Skocz do zawartości

olaf (szybki game art)


olaf

Rekomendowane odpowiedzi

Powodzenia ola-fie :) Z tym co robisz to napewno Ci się uda :D

 

Źle kombinujesz. Pracując najemnie nigdy nie zarobisz takiej kasy. Grafik to praca najemna. Kapitalizm już jest tak skonstruowany że ostateczny wykonawca (robotnik, ale w ogólniejszym sensie niż praca fizyczna) zawsze dostaje najmniej kasy za ile jest gotów pracować.

Żeby zarobić trzeba zatrudnić grafika a nie nim być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 812
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...bo pisałem raczej o ogólnej zasadzie. Wiadomo że łatwo można podać przykład eksperta, który zarobi na pracy najemnej wielokrotnie więcej niż student, będący świeżo upieczonym właścicielem firmy tworzącej strony www ;) Przez to co napisałem miałem na myśli, że stanowisko pracodawcy daje potencjalnie dużo większe możliwości finansowe niż pracobiorcy - najemnika, jest też obciążone dużo wyższym ryzykiem. Takie truizmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak w pokerze każdy ryzykuje wszystkim tylko jeden na stole ma więcej drugi mniej ale dla każdego z nich to jest wszystko co mają. Najgorsze, ze jak zaczynamy sobie radzić z problemami na 5tym poziomie zwalają się na nas po chwili te z 6poziomu ;)

 

btw. moja ulubione piosenka dla szczórków: http://www.youtube.com/watch?v=SmrFYM7wFZw

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej. Już chyba ponad rok odkładałem naukę action script3 ale teraz nie mam wyjścia. za 1.5 miesiąca muszę odpalić aplikację inaczej trafię do kamieniołomów. Wcześniej potrafiłem podpiąć guzik do kliknięcia i puścić animacje po timeline. Tu walka 1dniowa, pół niedzieli pół poniedziałku. Stawiamy sobie wierzchołki ścian - system je zapamiętuje i (jak sie nauczę w as3) będzie wysyłał je na serwer. z tego tworzone będzie (chyba w alternativa 3d v7) pomieszczenie w 3d, do którego będziemy wrzucać meble. Miałęm robić a away3d ale alternativa w następnej wersji ma wsparcie GPU wiec nie ma się co rozwodzić - jedyny plus ze zaczęliśmy ten projekt tak późno. Każda ścianka jest zapamiętywana (trzeba będzie dodać wymiarowanie, by dało się odtworzyć własne pomieszczenie), później będzie można nałożyć jej teksturę (tapetę). Ten sam system jak dorzucę drugi guzik będzie odpowiadał za tworzenie podłóg i sufitów.

 

http://blue-box.com.pl/klienci/femi/kartka1a.html

 

A pokazuje, bo jest tu wielu ludzi, którzy lepiej się znają na wielu rzeczach. Chcę dorzucić gotowce pomieszczeń - bo system jest już tak napisany ze to zajmie moment - kilka sztuk rozkładu mieszkań - są jakieś darmowe biblioteki do tego - jakieś w miarę popularne rozkłady mieszkań? Kolejne pytanie - czy przy układaniu takiego mieszkania ważne będzie wyliczanie powierzchni w m2 dla poszczególnych pokoi? To się komukolwiek przyda (zakładając ze będzie korzystał). Odbiorcami będą nieprofesjonaliści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że chłopaki z 3D więcej by napisali - może się mylę.

Sugerując skromne rozwiązanie skupię się tylko na drugiej części posta. Automatyczne wyliczanie powierzchni w m2 będzie imo jak najbardziej ważne przy projektowaniu nowego układu. Wiadomo że to musi robić architekt a nie mama z tatą co by im się chałupa na łeb nie zwaliła.

W temacie funkcjonalności, nie wiem czy tak ma być docelowo ale rysowanie ścian "od ręki" to chyba nie najlepsze rozwiązanie. Przydało by się stawiać prostokąty, lub żeby chociaż ołówek miał snap to grid.

Ale mądry jestem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem Autodeske, istotnie robię coś bardzo podobnego, tylko taniej :D. Trochę mnie zaskoczyli fejkowaniem, bo więcej z tym roboty niż z normalnym 3d ale za to mają dobrą jakość obiektów. Tylko kamera jest nieosiągalna, bo tylko płaski widok albo izometria.

 

Emilius: punkty snapują się do kartki, mam nadzieje ze jak dodam możliwość przesuwania ich przed akceptacją to będzie łatwiej cokolwiek zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola-f, czemu nie pociągniesz czego dalej niż tylko pod lekki szkic hę?
ja ciągnąłem w zeszłym roku :D

mikołaj i renifer będą skonczeni, bo to komercja. A nie ciągam dalej, bo są fajniejsze rzeczy niż siedzenie przed monitorem. Chyba, że jest się krzesłem ;) zmuszam się tylko dla pieniędzy.

 

Mikołaj idzie zaraz w wektor.

mikolaj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było, że nie jadę po fotach - ostatnia podwodna kompozycja jest z fotki tej zdaje się (nie zapisuje sobie materiałów, szukam w Goo images): bLINK

 

fajnie, że się ludziĄ podoba nikon na fb (wnioskuje), pomysł z ostrością i zaproszeniem do akademii Nikona wyszedł z agencji zajmującej się Nikonem w czasie rozmowy telefonicznej, doszedłem do wniosku, że sporo wyceniłem trochę więcej i oczekują fajnej kartki, to możnaby się skusić na dodanie takiego ficzersu, szczególnie, ze od dawna chciałem przetestować flasha z rolką. Of kors był problem z akceptacją, bo w makach myszki są dysfunkcyjne musiałem dodać strzałki.

Dziś mam nadzieje nad ranem skończę movie maker'a (a dokładnie skończę movie playera). Pozniej kolejny grad uwag klienta, ale jestem zadowolony z tego co zrobiłem od strony skryptowej. Obsługa grafik, audio, video tekstu, praca na 16niezależnych warstwach i ok 60 efektów przejść. Trochę się wymęczyłem z tym projektem, ale będzie mi służył, jak na widowsa wystartuje sklep z aplikacjami jak w iOS to przerobię na wersję desktop'ową.

scr.jpg

 

i znaczek, ktory dokleję do mojego drugiego lapka na klapę - pierwszy ma gruszkę. bLINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwala aranżować pomieszczenia - tu etap tworzenia ścian (w skrócie funkcja bevel), dalej jest biblioteka mebli i materiałów itp. a na koniec widok 3d wnętrza. Ogólnie fajna zabawa.

 

Wzory wzorami ale jak czytam opisy do czego każdy z nich służy to nadal nie wiem który jest od czego. Straszna lipa bo bylem pewien ze nie trzeba znać niczego poza dodawaniem i odejmowaniem by programować (procesor w sumie tylko dodaje lub nie). Ale dobrze jest - przynajmniej są pod prawidłowymi kątami, czyli metoda wklejaj po kolei i zobacz jak to wygląda się sprawdza ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłoga z postów wyżej ogarnięta - tekstury także, było łatwiej niż sądziłem.

 

Co myślicie o takim redesignie? Sieć restauracji z kebap'em. Ma wyglądać jak rasowa sieciówka.

 

obecnie:

mood0.jpg

 

to co chcę przedstawić jutro klientowi (burger z googla, sesja potraw przed nami dopiero):

mood1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to logo po lewej jak rozumiem to obecne a po prawej po re-designie, tak?

 

Teraz to mi przypomina reklame mc-donalda, z jednej strony to dobra myśl i na czasie, ale z drugiej strony mało oryginalna i chyba nie oddaje ducha kebabów który jest (jak mi się wydaje) zdrowszy niż "macsy", o ile o fast foodach można mówić zdrowe.

 

Na plus że jest estetycznie - a jak wiadomo to ważne w przypadku sprzedaży tego typu produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa górne to obecne, dolne pod burgerem proponowane.

Jeżeli chodzi o walory kebapów to nacisk będzie położony na rodzinne danie. Przede wszystkim sycące, znacznie tańsze aniżeli w burger kingu, kfc i mcdonalds. Jednak wizualnie na tym samym poziomie. W praktyce jest tak, ze można zjeść rodzinnie za 1/2 lub 1/3 ceny, ale wizerunek musi uwiarygadniać ofertę menu, bo inaczej pozycjonowanie siądzie.

 

Nie wiem czy słusznie ale postanowiłem zaprezentować produkty marki jako ekwiwalent innych sieciowych restauracji. Ten klient chce takie pozycjonowanie marki. Ponieważ do moich zadań należy cały wizerunek, mam wpływ na wystroje knajp i tu na pewno odbijemy się od innych sieci, ale nie chce zapeszać, bo mogę zginać z rąk architektów za blokowanie wszystkich koncepcji.

Kebap jest kojarzony z terminem "restauracja" jeszcze słabiej niż mcdonalds kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szczerze, to dla mnie obecne lewe gorne logo bije na głowe pozostałe. Sam design opakowania jest hmm troche prostacki, kompletnie nic sie na tym opakowaniu nie dzieje, wklejony burger i juz.

 

Ciekaw jestem jak bedzie przestawialo sie wnetrze i w jakim kierunku to popchniecie- w oryginalnosc i smak, czy wszechobecny kicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za uwagi. z logotypem się zgadzam po części. Niestety jest on niezbyt użyteczny w takiej formie w procesie komunikacji. Jest za długi i wymaga formy pionowej stosowanej zamiennie, co zatrze spójność przekazu.

 

To opakowanie, to mood screen, przerobione godło, nad którym jeszcze pracuję. Modyfikacja owalu z logotypu po lewej u góry w pękaty prostokąt dała tło pod burgera i planuje, by była elementem wykorzystywanym szerzej. Nie ma przedstawiać nic więcej, dlatego nic się nie dzieje na nim. Ma przedstawiać klimat, porównujący to co klient obecnie ma z tym co proponujemy.

 

Rozwiązania myślę, ze zostaną uznane za kicz przez niektórych. W tego typu pracach nie interesuje mnie dobry smak jeżeli koliduje z zabiegami socjotechnicznymi. Jest ważny ale drugoplanowy. IMO jest wiele innych bardziej homogenicznych i wspólnych naszej kulturze wyznaczników projektowania niż bardzo subiektywny dobry lub zły smak. Ale to zawsze trudny temat, zobaczymy. Wiadomo każdy chciałby, by rzeczy które robi podobały się każdemu ;)

 

Tymczasem, aplikacja jaką kończę na dniach:

meble2.jpg

meble2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności