Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. III Ausf L


KoMic

Rekomendowane odpowiedzi

mialem troche teraz przestoj, zmeczenie materialu i sprawy indywidualne, nie zwiazane z zbiornikami: ].

Maly up. Duperele i prawy blotnik.

Zastosowalem pewne zmiany, wzgledem prowadzenia watku. zgodnie z waszymi sugestiami. zobaczymy jak to sie sprawdzi: ]

 

pozdr

 

11ghulldesat.jpg

11hhulla1200.jpg

 

wersja 2000x

http://img340.imageshack.us/img340/2564/11hhulla1024.jpg

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 269
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

KoMic - małe pytanko co będzie z główną wieżą tą którą pokazałes kiedyś prezentując cały model?, czy jej nie bedzie, a może gdzieś obok będzie lezeć w scenerii, rozwiej me wątpliwości:)

 

KoMic - tez poprawiłem:), jesteśmy be:)

Edytowane przez bbandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, spory odzew : ]

Ciesze sie ze pasuje. Tak po glebszej analizie. DonJakub dzieki za otworzenie oczu. tak jest o niebo lepiej: ]

Wodzumarcin, juz kilka razy mialem taka sytuacje, ale nigdy nie przekazuje nikomu obcemu modelu. Pozwalam niekomercyjnie kozystac z moich prac, ale nidgy nie przekazalem jeszcze nikomu modelu. never ever.

bbandi, Wieza oczywiscie bedzie na swoim miejscu. hehe nie mam wyposazenia aby oddzielac od siebie kadlub i wieze: ]. Niebawem sie za nia zabiore, jak skoncze z kadlubem. hehe narazie nie spieszy mi sie bo pewnie znow bede musial wejsc w tex 4096, aby pomiescic elementy. tak samo jak bylo z hullem

 

pozdr

 

Skubaniec, sry

Edytowane przez KoMic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witac, maly up,

Wzialem sie za texy wieży. efekt jest nie do konca zadowalajacy, ale zobaczymy jak skoncze wszytkie elementy. moze wtedy bedzie latwiej zlapac ogolna idee i kierunek w ktorym powinienem podazac, aby polepszyc: ]

 

11iturreta.jpg

11iturretb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada jak kocyk, przez co scena robi się bardzo miła i domowa :D

 

olaf zawsze ceniłem twoje poczucie humoru tylko przez ciebie zakrztusiłem sie kawą

mi sie bardziej kojarzychyba z ręczniczkiem

 

Dołączam sie do prośby o odrobine odbic ale czasowo akceptuje argumentację autora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, reczniczkow i ceratek niebawem nie bedzie. tak w ramach wyjasnien, niedomowien czy zartow. to jest to cheacker. naturalny posredni etap texturowania. nie wyobrazam sobie nalozenia texy chocby na papier toaletowy bez wczesniejszego checkerowania. imo nic tak bardzo nie psuje finalnego efektu jak rozjechane texy, czy rozbiezna skala.

 

Ostatnio przysiadlo mi tempo, mam ostatnio mase spraw na glowie. hehe pochwale sie ze w przyszlym tyg odbieram mieszkanie. wiec...... spraw jest duzo i pewnie jeszcze troche przysiadzie.: ]

 

Co do zbiornika, to wiekszosc objektow jest otexiona. troche mi zostalo, ale mam dosc texowania, wiec w tym momencie dorobie kilka rzeczy.

Prawdopodobnie bedzie to uzupelnienie wiezy w elementy ktore znajduja sie w kadrze, i kilka dupereli outfitingu

 

ps sry za ciut za duzy obrazek, ale ja jestem slepy i na malych nic nie widze: ]

12a1tank.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję KoMic, to co... parapetówa? :D

 

Co do modelu to nie ma już za bardzo co pisać z mojej strony bo w słowniku powoli kończą się słowa na wyrażanie podziwu w tej sprawie, tak żeby się w wątku nie powtarzały :p. A żeby powiedzieć coś konstruktywnego to jestem chyba zbyt słaby. Keep it going, bardzo ładnie Ci idzie. (pssst... Będzie golden gallery czy jak to się tam nazywało?)

 

Pozdrawiam Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witac,

kliment woroszyłow, hehe tez mam takie wrazenie. Dziekowac: ]

cortes, tez zadaje sobie to pytanie, jak bedzie wygladac scena. niestety w architekturze nie czuje sie zbyt mocno. ale,,,,, sie zobaczy.

polka dot, poprobujemy, dzieki za wskazowke: ]

Cyanide, hehe pewnie ze bedzie. tylko niestety najpierw czeka mnie texturowanie scian i podlog, a tego nie lubie: ]

Quentin, dokladnie tak jak napisal sajrus. Render UV+AO i do PSa. tam twozre sobie stack ~10 warstw i gotowe: ]

 

 

Kozystajac z ostatnich wolnych chwil, niedzielnego popoludnia. wydziergalem takie oto cos. cholernie ciezko bylo znalesc jakies refki, wiec zadowolilem sie plastikowymi modelami redukcyjnymi. zreszta bedzie tego widac co kot naplakal, przez ta szczelinke uchylonego wlazu...... ale zawsze cos: ]

hehe nie jest to klasy Kliment, ale mozna taki zlepek kilku poly styknie.

Przedstawiam kawalek Maybach HL 120 i resztki zbiornika na wache

13aengine.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy czas pozawala staram się regularnie, albo nadrabiać i przeglądać twoje wątki, jakie kol wiek one by nie były czy to czołg czy to okręt ,.Bo zawsze jest ta sama reakcja..O K… to, co wyczyniasz jest..Ciężko to nazwać.. Rozumiem, że dawno dawno temu znudziło ci się sklejanie „papierów”, bo stało się za banalne i przerzuciłeś się na jeszcze większy masochizm:) Niesamowicie sprawne oko masz, ale to chyba na pewno dorobek lat młodości, i biegania do kiosku po małego modelarza:) fajne czasy.Gratulacje wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekCichy, arch515, hehe dziekuje.

Tak btw az tak bardzo to widac ze jestem bylym MM? heheh: ]

 

Ehhh, nie mialem za bardzo czasu na rendery i narazie zrobilem tylko ten jeden,. tak naprawde sporo sie zmienilo(dorobilem wnetrza, tylny deflektor i tlumiki spalin hehe do tej pory nie mialem wogule tego systemu) caly lewy blotnik), mam juz wszytkie elementy otexowane, zostala mi tylko indywidualizacja textur. Jutro postaram sie zamiescic wiecej screenow, z tego co mam.

Ehhhh analogowe texturowanie scian mnie wykancza: \

13chull.jpg

Edytowane przez KoMic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to KoMic nad sceną zaczynaj myśleć (chyba że masz już koncept:]), teksturki i model wyglądają pięknie.

A analogowe teksturowanie ścian to rzeczywiście nie najlepsza fucha, w wakacje miałem to samo, i łączę się z Tobą w cierpieniu.

 

Pozdrawiam Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Panowie za wyrazy uznania: ]

Kliment, jesli komp mi wydali, masz to jak w banku.

co do texowania analogowego, to jest prawie tak jak napisal Mrys, a nawet troche gorzej.

 

poniewaz najpierw sciagam z scian bumpa, papierem 120: ]

potem checkerek unigruntem

nstepnie redukuje displacementa za pomoca cekolu (nie jest to az tak trudne jak sie okazalo: ])

potem znow checkerek, a na to 2 warstwy kanalu diffuse: ] farby: ]

naszczescie z podloga bedzie latwiej

 

co do zbiornika, to mam klopoty z ramem. Mam tylko 4G na stanie. po zaladowaniu sceny 3g mi wsiaka i ledwo zostaje na renderowanie, ale foxy i inne glupoty musze powylaczac. zobaczymy jak to bedzie ze scena, ktora juz jest nawet precyzyjnie wykminiona. ale to soon.

 

 

pozdr: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witac,

srry ze tak spamie po proznicy. Ale planowana jest reaktywacja.

Obecnie w stosunku do tego co bylo, niewiele sie zmienilo, choc stosunkowo sporo czasu w to wpakowalem.

podorabialem dispy, delikatne uszkodzenia... zmian jest niby sporo, choc efekt marny, hehe tzn ledwo zauwazalny.

 

planowana scena, bedzie wzorowana na tym oto zdjeciu. Rzymskich ruin dawnej

http://2.bp.blogspot.com/_j8dEXcfxbOA/SiNOnPJgToI/AAAAAAAAHL0/lLmgJAKHm1s/s1600-h/Algeria+ruins+2.jpg

 

btw 8th Panzer Regiment, 15th Panzer Division, kier club

14chullmarks.jpg

Edytowane przez KoMic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzieki chlopaki: ]

Pionier hehehe kope lat gdzie sie ty podziewasz?

Mrys, w sumie nie ma czego, zle rozpkanowanie checi w stosunku do mozliwosci nie jest zaketa. Ale zobaczymy. Albo beda warstwy, albo skozystam z kompa w pracy. Mamy calkiem fajne stacje precisiona. Z tym ramem to glownie poleglem na texach, mam ich kurcze duzo i sa wielkie.

Tak btw dla maxow ma znaczenie czy sa ta png jpg czy nawet psd? On w srodku sam sobie to jakos mieli na wlasny? Oczywiscie wielkosci sa zoptymalizowane 2048 i 4096 a nie zadne tam wydziwy

 

Postaram sie niebawem cos podzialac z otoczeniem,,,

Pozdr: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności