Skocz do zawartości

Pojazd_3d: RENAULT Megane Coupe-Cabriolet 2003(NURBS)


Bzyku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o co chodzi sikham ??

felga no tu narazie mam problem ale musze usiasc i potestowac jak PT przelicza na mesha bo felgi go mają tragicznie zle ustawionego zajmują przy renderowaniu 2/3 calej ilosci poly a wygladają tragicznie.wycodzi ze kazda ma 250k razem z tarczą no ale jest to lekko za duzo. naprawie to :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AcidBoyXL

model robi wrazenie ale te 4x250 + buda musza robic swoje :D podziwiam i powodzenia dalej jak narazie idzie ci niezle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o.O. Po prostu - cud, miod i orzeszki, lub jak kto woli - luz, blues, wodeczka, pupeczka ;). Nie bylo mnie przez dluzszy okres czasu, bo sie troche szkolilem ;), ale i tak poprzeczka znowu podniesiona ;). Omg. Ide dalej tutoriale robic ;). Bzyku - tak dalej! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komenty a wiec tak :

na dach przyjdzie czas jak bedzie wnetrze to zniknie no a narazie to niema co go skladac :).

 

ile hym no miedzy 2-3h. ten ostatni to 2:34. co do dokladnej ilosci poly jaką posiada buda to 413.000 teraz a reszta to kola :) troszke to zabawne ponad milion na felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj przesadzacie mozna powiedziec tak dobry efekt kosztuje troszke czasu jak kiedys uzywalem FR stage0 to musialem czekac nawet 8-10h to 2h do tego to maly problem a nawet milo poczekac :).

i tu to czego brakowalo jak slupek miedzy szybmi tyle ze jego wiekszosc jest w wnetrzu czego nie wiedac no i wlew i antenka to wsumie taraz zostalo tylko ;) wnetrze i uszczelki przedniej szyby i pare szczegolow jak zacisk i zaslepki na haki holownicze...

red14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo co tych chcesz od tych opon?? :] po odpowiednim przygotowaniu prawdziwe sliki tez tak wygladaja :D :], a co do modelu to jedyne co mi sie nie podoboa to kolor, ale to kwestia gustu, reszta OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiscie kozioo oponki bedą tylko musze rozszyfrowac vray displacement to zrobie narazie na biezniku z C2 a potem jakąś inną zrobie :).zeby nie bylo to co jest na tylnim plastiku wsumie to jest ten wlasciwy zderzak to błąd PT tez do naprawy ale narazie to jest zbedne. a kolor jak kolor jaki kto lubi :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku - jak chcesz sie popytac o Vray displace to mozesz walic do mnie na gg ;) Ostatnio robiłem wlasnie w ten sposob testy oponek, wiec moze pomoge.

 

btw - nie chodziło mi o brak bieznika, tylko o sam material gumy - wg mnie źle wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co? marnujesz swoje zdolności, czas i doświadczenie na jakiś samochód. ja marzę o tym, by umieć kiedyś modelować tak jak ty... choć w moich oczach respekt zyskuje się głównie przez oryginalność i styl. a samochodów ci u nas dostatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak normalnie posziedzialem pomyslalem ;) zrobilem parenascie krzywych potem kilkadziesiąt blendcurve i w ten sposob minely 3 dni :D

 

A te kolorki to analiza choc nie oto mi chodzilo chcialem tylko ją pokazac ale wlasnie w wysokich ustawieniach poly a analize czesto uzywalem wiec highpoly mialem na bieząco :).

 

A czy nurbsy same w sobie niesą orginalne ??, a pozatym robie to dla siebie i robie to co mi sie podoba a wszystko poto zeby sie czegos wiecej nauczyc czyli szkolic technike a zrobic mozna zawsze co innego ale mi sie niechce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pokazuje cokolwiek :) tak ze jakos nie mialem i niemam dalej checi na robienie wnetrza to zrobilem takie testowe do wersji zamknietej bardzo ale to bardzo uproszczone a wynikiem jest render meganki z dachem przynajmniej narazie :D.

 

megane1024.jpg

 

screenshot z viewportu maxowego oczywiscie a tak dla info jest to wersja zmeshowana wszystko co jest na renderze wazy 800k

 

mwn3.jpg

 

i jeszcze moze to

 

MS3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wtrącić swoim skromnym głosem, to chciałbym tylko powiedzieć za kimś (juz nie pamietam kim) z forum, że wiekszość aut wykonanych 3d mają jedną widoczna wadę. Alufelgi na wszystkich kołach są pod tym samym kątem ustawione. I musze przyznac zę rzeczywiście to sie rzuca w oczy. Jesli chodzi o model... nie mam pytań ;) Gratulacje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widze że idzie ci wyśmienicie :]

ale ....... widziałem z tydzień temu takiego samego (nawet ten sam kolor) jak sobie stał na parkingu i jedna rzecz mi się rzuciła w oczy ..... na przednim zderzaku brakuje ci ostrych pionowych krawędzi :\ mam nadzieje że wiesz o co mi chodzi :]

poza tym na pierwszym renderku za bardzo ci się przednie koło wysuneło przy skręcaniu

 

i pytanko na koniec:

czy nie był byś może skłonny ujawnić w jakimś mini tutorialu jak ty zrobiłeś te piękne materiały ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asblaze-> no masz racje ale nigdy mi sie niechcialo obracac felghi choc tu na jednym renderze to zrobilem :).

A czy ostateczna to chyba nie ostateczna mogla by byc jako wersja zamknieta a ja chce go otworzyc no zobaczymy...

 

maska jest ok tylko ze w tym ujeciu ten samochod wygląda badziewnie bo francuzi postarali sie bardziej nad tylem :D i to lubie w nowyc megankach.

 

javor-> wiem wiem brak ale ten temat byl juz na początku rozpatrywany moglem zrobic ale chcialem to wygladzic i wyszlo bez.a material hym prawie simple wszystko opiera sie o glossy ale lakiero to shellac 100% mieszania wyszstko zostalo podzielone po polowie kolor czerwony H.255 S.200. V200 jak sie nie myle tyle ze jak poszlo po shellacu to kazdy material ma HSV 255,200,100 no i oczywiscie jeden z materialow ma glossy 0.8 sampling jak kto lubi i jaki ma sprzet. a i odbicia to falloffty frenselowe ior 1.6 kazdy ma maksymalne odbicia do 128 ale warto pomieszac tez od jakiego odcienia szarosci mają sie zaczynac reszta to my secret :)

 

meganeint2.jpg

 

meganeint.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się całego wątku czytać i nie wiem czy ktoś o tym pisał - jak tak to sorry... Po prostu mi się rejestracja z napisem "MEAGNE" nie podoba... Nie wiem - za sterylna jakaś czy co? Może, za bardzo matowa - dodać trochę (ale nie za dużo) połysku ?? Całość oczywiście SUPER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiecąca rejestracja raczej niejest tu wskazana :) wiec zostanie taka.co do obracanie felg hym to mnie denerwuje brak ciezaru samochodu na opony wygladają tak jakby mialy z 20 atmosfer albo buda zrobiona by byla ze styropianu :) bede musial nad tym pomyslec jakis flex czy cos innego jakas deformacja moze jakos sie to uda zrobic a narazie najladiejsze miejsce meganki czyli tyłeczek znaczki z tylu sie nie swiecą bo jakos hdri ze zlej strony pada ehhhhh

 

meganeback.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności