Skocz do zawartości

pojazd schwimmwagen i Jochen Peiper


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jonasz_Real - ja uważam ze mam za mało :P

Dunuś - dzieki, oby sie twoje słowo stało ciałem ;)

hcpiter - materiał oczywiście wipowy, dziadzia tetryk mrys mi zarzucił onegdaj że zawsze robie jakies szarobure, zielone ewentualnie zółtawe w wipie... to chciałem coś inaczej, ze zdaniem Prezesa GMSu trzeba sie liczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter - materiał oczywiście wipowy, dziadzia tetryk mrys mi zarzucił onegdaj że zawsze robie jakies szarobure, zielone ewentualnie zółtawe w wipie... to chciałem coś inaczej, ze zdaniem Prezesa GMSu trzeba sie liczyć ;)

hehe :) Pamietaj, straszysz "stażem" trzeba słuchać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

pierwsza zajawka końcowego kadru, uprzedzam ze moze sie jeszcze troche zmienic ale ogólnie chciałem pokazać zamysł. Trzeci render po lekkiej obróbce na bardziej zimowy w szopie( tez raczej testowo niż finished):

01dd4c130e9ce6e6.jpg

4f61d5426af692f6.jpg

a172f5117659d9ba.jpg

 

Czarne obiekty na samochodzie to efekt przesiadki z mentala na wireja, bedzie poprawione z czasem ;)

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panie Kliment :) Swietnie to wyglada.

Nie wiem czy kierowca nie jest troszke za maly.

Orcher slup musi byc blizej bo oni go obczajaja :)

Snieg super tylko ten z tylu troszke za plasko.

Bedzie czad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie za blisko słupka, ruszając musieliby się o niego otrzeć. Zresztą napis wołami stoi na znaku, więc widać go pewnie ze stu metrów, a oni jak sroka w kość, jakby tam cały Mein Kampf wypisano maczkiem. Pojazd jakoś tak nienaturalnie wciśnięty jest w ten drogowskaz. Ślady opon na śniegu takie delikatne, a to przecież kawał żelastwa. Dlaczego koło zapasowe jest ośnieżone? ;) No ale nie czepiam się, rozumiem, że zarys dopiero;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na scenkę fajny, wykonanie już mniej. Te wycięte postacie z dawnych zdjęć, kiepsko się komponują z pojazdem.

 

 

Witam, postacie będą wymodelowane, zależy nam szczególnie na stworzeniu postaci Joachima Peipera (ten po lewej).

Peiper musi być podobny i stąd też moja prośba żebyście zasugerowali wszelkie zmiany które wydają wam się konieczne do upodobnienia tego modelu do oryginału :D

 

Tutaj kilka fotek Peipera:

peiperall.jpg

 

A to dzisiejsze pierwsze bohomazy w zbrushu + szybkie włosy i brwi w ps'ie dla podglądu. Wszystko dosłownie pół godziny bo dzisiaj dopiero zmapowalem bazę :D

jochen1f.jpg

 

Więcej o scence dopisze Wojtek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ok, scenka nasza jest zaczerpnięta z pewnego zdj z lat wojny i ma swoja historię.

 

1da190c6836f99a0.jpg

 

Jak widac stoją bardzo blisko drogowskazu ;)

 

Zrobiono je podczas zimowej kontrofensywy niemieckiej w Ardenach. Na zdjęciu esseman z cygarem to scharfurer ( sierżant) Ohner jesli dobrze pamietam. My chcemy zamiast niego wsadzić do scenki obersturmbannfuhrera ( podpułkownika) Joachima Peipera który dowodził szpicą wojsk atakujących czyli tzw. "kampfgruppe peiper". Dlaczego? W wielu powojennych ksiazkach to zdj wystepuje z błędnym podpisem że ten gosc z cygarem to własnie peiper. Byli do siebie podobni i nosili podobnie sfatygowane czapki. Smaczku dodaje fakt iż w malmedy niemcy dokonali mordu na ok 70-ciu amerykańskich jeńcach i stąd ta pomyłka z podpisami zdjeć w róznych ksiazkach zapewne, gdyż peipera obarczano odpowiedzialnością za ten mord. My naginamy nieco fakty i idąc tropem błędnych podpisów istonie chcemy umieścić w tej scenie peipera, gdyz.... mógł tam byc, wiemy ze to nie on ale mógł przecież tam byc :) ponizej dwa zdjeca peipera pierwsze na którym widac dobrze sfatygowana czapke podobna do tej sieżanta z fotki oraz zdj peipera jakiego chcemy zrobić. Ten strój ale poza sierżanta ze zdj referencyjnego. Zdaje sobie sprawe ze nie wszystko jest takie samo jak na tym zdj referencyjnym ale nie o kopiowanie zdjęcia nam chodzi .

bafd80b463c7c9d5.jpg

ed7ba0d7bfec4577.jpg[/url

 

Na koniec wrzucam modelik odznaczenia jakie nosił pod szyja peiper bo własnie zrobiłem ;)

 

a308d87f50938409.jpg

d0f1e33c9fada1camed.jpg

Edytowane przez kliment woroszyłow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odznaczenie to model czy zdjęcie? Jeśli model, to świetne.

Peiper dobrze wyszedł, tylko zdaje mi się że dolna warga powinna być odrobinę szersza (tzn. wyższa w dół i bardziej zaokrąglona).

Schwimmwagna nie ma się co czepiać, bardzo dobry model. Brakuje mu tylko rejestracji (na zdjęciu jest).

St Vith z dużej litery bo to nazwa miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Peipera to zrobiłbym mu bardziej groźny wyraz twarzy, usta zaciśnięte i kąciki w dół. Na zdjeciach ma też je troszkę bardziej mięsiste. Natomiast krzyż zasługuje bez dwóch zdań na Golden Gallery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

W tym rzecz ze peiper któremu amerykanie w procesie chcieli przypisac wyzej wspomniany mord okazał sie niewinny. Ku zaskoczeniu jankeskich oskarzycieli znalezło sie kilku oficerów ( amerykanskich) którzy zgodnie potwierdzili iz w czasie tej zbrodni Peiper był o 30 km dalej w innym zupełnie miejscu. N0 i zamiast kary smierci dali mu 10 lat za tzw. brak nadzoru nad podwładnymi. Zapewniam, nie jestem neonazistą i nie chcę uchodzić za piewcę chwały niemieckiego oręża ot, poprostu epizod z wojny, tyle ze dla mnie ciekawy.

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności