Skocz do zawartości

Udder World


mookie

Rekomendowane odpowiedzi

Pracę tę wykonuję na międzynarodowy konkurs Blendera, stąd też wykorzystuję ten właśnie program (hmm, generalnie to cały czas w nim pracuję). Temat to "Other World", który samozwańczo przemieniłem na "Udder Wolrd" - moja scena ukazywać bowiem będzie krowę w czapce-pilotce siedzącą na katapulcie, wycelowaną w kierunku majaczącego na niebie księżyca. Wydarzeniu będą przyglądać się krowy ze stada, zaopatrzone w kask ochronny na wypadek jakiegoś nieszczęśliwego wypadku. Oto dotychczasowe postępy pracy.

 

Koncept (w tle znajdzie się stado krów).

 

katapulta.th.jpg

 

Rozpakowana katapulta.

 

20284740.th.jpg

 

No i krowa ze stada.

 

krowa.th.jpg

Edytowane przez mookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pomysł zacny. Ponieważ WIP to pozwolę sobie powiedzie co mi leży na wątrobie ;]

 

1. "Malina" ma rozszczep nosa i brak kopyt (jeżeli to krowa kartonowa to się nie czepiam).

 

2. Ramię wyrzutni powyżej zaczepu jest ugięte ku ziemi, a przecież nie działa tam na niego już siła reakcji (chyba, że to masa Maliny-Pilota wywołała ugięcie :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cojots - to scena kreskówkowa, wybacz więc niedociągnięcia anatomiczne. Co do katapulty to jest ona ugięta pod naciskiem pilota - ledwo z tego wybrnąłem, albowiem większość znalezionych przeze mnie tego typu maszyn tę "łyżkę" mają o wiele krótszą, ale znalazłem szczęśliwie kilka prototypów, które pasowały do obrazka.

 

Pierwszy etap teksturowania katapulty.

 

kolorm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak to planuję rozstawić. Nie wiem jeszcze gdzie postawić krowę trzymającą w pysku linkę do zwolnienia katapulty - logika nakazuje umieszczenie jej po prawej stronie, ale najchętniej dałbym sznurek tej po lewej stronie kadru. Krowa na katapulcie będzie jeszcze rzeźbiona.

 

plannf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że tak jest bardzo dobrze. Zawsze sobie można jakoś w głowie uzasadnić siedzenie tyłem (np że pilot tak na prawdę nie wie w co się pakuje) a kompozycyjnie to zdecydowanie lepiej wypada. Wydaje mi się jednak, że jest za dużo przestrzeni między pilotem a księżycem w kadrze, albo to pilot jest za bardzo z lewej strony usytuowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krowa siedzi tylem do kierunku wystrzelenia dlatego, ze trzyma w ... kopytach ... sznurek od wystrzelenia / spust czy cos takiego. Po wystrzeleniu bufory nadają jej lekką rotację i w czasie lądowania powinna być obrócona już kopytami do powierzchni księżyca.

Proste ? :)

Fajnie się szykuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpta - dzięki, ale chyba zostanę przy tym kadrze.

arTooro - może nie będzie tak źle... w razie czego dorobię jakiegoś ptaszka :D

KaeMS - dzięki, dobry pomysł

RA - wezmę to pod uwagę

briz - być może, ale nie mam pomysłu, jak to zmienić...

 

Ponieważ terminy gonią zakończę już chyba prace nad modelem wystrzeliwanej krowy. Jeszcze lampa naftowa po prawej stronie, trawa, jakieś drobiazgi i tekstury.

 

krowaao.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobny postęp prac; dojdą jeszcze jakieś roślinki, celownik na katapulcie (dziękuję Sebie za pomysł!), poprawię też nieco budynek w tle. Sprawdzam też różne ustawienia świateł dla uzyskania ładnej, nocnej sceny. Jak widać będę musiał jeszcze nad tym popracować.

 

scenka.jpg

Edytowane przez mookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szykuje się superpraca:) Trzymam kciuki:)

Proponuję zmienić trochę kadr. Kamera nieco w dół i w lewo, katapultę ustawić trochę pod górkę - wszystko tak, by księżyc znalazł się na linii strzału. Dodałoby to też dynamizmu bo fajnie by było zasugerować sam moment wystrzału.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha - super :). Ale kompozycję bym jeszcze przemyslał, bo Ci ramkę rozwalają na razie obiekty. Umiejscowienie lampy naftowej bardzo nieszczęśliwe - tak na mój chłopski rozum powinieneś mieć trzy points of interest a masz cztery imho. Jakoś mi wzrok po prostu ucieka z tej pracy - a szkoda ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zegnij łyżkę mocniej tam gdzie jest lina? (tzn. łagodnym łukiem aż do liny, potem ciut ostrzejszy zakręt, dalej łagodnym łukiem aż do krowy). Wydaje mi się że to powiększyłoby napięcie. I oczywiście kształt liny pod łyżką trzeba by zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E ja bym dał jednak krowe tyłem. Przynajmniej dla mnie fakt że siedzi tylem do kierunu jazdy dość mocno rzuca sie w oczy. Pokaż jej plecki a jak cchesz pokazywać krowie fronty to masz przeciez całą obsługe naziemną do dyspozycji.

 

W tym momencie robi to takie wrażenie jakbys wiedział że powinna być tyłem ale nie chciałeś pokazywać jej tyłka albo bardzo chciałes pokazać fejsa. no to posadziłes ją tak jak jest i udajesz że nie wiesz o co chodzi.

 

Wygraj temat pleców krowy. Zrób jej fajne futro i dajmy na to mocno przerażonego karalucha albo plecak z kanapkami albo dodatkowe zbiorniki paliwa bo droga daleka tudzież spadochron i w droge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności