Skocz do zawartości

Panasonic 3D Challenge


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiemy, że konkursów dla grafików 3D w Polsce nie ma zbyt wiele. Wydaje nam się, że tę lukę świetnie wypełni nowy konkurs Panasonic 3D Challenge. Jest to konkurs skierowany do grafików 3D i chodzi w nim o stworzenie grafiki w "stereo 3D". Tym samym zachęcamy Was do wzięcia w nim udziału i jeśli wcześniej nie mieliście do czynienia z tego typu grafiką, być może jest to dobry moment, aby doszlifować swoje umiejętności w tym temacie.

 

Zachęcam do zapoznania się z oficjalną informacją prasową:

 

Rozpoczyna się ogólnopolski konkurs Panasonic 3D Challenge skierowany

do młodych osób, w szczególności studentów i absolwentów szkół artystycznych, którzy chcą zaistnieć w świecie grafiki komputerowej.

 

Firma Panasonic postanowiła wesprzeć utalentowanych grafików, tworzących dzieła na światowym poziomie, nowoczesne i z wyobraźnią. Wierząc w to lider konsumenckiej technologii 3D Panasonic, uruchamia konkurs Panasonic 3D Challenge. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie www.panasonic3dchallenge.pl i umieścić tam swoje prace, statyczne grafiki stworzone w technice stereo3D.

 

Przewodniczącym jury konkursowego jest Tomasz Bagiński, ceniony specjalista w zakresie animacji komputerowej 3D. Stereo3D to coraz popularniejszy trend w filmach i grafice. Próby tworzenia stereoskopowych zdjęć i prac plastycznych trwają od początku XX wieku, ale dopiero gwałtowny rozwój grafiki komputerowej, technologii wyświetlania sprawił, że praca w stereo3D stała się dostępna niemal dla każdego. Jedynym ograniczeniem jest teraz jedynie wyobraźnia twórcy. Grafika komputerowa, a szczególnie stereo3D jest jeszcze ciągle za mało widoczna w Polsce. Cieszę się zatem, że startuje konkurs Panasonic 3D Challenge – powiedział Tomasz Bagiński.

 

Warunkiem przyjęcia prac jest wykonanie projektów w technice stereo3D na temat Ideas for life i umieszczenie ich w terminie do 31 lipca 2010 roku na stronie konkursowej. Organizatorem konkursu oraz fundatorem nagród jest firma Panasonic, pionier technologii 3D w Polsce, któremu przewodzi hasło Ideas for life, prezentujące zaangażowanie firmy w tworzenie innowacyjnych produktów, oraz najlepszych rozwiązań dla ich klientów.

 

Jesteśmy przekonani, że konkurs zachęci młodych ludzi do kreatywnego zaprezentowania tematu Ideas for life w technice 3D. Wiemy, że to niepowtarzalna szansa do zaistnienie na polskim rynku grafiki komputerowej i odkrycie nowych talentów, z których będziemy mogli być również dumni na arenie międzynarodowej – powiedziała Klaudia Głowacka, Dyrektor Marketingu Panasonic Polska.

 

Dla twórców najlepszych prac, które zostaną wyłonione przez członków jury, przewidziana została nagroda główna - zestaw kina domowego 3D marki Panasonic (telewizor Panasonic Viera TX-P50VT20 oraz odtwarzacz Blu – Ray DMP-BDT300)

oraz wyróżnienie (zestaw kina domowego Blu-Ray SC-BT205). Dodatkowo organizator ufundował nagrodę społeczności, przyznaną przez internautów, którzy w trakcie trwania konkursu oddadzą swój głos na najlepszą ich zdaniem pracę oraz 5 aparatów cyfrowych (Lumix DMC-F3) za najciekawsze komentarze do zgłoszonych prac dla głosujących.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie www.panasonic3dchallenge.pl.

 

Patronami medialnymi wydarzenia są:

max3d.pl, PSD Magazyn, Magazyn Semestr, Magazyn Hiro, portal komputerswiat.pl oraz hdtvmania.pl.

 

Panasonic3DChallenge.jpg

 

Dodatkowych informacji udziela:

Biuro prasowe Panasonic 3D Challenge

Anna Nawrocka

Mail: [email protected]

Tel. +48 (22) 444 0 666

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wytlumaczy mi ktos? Trzeba im dostarczyc obrazek stereoskopowy/anaglif (to jest jasno napisane), ale sa sprzeczne informacje czy on musi byc zrobiony w programie 3d czy moze byc fotografia stereoskopowa - mam pomysl na prace, ale ona by laczyla obie te techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do wzięcia udziału, nagrody naprawdę są niezłe. Mam nadzieję, że użytkownicy Max3D nie zawiodą.

 

Co do anaglifu. Zgłosiłem to. Nie chodzi o anaglify robione zdjęc, a czyste 3D. Ale myślę, że gdzieś pojawi się informacja na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę. No to hasło Panasonica, ale w sumie, dzieki temu macie naprawdę większe pole do popisu. Temat ogólny, dużo mozliwości. Chociaż zdaje sobie sprawę, że jak jest temat ograniczający pewne pole wyboru - znowu łatwiej ten temat wybrać.

 

Działać działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze rozumiem: trzeba dostarczyc jakas pracke zrobiona np w maxie, a potem zrobic ja w super mega technice stereoskopii? Czyli po to dostajesz okulary, zeby sprawdzac jak ci idzie?:D

 

Ja bym sprobowal, ale nie wiem jak to wyjdzie.... Jakby ktos cos wiedzial o tej stereoskopii.... jakies.... tutoriale?:)

 

Albo.... proszę mi wyłożyć jak najprościej, bo nie do końca rozumiem:)

 

EDIT - swoją drogą to mam problemy z rejestracją. Nie wiedzieć czemu nie mogę się zarejestrować, probuje juz 20 raz chyba:D i nie wyskakuje zadne info co zle i dlaczego

Edytowane przez XaoC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby zrobic obrazek stereoskopowy trzeba po prostu wyrenderowac go z dwoch kamer. Troche informacji jak te kamery ustawiac w necie juz jest, do tego stilki naprawde duzo wybaczaja i to naprawde nie jest wyzsza fizyka.

 

Pierwszym pomyslem byl konkurs na animacje, ale szanse na otrzymanie duzej ilosci prac wysokiej jakosci w te kilka miesiecy byly niewielkie. Do tego stereoskopia w animacji oznacza o wiele wiecej niespodzianek.

Organizatorzy doszli do wniosku, ze lepiej bedzie dostac stilki ale za to wypasione, niz animacje. Moim zdaniem slusznie.

 

salut

t.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super:) Cos sprobuje opracowac.... Nie wiem jak mi to wyjdzie, chyba w domu bede musial sie zamknac na dluuuugi czas, bo bardzo duzo "celów" (hehe) se postawilem w tym okresie..... zycia:P hehe

 

Będzie to pierwsze podejscie, ale przynajmniej czegoś się nauczę:)

 

EDIT - udało się zarejestrować, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

najgorzej to będzie z pomysłem;] Też sie zarejestrowałem po to by być w pierwszej 1000, zeby okulary za 2 zl dostac:D Może jak wpadnia do głowy jakiś genialny pomysł to się pokusze by się sprawdzić. Bo wątpię bym się załapał do pierwszej 100-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maji robi sie to w sekundę: create camera => stereo camera.

 

Jest równiez konkurs na animacje w stereoskopii, były informacje na jego temat w 3D world.

 

Tu podsyłam linka => http://sonycompetition.3dworldmag.com/

 

Duzo informacji o stereoskopii znajdziecie w numerze 129 3D world'a a takze na tej stronie konkursu.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez velendil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie też przyszły ;], ale już zdążyłem zamówić na allegro

 

No do mnie właśnie jutro mają przyjsć :) Gdyby choć mała wzmianką, że zmieściłeś się w tysiącu. No ale wiadomo pewne niedociągnięcia organizacyjne przy pierwszym podejściu do konkursu muszą być. Inaczej byłoby za nudno.

 

Coś mało z max3d czyżby wszyscy czekali na ostatni dzień czy co??

Wielka tajemnica taka tutaj zapadła.

Nikt się nie wychyla, w wątku cisza. Oj coś jest na rzeczy :)

Przyznawać się kto coś robi!!!

Ja już swoją scenkę kończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pyrrrszalony zdecydowanie robisz coś źle, bo jeśli masz okularki na nosku to odległość od monitora nie ma znaczenia. Jeśli anaglif jest dobrze wykonany to zobaczysz głębię z każdej odległości, z której jesteś wstanie dostrzec sam monitor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Simple_man - niezły link.

 

Nie wierzę jednak, że ludzie masowo będą głosowali za "1 piwo". Ale zagranie nie-fair - bez dwóch zdań.

 

Ja przypomnę tylko, że jeszcze tylko przez kilka dni można wgrywać prace na stronie konkursowej. Deadline mija 31-go, a więc w sobotę!

 

Aż tak zupełnie do ostatniej chwili to nie czekajcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności