Skocz do zawartości

grafiku pochwal sie na czym meczysz rendery!


dirty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 671
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A mnie ciekawi ile np ile dzwigaja Wasze wjuporty?

Oczywiscie nie mowie o liczbie zarzynajacej go do 0,00 fps, tylko do momentu jeszcze pozwalajacego na "wzgleden" dzialanie (np 5-13fps).

Moj dzwiga do ok 2.300.000 poly "suchego" modelu (+/- 300.000).

Jak jest u Was?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arevulopapo max zawsze szaripe przy pierwszym ruchu, tak juz ma niezaleznie od sprzetu.

floo- ciekawe ciekawe, bo moj sprzet jest calkiem calkiem (3GHz dual, 1Gram, GeF7600-256mb).

Specjalnie kompa co jakis czas odchudzam by byl w dobrej formie, mam powylaczane wszystkie "bajery" zjadajace ram i obciazajace zbednie procek itp.

Czemu wiec mi dzwiga tylko tyle?

Nie wiem...

Zaraz go przetyram troche i zobacze czy pociagnie wiecej.

 

Aaa!! tak chcialem sie spytac: mam zainstalowany programik do podkrecania karty- EXPERTOOL (dodany do sterow, od producenta chyba).

Cos tam Clock 2d i 3d mozna podkrecic z 400MHz do 550MHz i 800MHz na 900MHz max.

Nie znam sie na tym a nie chce zryc karty.

Na ile tym mozna sie pobawic, podkrecic zeby nie zachwiac stabilnosci i nie uszkodzic karty, a jedoczesnie moc zwiekszyc jej wydajnosc? I jak z ta wydajnoscia po podkreceniu jest?

Bardzo prosilbym o porade, moze wycine z tej karty jeszcze troche.

pozdrawiam

tadzio

edit:

no wiec tak, testowalem sobie powielajac moj galeon. i przy pieciu kopiach tj. 5,5M mam ok 6fps. Chyba wiecej to juz sie nie wycisnie. Oczywiscie przy zblizeniu, gdy w viewporcie nie widac wszyskich to mi skacze do 40fps.

A dziwi mnie , bo czasem przy scence np 300tys sie tnie i nie wiem czemu, od czego to zalezy?

Tak wogole sory za offtopa tak rozleglego, ale skoro o sprzecie mowa to pisze tu. Mam nadzieje ze nie macie nic przeciwko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, gdzieś czytałem, że właśnie te GFy tak miały, ale poprzednio miałem Radka X550, więc takiego skoku na początku mógłbym nawet nie zauważyć skoro prędkość przy kilkuset tysiącach spadała do ok. 2-3 fpsów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

po pierwsze bardzo mocno wpływa czy owe polygony są jednym obiektem, czy np dwutoma mniejszymi. ( z tym drugim max sobie radzi gorzej).

Po drugie: gdzie mierzycie ilosć pfs w maxie ? bo w majce to pamietam że chyba było standard.

Po trzecie - bardzo wazne . tryb wyświetlania : polecam direct3D zamiast openGL - bardzo mocna róznica.

Po czwarte - bardzo wazne czy są przezroczystości, oraz jaki typ przezroczystości ( precyzja) jest ustawione dla viewportu. (lewy górny róg każdego viewportu - i tam to sie ustawia).

po piąte - tekstury i materiały wyświetlane. Też zwalniają viewport.

Zakładam , że mowimy o suchych modelach, bo np w przypadku postaci zeskinowanych, za zwalnianie wyświetlania w viewportach odpowiada procek. ( to on oblicza skina).

Tak wiec pozostaje pytanie : jak mierzyć fps w maxiku ? :)

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kannu- w maxie standardowo pokazuje fps'y (po wcisnieciu "7").

-jade na Directcie bo on jest najszybszy, roznice widac golym okiem.

-testowalem ile zniesie na suchym modelu, bez materialow i wyciagnalem te 5,5 M przy 6fps'ach.

-textury, przezroczystosci, (pewnie i shadeing) itp mowisz ze mocno wplywa? no to kumam czemu przy pewnych lekkich scenkach sie dziwnie zwalnial.

Dziex Kannu.

A ja wciaz podtrzymuje moje pytanie odnosnie Expertoola. Gmeral ktos przy tym?

Podkrecilem karte do ok 500 i 850MHz i nic raczej sie nie zmienilo... (?)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

tadzio. nie wiedziaem o tych fps pod "7" :) - dzięki.

ilosc poly w viewporcie, to polygony, czyli podczas renderingu jest w statystykach dwa razy wiecej. Podajesz te dane z viewportu , tak ?

Kurcze, zrobiłem testowo obiekt 2,6 mln poly (przy renderingu ponad 5 mln trojk).

I przyznam że nie za bardzo wiem po jaką cholere na takim czymś operowac ? fakt, ze przy takiej ilości to już nastapiło to "rwanie " viewportu o ktorym pisaliście.

a poza tym ile to meeeeeega zajmuje :( po załadowaniu do maxa ram uzywany przez system to 2,4 Gb :( ( vista zajmuje sama prawie 1 gb).

dajcie linka do tego expret toola - to jakiś podkrecacz w stylu rivatunera ?

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

::::: EDIT EDIT ::::::

 

tak z zupełnie innej beczki . spotkał sie ktoś z opisami /artykulami o podkrecaniu tych czterordzeniowych proców intela ? core2quad. Pytam, bo czesto sie okazywało żę jest tu masa szperaczy. majacych fajne linki na prawie kazdą okazje :)

 

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

 

 

Ja mam Intel Core 2 Quad Extreme QX6700 2,66, plyta ABIT IN9 32X-MAX Wi-Fi Intel Quad Core, NF680i SLI, w biosie bawilem sie tylko podkrecaniem pamieci z 667mhz podbilo bez problemowo na 800mhz :). W windowsie przy pomocy dolaczonego oprogramowania abita procek z 2,66 bezproblemowo wskoczyl mi na 3,6 :D. Temperatura przy standardowym ustawieniu 2,66ghz mam w idle 28-30 stopni przy przetaktowanym skacze do 36-38 stopni. Zapewne mozna go bardziej przekrecic ale nawet standardowe ustawienia mnie zadawalaja wpelni :). W przypadku procesorow extreme dobry overclock to normalne, jesli chodzi o core2quad to pewnie tez duzo zalezy jaki model trafisz jakie masz clodzenie plyte itp.

Poki co niezaluje ze taki proc kupilem choc za cene zestawu moglem kupic plyte intel worksta... z dwoma zwyklymi core2quad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a mój sprzęcior to:

 

Athlom 6000+

Płyta Gigabyte tylko nie pamietam jaka?

2X1GB Patrion 667 Mhz

GeForce 8600GT

WD 250GB

22" iiama

 

Jakoś śmiga, ale to i tak dla mnie za mało, sprzęt ma dopiero miesiąc a już myślę kupić coś z 4 rdzeniami, może ktoś pomoże przy konfiguracji?

 

Jedno pytanko, czy ktoś się oriętuje co to może być za problem- na samym początku po instalacji oprogramowania win XP 32, max 9+Vray renderował ładnie bez zacięć itp., teraz przy włączonym renderingu to nawet trudno jest poszaleć na necie, a jak włączę Corela to się dopiero załaduje po zrenderowaniu.

Czy jest to normalne? Nic praktycznie zrobić się nie da:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko, czy ktoś się oriętuje co to może być za problem- na samym początku po instalacji oprogramowania win XP 32, max 9+Vray renderował ładnie bez zacięć itp., teraz przy włączonym renderingu to nawet trudno jest poszaleć na necie, a jak włączę Corela to się dopiero załaduje po zrenderowaniu.

Czy jest to normalne? Nic praktycznie zrobić się nie da:(

 

Też tak miałem na Pentium D 3Ghz - po kilku miechach od instalacji windy takie zwiechy były. Zawsze przy renderingu ustaw sobie mniejszy priorytet dla maxa w menadzerze zadan. Troszke pomoze, ale jak juz masz mocne zwiechy to nieznacznie... mi pomogla ponowna instalacja windy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale już po miesiącu? Wogóle to na starym athlonie 2500+ max mi sie nie wyłączał a na nowym sprzęcie to makabra,czasem nawet właczenie maxa powoduje jego wyłączenie:) Jak już pojawi sie błąd w jednej scenie to już bardzo szybko dochodzi do resetów maxa, dziwny problem i bardzo denerwujący, może wiesz co to może byc?

 

A jeszcze jedno , na starym athlonie to i Corela mogłem włączyć a na ttym bydlaku nic, dziwne, zastanawiające, wku...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syriusz myslalem ze masz quadro ( przynajmniej jest w podpisie ) jesli nie masz to nie instaluj maxtreme bo nie pomoga ... zainstaluj poprostu jakies nowe nvidia do 8600gt i po sprawie ( chociaz jesli masz juz jakies zainstalowane - zapewne z nowszych to nie instaluj nowych )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qadro mam w pracy i wlasnie zainstalowalem to maxtreme i wyskoczyl mi panel z ustawieniami, zobaczymy jak bedzie śmigać, a w domu na GeForce faktycznie nic nie dziala, no pewnie tak mam być,

 

Marcin dzięki za odpowiedzi:) Dziękuje wszystkim i pozdrawiam:) hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komputer wolny, ale nie narzekam:

AMD Sempron 1,8 Ghz

256 Ram

Galaxy Ge force 5200FX

W 3ds max pracuje komfortowo nie zawiesza mi się, długość procesu renderowania scen jest znośny. Ogólnie nie narzekam, ale nie ukrywam że przydałby się szybszy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly update calosc bez zmian ( C2D (4MB) 2.4 - 4GB 800 itd ) poza grafa quadro ( zmarlo jej sie ostatnio :) ) --> radek 2600xt ( firegl walcze )

 

obiecane fotki:

 

51559710vp0.th.jpg

 

99498084hs4.th.jpg

 

32749874vt3.th.jpg

 

14203886wo5.th.jpg

 

fotki w nocy ( podswietlanie katoda UV i wentylator 120x120 niebieski ):

 

54729956dh8.th.jpg

 

60327707sk8.th.jpg

 

14527119dk4.th.jpg

 

24421601tq9.th.jpg

 

a i priorytet CISZA :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Athlon X2 6000+

Ati (ad)HD 2900 XT

2GB DDR2

Asus M2R32-MVP

Monitor: LG Flatron Wide 19-calowy (panoramiczny)

Dysk: 320 GB a dalej nie mam pojęcia XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny workstation w telegraficznym skrocie :)

 

Intel Core 2 Quad Q6600

Gigabyte GA-P35DS3 Ultra Durable 2

WD Caviar 250 GB 16 MB cache 7200 rpm

2 GB DDR2 Geil Ultra 800 MHz

Gaiward GeForce 7600GS

Creative X-Fi Xtreme Gamer

PSU Tagan 430W U15 EasyCon Series

LCD Eizo S1931

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nie sie minimalnie zmienilo

 

E4400 2000MHz @ 3000 MHz (10 x 300)--> q6600 niestety B3 :( Wiec juz kompletuje wode ;)

Abit AB9 QuadGT

2 Gb OCZ XTC Platinum 800 Mhz

NVIDIA GeForce 8600 GT

HDD SG Baracuda 250 GB

BenQ FP93GP 19"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu:

 

Intel Core 2 Quad Q6600

EVGA nForce 650i Ultra

4 GB ram 800mhz

GeForce 7900GS

LCD 19 cali...na panoramie

 

W pracy:

Intel Core 2 Quad Q6600

płyta główna nie określona:D

2gb ramu 800mhz

PNY QuadroFX 1500 PCI-Ex16

 

i daw LCD 19 cali jeden na panoramie a jeden zwykły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja mam gorszą - gf4 ti4200 na agp x4

ale za to rendery ciągną 4 athlony - 2x2500+ i 2x2000+ :)

 

ech, man... GF 4 Ti 4xxx bije każdego FX-a na głowę... wiem że to dziwne, ale taka jest prawda - seria GF 4 Ti była najlepiej przemyślaną i opracowaną kartą graficzną nVidii. ŻADEN FX nie miał lepszych osiągnięć od GF 4 Ti...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności