Jump to content

[Kryzys] Głodna larwa


mookie

Recommended Posts

In my work I'll try to present a hungry, nasty larve, feasting on a human skin, getting ready for its one-course meal of a pimple. It will be holding cutlery, having napkin aroung its neck and everything!

 

 

W mojej pracy postaram się ukazać głodną, obskurną larwę, żerującą na skórze człowieka, przygotowującą się do posiłku (trzymającą sztućce, posiadającą chusteczkę wokół szyi) w postaci widzianego w powiększeniu pryszcza/krosty.

 

larwau.jpg

 

Finalny render:

 

larwafinalsmaller.jpg

 

Wersja hires

 

http://img852.imageshack.us/i/larwafinal.png/

Edited by mookie
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest fishinthewater

lol, ale lecisz z koksem ;)

Poki co nie bardzo widze powiazanie z tematem... no ale mam nadzieje ze scenka i kolejne up'y nam wszystko wyjasnia.

Trzymam kciuki i powodzenia.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Kryzys kojarzy mi się z biedą, z głodem. Larwa będzie dość szpetna, zaniedbana, jej ekwipunek również, no i sam fakt, że decyduje się na konsumpcję jakiejś krosty, na widok której oblizuje się ze smakiem, ma świadczyć o trudnych czasach, w jakich przyszło jej żyć.

Link to comment
Share on other sites

może lepiej gdyby miała minę wyrażającą najwyższe obrzydzenie ? głowa przekręcona na bok, ,wywalony jęzor, oczy zamknięte, jedno tylko lekko uchylone i spoglądające na krostę - wyobraz sobie swoją minę gdybys musiał zjeść dżem z karaluchów ;)

p.s. niezły start ! powodzenia

Edited by jaras
Link to comment
Share on other sites

A może zrób bardziej wychudzoną, z zapadniętym brzuchem, patrząc na krostę jako na ostatni ratunek przed śmiercią głodową? Tak żeby bardziej trafić temat.

 

Modele bardzo fajne, tylko palce trochę jakby bez pomysłu, kuleczkowate. Ale zapewne przy sculptowaniu coś z tym zrobisz.

Link to comment
Share on other sites

Aniu - kurcze, niestety, jak już w mojej głowie narodzi się pomysł na postać, niewiele można zrobić, aby mnie od niego odwieźć, więc larwa pozostanie taka pękata. Ale palce faktycznie wymagały nieco więcej finezji, dzięki za zmotywowanie mnie do poświęcenia im nieco więcej czasu!

 

Tymczasem drobny postęp prac (póki co z pogrubioną krawędzią, dla większej czytelności rysunku; wersja finalna będzie na 90% pozbawiona tego Toon Edge).

 

subd1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za komentarze! mateusz_s - mam nadzieję, że efekt będzie obrzydliwie zabawny, ale fakt, póki co kiedy rozglądałem się za refkami czyraków w dobrej rozdzielczości, zaczęło mi się "zbierać"...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję serdecznie za komentarze! breja - w "Gorączce złota" Chaplin też zajadał się ze smakiem butem, choć znajdował się w ewidentnie kryzysowej sytuacji. Tak czy siak daj mi szansę, może końcowy efekt sprawi, że umieścisz jednak pracę w ramach tematycznych bitwy.

 

Póki co pierwsze tekstury; z termosu i kubka unosić się jeszcze będzie para, którą spróbuję na koniec wyprodukować w Blenderze (symulator dymu). Jak na wielkość przedmiotów w obrazku jakość powinna wystarczyć.

 

termos.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za miłe komentarze; modele, jak na wcześniejszym obrazku widać, będą stały dość daleko, dlatego nie spodziewam się, aby zarówno kanty, jak i szczegóły tekstury, były zbyt widoczne. Wszystkie rendery z wątku wykonane zostały w Internalu z 2.49b (render końcowy może być w jakimś renderbranchu, gdyby konieczny okazał się displacement).

Link to comment
Share on other sites

mookie: jestem pod wrażeniem tego co wyciągasz z internala. Za każdym razem jak coś wrzucasz, uświadamiam sobie ile czasu zmarnowałem, sam nie wiem na co :) Muszę się wziąć do roboty i gonić starą gwardię z blender.pl ;)

bolitic: to 120% skill ;)

Link to comment
Share on other sites

Żeby się czepić dla zasady, to zamek i te elementy na których umocowany jest sznurek wyglądają gorzej od reszty. Ani to plastik ani metal, za bardzo wytarte kanty.

 

Oprócz tego nie ma czego krytykować. W końcu to Internal.

Link to comment
Share on other sites

Guest szarak3d

Bardzo ladnie moze jedyne nad czym bym moze jeszcze popracowal to sztucce a konkretniej raczka widelca

powodznia pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie, to zwykły sculpt; póki co wystarcza, chyba obejdzie się bez masek (jakoś sobie radzę z modyfikatorem Mask). Pryszczy będzie raczej umiarkowana ilość, jakieś narośla pojawią się za to na tych grubych, pojedynczych fałdach (dla lepszej orientacji - największa z nich wygląda teraz jak kaptur).

Link to comment
Share on other sites

Świetnie to wygląda, jeśli chodzi o kadr, kompozycję i "żywość" postaci to zapowiada się chyba na jedną z najlepszych Twoich prac.

 

Tylko jakoś nie mogę i nie chcę sobie wyobrażać tego wrzoda, to będzie obleśne jak cholera...

Link to comment
Share on other sites

Zin to chyba larwa, nie bakteria, przynajmniej tak wynika z tytułu.

Istnieją larwy much (czerwie) które żywią się obumarłą tkanką ludzkiego ciała. Stosuje się w medycynie, żeby czyścić rany, ponieważ nie zjadają żywej tkanki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Terapia_czerwiami

 

Teraz wyobraźcie sobie jaki kryzys ta larwa przeżyła zanim ją posadzili obok krosty: siedziała dniami, jeśli nie tygodniami, wygłodniała, w sterylnym szpitalnym foliowym woreczku. Jest już tak osłabiona że ledwo widelec w ręku potrafi utrzymać.

A teraz posadzili ją przed maleńką krostą, która nawet na godzinę nie zgasi głodu. Ledwo przekąska, to nie jest porządny posiłek przecież.

Ona w tej chwili jest kompletnie straumatyzowana!

Edited by Ania
Link to comment
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy