wyciagania formy, ksztaltow zrobilem kilku minutowego overa, ktory moze ci pomoze, a moze nie :)

pozdrawiam

 

paladynpodmalwka2darov.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności