Skocz do zawartości

grafiku pochwal sie na czym meczysz rendery!


dirty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 671
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dalo by sie jesli nie chaczyl by o radiator na nb - wiec trzeba bylo wymienic go , siedzi teraz thermalright hr05 , troche kijowo ze standardowo sie nie da.

 

Dorwal w swietnej cenie "niezla" grafe - 8800 Ultra ;D

 

Ps 8800GS Evga do sprzedania ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz upgrade lekki robiłem

6600 gt sp1 ( o huja rozbic to pasywne przy normalnym użytkowaniu 90 stopni :/ , musiałem passiva z jakiegoś starego procka wziąść )

celek 3,2 D ( prosze sie nie śmiać , to była pomyłka ^^ )

1 giga królewskich kamieni ddr2 667 ( i tak chodza na 533 )

gigabyte 945gcmx s2

 

crt 17 siemens

bamboo one

 

 

a swojego twardzielka 40 giga dalej mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś ma quada 6600 na płycie Asusa P5B-E?

 

Przymierzam się do kupna tego proca, a różne plotki chodzą na temat płyty. Na stronie producenta niby jest informacja, że powinien iść, ale na stronach sklepów jakoś nie ma tej informacji.

 

Mój konfig:

 

C2D E6400

Asus P5B-E

4x1GB Geil 800MHz

Radeon x1950 Pro

 

PZDR

mkeruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Quad Core lub Phenomy mają znacznie więcej sensu. Te ostatnie są już obecnie pozbawione błędów, a do tego ich cena jest niższa niż Quadów Intela... w topowej wersji Black, która nie dość, że jest najszybsza, to jeszcze ma odblokowany mnożnik."

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z lektury zagranicznych serwisów wynika, że większość recenzentów zdołała podkręcić procesory Phenom X4 9850 do około 3 GHz, przy czym najwyższy wynik to 3,5 GHz przy chłodzeniu wodnym. Być może także skusimy się na mniej konwencjonalne metody chłodzenia – nasze 2,9 GHz uzyskaliśmy na tanim wentylatorku Pentagram :-)"

intel z zablokowanym mnożnikiem się lepiej podkręca :* a co do ceny to kosztuje tyle samo albo więcej niż q6600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

od kilku miesiecy mam kilka quadow intela i jednego quada amd. phenoma nie polecam.

Teoretyczsnie wszystko jest ok, - ale widze ze gorzej radzi sobie z wielowatkowoscia, zacina sie caly podczas liczenia , a czasy renderow ma ok. 10% gorsze niz quady intela.

I w sumie kosztowal tez 10 % mniej :D . Ale nie polecam.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sie ja tez pochwale mym zlomikiem ;p

 

komp nr 1:

 

amd64 x2 4200+ toledo

asus a8n-sli premium

1gb ddr400 kingmax

xfx 7900gt

wypasiona plaska dziewietnastka(crt na diamondtronie, res>full hd)

wd 320gb sata2

dvdrw lite-on

chieftec 450w

freezer 64 pro

+inne duperele

 

komp nr 2:

amd54 3000+ venice

gigabyte k8ns z pasywnym chlodzeniem

1gb ddr400 kingmax

zabytkowy geforce3

17" iiyama lcd

seagate 80gb ide

cdrw lg

chieftec 360w

alpine 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tez sie pochwale od paru miechów renderuje na:

 

Q6700

8GB DDR2 Patriot

GF 8800 GTS 512 DDR3

22" asus VW222U

 

mam jescze dwa inne kompy i mam pytanie jak robic rendering sieciowy Vray+max9 tak zeby utworzyly dwa kompy mala render farme? nigdzie nie moge sie doczytac jak tego dokladnie dokonac i jakie oprogramowanie potrzebne. ktos mnie pokieruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja w 1GB się spokojnie mieści. Mając w sumie 2GB mogłem nawet renderować jakieś drobniejsze rzeczy, chociaż sam system działał wyraźnie wolniej. Nie ma to jednak żadnego znaczenia bo przecież rozmawiamy o stosowaniu Visty na komputerach z >= 4GB pamięci, a wtedy wszystko ślicznie działa i dla maksika spokojnie wystarcza (oczywiście w zależności od tego co robimy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm z tym zrzeraniem przez Viste ponad Giga ramu to nie do końca tak jest. System sobie od razu rezerwuje pamięć, dzięki czemu szybciej działa. Jeżeli inna aplikacja potrzebuje ramu to system tą pamięć zwalnia. Sprawdzone. Już nie pamiętam dokładnie co renderowałem, chyba jakiś gigantyczny trawnik robiony particlami :P, System po uruchomieniu zjadł 1,2GB. Po uruchomieniu renderingu Max korzystał z ponad 3,5GB Ramu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zadowolony z Visty, system w miarę stabilny.

Też się pochwalę:)

 

Prosecosr: 2x Quad Xeon 2,5gh

Pamięć: 4 gb Kingston

Grafika:Gforce 8800 GTX 765mb

Dyski: 2xbaracuda 500gb

 

I mam pytanie:Gdzie znajdę stronkę z waszymi testami komputerów? Była tam jakaś scena ze strony chaosów do testów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

menager -> server -> 3dsmax (każdy na innym koputerze) oblicza ten komputer na którym jest uruchomiony serwer. To tyle.

Tylko, że nie ten dział.

 

 

a mozesz mnie pokierowac zebym sie dowiedzial krok po kroku co mam robic bo jak narazie nic nie znalazlem a udalo mi sie wlaczyc jedynie na jednym kompie backburner server a na drugim manager i wyswietlilo sie ze sie polaczyly czy cus dalej nie wiem co trza zrobic. bardzo byl bym ci wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteś już prawie jak w domu. więc w okienku do renderowania wybierasz metodę netrender pojawia się nowe okno gdzie wybiera się czy korzystać ze wszystkich serwerów czy tylko wybranych, czy obrazek dzielić czy nie, czy dołączyć mapy itp potem wciskasz przycisk submit i rozpoczyna się renderowanie (tylko, że jeżeli server jest na tym samym komputerze z którego puszczasz rendering to ci się uruchomi taki szczątkowy 3dsmax. Ważne jest żeby wybrać gdzie ma być obrazek zapisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem niedawno up mojego jakże kozackiego sprzętu :P

-Athlon x2 4000 - bez zmian

-2x2gb ocz 800 ddr2 - z 1gb :P

-Gf 8500GT 512 - za 70zl, wcześniej gf 6150 z płycie głównej XD

 

Myślę żeby w końcu się przesiąść na 4 rdzenie, już jednak za długo to się renderuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

levus> niestety jesteś w błędzie ja tak prawie codziennie siedzę przy kompie bo starzy jak zwykle coś robią :] ale niestety jak na razie tam nie mam neta :/ a obrus mi nie przeszkadza bo mam myszkę i klawiaturę na brzuchu :D

Edytowane przez ciacho191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności