Skocz do zawartości

Teczka 2D - Wojtek Fus


WojtekFus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Nilfheim!

 

Skończyłem czytać "Alla Prima" i naćpany wiedzą przysiadłem do portretu. Oczywiście nie ogarnąłem. Strasznie dużo mam problemów z mieszaniem kolorów na palecie. Trzeba będzie porobić color chartsy i opanować pigment.

 

Olej na płótnie 20 cm x 30 cm.

 

Ay8z0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

motywujesz kolego , nie wiem skąd masz tyle czasu na to wszystko ale dobrze że chociaż ktoś ma i może ciągnąc za sobą ogon ludzi potrzebujących kopa :)

 

Dzieki za info o alla prima bo

Gurneya przeczytałem stoi teraz na półce i czeka na chwile kiedy może zrozumiem, bo jak dla mnie to chyba za wysoki poziom wiedzy na tą chwilę ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, dzięki portretom w Twoim wykonaniu zabrałem się z powrotem za malowanie. Dzięki Ci za to ;)

Apel do ogółu- ludzie, pracujcie regularnie! Przez ostatnie kilka miesięcy mało co robiłem, okazało się, że niesamowicie wyszedłem z wprawy i oduczyłem się podstawowych rzeczy..nie polecam robić sobie takich przerw..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grass, RaVirr Cieszę się panowie, że tak można Was zmotywować :D To prawda, RaVirr, nigdy tyle nie rysowałem co teraz i muszę powiedzieć, że pozytywnie to odczuwam. Nie wyobrażam sobie teraz przerwy, czy czegoś podobnego.

 

Tymczasem trochę więcej stateczków i stare w lepszej jakości.

 

5QiOv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nilfheim - Cieszę się! Ja tak mam ze trzy razy dziennie - chcę sobie odpalić TF'a albo obejrzeć film i wtedy pojawia mi się w głowie milion małych zapierdzielających Fengów, którzy mówią, że samo się nie zrobi. And then:

 

@Status - Dzięki! Będę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtekFus - mam tak samo , film jakiś oglądam przychodzi mi coś do głowy i już siedzę i coś smaruje a film sobie leciiiiiii ;) , te scoty robertsony fajnie Ci wychodzą , co do rozmazywania to ołówek markery też niezle rozmazują , załatwiłem sobie tak copica CG02 i tera mi brudzi. Co do fenga to FZD wydaje całkiem fajny album z grafikami czekam na premiere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odwiedziny :)

 

Wrzutka bardziej rysunkowa. Gesture drawing. Szukam rytmu w linii.

 

Tutaj mamy cienkopisową padaczkę bez kontroli.

 

RpjXM.jpg

 

Trochę kontroli i pomyślunku z węglem.

 

iHHxB.jpg

 

Znowu padaka.

 

7SGyh.jpg

 

Portrecik kredką.

 

jnNJp.jpg

 

I pracka na TSP.

 

xADhu.jpg

 

To chyba odreagowanie po rysowaniu tych statków. Ale cholera, muszę do nich wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha :D Rzeczywiście. Te wszystkie z padaczką są przed rozpoczęciem czytania Force: Dynamic Life Drawing for Animators , a portret i gesture drawing już po połowie książki. Wystarczyło, że przeczytałem, że jedna linia powinna być odzwierciedleniem jednej myśli, idei, ruchu. A jak mamy takie sianko cienkopisowe, to widać, że mam milion niekonkretnych myśli na sekundę i tak na prawdę nie podejmuję żadnej decyzji w trakcie rysowania. Bardzo polecam książkę. Jak przeczytam, na pewno coś napiszę na blogu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super teka, przeglądam regularnie i musiałbym chyba pisać post za postem gdybym chciał komentować każdą wrzutkę jaka mi się spodoba :) Jakoś szczególnie mnie urzekły SIMPLE PERSPECTIVE THUMBZ i "even moar...", super wyobraźnia z nich bije, to własne pomysły czy były jakoś mocniej inspirowane tymi tutorialami Scotta Robertsona? Też je muszę dorwać! :) Bardzo imponuje że tak stabilnie rozwijasz się we wszystkich kierunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Urbanboogie - Dzięki! Te thumby są robione po obejrzeniu tutków od Fenga Zhu :) Nie, pomysły nie inspirowane bezpośrednio tutorialem. Chciałem tylko zrealizować wszystkie przypadki perspektywy, jakie opisał Feng tyle, że we własnej aranżacji :) Dzięki wielkie za odwiedziny!

 

@kamesanin - Haha xD Nie powiedziałbym, że człowiek renesnansu. Bardziej człowiek nieogarnięty, bo łapię się za wszystko na raz :D Dzięki za miłe słowo :)

 

No i rzeczy z dzisiaj. Powrót do hard surface.

 

Ołówek.

 

0jvfA.jpg

 

Markery.

 

nHRJ6.jpg

 

I długopis.

 

pfUEc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej !

bardzo fajny ten charakterek przed kompem :) spoko oswietlenie i wogule dobre to :), szkic dziewczyny niebieską ktrtką na wypasie, bardzo fajnie pociągnołeś usta. A co do samochodu to wyszedł też nieźle. Wrzuciłeś też gdzies jakies demo z tego jak rozrysowałeś sobie tą baze? bo wsumie to mnie zawsze najbardziej interesuje w takich rysunkach. (chyba ze cos odpaliłem źle to demo na strimie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rotcore - Dzięki!

 

@grass - Na papierze owszem, w szopie czasem, ale wolę osobie pomóc zaznaczeniem.

 

@j4q - Dziękuję za odwiedziny :) Cieszę, że przypadły pracki do gustu :) Niestety, streama zacząłem od pewnego momentów trakcie pracy. Jeszcze będę robił takie dema, więc spoko.

 

Eksperymentalna technika podpatrzona u Scotta Robertsona. Osiem dość abstrakcyjnych szkiców markerami kompiluje w jeden duży abstrakcyjny plik. Każdy szkic ustawiony na trybie mieszania i różnych przezroczystościach. I z takiej dużej kompozycji wycinam sobie jakieś mniejsze, które jakoś dobrze wróżą. Fajne efekty można uzyskać. Zaskakujące kolorki. Spróbuję pare z nich wykończyć.

 

hwbqP.jpg

 

I jeszcze taka kompozycja.

 

eNz7H.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności