Skocz do zawartości

Teczka 2D: Pumax'a teka


pumax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 444
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

grass - dzięki wielkie :)

 

Tak mnie jakoś te słodkie stworki zainspirowały do stworzenia jeszcze czegoś w tym klimacie. Tak oto powstał dom w drzewie dla goblino-grzybo stworów:) Tutaj finalna wersja z zewnątrz oraz przekrój pomieszczeń:

 

tree_home_forest_goblins_1.jpg

tree_home_forest_goblins_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybkowy domek przywołuje na myśl Samorosta i Botaniculę, lubię taki klimacik.

 

Z zimowych pejzaży najlepszy jest trzeci - czuć i przestrzeń, i zimową aurę, i różnicę w operowaniu plamą i kolorem. Czegoś mi tylko brakuje na pierwszym planie, może krzaczka lub jeszcze jednego drzewa?

 

Pierwszy pejzaż też jest dobry, może tylko drzewa w oddali mogłyby mieć bardziej zróżnicowany walor. Najmniej do mnie przemawia środkowa praca: dobre rzeczy dzieją się na dalszych planach, lecz pierwszy i drugi wyglądają zupełnie płasko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybkowy domek przywołuje na myśl Samorosta i Botaniculę, lubię taki klimacik.

 

Z zimowych pejzaży najlepszy jest trzeci - czuć i przestrzeń, i zimową aurę, i różnicę w operowaniu plamą i kolorem. Czegoś mi tylko brakuje na pierwszym planie, może krzaczka lub jeszcze jednego drzewa?

 

Pierwszy pejzaż też jest dobry, może tylko drzewa w oddali mogłyby mieć bardziej zróżnicowany walor. Najmniej do mnie przemawia środkowa praca: dobre rzeczy dzieją się na dalszych planach, lecz pierwszy i drugi wyglądają zupełnie płasko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cwiczenie lassa, wyszlo Ci na dobre. szkoda ze nie zastosowals wiedzy zdobytej w ten sposob w ppracy ze schodami, ale to i tak gdzies zostaje i predzej czy pozniej w jakims procencie "wyjdzie na wierzch" W ostatnich prachach widac postep, a o to chodzi :]

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombadil - Dzięki wielkie za poradę :) Hamptona jakiś czas temu próbowałam ogarnąć ale ciężki to temat jest kurde. Postaram się zaatakować go ponownie!

 

kamesanin - dzięki wielkie :D

 

Swiezy - Dziękować :) Odwagi w konceptach - w sensie że więcej polotu czy ogółem o ilość chodzi :)?

 

ICE - Dzięki :) hm, schody starałam się zrobić samym pędzlem, bez lassa ale fakt... mogłabym je pocisnąć chociaż trochę tym narzędziem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały up - praca finalna na konkurs Artbuzz Challenge :)

 

Opis z teczki konkursowej:

 

"Tytuł pracy: "NANO - CONSTRUCT"

 

Oto moja wizja idealnego stanowiska pracy artysty CG. Zwie się "Nano - Construct". Jest to nowoczesne, wielofunkcyjne "łoże" wykorzystujące zaawansowaną nanotechnologię oraz elementy organiczne zwierząt głębinowych.

 

Działa w prosty sposób: Artysta leżąc zrelaksowany rysuje myślami ( wyobraża sobie to co chce stworzyć, ruchy pędzlem itp). W tym czasie impulsy nerwowe są przechwytywane przez nanoboty umiejscowione w mózgu,oczach oraz rękach i przekazują ów dane do rdzenia głównego "łoża". Następnie "łoże" interpretuje zbiór danych i wyświetla je na ekranach umiejscowionych nad artystą CG. W prostym tłumaczeniu to takie rysowanie wyobraźnią bez używania ciała :) W czasie pracy "łoże" zapewnia maksymalną wygodę oraz odżywianie ciała, dzięki czemu pracować można przez dłuuuugi czas."

 

nano_construct_pumax_digital_work_station_cg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł fajnym, choć ja może trochę obawiałem się wychodzić aż tak daleko w przyszłość,

przydałoby się z jedno ujęcie z perspektywy aby bardziej pokazać jak to wygląda z boku, czy jest to jakiś kokon, czy leżymy zanurzeni w jakiejś brei, w sumie to mógłby byc jakiś super ślimak do pleców przyklejony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ostatniej wrzutki podoba mi 1 i 2.

 

Może co do enviro chociaż specem nie jestem. Nie zostawiaj backgroundu płaskiego w którym nic się nie dzieje bo to nudne i spłaszcza obrazek, staraj się tam dać jakieś ciekawe niebo albo jakieś zarysy czegoś widz dopowie sobie resztę i historia sama się zbuduje. Jak dzielisz na plany to staraj się dzielić na trzy ( mi to pomaga ;) ) a potem na dodatkowe pomiędzy każdym kolejnym, walor używasz wtedy z planów pomiędzy którymi umieszczasz kolejny. Czyli dajmy na to pierwszy masz 10% czerni a drugi 50 to na planach pomiędzy wykorzystujesz walor 10-50 itd czyli taki jakby gradient w głębie obrazka, tak samo robisz gradient w górę czyli im wyżej tym jaśniej.

 

na 3 brakuje tła i za ostatnim planem wszystko wpada w przepaść

na 4 niema płynności pomiędzy planami , może postaraj się namalować coś w głąb.

na 5 niby jest wszystko po trochu ale jak malujesz wodę to wszystko w niej odbija się pionowo a kolor wody to w zasadzie kolor nieba

Edytowane przez grass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten piery czołg fajna kompozycja i ten kurz dym super wygląda z pierwszym planem. Jedynie fotka z dalszego planu trochę psuje moim zdaniem, bo wyłazi na wierzch, może jakby trochę jej obniżyć kontrasty obmalować to i zrobić mniej wyraźne troszkę w stosunku do czołgu?,

ale i tak jest bardzo efektownie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWWoj dzięks :D W sumie faktycznie mogłabym coś podziałać z tą fotką w tle. Te góry jakieś takie za ostre mi wyszły.

 

Kolejny koncept ode mnie - podkolorowanie i uszczegółowienie jednego z wcześniejszych designów ubrań. Coś mi z tą gębą, a szczególnie szyją, poszło nie tak ale już dzisiaj nie mam sił nad tym siedzieć dalej i sama nei wiem co tam można by poprawić : /

medieval_women_with_sword_concept_art.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote - akurat tego linka nie znałam, dzięki :D Hm, zużyte refki wyrzucam niczym śmieci więc szczerze powiedziawszy ciężko będzie mi je odnaleźć. Użyłam do tego zdjęcia jakiejś laski z devianta + zdjęcie białej koszuli i butów skórzanych. Starałam się właśnie z bani lecieć z tematem niżeli z refek ażeby włączyć samodzielne kombinowanie. Nie do końca wyszło ale próbować warto... Chyba :)

 

grass - a z kolorów to akurat zadowolona jestem nawet. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś krowi las? ;) Nie wiem, co ma opowiadać dokładnie obrazek, ale IMO za dużo jednolitości w postaci tych "główek". To ma być jakieś miejsce kultu, coś w stylu "uwaga, zły ogr", czy ot - ozdoba drzewna? Pobawiłbym się też na Twoim miejscu światłem, bo wydaje mi się, że dałoby się z tym coś lepiej zrobić (chyba, że mam już przemęczone oczy, to sorka). Ogólnie na plus, zwłaszcza ostatnie 2 planescape'y z #233 ;) Keep going the good work!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło w tle jest lekko jakby wyblakłe. Pokusiłem się o małego overa (mam nadzieję że się nie gniewasz). Sorki jak wyszło gorzej bo z envirami nadal u mnie słabo.

Dodałem trochę koloru w centrum, rozjaśniłem i "otworzyłem" trochę las z tyłu. Za to detal na ziemi ładnie Ci wyszedł.

pumax%20over.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za mega fajną i konstruktywną krytykę :D

 

Dobry Pasterz - w sumie trupy przybite do drzewa (albo dyndające do góry nogami) to nie taki zły pomysł :D Do rozpatrzenia next time :)

 

Radix - I'll :D Hm, w sumie to ta lokacja powstała z myślą aby była "zwykłym fragmentem lasu, którym podąża gracz" i w sumie nie przykładałam uwagi do storytellingu. :/

 

emmilius - neizły ten over, wow :) Robię teraz drugi enviro w tym samym klimacie więc może podkradnę trochę światła z tego overa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ładnie namalowana praca, rzeczywiście roślinność wyszła bardzo elegancko. Czuć przestrzeń itd. Jak dla mnie brakuje czegoś co wciągnęło by widza w obrazek, chyba własnie jakiejs historyjki, a chociazby postaci/ stwora ktory moglby sie gdzies czaic w tym buszu.Widać progress, działaj dalej!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności