Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun. - 2010


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uzytkownik - tak bez mydla?

Lis- patrze i patrze, i widze ze lampy w suficie jednak tworza slaby ale ostry cien... babka nie ma cienia ostrego a powinna miec chyba ze dwa? (tak mi sie wydaje patrzac na cien barierki, i patrzec na cienie przy windach) pozatym klatka schodowa jednak nie wyglada ultra realistycznie, a kobitka no to jednak fotka.. stad ciagle czuc roznice. na plus napewno sklejenie kobitki z podlozem, czuc ze tam stoi faktycznie, ale chyba nie reaguje kompletnie z reszta otoczenia. i tak dalej. ;) ale sam lepiej napewno nie umiem hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georgas: fajne. W wysokich parametrach to renderowałeś, że plam nie ma, bo rozumiem, że to vraymtl lub vraylight -> mesh?

 

Ode mnie takie tam:

 

int10.jpg

.

int11.jpg

.

int12.jpg

 

I odrazu chciałem zapytać co może być powodem powstania tego rozbłysku na szybie w ostatnim renderze?

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz przy takim kolorze tworzy CI się w miarę jednolita apla bladocyjankowa, jak to do reela oswietleniowo-materiałowego to lepiej troche to zmienić, bo ten materiał wyglada na mało wdzięczny do takich reelowych popisów. zobacz jak w cars'ach dobierali kolory pod lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda jest paskudna, krzesełka słabe ()widać błędy turbosmootha na siedzisku, a w jednym miejscu jest dziura). Poza tymi rzeczami praca bardzo fajna. Myślę, że fajnie byłoby przełamać nudę takiej kuchenki otwierając lekko którąś z szuflad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

@hcpiter ja podobnie jak @carlosss odebralem twojego posta.

Wyluzuj i bez scisnien. Forum publiczne kazdy moze wtracic swoje 3 grosze.

 

Pozdrawiam.

Peace & love

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arev: celne uwagi. Co do wody to RealFlow coś takiego mi stworzył, i faktycznie, wygląda średnio, ale czasu nie było. Mam jeszcze w historii zapisanego vrimg, może przerenderuję ten kawałek z motionblurem, i wyjdzie lepiej, zobaczymy. Co do krzesełka... przyznam, że nie spodziewałem się, że takie błędy w hi-res wyjdą, mae culpa. ;)

 

JunioR: Chociaż mam dziwne uczucie, że Twoje słowa nie są dla mnie pozytywne, to zgadzam się w pełni.

 

A teraz do reszty:

 

IMG_0453.JPG

 

Sorry za jakość, nie mam pod ręką dobrego aparatu, a tylko telefon.

 

Na zdjęciu zaznaczyłem na blacie srebrną puszkę, słoiki z makaronem, oraz te obiekty po dwóch bokach jednego z wazonów, czyli słoiczki z oliwkami.

 

Swoje inspiracje zdecydowanie czerpię z innych źródeł niż Twoje ciągle powtarzające się te same modele w tych samych stylistycznie wizualizacjach. Jeśli masz wyłączność na srebrne puszeczki oraz model oliwek w słoiku z Doscha to podziel się tą informacją, jeśli nie to nie jestem w stanie Ci pomóc. Rozumiem, idąc za Twoim tokiem myślenia, że jeśli wstawię gdzieś Q7 to kopiuję SWRSC, a jak dam za dużo zieleni to Morphe?! W jadalni obecnie umieściłem Zanottę, ale widzę, że muszę przesiąść się na Vitrę, aby nie było niedomówień...

 

Kuźwa, co za paranoja, takie rzeczy to tylko w Polsce...

 

Pora się zbierać stąd, widzę.

 

Pozdrawiam

Szymon

 

P.S. Strzeżcie się! Srebrne puszeczki kontratakują!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknąć Japy. Buzi na zgodę i grzecznie na przyszłość.

 

pressenter:

"Pora się zbierać stąd, widzę."

Co teraz? Strzelisz focha, weźmiesz kredki i uciekniesz? Wyjaśnijcie sprawę i róbcie swoje. Bądźcie mężczyznami.

 

hcpiter- biuro patentowe rozwiąże Twoje problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JunioR i hcpiter...sorry chłopaki, ale zachowujecie się jakby styl, w którym robicie wizualizacje był jakąś wiedzą tajemną, którą tylko Wy poznaliście...a prawda jest taka, że sporo osób robi wizualizacje w podobnym stylu, czego nie da się uniknąć. i w sumie nie chodzi o samą wizualizację, ale i projekt. ostatnio przeglądałem kilka ostatnich numerów dobrego wnętrza i takie białe wnętrza pojawiają się cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz uwagi do moich wnętrz to pisz to w moich watkach.

 

Oczekuję tego samego w tym wątku, konstruktywnej krytyki, a nie bezpodstawnych oskarżeń.

 

 

 

Nie bądź smieszny, dobrze wiesz ze nie chodzi o te modele...

 

Cóż, inaczej wyglądał Twój post przed

 

Last edited by hcpiter; Dzisiaj at 10:15.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry większość prac tu kreatywnie sięga co najwyżej fuchy obierania ziemniaka, wiec nie dziwcie się, ze w garnku wyglądają później podobnie.

 

Twoje oskarżenie są na poziomie "Dunusia" czy jak mu tam...

 

Uwielbiam jak zaczynają się takie przepychanki...

-Panii, a on rzucił we mnie truskawką...

-Sam w siebie rzuciłeś

-Zamknij się, gupi jesteś.

 

"Gupi jesteś" To jest zawsze dobry argument jak brak argumentów.

 

Liczę do 5 i zacznę wywalać posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wiedza tajemna, znajdź mi posta gdzie pisze takie bzdury, jeśli nie to usuń to co napisałeś... jest na forum sporo osób z o wiele wyższym poziomem wizualizacji i NIGDY nie uważałem, ze odkryłem coś, czego nie było do tej pory, czy zrobiłem rewolucje w wizualizacjach bo to nie prawda.

 

jesteście z hcpiterem strasznie oburzeni faktem, że pojawiają się wizualizacje wykonane w podobnym stylu do Waszego... jeżeli się czepiacie projektu to napiszcie, że chodzi o projekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się rozpętało..Ula la..

 

Szymon :) unosisz się bez podstawie:), jeśli naprawdę starasz się robić coś swojego to okaz skruchę i nie komentuj, bo tylko pogarszasz swoja pozycje i bezsensowny syff na forum, olej sprawę i tyle rób swoje.. Ale tez warto przemyśleć po prostu, że coś jest nie tak skoro padł zarzut. I można na tym pracować by „ znaleźć ciebie” i tak naprawdę każde pojechanie tu na forum po kimś w sposób odważny, ale nie chamski, że coś komuś się nie podoba to największa przysługa, jaką mogą ci wyświadczyć!!! Bo dzięki nim się uczysz!! I rozwijasz..Przelejmy swoja wrażliwość na twórczość a nie na wybujałe nasze ego i samczą dumę..

 

Nie chodzi tu oto czy jest taki sam kubek czy taki sam TV..tylko chodzi o sposób myślenia WYCZUCIE.

 

A jeśli naprawdę tego nie widzisz, to naprawdę jest to smutne i tak jak piszesz najlepiej się stąd może zawinąć? Na polskim forum będziesz siedział.? I nie wchodzić tu kompletnie zrobisz sobie tym samym przysługę..Bo może zacznie myśleć po swojemu.. I może za jakiś czas będziesz miał ten przywilej i nie samowitą satysfakcję, że jak pokażesz prace swoja nie warze czy to będzie format 540/ czy 2500 będą wiedzieć ze to twoje!! I tego już nikt ci nie zabierze..po za tym masz już fragmenty prac typowe dla ciebie , wypracowane przez wyłącznie ciebie ,gdzie nigdzie indziej ich nie znajdziemy i to jest warte uwagi by dalej je rozwijać.

 

Prawda niestety boli zwłaszcza ta nie wygodna dla nas..Niosąca dużą treść prawdy, ale w zamian za to dużo więcej dowiadujemy się o samym sobie!! Oczywiście, jeśli masz dystans do siebie i potrafisz wyciągać wnioski, i zgadzam się w 100% z J/H. Zerżnięte aż boli, od kolorystyki po skopane kadrowanie też znajome.. Zaraz ktoś zarzuci to jak inaczej w takim razie kadrować itd...i tak można w kółko odpierać i kolejne zarzuty wyciągać, tak czy siak wyrobnik jest tylko wyrobnikiem przy dużym szczęściu stanie się rzemieślnikiem, marnym bądź lepszym – Ja bynajmniej patrząc na ta pracę widzę, raz - nie udolnie zerżnięte dwa od razu myślę o Prawdziwym autorze, jak mawiają kij ma dwa końce – morał taki wynika z tego, że chce ktoś pokazać coś „swojego” i powiedzmy promować „swoja twórczość „ a i tak promuje prawdziwego autora, bo każdy, kto siedzi w temacie od razu nasunie mu się zupełnie inna myśl.. Coś za coś jak to życiu jest.

 

Każdy zaczyna to zrozumiałe, najlepiej edukować się od najlepszych, ale przychodzi moment ze trzeba robić swoje i nie oglądać się na innych, a przede wszystkim nie zabierać im czegoś, co sobie wypracowali cieczką praca, – bo nie zwycięstwo przecież się liczy tylko droga, jaka się podążało do tego zwycięstwa.., I takie nakładanie kalki to wyraźny brak szacunku przede wszystkim do samego siebie i publiczne obnażanie się, pokazując, jakim słabym jest się defakto.. Wiec rozchmurz się i nie dąsaj:)

 

To tyle z moich wypocin ( dyslektyczno -ortograficznych ) co myślę w tym temacie , i ma nadzieję ze nie poleci mój post w kosmos..

Pozdrawiam.

Edytowane przez tweety
kolorek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arch-ja mam tylko taką mała prośbę, dało by rade żebyś pisał na biało albo chociaż jakoś jaśniej?:P bo trochę sie to ciężko czyta.

 

PS. dzieki;)

Edytowane przez FF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może zakończę ten spór inaczej:

 

Arch: szanuję Twoje zdanie, na pewno masz dużo racji, ale muszę też powiedzieć, że taki przywilej naszych czasów: jasne drewno na podłogach, białe ściany; bez obrazy czy jakiejkolwiek krytyki, ale zajrzyj we własne portfolio. Jakbym się teraz miał czepiać, że użyłeś jasnego drewna na podłodze, dałeś białe ściany, a do tego jeszcze powiedzmy puszeczki w kuchni czy kwiatków na stole (podając konkretne nicki osób, które te same modele wykorzystały wcześniej), to to będzie już po prostu śmieszne, bo wiadomo, że każdy chce być jednak wyjątkowy. Ostatnia akcja, nota bene dotycząca Ciebie, z łazienką, którą stworzył JLI, a wyglądała prawie jak Twoja, wiadomo jak się skończyła, po cholerę miałbym to powtarzać? Jeśli ktoś uważa, że kopiowałem styl kogokolwiek innego stąd, to na prawdę nic poza własnym słowem na obronę nie mam. Inspirowałem się tym, a nie czymś innym przy tworzeniu tego projektu, jednakże nie miało to nic wspólnego z pracami braci L czy kogokolwiek z tego forum. Jako ciekawostka dodać mogę tylko, że mam na dysku dwa foldery "Inspiracje" na dwóch dyskach, jeden ma 2,5GB, drugi 500MB; jedyna wasza praca, jaką tam znalazłem, to wizualizacja projektu dla Pinero.

 

Co do unoszenia się... fakt, bo bolą mnie takie oskarżenia. Nie chcę w żadnym stopniu... hmm, no niestety musi tutaj być troszkę zaczepny tekst... zbliżać się do katalogów vitry.

 

Ode mnie tyle, więcej w temat się zagłębiać nie zamierzam.

 

Jeśli kogoś uraziłem słowem to wybaczcie. Jeśli kogoś uraziłem projektem... wy macie swoich klientów, swój styl na wykańczanie wnętrz, zapewne swoich wykonawców, swoje cele, które wam przyświecają, ja mam swoje, niech tak zostanie, a jeśli widzicie w moich rękach resorówkę podobną do waszej, to niekoniecznie musi znaczyć, że to wasza.

 

Pozdrawiam

Szymon

Edytowane przez pressenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby oskarżać kogoś, że ktoś kopiuje kogoś innego styl trzeba mieć najpierw jakiś dorobek artystyczny i naprawdę jakiś wyrobiony styl. Tu tych dwóch rzeczy brakuje, więc hcpiter jest śmieszny z tymi oskarżeniami. Więcej pokory Panie hcpiter.

 

Takie oskarżenia nieliczni z tego forum mogą sobie pozwolić, ale na pewno nie Ty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem chlopakow troche ponioslo;) idac tym tropem zaraz sie zacznie nagonka na samochodziarzy ze puszczaja refleksy na boku/szybie tak jak ktos tam wczesniej;) Mysle ze sa juz poprostu wyrobione pewne standardy branzowe/estyczne (jasne sciany itd, dodatki na stolach ala z katologu ikea), ktore klienci lykaja bez zakrztuszenia;)

 

PS

 

hcpiter - swoje blyskotliwe spostrzezenia odnosnie tego, ze znam sie tylko na autkach, mozesz smialo pisac na publicu;)

Edytowane przez vision3d
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter - z calym szacunkiem, ale nie pisz mi, ze sie na mnie zawiodles czy cos. Cenie Twoj warsztat, ale nie naleze do zadnego kolka wzajemnej adoracji. Katalogi przegladam, meble kupuje, wiec mysle ze jakies tam pojecie mam jako konsument i nie koniecznie musze byc architektem czy aranzatorem wnetrz. Peace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności