Skocz do zawartości

pojazd schwimmwagen i Jochen Peiper


Rekomendowane odpowiedzi

adam-m - odsyłam do fotki referencyjnej, przypuszczam ze samochód został ubłocony wcześniej niz spadł snieg poprostu.

 

Jeżeli samochód jest ubłocony, to znaczy że nieco wcześniej nie było mrozu i drogi rozmokły. Jeżeli rozmokły to w błocie powinna zostać bardzo wyraźna "rzeźba" bieżników kół wcześniej jadących pojazdów. Potem mróz złapał i przysypał to śnieg, ale nie mógł tego wygładzić do tego stopnia. Wygląda to (droga) teraz trochę jak zamarznięta czapa śniegu na dachu. Nawet, jeżeli spadło dużo śniegu (czego nie widać np. po drzewach) to i tak nie powinien być tak gładki (bieżnik kół waszej wanny zostawiłby silny ślad). Wiem, że to Wip, więc pewnie sporo się zmieni, ale IMO ubłocenie samochodu pasuje raczej na jesień niż zimę. Albo inaczej: za mało śladów zimy na aucie:)

 

Wiem, czepiam się. Ale po pierwsze z sympatii a po drugie: jak odsuniesz go od słupka, to przestanę :)

 

PS. Załączam fotkę drzew po dużym opadzie śniegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Masz racje Marku. śnieg na drzewach się pojawi na pewno, póki co nie tykam tego gdyż zbyt wiele innych rzeczy jest nie skończonych. Oświetlenie mnie martwi, chciałbym pogodzić realia z tamtego czasu z własną wizją i dobrym wyglądem obrazka i tu mam przyznam zagwozdke. Jak obaj wiemy wówczas światło było bardzo rozmyte przez grubą warstwę chmur które uniemożliwiły działanie lotnictwu aliantów. Próbuje to swiatło uzyskac w tej pracy ale kończa mi sie juz pomysły przyznam. Świeciłem juz direktem, plajnem i słoncem i kiedy próbuje uzyskać rozmyty cien taki jak domyslam sie powinien sie pojawić w takich warunkach oswietleniowych pojawiają mi sie dziwne rzeczy , bump mapki nie działaja i w ogóle do bani jest. Najlepiej to widać na cieniu pod samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W złym kierunku to dzieło zmierza. Drogowskaz, pojazd, drzewa, śnieg wszystko z innej bajki. Panie Kliment kolaż z tego wychodzi. Wszystko wydaje się nieprzemyslane. Oj czyżby kryzys formy? Trzymam kciuki i mam nadzieje że wyjdzie to na prostą, bo ma potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

takie klimaty to nie moja bajka...ale trzeba przyznać że całkiem miło się patrzy na wasze modele...przed wami chyba najgorsze-pokazać nam najwyraźniej jak się da to co siedzi wam w głowach. ciekawe ciekawe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablica rejestracyjna wygląda jak wklejona w PS :)

 

Ogólnie wszystko wygląda pozytywnie.

Opona na masce samochodu wygląda sztucznie, ale domyślam się, że to jest materiał tymczasowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już sie tak czepiamy...to czemy sobie kapoty nie naciągneli skoro taka zawierucha:O.

P.S Aha juz wiem czemu klimek go nie odsunie od tych znaków, bo jochen mówi do kierowcy: "nic tam nie jedzie z naprzeciwka?....nie....dobra zwijamy te znaki złom na 40groszy skoczył:)"

Edytowane przez bbandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, nie pytajcie mnie o takie rzeczy... czemu nie maja futer, czemu kabrioletem.. ja nie wiem!:D macie przeciez zdj referencyjne wczesniej w topiku i tam wszystko widac, i błoto na samochodzie i to ze blisko stoi drogowskazu.... ja tu tylko odtwarzam nieudolnie coś ;)

 

A kogo mamy pytać? Autor zdjęcia już pewnie nie żyje... Ale fakt faktem że jazda kabrioletem w taka pogodę... Chyba, że to czego sie nie robi dla zdjęcia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie im ten daszek składany zamarzł.

 

A może by tak kadru uciąć za autem i dać więcej przed nim (ew. przesunąć auto wraz ze słupkiem w prawo?) Żeby było więcej przestrzeni w kierunku w którym jadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

displace śniegu (o ile to displace) za obły troche w miejscu gdzie opony dopiero co przejechały - krawędzie powinny chyba być ostrzejsze. W tej chwili wygląda to troche tak jakby samochód utknął tam już na tyle długo, że w koleiny zdążyło nawiać / napadać. Ubity śnieg w koleinach.

 

czym renderowane tak przy okazji zapytam?

 

 

403_snieg_droga_odsniezanie_slisko_samochod_auto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment, pokusiles sie o piekielnie trudny temat, tzn przedstawienie modelu. ja nawet nie wiedzialbym za co sie zabrac z tym sniegiem i brudem. Ale niestety u Ciebie tez jeszcze to nie wyglada tak jak powinno. nie wiem co i jak poprawic aby bylo lepiej, nie jestem wstanie wyjasnic, ale wierze ze Ci sie uda. Zdolniacha jestes i wciagniesz problem nosem: ]

 

pozdr i czekam na wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, nie pytajcie mnie o takie rzeczy... czemu nie maja futer, czemu kabrioletem.. ja nie wiem!:D macie przeciez zdj referencyjne wczesniej w topiku i tam wszystko widac, i błoto na samochodzie i to ze blisko stoi drogowskazu.... ja tu tylko odtwarzam nieudolnie coś ;)

 

Przede wszystkim tamto zdjęcie jest pozowane, ot zaparkowali "przed" (a nie "w") ;) znakiem i się sfotografowali. Tam jest zupełnie inna perspektywa, auto jest przechylone, a za nim ostry zakręt. Jeżeli już uparliście się na to przyklejenie do znaku, to chociaż cofnijcie je (auto) o metr.

Nie wygląda mi to zdjęcie na "zimowe", trudno sobie wyobrazić, że zimową porą jechali odkrytym autem bez rękawiczek z nieosłoniętymi twarzami. Śniegu tam na lekarstwo. Raczej roztopy wiosenne. Ile jeszcze brakuje do wersji finalnej, i które elementy są już dopracowane, bo tak trudno oceniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o odkrytym samochodzie i poprostu nie wierze. Ludzie to była WOJNA. Ardeny miały być punktem zwrotnym i myślicie że ktoś fingował zdjęcie, bo paparazzi chciał ładne ujęcie sprzedać do Life albo CNN?

Nikt sie nie martwił temperaturą a tym co ma w rozkazie. Grunt by jechało i była do tego beznyna.

Historia się kłania.

Wojtek sorki, ale nie wytrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o odkrytym samochodzie i poprostu nie wierze. Ludzie to była WOJNA. Ardeny miały być punktem zwrotnym i myślicie że ktoś fingował zdjęcie, bo paparazzi chciał ładne ujęcie sprzedać do Life albo CNN?

Nikt sie nie martwił temperaturą a tym co ma w rozkazie. Grunt by jechało i była do tego beznyna.

Historia się kłania.

Wojtek sorki, ale nie wytrzymałem.

 

Nie fingowane a pozowane;) Faktem jest, że przystanęli, żeby sobie cyknąć fotkę przy znaku. Czy Bild działał w inkryminowanym okresie - nie mam pojęcia. Autor wątku odsyła do referencji, a ta znacznie różni się od renderu. I nie ma na niej śniegu, a wersja zimowa Klimenta z rozchełstaną obsługą? Posłużę się cytatem (z pamięci) z Barei: "z mokrą głową w taki ziąb?"

 

Nawiasem mówiąc dopiero teraz zauważyłem, że na znaku wisi karabin;)

 

A tu ciekawostka (z tej samej sesji):

Edytowane przez Faun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek jeszcze raz sory.

Bareja nie obśmiewał wojny a komunę.

W Czterech Pancernych też wszyscy podziwiają Szarika, a w czołgu nie wytrzymywał żaden pies i to totalna FIKCJA.

Zdjecie nie jest ani pozorowane ani ustawiane ani do Bilda czy innej Wyborczej.

Ktoś miał aparat i pstryknął. Zdjecie jest z tego konkretnego okresu.

Wojtek nie robi reprodukcji zdjęcia, a opiera sie jednynie na nim. Dość luźno.

W wojnie nie ma czasu na klimatyzacje, ogrzanie, ciepłą strawę. Zwycieżysz, albo zginiesz, reszta jest sprawą drugorządną

To nie gra na Playa czy X boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faun- Mam i to zdj i jeszcze kilka innych . Właściwie to kilkaset innych z Ardenów. Uprawiasz czyste czepialstwo imo. Była wówczas zima i był śnieg. To nie są domysły tylko fakty. Co za róznica czy oni tam przystaneli po cos konkretnego, przypadkiem czy aby pozowac do fotografii? nie wazne, powstało to zdjęcie takie jakie powstało i nad tym tez bym nie dyskutował. Pisałem również ze zdj jest jedynie inspiracją, punktem wyjscia do tej pracy i ze nie o skopiowanie zdjecia w tej pracy idzie. w załączeniu zdj naszych kolesi wykonane chwile później lub wczesniej( niewiadomo) i kierowca ma rękawiczki co moze wskazywać ze zapewne upału nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faun- Mam i to zdj i jeszcze kilka innych . Właściwie to kilkaset innych z Ardenów. Uprawiasz czyste czepialstwo imo. Była wówczas zima i był śnieg. To nie są domysły tylko fakty. Co za róznica czy oni tam przystaneli po cos konkretnego, przypadkiem czy aby pozowac do fotografii? nie wazne, powstało to zdjęcie takie jakie powstało i nad tym tez bym nie dyskutował. Pisałem również ze zdj jest jedynie inspiracją, punktem wyjscia do tej pracy i ze nie o skopiowanie zdjecia w tej pracy idzie. w załączeniu zdj naszych kolesi wykonane chwile później lub wczesniej( niewiadomo) i kierowca ma rękawiczki co moze wskazywać ze zapewne upału nie było.

 

hmm, to nie ja wywołałem wątek kabrioletu zimową porą;) Zwracam tylko uwagę, że w Twojej wersji auto stoi jakoś dziwnie względem znaku (nie tylko ja zresztą), a na oryginale ma to większe uzasadnienie. U Ciebie wygląda to dziwnie, nienaturalnie. Tyle.

 

P.S. Na klimatyzację, ciepłą strawę czasu nie ma, a na cygarko jest. Ot, taki paradoks;) (Tak mi się nasunęło po obejrzeniu tego dodanego przez Ciebie foto).

Edytowane przez Faun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabrio to Amerykańcy jeźdźili po Ardenach "gołymi" Willis'ami więc ja tam się nie dziwię ;)

Wojciu super idzie! Wóz pierwsza klasa. Jedynie, osobiście poszerzyłbym kadr, ale ja jestem zboczony pod tym względem. Bomba Wojciu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

P.S. Na klimatyzację, ciepłą strawę czasu nie ma, a na cygarko jest. Ot, taki paradoks;) (Tak mi się nasunęło po obejrzeniu tego dodanego przez Ciebie foto).

Widać zrobili sobie chwile oddechu chłopaki, co nie zmienia zasadniczo faktu że mieli napięte terminy i kupe powazniejszych kłopotów na głowach.

 

P.S. piszesz wczesniej: " Nie wygląda mi to zdjęcie na "zimowe", trudno sobie wyobrazić, że zimową porą jechali odkrytym autem bez rękawiczek z nieosłoniętymi twarzami". Powtarzam, wiadomo kiedy to zdjecie wykonano i wiadomo jaka była wówczas pogoda i warunki, a to co piszesz swiadczy albo o nieznajomości historii albo wiadomo o czym, napisałem wyżej. Wiosną 44 front był tylko na wschodzie europy i we włoszech a wiosną 45 to było juz po wojnie.

 

Tomala dłubie cały czas i mysle ze niebawem cos pokaże. Odrobinke cierpliwosci. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. piszesz wczesniej: " Nie wygląda mi to zdjęcie na "zimowe", trudno sobie wyobrazić, że zimową porą jechali odkrytym autem bez rękawiczek z nieosłoniętymi twarzami". Powtarzam, wiadomo kiedy to zdjecie wykonano i wiadomo jaka była wówczas pogoda i warunki, a to co piszesz swiadczy albo o nieznajomości historii albo wiadomo o czym, napisałem wyżej. Wiosną 44 front był tylko na wschodzie europy i we włoszech a wiosną 45 to było juz po wojnie.

 

Opisuję, co widzę: na tamtym zdjęciu śniegu nie ma, na Twoim - po kolana. Więc trochę mi się gryzie widok nieubranych panów ss-manów w odkrytym wozie. Historii i czterech pancernych do tego nie mieszam.

 

Niech tak będzie, nie moja rzecz, mogą mieć nawet sople u nosa. Widać, hydroterapia doktora Kneippa ich zahartowała i nie straszne im były mrozy ;)

Edytowane przez Faun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faun -

poluzuj nieco aksamitkę, Przyjacielu ;)

Render a refka to dwie różne rzeczy, Kliment pisał, że chcą odwzorować sytuację, a nie zdjęcie. Nie widzę też nic nienaturalnego w renderze - pojazd stoi ładnie na drodze, na zdjęciu również jest blisko drogowskazu. Nie wiem jak to jest, chyba wszystkie wątki Klimenta są pełne takich postów, że gwint nie w tę stronę, że żołnierz nieogolony itd. - jakie to ma znaczenie jeśli chodzi o grafikę? To jest WIP, więc fotorealizm jeszcze nie jest konieczny, autor nie ubierał postaci ani nie przydzielał im sprzętu. A praca jest według mnie już w tej chwili świetna, enviro bije niejedną wizkę na tym forum. Ślady o których pisał Loki to jedyne, co faktycznie może wyglądać nienaturalnie, chociaż w finalnej wersji pewnie nawet tego nie będzie widać, więc to szczegół. Dla mnie - już na tym etapie rewelacja.

 

alig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności