Skocz do zawartości

CGTalk - problemy czyli o co chodzi?


peter_f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem podzielić się z Wami sytuacją w jakiej znalazłem się ostatnio na forum grafiki CGTalk i zapytać czy kogoś z Was spotkało coś podobnego i czy potraficie wyjaśnić dlaczego itd.

Oczywiście mógłbym zapytać tam na forum moderatorkę. Problem w tym, że tą trudno odnaleźć, a gdybym chciał założyć stosowny wątek to zapewne byłby on przez moderatorkę olany, tak jak wiele innych założonych przez innych 'szczęśliwców' przede mną.

 

Już wyjaśniam o co chodzi. Kilka dni temu temu zdecydowałem się wrzucić parę obrazków do CG portfolio (CGTalk).

W ciągu tygodnia 'udało mi się' dostać trzy komunikaty od włodarzy forum, z których ostatni zawiera perspektywę bana.

 

Oto mniej więcej chronologiczny zapis zdarzeń:

 

Dzień 1 - po półtoragodzinnym przygotowywaniu obrazka, miniatury i wysmarowaniu wypracowania w języku wyspiarzy, wrzucam obrazek - Lancaster 'Horrido' ( http://forkpeter.cgsociety.org/gallery/956057/ ) i zgłaszam do dopuszczenia do galerii 3d stills.

Po 2 dobach obrazek się dostaje - Hurra. Jest cudnie.

 

Dzień powiedzmy trzeci, ochłonąłem, decyduję się wrzucić kolejny Lancaster 'Last Defender' - inne ujęcie, akcja itd ( http://forkpeter.cgsociety.org/gallery/956269/ ). Po kilkunastu godzinach pierwszy zgrzyt, obrazek nie dopuszczony bo za mało czasu upłynęło od pierwszego. Obrazek ląduje na wieki w portfolio bez możliwości pojawienia się w galerii. Trudno...

 

Mija jeszcze parę dni. Mając chwilę słabości, po dwugodzinnym wożeniu się z miniaturkami opisami itd. uploaduję 'Last Sunset' ( http://forkpeter.cgsociety.org/gallery/956874/ ). Mija kilkanaście godzin - Jest! Super.

 

Ale dobre czasy się kończą...

 

Kolejny obrazek - 'Under Attack' ( http://forkpeter.cgsociety.org/gallery/957098/ ) - niedopuszczony bo powtarzam się w temacie - pierwsze ostrzeżenie. Trudno, w sumie nocna akcja to już było, może i racja...

 

Kolejny obrazek - 'Through Clouds' ( http://forkpeter.cgsociety.org/gallery/957640/ ) - niedopuszczony bo powtarzam się w temacie. Zaraz, zaraz. W czym się powtarzam. Lancaster? Przecież dopuścili mi inną scenę z Lancasterem po raz drugi. Drugie ostrzeżenie.

 

Kolejny obrazek - okładka z Lancasterem ( http://forkpeter.cgsociety.org/gallery/958206/ ) - nie chcąc prowokować nie zgłaszam do galerii 3D tylko wrzucam do portfolio. Trudno.

 

Mówię, ok. Nie wrzucę więcej scen z Lancasterem. Ale chcę poznać opinie fachowców nt. samego modelu, tekstur itp. Trzy godziny produkuję obrazki, pod tytułem 'Avro Lancaster CG Model presentation' ( http://forkpeter.cgsociety.org/gallery/958226/ ). To nie scena, tylko pokaz modelu. Naiwnie klikam submit. Po kilkunastu godzinach dostaję maila, że jak się nie uspokoję to dostanę bana.

 

Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co tu chodzi?

 

Pozdrawiam

Piter

Edytowane przez peter_f
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

CGTalk ssie:) Jak każda masówka. Pisz do moderacji, bo to kompletnie bez sensu. Może to zabezpieczenie przed takimi userami jak P.Słomowicz, który wrzuca coś raz na pół roku i olewa forum aż do następnej pracy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy inteligentne rozmycie w Photoshopie, systemy w samochodach, pralki co same dobierają wodę. Tylko czemu administratorzy, czyli ludzie z założenia powiedzmy na wyższym poziomie świadomości zachowują się jakby ich inteligencja była sztuczna albo w najlepszym wypadku zaprogramowana. Roboty. Albo debilizm wtórny, cecha charakterystyczna dla osób obejmujacych wysokie stanowiska, np. urzędnicy, politycy, (sławne zdanie "spieprzaj dziadu"). Oni mogą sobie pozwolić na komfort bycia idiotą bo im wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek, Prrszalony słyszeliście? Trzeba gościa nauczyć... a to o CGtalku było:D

Nie no nie przesadzajmy. Pewnie krótka wymiana maili naprawi sytuację. Nawet na max3d są spamerzy i prowokatorzy więc też nie ma co się dziwić. Peter napisz do nich i podziel się wynikami poprostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy inteligentne rozmycie w Photoshopie, systemy w samochodach, pralki co same dobierają wodę. Tylko czemu administratorzy, ... zachowują się jakby ich inteligencja była sztuczna albo w najlepszym wypadku zaprogramowana. Roboty.

 

Przeciez logika rozmyta to wlasnie sztuczna intieligencja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to ciężko bez sensu, ale tak już jest na CGTalku że jak dajesz model w jednej pracy i jest on jej głównym motywem, to potem kolejne obrazki dodajesz w utworzonym wątku a nie jako kolejny submit. Chodzi o to że u Ciebie "jądro" sceny jest takie samo. Dodaj po prostu obrazki do wątku który został utworzony i tyle. Możesz oczywiście zagadać moderację, niemniej jednak wydaję mi się że jest tak jak napisałem. Zapytać i podyskutować nie zaszkodzi, ale już nieraz widziałem po kilka rewelacyjnych prac wkładanych do jednego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki Wam bardzo za odpowiedzi. Nie chcę być źle zrozumiany. Nie walczę o jakieś specjalne traktowanie bo niby czemu miałbym być traktowany inaczej, ale jak ktoś grozi mi zbanowaniem, a ja nie mam pojęcia czemu, to budzi frustrację.

 

Do moderatorów nie będę uderzał, bo widzę, że olewają oni tych, którzy zapytują why? Zgadzam się z Hynolem w 100%, że powód może być właśnie taki, ale jeśli tak to dlaczego zaakceptowali drugą scenę? Powinni ją odrzucić jak następne.

 

Drugi obraz jaki wrzucałem pokazywał ta samą walkę co pierwszy, ale powód odrzucenia był - za krótki czas pomiędzy zakładaniem wątków (nie miałem jeszcze pojęcia, o 'odrzuceniu tematycznym'), trzeci obrazek przeszedł (ale przecież baza była ta sama co przy pierwszym i drugim, więc teoretycznie powinni odrzucić, prawda?).

Pomyślałem: Lancaster, scena - nie akceptują. To chciałem dać sam model pod krytykę. Rezultat - nieprzyjemny.

 

Oczywiście mógłbym zrobić właśnie tak, żeby wrzucić wszystko w jeden wątek, ale najlepiej byłoby to zrobic w pierwszym poście. Problem w tym, że przy zakładaniu można uploadować tylko jeden obrazek a późniejszej edycji pierwszego postu po prostu nie ma. Do tego przy zakładaniu tematu nie ma żadnego podglądu jak będzie wątek wyglądał (dzięki temu pięknie założyłem wątek, w którym obrazki odnoszące się do większych rozdziałek po prostu nie działają - bardzo to 'profesjonalnie' wygląda).

Mozna co prawda wrzucić linki do obrazów zewnętrznych ale w jakiej rozdzielczości, żeby nie były obcięte? nie wiem. W wątku 'Last Sunset' wyczaiłem, że wątek się pokazał i pod pierwszym postem napisałem drugi i tu dorzuciłem detale itp. Ale przecież nie będę czatował cały dzień, aż wątek się pokaże i na szybciora będę dorzucał co tam mam.

 

Tak czy inaczej moderacja wątków jest bardzo dziwna i niezrozumiała. Rozumiem, że gdyby można było wrzucać bez ograniczeń to dziennie byłoby koło 50 nowych wątków i wiele z nich pozostałoby niezauważonych (bo głównie patrzy się na pierwszą stronę). Jednak dopuszczanie obrazów wydaje się zależeć od jakiegoś widzimisię moderacji, bo jest ona dalece niekonsekwentna.

 

Poza tym czy jedne tematy są ciekawsze od innych? Bo co można powiedzieć kiedy odrzucają wizualizacje chłopaka, który chce pokazać zaprojektowany przez siebie fotel, a kiedy pyta czemu odrzucili - nie dostaje odpowiedzi. To chyba odbiorcy powinni decydować, czy chcą oglądać wątek czy nie. Zastanawiam się dla kogo bardziej jest to forum: dla postujących czy dla oglądających?

 

Ja mówiąc szczerze mam dość i dam sobie spokój z dalszą działalnością tam.

Edytowane przez peter_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forach czasami zawodzi komunikacja. Nie wszyscy modzi znają prace które były wcześniej zatwierdzone. Dopiero po jakimś czasie się updateują ;). Wiesz - czasem to nie są złe chęci tylko po prostu zaniedbania, lenistwo itd. Albo po prostu zazdroszczą Ci skilla :). W każdym razie ja bym tak się nie przejmował. CGT jest dość specyficzne a selekcja prac nie zawsze obiektywna.

 

A dodatkowych hiresów nie da się wrzucić w komentarzu do pracy wysyłanym razem z nią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wydaje mi sie, ze jest mala roznica miedzy max3d, a CGTalk. Ten drugi jest chyba jednym z najwiekszych miejsc tego typu i wrzucaja tam prace ludzie z calego swiata. Strzelam, ze w setkach dziennie. Moze z tego wynika zaostrzona polityka przyjmowania prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak pogadał z moderacją na CGtalk. Jeśli naruszasz regulamin, to niech Ci wskażą które jego punkty, a jeśli nie, to poproś o uzasadnienie. Niemniej jednak z doświadczenia wiem, iż im grzeczniej się zapytasz, tym pełniejszą i przychylniejszą odpowiedź otrzymasz. Głowa do góry, pióro w dłoń i życzę pomyślnego załatwienia sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys wrzucal do nowych wątkow ciągle to samo sam bym Ci dał bana :)

Moze ich reakcja Ciebie zaskoczyla ale przy tysiącach tygodniowo takich spraw mysle ze maja ochotę maksymalnie upraszczać sobie pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys wrzucal do nowych wątkow ciągle to samo sam bym Ci dał bana :)

Moze ich reakcja Ciebie zaskoczyla ale przy tysiącach tygodniowo takich spraw mysle ze maja ochotę maksymalnie upraszczać sobie pracę.

 

Zgadzam się z Tobą. Wiem, że tam jest młyn i obłozenie jak na targu w Marakeszu, ale to forum ma czemuś służyć, a nie być aby być.

Z mojej strony było nieświadome złamanie zasad forum (tylko gdzie one są spisane ?), ale oni sami wprowadzili w błąd niekonsekwencją w akceptacji. Groźba bana to dla mnie za dużo. Mam słabe serce i siwy włos. Wystarczy ;)

 

Hynol: da się zapodać link i nawet obraz (ale w jakiej rozdziałce - nie mam pojęcia) ale ja próbowałem podłożyć obraz z linkiem i nie zadziałało.

 

I give up...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej... glowa do gory! nie odbieraj tego jako atak na siebie. Oni sa w pozycji silniejszego, bo to pewnie Tobie bardziej zalezy, zeby tam sie pokazac, niz im.

 

I dobrze, ze chcesz sie tam pokazac, Twoje prace na to zasluguja. NIe pozwol, zeby jakis "urzedas", ktory byc moze wstal lewa noga, psul Ci nastroj:)

 

Walcz! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja to widzę tak: Pan x dopuszcza pierwszą pracę, potem patrzy na kolejną, "eeee to już chyba było... ale ok niech mu tam będzie", 3cia... "Rany czy on się dobrze czuje? Może niech wyda książkę z renderami tego samolotu".

 

Wiem że z Twojego punktu widzenia te prace są w 100% nowe- jak to z oczu twórcy ale musisz się wczuć w osobę która jest codziennie zawalana takimi pracami, wierz mi że nie wczuje się na tyle aby odczuć dramatyczne różnice w kadrach czy oświetleniu ;).

 

Jak na mój gust to powinieneś to zaplanować przed wysłaniem- wybrać Twój ulubiony kadr, a pozostałe dać w postcie wraz ze zbliżeniami, siatkami czy innymi tego typu rzeczami jakie chciałbyś pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja to widzę tak: Pan x dopuszcza pierwszą pracę, potem patrzy na kolejną, "eeee to już chyba było... ale ok niech mu tam będzie", 3cia... "Rany czy on się dobrze czuje? Może niech wyda książkę z renderami tego samolotu".

 

Wiem że z Twojego punktu widzenia te prace są w 100% nowe- jak to z oczu twórcy ale musisz się wczuć w osobę która jest codziennie zawalana takimi pracami, wierz mi że nie wczuje się na tyle aby odczuć dramatyczne różnice w kadrach czy oświetleniu ;).

 

Jak na mój gust to powinieneś to zaplanować przed wysłaniem- wybrać Twój ulubiony kadr, a pozostałe dać w postcie wraz ze zbliżeniami, siatkami czy innymi tego typu rzeczami jakie chciałbyś pokazać.

 

Mógłbym się podpisać pod tym co napisał Gotham.

 

Sprawdź jeszcze te dwa linki, myślę że dadzą Ci odpowiedzi na parę pytań, albo chociaż sugestie dlaczego jest tak jak jest:

 

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?f=2&t=955043

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?f=2&t=955139

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne chłopaki za wyjaśnienia i dobre słowo. To co mówicie ma sens i ja zdaję sobie sprawę z tego ile modzi mają roboty codziennie, choć jak poczytałem te linki od Luki Luki (dzięki serdeczne Stary!) to struchlałem, jakie tam jest podejście do prac. Siedziałem z rozdziawioną gębą - zgroza! Abstra***ąc od własnego przypadku, to co tam się odbywa z dopuszczeniem do galeryj jest jakimś totalnym nieporozumieniem! Jeśli np. mod decyduje czy Twoja praca jest skończona i odsyła Ci ją do WIPa choćbyś Ty jako twórca uważał inaczej. Zgroza!

Gotham: Racja, trzeba robić jak mówisz.

Reanimator: dzięki Paweł, muszę to jeszcze przemyśleć, chociaż po tym co poczytałem to się grubo zastanawiam :)

Matchias: Maciek, ja tego nie pojmuję.

Sly: hehe, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności