Skocz do zawartości

pojazd schwimmwagen i Jochen Peiper


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W tym rzecz ze peiper któremu amerykanie w procesie chcieli przypisac wyzej wspomniany mord okazał sie niewinny. Ku zaskoczeniu jankeskich oskarzycieli znalezło sie kilku oficerów ( amerykanskich) którzy zgodnie potwierdzili iz w czasie tej zbrodni Peiper był o 30 km dalej w innym zupełnie miejscu. N0 i zamiast kary smierci dali mu 10 lat za tzw. brak nadzoru nad podwładnymi. Zapewniam, nie jestem neonazistą i nie chcę uchodzić za piewcę chwały niemieckiego oręża ot, poprostu epizod z wojny, tyle ze dla mnie ciekawy.
Tylko bez ideologii proszę, ma być fajna pracka 3d i na tym zakończmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

3d_operator - wybacz ale nie zrozumiałem, gdzie w tym co napisałem widzisz choćby CIEŃ ideologii? Chyba że na tym forum jest tak iż kiedy napisze że w auschwitz mordowano masowo żydów oraz inne nacje to nie będzie znaczyło ze opisuje fakty tylko propaguje nazizm, rasistowskie teorie i popieram ludobójstwo. Nie popadajcie w przesadę bardzo prosze. A jesli juz to pragne donieść że w topiku o filmie Hardcore 44 to dopiero szerzenie ideologii !!!! Tez tam są obrazki z nazistami !!

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam, nie jestem neonazistą i nie chcę uchodzić za piewcę chwały niemieckiego oręża.

 

Oberst Kliment! Fy sie säpominacie! Fy nie pamietacie, po co fas na to förrum wysłali! Donnerwetter! Słoże rrapörrt! A o żelasnym kszyszu to moszecie sobie vergessen!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oberst Kliment! Fy sie säpominacie! Fy nie pamietacie, po co fas na to förrum wysłali! Donnerwetter! Słoże rrapörrt! A o żelasnym kszyszu to moszecie sobie vergessen!

nicht schissen panie prezes, nicht schissen! :D

mam pytanie, siedze wciaz nad envi i chyba za długo juz bo sam zaczynam sobie niedowierzać co widze. zagesciłem nieco lasek bo mi przeszkadzały duze prześwity, teraz jest imo OK. Mam za to pytanie, lepiej z mgłą czy bez? Ponizej wersja bez i z mgłą. ( Powiem ze mnie sie wersja z mglą widzi).

 

b40cc105f54878c7.jpg

 

or

 

d1c6ef5a4061ab0c.jpg

 

????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wszystko niesamowite. Opowiedz jeszcze jakąś historię z życia tego młodego chłopaka, Jurgen mu było chyba, który tydzień wczesniej wymieniał żarówke w prawym reflektorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment popracuj nad brudem, zauwaz ze w stosunku do zdjecia gdzie blocko doslownie sie wylewa z kadru. jest wszechobecne. Na Twoim renderu wyglada to jeszcze bardzo sztucznie. hehe dasz sobie rade, jak zawsze: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sople lodowe na pojeździe by się przydały.

Ten śnieg z przodu z lewej, tam gdzie widać ziemię, wygląda bardzo low res. Zbyt zamglone przejście między śniegiem a czarną ziemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update Peipera, przypominam że robimy go tak jak na zdjęciu w górnym lewym rogu ze zbioru refek które wrzuciłem. Na czapę nie patrzcie ;) wkrótce dodam zarost i popracuję nad oczami, no chyba że macie więcej uwag.

 

peiperczapka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zima to jakaś bardziej zaczerwieniona/zamrożona/sucha skóra by się przydała, teraz to jakby akurat wyszedł od kosmetyczki. Ucho też powinno być bardziej czerwone (o ile zdjęcie będzie w kolorze).

Odnosząc się do http://www.max3d.pl/forum/showpost.php?p=891422&postcount=93 -

Na zdjęciu po lewej, drugie od dołu (różowe tło) wygląda trochę bardziej zimowo, zresztą w górnym lewym rogu też bardziej niż u was.

Jeszcze skoro tym zdjęciem się kierujecie to powinny być odrobinę bardziej zapadnięte policzki.

 

Ale modelik bardzo ładny, to tylko takie czepialstwo z mojej strony na wypadek że chcielibyście dążyć do ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment zrób to, Kliment zrób tamto.. przecie to oczywiste, że wszystko dopracujesz więc przynajmniej ja nie będę się czepiał śniegu, wyciętych i wstawionych postaci w pojeździe bo i tak to będzie inaczej wyglądało.

Jedynie tylko zwróć uwagę na mgłę o takiej czyli tej porze roku, na mgłę gdzieś przy lesie wchodzi ona w lekko niebieskawy odcień niż szary.

Co do Peipera to już Ania się dobrze wypowiedziała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don Jakub-Uwagi sa cenne, bo człowiek czasem może w natłoku rzeczy które trzeba zrobić coś przeoczyć, choć oczywiście koncert życzeń do zrealizowania nie jest, taka oczywista oczywistość ;D

Aniu - Osobiscie wyobrażam sobie finalny obrazek jako cos w kolorze, aczkolwiek zdesaturowanym dość mocno. Ma być kolor ale nie nachalny. Nie wiem więc jak to zaczerwienienie skóry bedzie widoczne ale Tomala pewnie skrzętnie zapisuje wszelkie uwagi w kajeciku ;)

Ja wreszcie zrobiłem UV samochodu. Wstepne malowanie. Traktujcie to jako baze wyjściową do dalszej pracy nad tym, tzn rdzą, brudem, błotem i co tam jeszcze ewentualnie.

 

P.S. - Uprasza się gorąco dziadka Mrysa o nie pisanie więcej że stoi za blisko drogowskazu bo już ze 100 razy mu tłumaczyłem ze tak ma być i nie odsune! :D

 

5e799e514ef431c2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne to będzie, a kontrowersyjna historia dodaje smaczku :)

Jak dopracowujesz to narazie nie ma co się czepiać

ale

http://battlefieldsww2.50megs.com/la_gleize_king_tiger.htm

Generalnie jest napisane pod obrazkiem że ten czołg był w grupie uderzeniowej Peipera, ale to czołg a nie schwimmwagen, a głowy nie dam, że wszystkie pojazdy miały takie same kolory bazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marten-Bardzo rzadko miały taki sam kamuflaż. Jak to w życiu, kiedy w jednostkach polowych padało hasło zmieniamy kamo pojazdów odbywało się to metodami dostępnymi, raz pistoletem a raz ławkowcem, w przypadku zimowego kamo np. raz była to biała farba innym razem wapno.... wolna amerykanka. Schwimm'y malowano jak wiekszość innych samochodów, czołgi to nieco inna bajka jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peiper wygląda już świetnie,nawet za dobrze:).I tak nie bedzie tak bardzo widoczny w padajacym śniegu i mgle...:).Samochod faktycznie możnaby trochę ośniezyc...

 

Pozdr:)

Edytowane przez mafida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za komentarze, zaczerwieniłem mu policzek na subdermalu ale nic z tego nie widać :D Zapadłem trochę policzek i lekko ucho poprawiłem(jeszcze je pomęczę).

No ale ten update dotyczy czapki, wymieniłem daszek na taki od czapki polowej trochę ja pomiętoliłem, na wronie będzie disp ;) Texturki wip, otok wcale nie ma textury.

 

82172454.jpg

30454821.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment czy to zostanie takie żółte? Bo ja się nie znam, ale mi bardziej na pustynny niż zimowy kamuflaż wygląda.

Tomala - ładna czapka. A kolor rozumiem że jeszcze nie jest końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły duet panowie:)

 

Tomala:

Przypatrz się bardziej na te elementy:

-kształt nosa, jak na załączniku, płatki powinny być smuklejsze, nie jestem pewien do lini nosa (ta część frontalna, biegnąca od miedzy brwi, do czubka nosa, czujesz:) ), czy nie powinna być węższa, szczególnie przed samym czubkiem.

-kształt oka, facio ma większe, zdecydowanie nie podłużne i raczej nie skierowane zewnętrznymi kącikami w dół, "masywne" ma te powieki, u Ciebie są raczej "wątłe"

-za młodu miał chyba nieco bardziej smuklejszą linię żuchwy, odtworzony przez Ciebie model zaczyna najbardziej przypominać chyba to czarno białe zdjęcie na którym jest fragment podpisu, na nim imo wygląda najstarzej.

-dołek pod nosem, powinien być, hm, "fajniejszy" jak na zalaczniku widać, u Ciebie jest wciśniety palcem, i bardziej mięsisty ten dolek powinien być

-głebokość oka, jak daleko wewnętrzny kącik oka wchodzi wgłąb głowy względem nosa, różowe linie na załączniku, częsta nieuwaga, sprawdź dokładnie

-obadaj jeszcze fałd skóry/mięsień pod dolną wargą, myślę, że ten element powinien trochę delikatniej zlać się z brodą

 

No wiecej nie wiem na razie, już nie mogę, następnym razem mogę jeszcze pomarudzić, chyba, że nie chcesz..

 

Generalnie weź model, porób rendery pod takimi samymi kątami jak fotki i nakładaj w szopie, dość skuteczna metoda.

No jedziesz dalej:) Bardzo blisko jesteś z tym modelem.

 

Kliment:

A niech Cię!:) Podziwiam jak zawsze, cóż więcej, czekam na texturki i składanie scenki:)

 

pozdrawiam!

 

aaagsy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mafida dzięks :)

Ania, kolor czapki się trochę pozmienia i bród się dopracuje, docelowo ma być taki wyblakły zgniły zielony a te jasne obwódki różowe. Co do malowania swimmwagena to kliment zrobił kolor bazowy taki jak tu a potem go zamaże białą farbą żeby wyglądało realistycznie. Taki kamuflaż robiło się przy pomocy tego co było pod ręką.

Levus dzięki, że Ci się chciało :D No ale jak to wszystko poprawię to powinno być dobrze. Podobieństwo peipera jest bardzo ważne i zrobię co się da żeby je uzyskać w jak największym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

Czy ja wiem czy żółtawy? Mi się bardzo podoba zarówno czapka jak i twarz:) Czekam na kolejne upy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam-m - odsyłam do fotki referencyjnej, przypuszczam ze samochód został ubłocony wcześniej niz spadł snieg poprostu.

Ok, rozumiem ze jeszcze pracujecie nad tym. Tak ubłocony samochód powinien zostawiać jakieś ślady, chyba że błoto jest zaschnięte/zmrożone, w co wątpie znając zamiłowanie Niemców do porządku ;) Na referce śnieg nie jest taki czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam_m- no prosze cie, o jakim zamiłowaniu do porządku mówisz w warunkach polowych na froncie AD grudzien 44 w syfie, błocie, w armii o spadającym na łeb morale i wierze w ostateczne zwycięstwo? Wystarczy poogladac troche archiwalnych fotek z tego okresu by zrozumiec ze ci zołnierze moze i mysleli o czyms ale na 100% nie było to myślenie o tym by wypucować własny pojazd, jesli juz oczyms myslała większosc z nich to jak przeżyć lub gdzie zdobyć gorący posiłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam_m- no prosze cie, o jakim zamiłowaniu do porządku mówisz w warunkach polowych na froncie AD grudzien 44 w syfie, błocie, w armii o spadającym na łeb morale i wierze w ostateczne zwycięstwo? Wystarczy poogladac troche archiwalnych fotek z tego okresu by zrozumiec ze ci zołnierze moze i mysleli o czyms ale na 100% nie było to myślenie o tym by wypucować własny pojazd, jesli juz oczyms myslała większosc z nich to jak przeżyć lub gdzie zdobyć gorący posiłek.

Z tym porządkiem to był żart, zakończony ;) Widzę, że strasznie przeżywasz ten projekt. Gdybyś w gorączce prac nie zauwazył, to jestem po waszej stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze że nie jesteś zadowolony bo to faktycznie nie wyglada teraz dobrze, ale moim zdaniem większym problemem jest oświetlenie i materiały niż sama tekstura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności