Skocz do zawartości

Oficjalne logo Euro 2012


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

okuligowski, mylisz sie, albo przynajmniej czesciowo sie mylisz...

1. to jest logotyp. czy tez jezeli ktos chce to tak nazywac moze to robic.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Logotyp_%28grafika%29

2. masz racje, chociaz tylko w przypadku jezyka polskiego tego od rady jezyka polskiego... a ile on ma wspolnego z jezykiem polskim najlepiej widac na forach, i w bramach. hehe

 

co do samego logo, ktorego w watku nie widac. bo rozumiem ze chodzi o ta wersje z kwiatkiem... to mnie sie zupelnie nie podoba. zwlaszcza ze wyglada jakby to indonezja organizowala mistrzostwa europy hehe.

ale ogolnie przegadane, a symbolizm jakis naciagany strasznie.

chociaz takie kobiece bardzo to logo, w sam raz dla tych panienek co to biegaja za pileczka i smyraja sie po posladkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kengi chyba jednak miałem rację w punkcie 1. :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Logo

cytuję:

"Od strony formalnej logo powinno być schematycznym, ale starannie opracowanym rysunkiem, i może składać się

 

* tylko z logotypu (stylizacji literowej)

* tylko z elementu graficznego będącego symbolem

* lub też zawierać połączenie obu tych elementów.

"

 

Logotyp to jest część literowa logo. Logo Euro jako całość nie jest logotypem bo składa się również z tzw. sygnetu :)

 

A co do punktu drugiego... skoro artykuł jest po polsku to trzymajmy się języka polskiego :D Żadna wymówka, że na forach ludzie nie używają poprawnej polszczyzny. Artykuł to nie jest zwykła pogaducha między kumplami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jak napiszemy logo czy logotyp w tym kontekście to i tak każdy wie o co chodzi wiec o czym tu dyskutować ?

czy to jest forum nadmierne do upadłego polszczyzny ? myslałem ze tu raczej zajmujemy sie 3d , cg.

 

 

Co do logo to 5 min w corelu nic wielkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co do logo to 5 min w corelu nic wielkiego"

 

to ciekawe czemu nie poświęciłeś na to 10 minut więcej niż oni, nie wysłałeś na konkurs i nie zgarnąłeś miliona złotych, czy ile tam było nagrody.

 

nikt nie podał do publicznej informacji o takiej możliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tja, a znak nike to sie robi tydzien conajmniej. w logo nie chodzi o to ile czasu trzeba je robic, ale jak trudno je wymyslic, liczy sie przede wszystkim pomysl.

 

" Logotyp to jest część literowa logo. Logo Euro jako całość nie jest logotypem bo składa się również z tzw. sygnetu :) "

tja, a w moim linku jest inaczej i kto ma racje?

 

a poprawną polszczyzną mufią tez zulki spod monopola. a ty mowisz o oficjalnej normie jezykowej. ale moze skonczmy ten temat bo tu o logotypa idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo oddaje wrazenie cepelii lub sklepu zabawkowego. Moim zdaniem nie trafione.

 

Ps. swoja droga czerwone powinno byc na dole a biale u gory. Ukraina ma barwy ulozone odpowiednio, a nasz kraj juz nie:). Takie ustawienie kolorow pewnie nie odpowiadalo designerowi, lecz w ten sposob Polska stala sie Monako:)

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie, ja myslalem ze tylko w legendach juz istnieja ludzie, ktorzy twierdza ze logotyp to znak graficzny. Autora tekstu na wiki powinni wychlostac.

Co do logo to 5 min w corelu nic wielkiego

Takie teksty to juz nawet przestaja mnie smieszyc. Praktycznie kazde logo mozesz zrobic w 5 min w corelu. Ale tutaj glownie placi sie za pomysl nad którym spedzasz kupe czasu.

Co do samego logo, imo nie jest zle, ale szalu tez nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmowcą (ola-f).podobaja mi sie kolory, podoba mi sie odejscie od plaskiego tivienowego trendu w logach, podoba mi sie ideologia jednak logo powinno opowiedziec to co bylo w filmiku a chyba nie do konca tak jest. ogolnie moglo byc sporo gorzej wiec jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo to bylo w przypadku olimpiady w Pekinie - z reszta przepieknie zgrane z cala oprawa wizualna imprezy. Tutaj jest... obrazek ;).

My zawsze lubimy wszystko lepiej i koniecznie inaczej niz reszta swiata wiec i "logo" mamy w kwadrylionie kolorow, ze szczegolikami ktore na pomniejszonej wersji sie gubia (w szescianiku tulipanek, w tulipanku ludzik - moze jak dadza lepsza rozdzialke sie okaze, ze ludzik ma oczka i buzie?), niemozliwe badz cholernie trudne do ladnego odwzorowania w jednym kolorze - ale co tam. Creating History Together!

 

Swoja droga czemu w newsie nie ma tego loga tylko jakis napis od czapki? Caly czas myslalem ze tylko o ten napis chodzi i juz calkiem sie zalamalem :D

ja rozumiem komus sie logo nie podoba i wyraza swoja opiniem

 

A tobie sie podoba czy nie? wyraz swoja opiniEM :P

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety, jak zwykle za pozno... bylo juz.

 

a widze ze chlopaki propaguja jedynie sluszna opcje... a co powiecie na to?

za slownikiem pwn: "logotyp - czcionka drukarska zawierająca przyjęty skrót wyrazu"

w calym tym bezsensownym gadaniu czym jest logotyp forsujecie jedyna sluszna opcje. a w zaleznosci od zrodla mozna interpretowac dosc dowolnie. wiec sie chlopaki nie spianjcie... proponuje co by jakis miszcz moderator wywalil te jalowa dyskusje (w ktora sie dalem wmanewrowac, pardon) albo chociaz wywalil do osobnego watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło być gorzej - pomyślcie co by się stało, gdyby logo zaprojektował zespół od nowego allegro ;) Nie ma co narzekać - balansuje trochę na granicy tandety, ale przecież takie są nasze kraje :) Ja myślę, że ten motyw kwiatowy można fajnie pociągnąć na ozdobach, bannerach, itd. Najważniejsze to teraz konsekwentnie pozwolić gościowi, który to wymyślił, podzielić się resztą tej identyfikacji wizualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P

tweety mnie ubiegł i zaktualizował niusa :)

W mojej skromnej opinii...to jest całkiem niekiepsko :3 Daje rade logosikowy logotyp. Kolorystycznie moim zdaniem całkiem udany. Nie wiem czy ta cała otoczka o tych wycinankach i tradycji jest potrzebna. Psuje odbiór. Co tu sofoklesowac. Jest kwiatek i tyle.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo nawet spoko. Jedyne co razi to troche pilka za bardzo odstaje i jest za duza w porownaniu do kwiatkow. Powinna calosc byc bardziej zbita wg mnie. Kolorki fajne. Wzorki fajne.

Moglo byc gorzej :)

 

edit: a i kwiatek powinien byv bialo-czerwony a nie czerwono-bialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Mimo, ze logo wg mnie nienajgorsze, to zaskoczylo mnie to ze tutaj sa dosc pozytywne recenzje. Warto poczytac komentarze ludzi nie zwiazanych z grafika. Pojezdzaja logo z gory na dol. Ciekawe tylko czy to dla tego, ze graficy maja swiadomosc, ze logo to nie taka prosta sprawa, czy cala reszta nie potrafi w tym zauwazyc zadnych pozytywow, albo nie chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie podobnie było w moim przypadku jak u Nezumi. Na początku odniosłem wrażenie wiochy, ale z czasem jak zacząłem się zastanawiać i odnajdywać nowe znaczenia to coraz bardziej mi się zaczęło podobać.

 

Animka z kolei nie za bardzo mi się podoba - widać sporo fajnych pomysłów, ale też równie dużo siermiężnych motywów na siłę nawiązujących do najnowszych trendów (typowo web'owych). Dla przykładu przytoczę animację chłopaków od nas z forum ("Seasons"), od której moim zdaniem Euro2012 jest o wiele słabsza (chodzi mi generalnie o oprawę graficzną i same animacje). Ze słabszych elementów to np. rozkwitające stadiony. Do tego powtórne wykorzystanie motywu przemieszanych panoram miast dość mało pomysłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znośne. Tak gwoli informacji - z tego co słyszałem logo zleciła UEFA jakimś artystom, więc Polacy wcale nie musieli z nim mieć wiele wspólnego :) Co do odwróconych kolorów flagi - kto powiedział, że to Nasze jest spieprzone ;) to Ukraina niech się martwi hehe. Myślę, że mogłoby być bardziej płaskie, a tak poza tym dobrze, że ktoś pociągnął tematykę na łączeniu R z O, dzięki temu jest spójnie. Na pewno wszystkie kobiety się w nim zakochają=)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności