Skocz do zawartości

Teczka 2D: Norden, Environment, matte sketches


norden

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nagrałem takiego speeda żeby zobaczyć ile zajmuje przygotowanie tego rodzaju filmiku. Zajeło razem z rysunkiem jakieś 3,5 godziny więc może częściej będe w ten sposób pokazywał swoje prace. Sam rysunek powstał gbez planu ani celu, wymyślałem w czasie rysowania więc jest słabszy niż mógłby być. Nom nastepnym razem coś fajniejszego pokaże : ) narazie testowałem nagrywanie z ekranu. pozdro.

 

link do video:

 

vimeoa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż miło się ogląda, bardzo fajny efekt dało szczególnie to zastosowanie motion blura (o ile się nie mylę?). Praca jak zwykle klimatyczna, w każdym bądź razie mi się podoba. Miło też posłuchać w tle czegoś innego, niż u siebie. Jestem nienasycony i czekam na więcej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ze mnie już ciężki koleś ola-f. Trudno ze mną wytrzymać w jednym pokoju. Mam przynajmniej nadzieję że są tacy artyści którzy równoważą tę lukę. Zresztą piszesz mi nie pierwszy raz, że jestem mało kreatywny. Może to właśnie komplement... Dobrze nie być stukniętym.

 

groch>// Tak, to motion blur na skopiowanej lekko pojechanej levelami wartwie całego obrazka. Raczej taka standardowa operacja by dać złudzenie światła rozpraszającego się w powietrzu.

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko, to nie zarzut. Szczególnie jeżeli Tobie nie przeszkadza. Troche szkoda skilla na taką monotonię, jestem ciekaw co byś odkrył szukając w innych miejscach, ale sobie mogę poczekać. Nie wiedziałem, ze się powtarzam. Jaki brak kreatywności z mojej strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy monotonni - inaczej się ocenia z boku. Zauważ, ze do tworzenia tych prac potrzebna była umiejętność oddania nie tylko statycznej natury, ale tez emocje ekspresje i co najważniejsze narracja. Wszystko to jest lata świetlne od statycznych krajobrazów. A czy monotonne - to możesz w zasadzie oceniać tak jak astronom pulsary.

Nie sile się na złośliwość, staram się prowokować rozwój. Masz zapał do tego co robisz ale wzbogacanie warsztatu nowymi rzeczami nikomu nie zaszkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, gratulację! Szczerze to finały mi się średnio podobają, ale w zasadzie ich zadanie to wyglądanie jak fotografia więc w efekcie końcowym właśnie przez to według mnie tracą... Rozumiem że właśnie o to głównie Ci chodzi? Trochę szkoda bo masz fajny styl, mam nadzieję że coś poeksperymentujesz w wolnych chwilach wrzucić więcej takich nieskończonych! Bardzo dobrze jeśli ktos potrafi pracować komercyjnie i prywatnie! Monotonnie? Czy ja wiem... Najbardziej podobają mi się te kosmiczne z kosmonautami! Wiem ze to nie ta dzialka ale moglbys np porobic takie 3-4 kadrowe historyjki bo kojarza mi sie z klimatami starcrafta... :')

Polecam: http://simongoinard.carbonmade.com/ szczegolnie sekcje "narrative"!

 

P.S. Polak potrafi, szkoda że wszystko ucieka!

 

Wszystkiego dobrego! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten demoreel to dla mnie jakiś kosmos. Nie wyobrażam sobie nawet, jak możliwe jest robienie takich rzeczy. Sam gdzieś tam myślę, że fajnie byłoby robić matte painting, ale jak się to robi, żeby to się ruszało... Nie, no, nie ogarniam.

 

Z drugiej strony, aby łyżkę dziegciu dodać - typografia i ogóle design resume (http://img692.imageshack.us/img692/8894/cviug.jpg) to jakaś masakra. Dziwi mnie to, bo choćby po pierwszym ujęciu z demoreela widać, że potrafisz ładnie pracować z typografią. Cóż, przy takim doświadczeniu, jak ktoś zobaczy demoreela, to i tak nie ma znaczenia :).

 

A tutaj zoba, jak się robi ładne infografiki:

 

da5d69ad35605d8d7e04173655c2db56.jpg

2ec5ae33e21f0d260de4d7ff749b658d.jpg

35467c7f453e03827deb3bb26bcb5546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tą panią nie powinny padać takie świetlne paski zza żaluzji ?

 

Mozesz sobie taki eksperyment zrobic...

1.Wez smartfona i wyswietl jakas jasna strone na nim.

2.Postaw ksiazke na stole i wieczorem poswiec sobie smartfonem na ta ksiazke i zmierz,sfotografuj zapamietaj jak bardzo rozproszyl sie cien...

3. Teraz wez karton wiekszy od smartfona i zrob w nim mala dziure...

4 Przyloz karton do smartfona tak zeby tylko swiecil przez dziure i ponownie zaswiec na ksiazke..

5. Zapamietaj, sfotografuj jak bardzo rozproszyl sie cien.

 

6. Porownaj obie fotografie i wyciagnij wnioski... a jaki jest wniosek?

 

Im zrodlo swiatla bardziej rozproszone tym cien bardziej rozproszony. Jezeli masz miekkie swiatlo w pomieszczeniu... Cien bedzie miekki.

 

Rozumie ze ta latarnia za oknem meczy Cie kazdego wieczoru ; )

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastanawialo mnie... jakie komentarze posypia sie na temat anatomii gdyby w koncu zaczac wam przerysowywac ze zdjec a nie probowac stworzyc pracy/konceptu z wyobrazni. Jest duzo dziwnych przykladow tego jak ludzie wygladaja. Ludzie sa nieforemni, zazwyczaj daleko im do piekna, zbyt chudzi zbyt grubi etc etc. Rysowalem kobity w szkole przez 3 lata kazda z nich byla kompletnie inna. Poza i dana figura zawsze calkowicie odmienialy ogolne ksztalty. No nic ktoregos razu po prostu przerysuje wam cos ze zdjecia dla testu ijak bedzie komentarz o zlej anatomii to wszystko bedzie jasne.

 

Gdyby wam cos takiego przerysowac to chyba rezjechalibyscie prace w strzepy :D

http://thebolde.com/wp-content/uploads/2015/10/girl-alone-bed.jpg

 

Druga praca "klimatyczna moze" ale widze ze tutaj nikt nie zwraca na przyklad uwagi na bledy w perspektywie... bledy logiczne designu etc etc. Za duzy ksiezyc. Inne bledy ktorych jest mnostwo. Ahhh

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejściem szczerze mówiąc nie wiem po co postujesz na forum ;/

 

Może i poza zmienia kształty ale twoja kobieta wygląda jak monstrum z innej planety (poza twarzą) i nie trzeba być znawcą tematu, zeby to widzieć. Każdy człowiek ma jako taki ogar tego jak wygląda świat ( światło, anatomia, perspektywa, etc.) więc jeśli Ci ktoś mówi, że któraś z tych podstawowych rzeczy nie gra (nawet jeśli nie umie określic co dokładnie), to możesz smiało założyć, że faktycznie coś trzeba zmienić. I nie ważne czy to jest pro artysta z forum czy Zdzichu spod warzywniaka.

 

Natomiast co do drugiej pracy - nie bardzo rozumiem sens wstawiania pracy z błędami o ktorych wiesz i narzekania jacy ludzie źli, że Ci tych błedów nie wytknęli. Co chciałeś osiągnąć?

 

Ogólnie rzecz biorąc w porównaniu z bardzo dobrym reelem poziom znacznie słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie masz rację że jeżeli chodzi o realizm to różnie to bywa, ale rysunek nie może sprawiać wrażenia że są w nim błędy anatomiczne nawet jeżeli ich nie ma, sztuka...

na obronę rysunku z kobitką to przyznam że jest świetny kolorystycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie bardzo chyba rozumiem, czego w takim razie oczekujesz skoro ani nie krytyki, ani peanów. Tym bardziej że sam błędy w drugiej pracy widzisz. O wspomnianej perspektywie, to chyba każda linia ma swój własny punkt zbiegu. Wyloty silnika nie są tych samych rozmiarów. Księżyc może wcale nie za duży, bo to stacja kosmiczna z wieżowcami orbitująca wokół księżyca? Poza tym czy mam to czytać jako science-fiction czy futurystyczne fantasy? Bo w tym drugim wiele da się przełknąć.

Co do pani i jej anatomii, po prostu jej brzuch wygląda jak jasiek, a jej lewa noga zaczyna się w pochwie. I tak, są różne typy budowy ciał kobiecych, ale nie kojarzę takich jaśkowych brzuchów. A podlinkowane zdjęcie to jest czysta podpucha z twojej strony, bo dziewczyna ma 165cm, a wygląda na 15cm niższego klopsa. Rysowanie z takich póz jest chyba niezbyt rozsądne. Chyba że takiego efektu ktoś oczekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności