Skocz do zawartości

Sculpty: testy, proby, speedy, porady itp - 2019


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem jak to jest indian, ale Twoje sculpty naprawdę są do siebie podobne. Dwa ostatnie są łudząco podobne. Dość szybko je ciśniesz, bo 2h 30m to według mnie nie zbyt wiele czasu, ale dawno sobie czasu na taką główkę nie mierzyłem. Może zapodaj .ztl to Ci zrobię oversculpt szybki, a jak wolisz nie to Ci jutro spróbuję narysować co i jak według mnie jest nie tak.

 

Pozdrawiam, Cyanide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało mi się coś wykombinować. Nie wiem na ile Ci to pomoże, ale mam nadzieję, że się przyda. Podmalowałem i takie tam rzeczy, które według mnie powinieneś poprawić, a po prawej stronie masz główkę, która obrazuje mniej więcej to jak według mnie powinna ta głowa wyglądać. Ucho wygląda jak przyklejone na widoku z przodu i na tym środkowym bo ma taką dziwną obwódkę w miejscu gdzie zrasta się z głową.

 

beznazwy1v.gif

 

Pozdrawiam, Cyanide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No]2- co do tego pytania na temat faktury skóry to używam tylko standard brush, ustawiony na spray, z alphami ściągniętymi ze strony pixologic.com. Czasami też zwiększam sobie np Blur czy Contrast w zakładce Alpha, jeśli chcę uzyskać np. rzadziej rozłożone pory. Gęsto rozłożone zmarszczki, np na czole czy na nad łukami brwiowymi w ten sam sposób robię. Na początku najlepiej nałożyć jedną warstwę na całą twarz, potem rozmyć w niektórych miejscach mniej w niektórych więcej, potem następna, następna itd... Wtedy ta skóra ma większą głębię niż tylko płaskie pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quentin super główka, super detale, super bryła :D

 

No]2 yhym.... fajny matcap :)

 

Bany1991 wydaje mi się że uszko trochę za duże, a tak to bardzo mi się podoba.

 

Cyanide dzięki wielkie za over, rano zrobiłem szybkie poprawki, teraz jeszcze zastosowałem się trochę do twoich uwag i wyszło to tak, mam nadzieję że jest lepiej :) Jeżeli jeszcze chcesz to za chwilkę wrzucę .ztl, tego ziomka.

 

KOUcb.jpg

 

salut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz dużo lepiej indian, możesz zarzucić ztl, ale dziś to już na pewno nic nie uradzę nad tym. Chyba że jutro coś popróbuję, ale nie wiem czy jest taka potrzeba jest lepiej, ciśnij może następny model, jak błędy się powtórzą to będziemy myśleć. Powodzenia.

 

Bany fajnie, tylko jak dla mnie dwie rzeczy się rzucają w oczy, ucho do poprawy, nie postarałeś się, i oczy ma chyba za szerokie. Sprawiają wrażenie jakbyś je po prostu movem rozciągnął.

 

Pozdrawiam, Cyanide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie.

Trochę za mało udziwnienia na dzisiejsze standardy żeby to obcym nazwać. No chyba że to przemyślana stylizacja na horrory z lat 50, tam byli tak wyglądający kosmici. ;)

Masz pewnie jakiś pipeline na robieniem tych główek, może zrób coś w innej kolejności, skorzystaj z innych refek. Musisz jakoś to przełamać bo z każdą praca będziesz wpadał co raz bardziej w schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

indian ostatnia głowa już lepsza, dawaj dalej.

 

 

Tymczasem nowy update. Retopologia, unwrap i kilka zmian w modelu. Teraz jeszcze asymetria, a następnie tekstury i render....

 

ps: dalsze postępy chyba będę wrzucał do teczki bo tutaj chyba można same speedy i próby... :)

head8compnewtopo2.jpg

head8compnewtopo1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem do modelowania mojego "towarzysza husarskiego". Kilka dni temu pobawiłem się na nowo hełmem. Przebudowałem ochraniacze policzkowe (czy jak to się nazywa) i ochronę karku. Nie jest to kopia istniejącego kasku a tylko koncept. "Wzorek" jest tylko szkicem-znacznikiem gdzie się będzie znajdowało zdobienie.

kask-husarski_WIP11_2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo widzisz indian. Bardzo fajnie. Ten odbiega już od reszty, na pewno nie jest podobny do reszty. Ale żeby nie było zbyt pięknie to się niego troszkę przyczepię. Najwyższa zmarszczka na czole dziwnie wygląda. Ucho nadal jak z plasteliny, wygląda jakbyś się do niego w ogóle nie przyłożył. I taka moja chyba bardziej personalna uwaga, jak dla mnie to nos chyba troszkę za duży na widoczku z profilu. Poza tym bardzo fajnie, tak trzymaj.

 

Pozdrawiam, Cyanide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo indian od razu lepiej;)

 

A tu coś ode mnie i mam od razu pytanie. Daszek jest za gruby i chciał tym go spłaszczyć ale jest on jako jeden sub tool z reszta czapki(ale jako 2 osobne meshe) . Funkcja Groups split nie działa. Jest na to jakiś inny sposób ? Myślałem żeby zaimportować do maxa tam rozdzielić później projekcje w zbrushu i na końcu przeskalować, ale może macie jakąś szybszą metode?

57044418.jpg

 

Może jest jakaś metoda do zamaskowania całego mesha ale nie sub toola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gluty bo to baza raptem, twarz faktycznie jakoś tak mi również nie leży w 100%, ale doszedłem do wniosku, że to przez brak uśmiechu, poza tym ciężko anime przerzucić w pełne 3d, takie są efekty uboczne. Wrzucę up jutro to będzie lepiej ;)

______

 

PS on był z gumy więc w sumie takie gluty trochę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indian , naprawdę fajnie zaczyna ci to wychodzić ;)

 

28743403.jpg

ehhh a tu dalsza część mojego dzieciaka. Strasznieee dużo rzeczy będzie musiało być poprawione. Wydaje mi się że głowa jest za duża tylko teraz nie bardzo wiem jak to zrobić. Chciał bym przeskalować głowę razem z czapką ale to są dwa osobne sub tool. Moge dać mergedown > przeskalowac> groups split ale wtedy juz w subdivision level osuwają się niższe poziomy.

To było jedno pytanie a teraz drugie.

Mam osobno jedna rękę i chce ja skopiować i zrobić symetrie. Duplikuje więc sub tool wchodze w deformation>mirror i wtedy pokazuje mi sie komunikat ze subtool nie może mieć żadnego poziomu zagęszczenia. Jak usunę to normalnie robi mirror ale wtedy juz nie mam detalu;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh a tu dalsza część mojego dzieciaka. Strasznieee dużo rzeczy będzie musiało być poprawione. Wydaje mi się że głowa jest za duża tylko teraz nie bardzo wiem jak to zrobić. Chciał bym przeskalować głowę razem z czapką ale to są dwa osobne sub tool. Moge dać mergedown > przeskalowac> groups split ale wtedy juz w subdivision level osuwają się niższe poziomy.

 

Mergujesz i skalujesz a potem group split.Po rozbiciu uzywasz reconstruct subdiv,zbrush odtworzy niższe poziomy subdivide.Działa jak masz dobrą topo-bez trójkątów.

 

Jak się nie da z reconstruct subdiv. to masz transpose master.

 

Jak się nie da to eksportujesz najniższy subdiv capki i łba do maxa,skalujesz w maxie i importujesz do Z na najniższym subdiv.Jak nic nie namieszasz to sie przeskaluje;)

 

Zresztą co za problem przeskalowac łeb i ręcznie doskalowac czape;)?

 

 

Indian , naprawdę fajnie zaczyna ci to wychodzić ;)

 

To było jedno pytanie a teraz drugie.

Mam osobno jedna rękę i chce ja skopiować i zrobić symetrie. Duplikuje więc sub tool wchodze w deformation>mirror i wtedy pokazuje mi sie komunikat ze subtool nie może mieć żadnego poziomu zagęszczenia. Jak usunę to normalnie robi mirror ale wtedy juz nie mam detalu;/

 

Usuwasz dolne subdivide nie górne.Detal zostaje.Potem reconstruct subdiv.

 

Albo duplikujesz łape,exp. do maxa,w maxie odbijasz najniższy subd. wracasz do Z,import i masz odbite.

 

 

Na ubranku więcej płaszczyznami spróbuj zarysować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności