Skocz do zawartości

grafiku pochwal sie na czym meczysz rendery!


dirty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 671
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Shleizer

Celeron 2100

GeForce FX5200

768 DDRAM

160GB (2x80)

SB Live 5.1

Monitor 15

 

Zamierzam zmiennić procka na Athlona conajmniej 2800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza z testów maxwella i studia - reszta mnie nie interesuje.

 

prawda jest taka że to co kupisz dzisiaj za 2 miesiące będzie już w plecy więc raczej postawił bym tylko na ram i płyte główną żeby pociągnąć dokupione potem giga :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jezeli kupuje normalny czlowiek radeona to radon to wyczuwa i dziala 50 % slabiej a jak kupuje go grafik to ma doladownie turbobuust + 150% + amulet na szczescie ze przy renderze bedzie pracowal jako 3 cpu + 20 % , - 80% na wykrzaczenie sie maxa i tak dalej ? :D

 

dobrze zrozumialem ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój (nie tylko graficzny) sprzęcik :)

Athlon 64 3500+

Asus A8N-E

1GB (Dual DDR Corsaira)

Gigabyte GF6600 (sorry że nie Radek :P)

WD 80GB

Samsung SyncMaster 913N

a do nie dawna bujało się też na Celeronie 466MHz z 64M ram :D, bo w końcu pamiętajcie-sprzęt nie jest najważniejszy :D (równie ciekawie może wyglądać podróż Maluszkiem z punktu A do B jak Subaryną :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje dziewczyny sa dwie jedna daje druga nie :P

 

pierwsza to

amd athlon 64 3700+

asus a8v agp

ram 4gb (dual ddr OCZ),

hdd samsung 200gb, usb 160gb

grafika 3d labs wildcat realizm 100 256mb ddr3 (daje czadu w 3d-sofcie,a w grach dupy chociaz czasami cos sie wlaczy)

pozatym pracuje na agpX4 bo chla tyle pradu ze mi zasilacz narazie niedaje tyle mocy a mam 420W.

 

a ta druga

laptop hp

amd sempron 3000+

ram 512mb - 128 mb na grafike

60gb hdd, radeon x200 (gram na emulatorach segi saturn :) )

zasysa caly net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajne,

ja mam 2000+ Athlon

256 wiadomo czego

64 MB g-force

40 giga HDD ( podzielony na 4 partycje - niewiem kogo to moze interesowa wogóle)

klawiature

myszke

mam tez podkladke pod myszku z reklamą FATALITY

mam stół - biurko takie- na którym to i owo stoi

mam tez CRT 21'' - za 150 zloty zakupilem

czesto przy klawiaturze stoi szklanka świeżo zaparzaonej herbaty ( czasem trafia ona prosto w klawiature w wyniku licznych wypadków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienilem przet wiec daje nowy konfig:

 

Athlon 64 3000 s939

512 MB (wspoldzielona na karta graficzna :()

x200 128mb na plycie glownej - zasysa mi operacyjna - skubana

mobo to cos od gigabyte (podobno wyciagneta z jakiegos niesprzedanego zastawu z marketu Tesco :D)

aha i zajechana 17' AOC (przy 1024x768 tylko ja jetem w stanie przeczytac tekst na ekranie :P)

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no to jedziemy:

 

wcześniej:

Athlon XP 2500+

Abit NF7

Radeon 9500 64 Mb 8-pipe (pozniej GF 6800 GS)

1,25 GB DDR 400 Kingstone

80 GB WD (padł jakieś 2 tyg temu :/)

teraz:

 

Intel Core 2 Duo 2,13 GHz

Gigabyte GA-965P DQ6

GForce 7950 GT 512 MB (EVGA)

2x 512 LLC Patriot 667 MHz

250 GB Seagate Sata II

Chiftec 450 W

pasta metaliczna Coollaboratory Liquid Pro i ciche chłodzenie z nisko obrotowych wentylatorów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo

Widzę że siedzi tu parę osób które znają sie nieźle na sprzęcie, więc pomyślałem że będziecie mi w stanie doradzić w kwesti zakupu kompa :) No więc złożyłem sobie zestaw idealny, jaki bym chciał miać. Wygląda on tak:

 

procek: Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz BOX (LGA775, 64bit)

grafika: Gigabyte: GeForce 7900 GT Gigabyte 256MB TurboForce Zalman VGA VF700

RAM: GoodRam DDR2 2 x 1GB 800MHz

płyta: Asus P5B Intel P965

dysk: Seagate 250 GB Barracuda (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ, RoHS)

DVD: Lite-ON AllWrite DVD+/-RW SHM-165P6S bulk black

 

całość będzie kosztowała jakieś 4200 - 4300zł brutto bez monitora. No i teraz dwa pytanka - czy taki zestaw jest dobry, a jeżeli nie to na co byście wymienili jakie podzespoły. Drugie pytanie czy nie macie pomysłu jak by tutaj zejść z tej ceny przynajmniej o jakieś 300 - 400 zł bez wyraźnej straty mocy kompa...

 

Komputer będzie mi potrzebny do grafiki realtime - renderuję cokolwiek baaardzo żadko, chciałbym żeby obsługiwał dobrze duże pliki photoshopa i ich transfer photoshop - max. Do tego musi dźwigać niezłe ilości polygonów w ZBrushu czy innym Mudboxie. Do tego fajnie by było jakbym mógł sobie w nowe gierki pograć w sensownych detalach i fps.

 

z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz tyle wypluwasz koniecznie wez taka grafike jak Marcin z 512 mb ramu moze jakiegos gajnwarda albo innego ladateka, a na takim sprzecie zagrasz we wszystko ;) wiec o gierki sie nie martw no i mudboxy i inne zbrushe tez, 2 gb ramu ciut malo powiedzmy sobie taki grafikowy standard ;]

 

Ja wlasnie zamowilem plyte glowna pod core 2 duo no i zobaczymy co z tego bedzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mecze na takim (juz moge powiedziec) zlomie :D

 

procesor: AMD Duron 1.0Ghz (podkrecony do 1.1...tyle moge max bo sie wiesza :|)

plyta glowna: GIGABYTE 7zx (5x PCI, 1x AMR, 1x AGPx1/2/4)

pamiec: 512 SDRAM 133Mhz

hdd: Segate Barracuda 40GB + ExcelStor 80GB

naped: Sony CD/RW

grafika: Sapphire Radeon 9550 256mb/128bit

 

i zdjecia :D

komp01pf8.jpg

komp02rr5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, z kartą graficzną największy problem, tyle ich jest że się nie mogę połapać :) Sprawdzę tą kartę Marcina jutro, ta moja kosztuje coś koło 1100 - 1200 zł i jest to taka tańsza z high - endowych.

 

2Gb to standard? matko, dla mnie to szczyt możliwości ;) Ponieważ chcę mieć szybki ten ram to też wywalam na niego kupę kasy - 1300 zł... A to dual chanel, aż strach pomyśleć co by było jakbym chciał mieć 2Gb w jednej kości ;)

 

Core 2 Duo podobno bardzo ładnie dają się podkręcać, więc mam zamiar od razu przekręcić tego mojego na ponad 2 Ghz. - Słyszałem wiele dobrego o prockach tej seri :)

 

pozdrawiam i dzięki za rady Klicek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi Ci tylko o pamiec na karcie bo tak czy siak pograsz we wszystko to bierz Nvidie a jesli nie to ja bym bral Radka X1950 pro lepsze osiagi a tanszy jest ale "tylko" 256 Mb sam go chyba biore jako taka posrednia bo po nowym roku wychodza R600 i moze sie dziac :) obsluga DX10 dlatego niema sensu wydawac teraz 1500 zl na karte ktora za miesiac badz 2 stanieje i stanie sie przestarzala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymeq nie przesadzaj zanim wyjda jakies gry czy inne takie na DX10 to troszke jeszcze poczekasz a ceny na poczatku tez pewnie beda niesamowite przynajmniej tych hiendowych

fikołek-> niezla jest 7900GTO jeszcze jej nie krecilem ani nie modowalem na 7900GTX bo i tak jeszcze nic jej nie dalo rady z FPSami ale napewno moze duzo wiecej ni ma teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a ta karta nie będzie w stanie obsłużyć direct_x 10? Dlaczego?

Kiedyś kupowało się kartę i tylko zmieniało directy co jakiś czas, nie było nic takiego że karta ci nie obsłuży tego...

 

To znaczy że nawet karty które teraz kosztują 2k mogą okazać się przestarzałe w ciągu kilku miesięcy?

 

pozdrawiam

 

(edit -> kurde, ja się naprawdę nie znam na obecnym sprzęcie :/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomuś poprostu nie wszystkie znaczy ilosciowo DX obsluguja jakas tam dana liczbe tekstur ale z drugiej strony wszystkie gry sa robione pod klka typow DX np . od 7 do teraz 9 a na koncu wychodzi ze ta 9 to taki pic na wode bo niema HDR itd tylko najlepsze enginy i najlepsze wydania maja te wszystkie bajery co daje caly DX9 wiec moim zdaniem niema co sie matrwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności