Skocz do zawartości

Cinebench R11.5 , testy wydajności - Baza wyników.


NV

Rekomendowane odpowiedzi

Quadysz Gratzy ladny wynik! Pifko

 

Chciałem zmienić procka na tego nowego i7 2600k i dostałem info ze sklepu że wycofane są ze sprzedaży wszystkie płyty pod niego. Jakiś błąd zrobili i teraz naprawiają. Może coś przekręciłem, w każdym razie koleś ze sklepu mówił że trzeba poczekać do kilku miesięcy aż się wszystko wyjaśni.

 

Juz wlasnie w topiku sandy bridge o tym pisali ,mozna rzec ze masz szczescie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Imo kupno w tym momencie x6 gdzie od premiery bulldozera dzieli nas 2 miesiące jest opłacalne jeśli pilnie potrzebujemy proców do renderowania. Po ostatnich obniżkach stosunek ceny do wydajności jest atrakcyjny w porównaniu do intela który swoje i7 (1366) wciąż trzyma na wysokim poziomie cenowym. Do tego sporo wyższe ceny płyt głównych i więcej ramu dla platformy 1366.

Składając kompa do wielu zadań który ma służyć przez 2-3 lata poczekałbym na nowe procki AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje. płyta głowna tymczasowa, chłodzenie boxowe, 4.2 - nie testuje wyzej bo mam pilne rzeczy i musze zorganizować system do pracy. Jestem zadowolony. Moj lapek obok próbował gonić sandy w cinebench ale uzyskał 1.09 ;)

 

moze bede wrzucał coś pozniej, na razie nie czuje potrzeby. W przyszlosci podbije do 9 i styka.

pamięć a-data 1600 cl9 (8.22)

cine.jpg

 

edit: lol jak narazie pracuje spoko i stabilnie i nawet nie buczy wiatrak. (8.96)

cine2.jpg

 

edit2: wyłączyłem windows firewalla i defendera (bo ta jednostka nie ma polaczenia z siecią) i zrobiłem test super pi (3.34 dla 16M) i jeszcze raz cinebencha. (9.02)

cine3.jpg

 

wyniki: 8.22 na 4.2ghz, 8.96 na 4.4ghz, 9.06 na 4.64ghz

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

no to przyszalałeś, szkoda, że nie będę się z Tobą ścigał, chyba że w GPU ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj aż moje karty przyjdą ;)

nie napisałem Sandy na 4.6ghz teraz stoi, jestem po 2h snu i mi piszczy w głowie wiec nie potrafię ocenić kultury pracy, ale nadal ciszej niż laptop z boku, ktorego uważałem za cichego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinebench115q660033gf88.png

8GB RAM - 4x2gb A-Data Extreme DDR2 800+

płyta Abit AB9 QuadGT

 

Procek taki sam jak arturprx2 (2,4GHz), ale FSB podniesione do 370MHz (3,33GHz), jak widać przełożyło się na wynik lepszy o jakieś 0,85 punktu :) Procek prockiem, czasami bardziej mi ramu brakuje, jak dobrze pójdzie to może za pół roku pomyślę nad nowym sprzętem.

 

EDIT:

cinebench115q660035gf88.png

Po podkręceniu na 3,5GHz. Całkiem nieźle (wynik równy i5 750!) ale mam za słabe chłodzenie bo temperatury sięgają 87C :/

Edytowane przez Razer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wkleić swój wynik, bez rewelacji ale gdyby ktoś się przymierzał do kupna lapka Asus G73 JW to zawsze może rzucić okiem...

i7 740

8 GB Ram

 

Wynik: 3.40

 

wynikgd.jpg

Edytowane przez illusion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jakby moderator wkleil w treści wszystkim wyniki, bo fotki moga sie nie wyswietlac po czasie. Swoje wyedytowałem ale zeby nie bylo offtopa stabilnie idzie mi na 9.06 teraz i na razie nie potzrzeba wiecej, bo maly pobor mocy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

ola-f : Jakbyś czytał regulamin to byś wiedział, że użytkownicy sami mają właśnie po to wklejać wynik pod obrazkiem, porugiony . Powinienem usuwać posty bez testu z obrazkiem i wynikiem ale z racji, że ten wątek dopiero powstał przymykam oko.

 

cinebench.jpg

 

Wynik : 4.05

Q9300@ 3,4 Ghz

8GB DDR 2 900Mhz

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie stabilną konfigurację (48h) mam na takich ustawieniach:

CPU: 4795 (99.9x48)

Mem: 1066 7-7-7-20-1

 

Temp: koło 60C.

 

cb1151.jpg

 

Jutro może będę miał czas to dociągne troszkę wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najs 9+ to już bardzo dobry wynik za taką cenę procka, ja zbiłem do 99mhz i podjechałem mnożnikiem, ale dałem wyższe napięcie 1.43 tylko, że u mnie trzyma okolice 50C w stresie, ale jak zobaczyłem cooler to wyglada jak chłodnica od Kamaz'a.

W 3d wiele nie bawię, ale dla Ciebie to musiał być szok pewnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest. I to poważny. To co liczyło się 48h mam gotowe w 6. Tylko jest problem. Jak mi się obrazek dawniej liczył około 20 minut to sobie jakiś filmik czy coś puszczałem. Teraz się nie da :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest. I to poważny. To co liczyło się 48h mam gotowe w 6. Tylko jest problem. Jak mi się obrazek dawniej liczył około 20 minut to sobie jakiś filmik czy coś puszczałem. Teraz się nie da :D

 

trzeba "zoptymalizowac" ustawienia sceny żeby znowu sie dalo :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f, jesteś pewien co do temperatur? W swoim wątku hardwareowym pisałeś, że masz w spoczynku 20 stopni - to jest lekko niemożliwe przy chłodzeniu konwencjonalnym. Chyba, że w biurze masz 10-15 stopni.

Boje się, że nierealna jest temperatura 50 C przy napięciu 1.43V.

Sprawdź tym temperatury, zanim usmażysz cepa :) http://www.techpowerup.com/realtemp/

 

Hynol - Ładny wynik, jakie napięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.38 więc na razie bezpiecznie jest. Pamięć normalnie na 1.5 rusza. Z temperaturami też bym uważał, bo na pierwotnym biosie w windzie widział 10-20 stopni mniej niż było. Dopiero jak mi pokazał 28 w spoczynku po aktualizacji BIOSu to zacząłem kręcić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzane realtempem. specjalnie podkrecalem, bo mi wiało chłodem po nogach.

 

Dopiero jak mi pokazał 28 w spoczynku po aktualizacji BIOSu to zacząłem kręcić

u mnie na boxowym pokazywał 40C w spoczynku, wiec bios w miare wiarygodny, ale fakt ze zaskoczylo mnie jak zobaczyłem na nowej chłodnicy 20C

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f, jesteś pewien co do temperatur? W swoim wątku hardwareowym pisałeś, że masz w spoczynku 20 stopni - to jest lekko niemożliwe przy chłodzeniu konwencjonalnym. Chyba, że w biurze masz 10-15 stopni.

Boje się, że nierealna jest temperatura 50 C przy napięciu 1.43V.

Sprawdź tym temperatury, zanim usmażysz cepa :) http://www.techpowerup.com/realtemp/

 

Hynol - Ładny wynik, jakie napięcie?

 

Dokladnie jak napisal Kozioo sprawdz kilkoma programikami , umnie tez przeklamywalo w dwoch programach coretemp , AMDoverdrive , dopiero jeden programik z plyty asusa pokazal temperature zgodna z temperaturami w biosie. Przy 20 stopniach na procu w pomieszczeniu musialbys miec znacznie ponizej 20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam 17-18C w pomieszczeniu chyba - nie mam termometru. Teraz temperatury w czasie pracy z małym lub chwilowym obciazeniem to okolice 23-29 (w realTemp i BIOSie), przy 4.6 było max 20 ale co by nie mówić cooler w normalnej pracy dmucha dość zimnym powietrzem. Niemniej dzięki za troskę, jak bede miał więcej czasu to sciagne programy diagnostyczne dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beznazwy1lft.jpg

 

SCORE: 9.32

Po pewnym czasie ponowiłem test i otrzymałem 9.33

 

Mój wynik na i7 990X. Zero kręcenia, zero modyfikacji, BIOS seryjny ( GA-X58A-UD3R ). 12 GB DDR3

Edytowane przez Winoo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testowaliscie swoje krecone zestawy orthosem czy prime95? Ja na chwile obecna mam problem. Z 2.8 na 4.1 1055t podkrecilem, wyzej nie probowalem na razie. Winda sie nie wiesza, cinebench przechodzi ( na razie na obnizonych ht i pamieciach sprawdzam), tylko testy orthosem czy prime95 wykazuja mi bledy, szczegolnie test mieszany na proc + ram czasem po kilku sek. na ram to samo. Test na sam procesor ( z minimalnym wykorzystaniem ramu) przy uzyciu prime95, wywalil blad dopiero po 2 godzinach i to na jednym watku.

Czyzby ram walniety? Bo na defaultowych ustawieniach, bez podkrecania tez mialem blad w orthosie, tylko dluzej trzeba bylo na nie go czekac. Polecam wiec oprocz cinebench potestowac na prime95 i orthos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie pamieci walniete, mozliwe ze trzeba wiecej voltow dla nich, albo timingi oslabic, albo zmienic mnoznik, pamieci najlepiej jednak memtestem przeleciec, jak przejdzie, to w windzie tez bedzie ok...

a jezeli chodzi o testy :) to nie forum zapalencow OC tylko renderowcow D:D jak ktos chce renderowac to musi potestowac ;) (znaczy sie u mnie bylo testowane na prime )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

ja w tym tygodniu będę miał Phenoma, takiego jak Predator i spróbuję go tak podkręcić ;)

Do tego dwie gtx 460 jak Ola-f tylko, że Gainwarda - wrzuce jakies testy.

 

ps. Ola-f napisz jak tam w Octane Ci sie wiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak tez mam gainwarda. Wrzucę później jak będzie chwila testy, miałem muł z internetem i nowych sterownikw pod cuda nie ściągałem - wtedy na jednej karcie tylko jedzie. Octane super dla mnie mam problem z rejestracją i kupnem (to znaczy z rejestracją, ale dziś mam dzień opłat wiec rozgryzę to wreszcie), ale mam komplet okularów anaglifowych w domu i wizualizacje lokalu dla klienta w prawdziwym 3d liczone niemal w realtime nieźle go ucieszyły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

też miałem, musisz na ich głównej stronie się zalogować (Customer area), nie na forum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Ola-f: a masz te karty w SLI, bo octane ponoć nie wymaga SLI. No i sprawdzałeś juz opóźnienia w viewportach Blendera i Maxa? ;)

 

ps. wszyscy już mają octane, człowiek nie może być tu orginalny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam sli - ale alb to wina demo (juz zasililem payala) albo starych sterownikow CUDA (wtedy obsluguje 1 karte, ale zrobilem update).

 

Pisałem ostatnio o viewportach Blendera: w sculpt mode tam gdzie nie uzywa do wyswietlania cpu tylko sameg gpu - na 25mln poly siatce mam spkojnie 20+ klatek moze nawet wiecej (kulka). Przy kolejnym subdivie - 100mln poly juz niezle muli, tak 4-6 fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

ponoc mam jakąś ATI zintegrowaną z płytą, więc jak wszystko inne zawiedzie to może ona mnie wspomoże ;)

 

Nie mam SLI na swojej płycie i mam nadzieję, że octane nie odmówi mi współpracy.

 

ps. nie kusi Cie, żeby sprawdzić Arion'a?

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly update, nowa zabaffka, ale dopiero co wlozona, nawet nie wiem czy stabilnie, ale testowy render taki na 2h przeszedl hehe, tyle ze nic nie zmienialem w biosie po starym procku zadnych napiec etc. dla samego wyniku cinebencza to pewnie do 11 bym doszedl, ale pewnie nie ddaloby sie pracowac na tym

cbscore.jpg

 

Score: 10.66

 

cb pokazuje 4,04GHz ale jest ~4,2GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...za jakis czas beda krecone do 4.5 ponoc spokojnie dadza rade)

24gb 1600ddr3 , 1200w

 

nie chcę być siewcą złych wiadomości ale nierealne te 4.5GHz...a spokojnie to one dają radę 4GHz a z trudem do 4.2GHz...chyba że nie szkoda ci procków i na napięciu 1.5V dla Vcore i Vtt pociągniesz to wtedy możesz robić trochę ponad 4.2GHz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności