Skocz do zawartości

olaf (szybki game art)


olaf

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

ogólnie to aplikacja do amatorskich wizualizacji wnętrz, jeden drobiazg jakiego obecnie jej brakuje to kilka tys. modeli, ale okazało sie ze poszło dość sprawnie jak na 2mce faktycznej pracy (zakładałem 6-8mies ale okazało się ze większość można fake'ować i nie trzeba niczego optymalizować, a odmiany modeli jak np. fotele mozna robić na potęgę pędzlami do sculptowania ugniatając modele lowpoly). Niemniej zrobiłem małe opóźnienie, by napisać sobie gotowy silnik we flashu do gier w 3d (zarówno tym płaskim jak i w anaglif'ie, w przyszłości też na stereo okularach jako augmented reality). Teraz czekam na nowego flash playera, który pociągnie ten engine na karcie graficznej, a tymczasem zblokuje część funkcji. Tylko cienie modeli muszę skorygować, bo ustawiają się w rogu (są wypalane w teksturze i generowany jako osobna bitmapa, by nie kolidowały z siatką na scenie). Użyłem do tego Away3d. Alternativa3d ma zbyt mały support społeczności a ja z dokumentacji do flasha nic nie czaje wiec tylko wklejam kod z tutroriali, co jak widać wystarczy ;)

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 812
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dorzuć jakieś ostre refleksy na miseczkę, teraz wygląda jak foliowa reklamówka i surówka wiosenna zalatuje plastikiem. a frytka jest zbyt tłusta;)

 

ciężki kawałek chleba z tym żarciem. dostałeś kiepskie foty

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez to apetyczne, az zglodnialem.

na szczescie nie mialem tego problemu, bo frytek nie lubie, a w sałatce za dużo cebuli (ale pod siebie cebuli usuwać nie będę) ;)

 

dzięki za odzew. istotnie miseczka bardzo umowna, chyba sobie później jakąś wyrenderuję po prostu, tak rzuciłem bo najprawdopodobniej będzie niewidoczna. Z frytą racja na szczęście tłuszcz dość łatwo się ściąga podobnie jak masę białych blików z ogórka i pomidora. Dzięki za odzew fotki dla mnie były w sam raz. nie chciałem studyjnych w tym stylu:

http://www.szerokikadr.pl/poradnik/artykul/fotografia_reklamowa_jak_wzbudzic_wilczy_apetyt_czyli_fotografowanie_zywnosci_czesc_2

bo mi by one przeszkadzały narzuconą wizją i mógłbym pozniej urazić fotografa. Później pokażę główne potrawy gdzie kazdy element jest składany z innego niemal zdjęcia i mam nad nimi duza kontrolę i tak wole pracować. Na szczęście fotograf był po znajomości wiec sie nie obraził jak mu powiedziałem ze do fotografii reklamowej fotograf nie jest potrzebny choć szef sieci chodził i cmokał ze nic z tych zdjęć nie będzie ;)

 

Wskazówka jak będziecie robić sobie sesje pod takie zdjęcia (moze kiedys wrzuce tutka jak wyciagac z fotografii to co potrzebne w miare wygdnie) to koniecznie róbcie sobie dodatkwe fotki z oswietleniem punktowym z boków. Uwydatniają bryłę elementów i mozna ją wmieszać w oryginalne zdjęcie (choc w tych zdjeciach po prostu wziąłem sobie te z oswietleniem z boku i usunąłem zbyt mocne bliki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzucam miśka. cały czas mnie męczył, bo nie pasował z poprzednią tępą gębą na maskotkę fast-fodow - zbyt kojarzył się z grubym niemcem.

Jeszcze sobie na niego popatrzę moze sie przegryzie.

mis2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej bobro-jelenio-coś niż misiek na moje oko, troche uśmiech mi się nie podoba, na plus do poprzedniego uszy i oczy, ta jasna część mordy do przerobienia, no i te włoski wyglądają jak przyssawki, zwróciłbym uwagę na samą bryłę bo jest jakby z kilku różnych perspektyw narysowana i to zaburza bardzo odbiór, wiem że część tego co napisałem to trochę sugestywna ocena, ale jeśli ma być przerysowany to wydobądź z niego więcej miśkowatości, aha i oczy w pierwszym o tyle fajne że patrzą na nas, chyba że w drugim na jakiś napis będą zerkać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za opinię, ze zwierzakami zawsze mam problem, bo ich nie rysuje (w ogole chyba juz nie rysuje) i nie zawsze udaje sie uchwycic podobienstwo. Zaczałem jednak robić tułów, by sprawdzic jak bedzie wygladała cała postac. No miś sie nie patrzy na nas, bo oczy na widza wychodza mi raz na sto i straciłem cierpliwość. Ciało troche koślawe, bo nie chce mi sie robic porządkow na biurku by sie dokopac do tabletu.

 

mistest.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciało troche koślawe, bo nie chce mi sie robic porządkow na biurku by sie dokopac do tabletu.

 

użyj krzywych i pióra w PSie, z ciałem już trochę lepiej to się prezentuje, trochę mi przypomina tego grubego boksera z read2rumble ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za krytyczą ocenę. Projektowanie postaci zwierzęcych nie jest moją mocna stroną niestety. Wiele razy poległem sromotnie dlatego postuje rozwój miśka. Dzis chce zrobić kadr z misiem siedzącym przy stoliku - bedzie wyklejony a szybie tuz przy krzesłach, zachecajac dzieci do siadania przy stole, dlatego przy braku dobrego skilla rysunkowego pilnuje się narazie by nie wyglądał na otyłego pedofila.

 

użyj krzywych i pióra w PSie

wszystko jeszcze podciągnę, masz rację - robie to w wektorach we flashu, by był gotowy do animacji (dlatego tylko podstawowe gradienty i cienie dałem). We flashu zawsze moge wejsc do klipu i poprawic sciezke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mam pytanie czy nie przesadziłem z kompozycją i ogólną postprodukcją. Zabrakło nam zdjęcia i składałem wszystko z kawałków, a mięso zrobiłem z fotki orzecha włoskiego, ale jak się człowiek sam patrzy podczas tworzenia to niewiele widzi przegiętych błędów.

grill.jpg

 

p.s. testowałem obecnego podkrconego kompa i jestem mile zaskoczony - photoshop7 w plikach 30tys x 10tys. pikseli w kilkudziesięciu warstwach śmigał aż miło. CS4 już nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu, za sztucznie to wygląda, kawałki jedzenia wyglądają jak pomalowane farbą i ułozone jedno na drugim, a nie jak potrawa.

 

ale wady wiadać po chwili zawieszenia wzroku na zdjęciu, klient zamawiający potrawę nie zwróci na coś takiego uwagi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prościej zrobić dobre zdjęcie? (pytam jako kompletny amator w tej kwestii).

(oczywiście z "podkolorowaniem" live, bejcą itp)

 

 

Całość lewituje nad talerzem, przynajmniej ja takie wrażenie odniosłem), dodatkowo, słabo wygląda czarny tył (na talerzu) - jak by był "osmalony" a nie w cieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle nie wiem czemu robisz czarny/szary cień..na pewno by taki nie był

i chyba zbyt nasycone są kolory..przestaje to wyglądać smacznie :]

 

może ci zrobię overa wieczorem jak znajdę tablet w szafie i nie masz nic przeciwko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie. Poczekam sobie do jutra, po spotkaniu z klientem siądę i dokończę.

@maciekG: jasne rób nie mm nic przeciwko, z tym cieniem chce jeszcze powalczyc ale nie lubie siedziec przed kompem jak mam problem, pomysle jak bede robił co innego, bo to ogólny problem. Jak dawałem cien z koloru tez mi sie nie podobał.

@Loki: zapomnieliśmy :)

druga sprawa - za dobre musiałby sie wziac zawodowy fotograf od żarcia, a jak pewnie wiesz, gdzie dwóch kolesi ma wizje, tam łatwo o sprzeczkę, ja potrzebuje i tak zdjec rozbitych na warstwy, zeby sobie dobierać kompozycje potraw do materiałów, a moimi uwagami (lub finalnym obrazem) mógłbym urazić profesjonalnego fotografa.

Zobacz tak sie robi zdjęcia PROduktow: http://www.szerokikadr.pl/poradnik/artykul/fotografia_reklamowa_jak_wzbudzic_wilczy_apetyt_czyli_fotografowanie_zywnosci_czesc_2

- ale w praktyce to tylko udręka dla grafika, bo nic z nimi nie zrobisz - to tak jak korzystać z banku zdjęć gdzie każdy niemal osioł kadruje postaci obcinając im kawałek ciała. Oczywiście lepiej wygląda kadr i leniwy grafik nie musi nawet myśleć jak układać kadr ale jak masz wizje na konkretna kreacje to tylko się irytujesz. Dlatego jeżeli Ty jesteś kreatorem, to układasz wszystko pod siebie, jak jesteś częścią kampanii to układasz wszystko pod innych - ważniejszych. W tym przypadku ja odpowiadam za kreacje i ustawiam sobie pod siebie, jak robię fragmenty cudzej kampanii wygodniej mi sie korzysta z przygotowanych już koncepcyjnie elementów dobrze wpisujących się w czyjąś wizję.

 

Dla miłośników New Kids On The Block, mały Step-by-step w razie jakby musieli kiedyś zmagać się z podobnym zadaniem, może w czymś uda mi się pomóc.

http://www.dontfuckmydog.com/ita2/steps.jpg

steps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze też miałem problem z tą cukinią ale ona była w takiej właśnie wielkości na zdjęciu stockowym. Nie przytrafiło mi się nigdy by cukinia tak się skurczyła na grillu ale może to jakaś dzika karłowata czy coś. Też mnie ssało w żołądku jak pracowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie na odrobinę szaleństwa.

Czepialstwo, czepialstwo jeszcze trochę czepialstwa i chęć pomocy. :)

To tylko mój subiektywny odbiór.

Wiele kwestii było już poruszonych.

Wizual bardzo fajny, mi się podoba, ale...

 

grillanaliza.jpg

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, fajnie ze Ci się chciało. Część już poprawiłem po drzemce, te czernie to kiepskie zmaskowanie frytek (pozniej mnie olsnilo ze przeciez i tak będą za mięsem) i musze poprawic na rano, z tą parą dobry pomysl lubie pracowac na monitorze, ktory mocno zbija szary do czerni, przeloze sobie i dopracuje.

Jedyny problem to to przyciemnienie przy salacie - to akurat celowy zabieg podobnie jak schowanie "talerza" w czerń. lubie rozkladac na plany tak wyraznie, bo wydae mi sie, ze łatwiej zapanować nad przekazem jak oko ma podsunięte osobno plany, mozg wie co jest najwazniejsze i nie mąci głowie. Tak sobie mysle o tym ale moge sie mylic. Dzieki za pomoc na pewno skorzystam z rad. 14.4 rusza galeria handlowa w ktorej bedzie pierszy lokal z nowymi rzeczami stąd wiec niebawem pokaże komplet prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym kebapem wyszła lipa - okazalo sie ze wyglada to lepiej niz materiały z sesji i musze poprawiać nature na kilku juz klepnietych pracach. Ale za to będzie do demoreela jakiego składam za miesiąc.

 

Ponizej - ostatnie fazy tworzenia aplikacji do projektowania pomieszczen, jestem happy bo okazalo sie ze problemy z kamera to wynik mojego starego flash playera i wszystko pieknie smiga. Jeden plus, ze przez ten przypadek mam sandboxa z opcją grafiki izometrycznej oraz normalnym 3d.

femi2.jpg

 

Poniżej trzy z 9 kompozycji, gdzie z lenistwa składałem wszystko z jednego kwiatka (w rogu). Ale klientowi się podobało na szczęście. Do konkursu - grupa docelowa - kobiety.

poka1.jpg

poka2.jpg

poka3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi i trzeci świetny ale na pierwszym zbyt gryzie się obudowa z kwiatem. może wystarczy ściągnąć saturację i zmiękczyć fakturę tego tulipanka. ostre krawędzie światła słonecznego na listkach też nie bardzo

 

na ostatnim napis pod aparatem średnio czytelny. skąd wziąłemś takie ładne fotki kwiatów?;)

Edytowane przez polka dot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tym razem korekta jedzonka razem z fotkami jakie były bazą dla każdej z potraw. Układ głownych potraw zstał tak przedstawiony, ponieważ klientowi przedstawiłem wizję ostatniej wieczerzy Leonarda, po środku Jezus po bokach apostołowie. Idea została zaakceptowana. Ta plansza menu będzie największa i umieszczona centralnie. Jak na obrazie Leonarda. Z uwagi na kwestie sprzedażowe nie trzymamy się dokładnej liczby osób na oryginalnym obrazie ani kompozycji ale może przy innym zleceniu :P

Wiem, ze zaraz ktoś uzna, ze to przegięcie ale lubię takie nawiązania do różnych rzeczy, czasem tylko w idei czasem ukryte w grafikach.

main_forum.jpg

 

Poniżej ilustracja sosów, wczoraj dostałem opis jakie maja mieć kolory i zawartość i przygotowałem korektę. Oryginalna ilustracja w rogu, zdjęcia nie robiliśmy nie było sensu.

sosy_forum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie trochę za dużo bajeru a za mało funkcjonalności. Ten Panel podglądu często zasłania jakies prace z galerii. Niby mozna postarac się ustawic pod takim kątem, żeby sięgnąć coś spod niego ale każde takie utrudnienie zniechęca.

Tylni panel miniaturek mógłby być większy, tzn wraz z powiekszeniem miniaturek, nie zwiększeniem ich ilosci.

 

Nie muli, co do refleksyjności to jest ok.

 

Ogólnie to sam koncept jakiegoś przeglądania w 3d możnaby bardzo fajnie rozwinąć, ale ta konkretna pokazana stylizacjia i forma średnio do mnie przemawiają.

 

edit: sprawdzilem jeszcze raz i czasami nie da się wyciągnąć zdjęcia spod pierwszego panelu :/, jezeli miales kiedys przegladarke "safari" to tam fajnie można na przyklad przegladac historie www, mysle ze tego typu rozwiązanie byłoby praktyczniejesze i ładniejsze wizualnie

Edytowane przez QbisieQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie muli

2.Refleksy ciut za duże

3.Okienko podglądu jak dla mnie za małe

4.Wybieranie prac spod spodu - niektórych może to męczyć

5.Ogólnie fajne

6.3 i 4 punkt się konfliktują bo jak się jedno poprawi to bardziej szkodzi drugiemu

7.Ciężko nam dogodzić

8.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki turntable obiektu to chyba nie powinien być problem dla ola-f'a- trzeba pozyskać tylko info o rozmiarze, orientacji i dokładnym położeniu polygonu +ewentualnie oteksturować każdy poly.

Liczymy na Ciebie ola-f.

 

A co do galerii to niezbyt funkcjonalna rzeczywiście. No i layout chyba nie podlega krytyce? - jest koszmarny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za feedback. Pomniejszyłem okienko podlgadu nie powinno teraz irytować - do tylko podgląd, a nie docelowy widok grafiki, dorzuciłem część efektu przejścia do większej wersji grafiki po kliknięciu w powiększoną miniaturę.

 

@Florian - nie wchodź - dalej kiwa ;)

 

wiem, ze nie jest to ergonomiczne, ale będzie służyło prezentacji prac konkursowych więc na wszelki wypadek, gdyby nie było zbyt wysokiego poziomu, dodałem takie bajery.

 

http://blue-box.com.pl/klienci/gal/vars.html - ten sam link, trzeba wyczyścić pamiec podręczną - dodany efekt klikania w powiekszenie (nie zakonczony, ale jestem ciekaw Waszego zdania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to uważam, że przedni panel nie ma sensu, no bo albo jest za duży i zasłania to co za nim albo jest mniej więcej wielkości miniaturki czyli staje się bezużytecznym przeszkadzaczem.

Fajnie że powierzchnia z miniaturkami się tak merda podczas przesówania kursorem dla tego bym ją powiększył na prawie cały ekran i powiększył miniaturki, a przedni panel wywalił. Ale to tylko moje zdanie, zrobisz wdle własnego.

 

Aha i bardzo fajny efekt przejścia po kliknięciu w podgląd miniaturki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności